برگزیده های پرشین تولز

اينكه مصرف يك پنجم استكان الكل در روز براي سلامتي مفيده درسته ؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.

Piter1356

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
يه جا نوشته بود :
چربيها دونوعند :
1- چربيهاي حلال در آب
2- چربيهاي حلال در الكل

و همچنين نوشته بود : مصرف حداقل يك پنجم استكان در روز باعث ميشه چربيهاي موجود در خون روي ديواره رگها رسوب نكنه و باعث جلوگيري از سكته هاي مغزي و قلبي ميشه . چون الكل باعث حل شده چربيهاي نوع دوم در الكل ميشه و نهايتا از طريق كليه و ... دفع ميشه .

به نظر شما اين مطالب درسته ؟

Nationalist

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
زندگی سالم 'بر طول عمر می افزايد'

clear.gif
20040923182047_salad203ok.jpg
مصرف ميوه و سبزيجات از عناصر اصلی رژيم مديترانه ای است

از قبل می دانستيم که نوشيدن کمی شراب و آماده کردن غذا با روغن زيتون ممکن است بر طول عمر ما بيافزايد.
اکنون کارشناسان می گويند که روی آوردن به چهار عادت ساده در زندگی می تواند خطر مرگ در سنين پيری را بيش از 50 درصد کاهش دهد.

پژوهشگران دانشگاه واگنينگن دريافتند که مصرف غذاهای سالم و مقداری الکل، ورزش کردن و نکشيدن سيگار خطر مرگ را 65 درصد کاهش می دهد.

يافته های آنها در نشريه "انجمن پزشکی آمريکا" منتشر شده است.

راز يک زندگی طولانی

پژوهشگران زندگی بيش از 1500 نفر از 11 کشور اروپايی را که 70 تا 90 سال داشتند طی يک دوره 10 ساله مطالعه کردند.

آنها تاثير فردی و جمعی اين چهار عامل را که در گذشته ثابت شده بود اثر مثبتی بر سلامتی دارد تحقيق کردند.

اين عوامل شامل رژيم غذايی مديترانه ای (که شامل مقدار زيادی ميوه، سبزيجات و ماهی و مقدار کمی گوشت قرمز و محصولات لبنی است)، فعاليت جسمانی (حدودا روزی 30 دقيقه)، مصرف متعادل الکل (تقريبا 4 گيلاس شراب يا معادل آن در هفته) و نکشيدن سيگار است.

هر يک از اين عوامل به تنهايی به کاهش خطر مرگ ارتباط داده شده اند.

تحرک جسمانی موثرترين عامل منفرد در حفاظت از جان است و خطر مرگ را 37 درصد کاهش می دهد. همچنين نکشيدن سيگار 35 درصد، رژيم غذايی مديترانه ای 23 درصد و مصرف متعادل الکل 22 درصد از خطر مرگ می کاهند.

براساس اين مطالعه زمانی که يک فرد سالخورده کليه اين عادات را دنبال کرد، خطر مرگ در وی طی دوره ای 10 ساله 65 درصد کاهش يافت.

در جريان مطالعات بعدی 935 نفر از افراد مورد مطالعه درگذشتند.

بيماری های قلب و عروق، مانند حمله قلبی و سکته، عامل مرگ 371 نفر از آنها، سرطان عامل مرگ 233 نفر از آنها و ساير علل، از جمله علل نامعلوم، عامل مرگ مابقی آنها بود.

عادات مديترانه ای

نويسندگان اين مقاله نوشتند: "يک رژيم مديترانه ای غنی از سبزيجات و ميوه ها همراه با نکشيدن سيگار، مصرف متعادل الکل و دست کم روزی نيم ساعت ورزش به کاهش چشمگير خطر مرگ حتی در سن پيری مرتبط است."

دکتر ماير استمپفر و اريک ريم از دانشکده بهداشت عمومی دانشگاه هاروارد در بوستون، آمريکا، گفتند که اکنون شواهد کافی برای آژانس های بهداشتی در سراسر برای عمل کردن طبق اين دستورات وجود دارد.

Piter1356

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
دوست عزیز
ممنونم از جواب خوبت .
منبع این مطلب کجاست ؟

ممکنه چیزی برای سلامتی مفید باشه در عین حال حرام باشه ؟ !!!

لطف کنید به حاج آقای سایت اطلاع بدید بیاد به این شبهات پاسخ بده .

mehrdad1355

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
30
به نقل از Piter1356 :
دوست عزیز
ممنونم از جواب خوبت .
منبع این مطلب کجاست ؟

ممکنه چیزی برای سلامتی مفید باشه در عین حال حرام باشه ؟ !!!

لطف کنید به حاج آقای سایت اطلاع بدید بیاد به این شبهات پاسخ بده .
ببینید خود مواد مخدر هم در اصل دارو هستند! منتهی میان و سو استفاده می کنند که اینجوری میشه!
ارسنیک در دوز بسیار پایین نوعی دارو هست! زیاد بالا بره سم کشنده!
تو خیلی از دارو ها که میخوری و روش نوشته باعث خواب الودگی میشه از مشتقات تریاک و مرفین توشه
خواب اورها که کلا از مشتقات تریاک و مرفین هستند!

Nationalist

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سرچشمه ي اين نوشته BBC هستش

در ضمن نياز هست بگم كه شراب تا 1982 سال پيش حرام نبود و به دليل زياد بكار برده شدن بدست انساين هاي لاابالي و مفسد و ايجاد مزاحمت براي ديگران بدست عيسي مسيح (دباب (درود بر او باد)) حرام گشت. و در اين زمانه ي ما هم از ديد من اگر كسي خودش بتونه جلوي خودش رو بگيره و تنها به ميزان مجاز بكار ببره ايرادي نداره!

Piter1356

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از mehrdad1355 :
ببینید خود مواد مخدر هم در اصل دارو هستند! منتهی میان و سو استفاده می کنند که اینجوری میشه!
ارسنیک در دوز بسیار پایین نوعی دارو هست! زیاد بالا بره سم کشنده!
تو خیلی از دارو ها که میخوری و روش نوشته باعث خواب الودگی میشه از مشتقات تریاک و مرفین توشه
خواب اورها که کلا از مشتقات تریاک و مرفین هستند!

اما تریاک ، ارسنیک و مرفین حرام نیستند .

Nationalist

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
يقين داشته باش كه اگر در اين زمونه هم يك پيامبري بود ترياك و ... رو حرام ميكرد

Piter1356

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از Nationalist :
سرچشمه ي اين نوشته BBC هستش

در ضمن نياز هست بگم كه شراب تا 1982 سال پيش حرام نبود و به دليل زياد بكار برده شدن بدست انساين هاي لاابالي و مفسد و ايجاد مزاحمت براي ديگران بدست عيسي مسيح (دباب (درود بر او باد)) حرام گشت. و در اين زمانه ي ما هم از ديد من اگر كسي خودش بتونه جلوي خودش رو بگيره و تنها به ميزان مجاز بكار ببره ايرادي نداره!

مر30

اما اين يه فتوا نيست ! . در فتواي مراجع به صراحت عنوان شده كه شراب نجس و حرام مي باشد .

در مورد نجس بودنش نظري نداريد ؟

Nationalist

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
يكي به من بگه نجس يعني چي؟ سپس من ميگم كه نجس هست يا نيست (مصلحتيه يا نه)

Piter1356

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از Nationalist :
يكي به من بگه نجس يعني چي؟ سپس من ميگم كه نجس هست يا نيست (مصلحتيه يا نه)

يعني مثل سگ و خوكه . يعني اگه يه وقت ريخت رو دستت بايد دستت رو آب بكشي

Nationalist

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
معجزه ي شراب
به هرحال هر روز تحقيقات جديدی منتشر می شود که نشان می دهد اگر -و اين اگر مهم- شراب در حداعتدال خورده شود خواص معجزه آسايی دارد. در شماره آخر مجله پزشکی توراکس لندن نوشته شده بنا بر گزارش يک گروه از محققين يک گيلاس شراب قرمزدر روز خطر سرطان ريه را 13 در صد کاهش می دهد.
قبلا محققان فرانسوی نشان داده بودند مصرف شراب قرمز در ميزان به قاعده ای برای مردان ميان سالی که ناراحتی قلبی دارند خوب است.
در آمريکا مشاهده کرده اند زنانی که شراب قرمز می خورند کمتر به سرطان سينه مبتلا می شوند.
پزوهشگران دانمارکی می گويند شراب قرمز برای مقابله با دمانس[فراموشی] پيری خوب است، اسپانيايی ها که ميان مشروبات الکلی بيشتر به شراب علاقمندند، کمتر سرما می خورند و تحقيقات ژاپنی ها در ايسلند نشان می دهد که شراب قرمز برای مقابله با آب مرواريد در چشم خوب است.
اما اين را هم خوب به خاطر بسپاريد: تحقيقات جديد نشان ميدهد مصرف بيش از حد شراب خطر بيماری های ديگری را به شدت افزايش می دهد، از جمله سرطان حنجره و دهان. يعنی شراب قرمز مفيد است ولی اگر به اندازه نوشيده شود

Nationalist

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
من نميفهمم كه نجس يعني چي؟ چه مولكولي اگر در يك ماده باشه اون ماده نجس ميشه؟ نجس يعني چي؟ براي نمونه كثيف يعني چيزي كه ميكروب داره ولي نجس چي؟

astm1834

Registered User
لایک‌ها
16
به نقل از كتاب هاريسون 2001:آسيب همين مقدار كم الكل بر كبدو... اينقدر هست كه هيچ متخصص آگاهي اين پيشنهاد را نخواهد كرد.

|\/|afia

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از astm1834 :
به نقل از كتاب هاريسون 2001:آسيب همين مقدار كم الكل بر كبدو... اينقدر هست كه هيچ متخصص آگاهي اين پيشنهاد را نخواهد كرد.

من که گيج شدم ! يک مثال بارز ميزنم ! احسان مدتي يک ساي ميشه که به شدت مشروب مصرف ميکنه ! خوب ميبينيد که اخلاقش عوض شده !

mehrdad1355

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
30
به نقل از Piter1356 :
اما تریاک ، ارسنیک و مرفین حرام نیستند .
هر چیزی که مصرفش باعث صدمه به انسان بشه حرامه! شراب یک نمونه بارزه! تریاک و .. به دستور پزشک نباشه صدمه میزنه و حرام
شراب هم اگه به تجویز دکتر باشه و داروی دیگری نباشه و در حد تجویز و در مدت تجویز مصرفش مجازه

astm1834

Registered User
لایک‌ها
16
تاييد ميشود.

خيلي جاها در كتابهاي مختلف و معتبر و بي طرف اشاره شده كه وقتي چيزي حرام شده با حلال شده حتما ضرر يا نفعي براي آدمها داشته
-----------------------------------
#14 چه ربطي به حرف من داره!!!!
-------------------------------

daftarekhaterat

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
58
به نقل از astm1834 :
تاييد ميشود.

خيلي جاها در كتابهاي مختلف و معتبر و بي طرف اشاره شده كه وقتي چيزي حرام شده با حلال شده حتما ضرر يا نفعي براي آدمها داشته
-----------------------------------
#14 چه ربطي به حرف من داره!!!!
-------------------------------
البته به نظر من فرق داره كسي كه شراب رو براي بدمستي و دلخوشي ميخوره تا كسي كه براي مصارف پزشكي مقدار الكل رو به ميلي ليتر مصرف ميكنه. اينها رو قاطي نكنين. نميشه به استناد به يكي براي ديگي حكم حلال و حرام رو عوض كرد.

tintin

Registered User
لایک‌ها
0
البته شراب و آب جو و ويسكي و الكل و باوارياي درصد دار من كل هم اجمعين حرام اندر حرام اند و با همين الكلهاست
كه فريد خان شما داري آتش جهنمتو شعله ور تر مي كني :(

Piter1356

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از tintin :
البته شراب و آب جو و ويسكي و الكل و باوارياي درصد دار من كل هم اجمعين حرام اندر حرام اند و با همين الكلهاست
كه فريد خان شما داري آتش جهنمتو شعله ور تر مي كني :(

پس بفرماييد اينهمه تحقيقات پشمه
تا چند وقت پيش قليون رو هم حرام كرده بودند .
ماهي بدون فلس رو هم حرام اعلام كرده بودند . بعدا اعلام كردند اين ماهي هاي بدون فلس عاج از تو هستند . يعني از تو فلس دارند و خوردنش اشكالي نداره .

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا