برگزیده های پرشین تولز

vb6 باز كردن فايل در

ABBAS87864

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام دوستان

من ميخواهم يك فايل (به عنوان مثال يك فايل pdf و يا هر فايل ديگري كه با برنامه خودش باز مي شود) را باز كنم.

لطفا دستور يا تابع آن را برايم بنويسيد.

آيا بايد از توابع API استفاده كرد.

منتظر راهنمائيهاي شما هستم./

با تشكر.

vg6688

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
باید از کنترل OLE استفاده کنی و فایل مورد نظرت رو با استفاده از SourceDoc بهش معرفی کنی.
تو برنامه هر وقت رو اون دبل کلیک کنند فایل با برنامه خودش باز میشه .مثلا فایل txt با وردپد باز میشه

shankimout

Registered User
لایک‌ها
3
ساری . . . . . . . . . . . . . . Permanently Bann
کد:
shell("filename")

cracki

Registered User
لایک‌ها
23
من فكر كنم بايد از دستور Shell استفاده كني
اگه اشتباه نكنم همينو مي خواي !
امتحانش كن !
البته API ديگه اي هم هست

Bluepyramid

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام من تازه واردم و این اولین پست منه.:)
ببخشید ولی تا اونجایی که من می دونم دستور SHELL فقط قادر به اجرای فایل های exe است و اگر بخواهیم که مستقیما یک فایل PDF یا سایر فرمتها رو از داخل VB باز کنیم شاید این تابع API مفید واقع بشه
'declare it this way...
Const SW_SHOWNORMAL = 1

Private Declare Function ShellExecute Lib "shell32.dll" Alias "ShellExecuteA" (ByVal hwnd As Long, ByVal lpOperation As String, ByVal lpFile As String, ByVal lpParameters As String, ByVal lpDirectory As String, ByVal nShowCmd As Long) As Long

'..and use it this way
ShellExecute 0, vbNullString, strFilePath, vbNullString, strPath, SW_SHOWNORMAL​

ABBAS87864

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از Bluepyramid :
سلام من تازه واردم و این اولین پست منه.:)
ببخشید ولی تا اونجایی که من می دونم دستور SHELL فقط قادر به اجرای فایل های exe است و اگر بخواهیم که مستقیما یک فایل PDF یا سایر فرمتها رو از داخل VB باز کنیم شاید این تابع API مفید واقع بشه
'declare it this way...
Const SW_SHOWNORMAL = 1

Private Declare Function ShellExecute Lib "shell32.dll" Alias "ShellExecuteA" (ByVal hwnd As Long, ByVal lpOperation As String, ByVal lpFile As String, ByVal lpParameters As String, ByVal lpDirectory As String, ByVal nShowCmd As Long) As Long

'..and use it this way
ShellExecute 0, vbNullString, strFilePath, vbNullString, strPath, SW_SHOWNORMAL​

ميشه يك مثال براي فايل pdf بزني.

من آرگومانهاي تابع را متوجه نميشم.

متشگرم.

ABBAS87864

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
ميشه يك مثال براي فايل pdf بزني.

من آرگومانهاي تابع را متوجه نميشم.

متشگرم.

Bluepyramid

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
ببین روال کار مشابه بکار گرفتن هر تابع API دیگه است تازه در این مورد نیاز به set کردن تمام پارامترها هم نیست.
کافیه که ابتدا درقست GENERAL این تابع و ثابت مربوطه را DECLARE (معرفی) کنی
یعنی این قسمت از کد رو از اینجا کپی و اونجا paste کن
Const SW_SHOWNORMAL = 1

پس از اون به عنوان نمونه می تونی یک کنترل COMMAND BUTTON روی فرمت قرار بدی و قسمت دوم کد رو اونجا بذاری یعنی این قسمت رو
ShellExecute 0, vbNullString, strFilePath, vbNullString, strPath, SW_SHOWNORMAL
خوب دیگه کاری نمونده جز اینکه به جای strFilePath مسیر دسترسی به فایل مورد نظرت رو (آدرسش) قرار بدی
مثلا:
"c:\ABBAS87864.PDF"​

mostafa_gm

Registered User
لایک‌ها
438
درسته باید از ShellExecute استفاده کنی:

ShellExecute 0, "open", "c:/file.pdf", 0, 0, 1​

تو قسمت تعاریف هم اینو کپی کن:

Private Declare Function ShellExecute Lib "shell32.dll" Alias "ShellExecuteA" (ByVal hwnd As Long, ByVal lpOperation As String, ByVal lpFile As String, ByVal lpParameters As String, ByVal lpDirectory As String, ByVal nShowCmd As Long) As Long​

بالا