برگزیده های پرشین تولز

آشنایی با جراحی های چشم و پرسش و پاسخ

uptight

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
دوست عزیز با توجه به بازدیدی که از فارابی رشت کردم قویا توصیه می کنم جای دیگه ای عمل کنید. ببینید بیمارستان رسول دستگاه لیزر داره اونجا بهتره و یا کلینیک آریا.
در مورد لیزیک و PRK باید بگم که لیزیک به دلیل برداشت بیشتر از قرنیه احتمال عمل دوم رو از بین می بره ولی کلا دکتر ها به دلیل مدت زمان عمل لیزیک اونو انجام نمی دن. متاسفانه لیزیک عمل زمان بری بعه طوریکه در طول عمل لیزیک میشه 3 تا عمل PRK کرد. خوب سود عمل PRK بیشتره. ولی در مورد لازک باید بگم که به نظر میاد لازک از PRK و لیزیک بهتر باشه.
فمتو رو قبلا توضیح دادم. در این عمل برش روی قرنیه که در حالت معمولی با کراتوم (یک چاقوی تیز) انجام میشه با لیز انجام میشه. که دقیقتره و میزان آستیگمات بعد از عمل رو کم می کنه.
ریک عمل بالا نیست ولی باید بعد از عمل خیلی در مراقبت ازچشم هاتون در دوره نقاهت توجه کنید.

عذر می خوام آقای یاسینی من قبلا این نظر شما رو خونده بودم به خاطر همین از پاسخ امروزتون یه کم تعجب کردم . البته این نظر برای 2 سال و نیم پیش بود که با سرچ پیدا کردم . یعنی تو این 2 سال و نیم فارابی رشت تغییر کرده ؟ من 28 ساله هستم و فکر می کنم آخرین بار 4 سال پیش معاینه کردم و عینک گرفتم و تو این چهار سال مشکلی نداشتم . 15 سالی هست که عینک میزنم ولی الان میخوام لیزیک کنم . فکر می کنم یکی از چشمام 25 صدم یا نیم آستیگمات داره و 2.75 و 3 هستن . من توی رشت حسین یورد خانی و بهروز فائز رو که متخصص قرنیه هستن شنیدم عمل می کنن ولی دقیق نمیدونم چه عملی . حالا شما فمتو رو توصیه می کنین یا لازک یا ... ؟ از کمک هاتون خیلی ممنونم . راستی من اصفهان هم میتونم برم پیش خواهرم بمونم و تهران هم بالاخره میشه رفت ولی میخوام نظرتون رو راجع به رشت بدونم که میشه با خیال راحت انتخابش کرد یا نه ؟ ممنونم :)

Last edited:

b.yasini

کاربر فعال تاریخ و پزشکی و سلامت
کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
با سلام
شيشه هاي برند crizal و فتوكروميك transition از نظر كيفيت در چه حدي هستن؟! ايا به زايس ميرسن؟
به طور کلی در مقوله نوری شرکتی نمی تونه با زایس و نایدک رقابت کنه. البته مغازه ها داستانهایی برای آدم تعریف می کنن که آدم شاخ در میاره.
من خودم برای خودم سوال میکردم خندم مگرفت که جنس چینی رو برتر از زایس المان معرفی میکرند.

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
سلام من یه سوال داشتم میشه رنگ عینبه چشم تعقیر داد؟این عمل در چند تا مراکز چشم پزشگی دنیا صورت گرفته و موفقیت آمیز بوده ولی متخصصان داخلی بی اطلاع هستن

این مورد جدیدا بسیار مطرح میشه. بله عملی هست که طی اون رنگ دانه های عنبیه (Iris ) تغییر می کنه و رنگ چشم عوض میشه.
این عمل با وجود اینکه هنوز مورد تایید مراجع سلامت نیست ولی در ایران انجام میشه.
به هیچ عنوان تا زمانیکه توسط FDA تایید نشه توصیه نمیشه.

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
سلام خسته نباشید، میخواستم ازتون بپرسم برای عمل لازک در بیمارستان مهرگان شما کدوم دکتر را پیشنهاد میکنید؟
دکتر تبریزی یا دکتر خانلری

هر دو دکتر بسیار خوب هستند و هر دو دکتر از دوستان بنده هستند.
فرقی نداره با کدوم عمل می کنید.

lepkin

Registered User
لایک‌ها
1,155
به طور کلی در مقوله نوری شرکتی نمی تونه با زایس و نایدک رقابت کنه. البته مغازه ها داستانهایی برای آدم تعریف می کنن که آدم شاخ در میاره.
من خودم برای خودم سوال میکردم خندم مگرفت که جنس چینی رو برتر از زایس المان معرفی میکرند.
تشکر.البته crizal واسه فرانسه هست، ترنزیشن هم واسه امریکا.

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
دوست عزیز با توجه به بازدیدی که از فارابی رشت کردم قویا توصیه می کنم جای دیگه ای عمل کنید. ببینید بیمارستان رسول دستگاه لیزر داره اونجا بهتره و یا کلینیک آریا.
در مورد لیزیک و PRK باید بگم که لیزیک به دلیل برداشت بیشتر از قرنیه احتمال عمل دوم رو از بین می بره ولی کلا دکتر ها به دلیل مدت زمان عمل لیزیک اونو انجام نمی دن. متاسفانه لیزیک عمل زمان بری بعه طوریکه در طول عمل لیزیک میشه 3 تا عمل PRK کرد. خوب سود عمل PRK بیشتره. ولی در مورد لازک باید بگم که به نظر میاد لازک از PRK و لیزیک بهتر باشه.
فمتو رو قبلا توضیح دادم. در این عمل برش روی قرنیه که در حالت معمولی با کراتوم (یک چاقوی تیز) انجام میشه با لیز انجام میشه. که دقیقتره و میزان آستیگمات بعد از عمل رو کم می کنه.
ریک عمل بالا نیست ولی باید بعد از عمل خیلی در مراقبت ازچشم هاتون در دوره نقاهت توجه کنید.

عذر می خوام آقای یاسینی من قبلا این نظر شما رو خونده بودم به خاطر همین از پاسخ امروزتون یه کم تعجب کردم . البته این نظر برای 2 سال و نیم پیش بود که با سرچ پیدا کردم . یعنی تو این 2 سال و نیم فارابی رشت تغییر کرده ؟ من 28 ساله هستم و فکر می کنم آخرین بار 4 سال پیش معاینه کردم و عینک گرفتم و تو این چهار سال مشکلی نداشتم . 15 سالی هست که عینک میزنم ولی الان میخوام لیزیک کنم . فکر می کنم یکی از چشمام 25 صدم یا نیم آستیگمات داره و 2.75 و 3 هستن . من توی رشت حسین یورد خانی و بهروز فائز رو که متخصص قرنیه هستن شنیدم عمل می کنن ولی دقیق نمیدونم چه عملی . حالا شما فمتو رو توصیه می کنین یا لازک یا ... ؟ از کمک هاتون خیلی ممنونم . راستی من اصفهان هم میتونم برم پیش خواهرم بمونم و تهران هم بالاخره میشه رفت ولی میخوام نظرتون رو راجع به رشت بدونم که میشه با خیال راحت انتخابش کرد یا نه ؟ ممنونم :)

انتخاب نوع عمل معمولا دوست عزیز با خود دکتره و با توجه به شماره پایین آستیگمات فرقی بین فمتو و لازک وجود نداره.
أکتر یورخانی را به خوبی میشناسم. از دکتر های خوب اون منطقه هستند در عین اینکه خیلی هم خوش برخورد هستند. عمل در رشت با تهران خیلی فرقی نمی کنه مراکر هر دو شهر مجهز هستند. پپس نگران نباشید و با یکی از دکتر های رشت ادامه بدهید.

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
شما به چه دلیل میگید این حساسیت ها به مرور زمان کمتر میشه؟؟؟

کلا حساسیت های چشم به نور به مرور زمان با کاهش میزان حساسیت سلول های چشمی کمتر میشه. برای همین به نظرم نباید زیاد نگران باشید.

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
تشکر.البته crizal واسه فرانسه هست، ترنزیشن هم واسه امریکا.
بله هر دو رو شنیدم ولی اگر دقت کنید هیچ کدوم از طریق وزارت بهداشت وارد نمیشن.
الان دو شرکت بزرگ ایران وارد کننده زایس هستند.
یک شرکت هم hoya را وارد می کنه.
دو شرکت هم به صورت رسمی nikon را وارد می کنند.
به نظر من بهتره آدم از جنسی استفاده کنه که به صورت قانونی وارد میشود.

AM1N

کاربر فعال بخش فوتبال
کاربر فعال
لایک‌ها
4,574
1- معمولا نظر اپتومتریست بهتره.
2- به نظر من همیشه عینک بزنید. بهتر از ریسک کردن و خطر کردنه.
3- بستکی داره که شماره چشمتون ثابته شده است یا خیر. به شماره سال های قبل دقت کنید ببینید شماره چشمتون رفته بالا یا خبر. معمولا تا 24 سالگی شماره چشم زیاد میشه.
4- خیر کاملا بی تاثیره. یک باور قدیمیه.
5- بله عمل های لیزر می تونن به خوبی آستیگمات رو درمان کنند.
6- دکنر شجاعی و دکتر عالم زاده از دکتر های خوب در کرمان هستند. دکتر جلالی رو هم میشناسم. از دکرت های خوب هستند ولی با ایشان بیشتر فقط در کنگره آشنا شدم.
ممنون جناب یاسینی بزرگوار
پس استفاده از گوشی و کامپیوتر تاثیر چندانی تو ضعیف شدن چشم نداره ؟
درمورد این عمل لیزر که فرمودین هزینه عملش حدودا چقدره ؟ واسه منی که چشام آستیگماته ایا بعد از لیزر کاملا خوب میشم ؟
ضمنا بنظره شما الان واسه تهیه عینک طبق نظر اپتومتریست عمل کنم ؟
اپتومتریست گفت یکیش 0.75 و یکی 1.25 ولی دکتر جشم پزشک گفت هردو 1.25
میخوام یجوری باشه دید رانندگی در شبم تو جاده خوب باشه
باتشکر از راهنمایی های ارزشمند شما

hadi1258

Registered User
لایک‌ها
68
جناب یاسینی عزیز من چندی پیش نزد دکتر نیکنام در شیراز رفتم و برای اینکه عینک نزنم نظرشون رو پرسیدم.
( نمره هر کدام از چشمان من 7.5 هست و گویا چشم چپم استگمات بالایی داره ) خلاصه ایشون گفتن هیچ کاریش نمیشه کرد و نه میخواد کاریش بکنیم. ( اعم از جراحی و ..... )
بنظر شما فعلا باید با این روند ادامه دهم یا واقعا راهی هست .
البته من عجله ای به هیچ وجه ندارم که بخوام دیگه عینک نزنم ولی میخوام بدونم که ایا راهی هست یا نه .
با تشکر از شما.

yakbarzadeh

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام آقای یاسینی
من تصمیم دارم چشمم رو عمل کنم. تبریز هستم. نمره چشام 5-5.5 آستیگمات
نظرتون در مورد بیمارستان حکیمان نور چیه؟ دکتر یا دکترهای پیشنهادیتون کیه؟
روش فمتولیزیک تو تبریز هم هست؟ اصلا این روش پیشنهاد میشه؟

abjisara

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
سلام.امیدوارم حالتون خوب باشه.ممنون از جوابتون

saba7288

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با سلام . من چشمم نزدیک بین و 3/5 هست . یکی از پزشکان عمل لازک رو توصیه کرد. (خودشون در مرکز بینا آفرین هستند). از نظرشما بهترین دکتر در این مرکز یا مراکز دیگر کدوم پزشکه . منطقه اصلا برام مهم نیست فقط پزشک خیلی اهمیت داره.و سوال دوم اینکه آیا تا به حال شده پزشکی طی 2 مرحله هزینه عمل رو دریافت کنه . ممنون میشم اگر جواب بدبد .

Last edited:

NOjAN.A

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام آقای یاسینی. وقتتون بخیر.
بنده برای عمل اصلاح عیوب انکساری تو مرکز نور البرز توسط دکتر فقیهی معاینه شدم و ایشون فرمودن که می تونم هر دو عمل لیزیک و فمتو رو داشته باشم و تفاوتشون در هزینه عمل هستش.
خواستم بپرسم آیا این که نقاهت عمل فمتولیزیک در حد نصف روز هست و پس از اون هیچ نیازی به ریختن روزانه قطره چشم و غیره نداره درسته؟
در ضمن بنده از بیمارستان فارابی هزینه عمل فمتو رو پرسیدم و ۹۰۰ هزارتومان ارزانتر از مرکز نور البرز بود،‌ خواستم ببینم شما فارابی رو برای این عمل توصیه می کنید؟ یا حتی جای دیگه که بتونم با هزنیه کمتر این عمل رو انجام بدم و مطمئن باشه. چون به خاطر کارم دوست دارم عمل فمتو رو انجام بدم که دوره نقاهتم کم باشه، در عین حال خب طبیعتا هرچقدر هزینه پایینتر باشه بهتره.

ممنون از شما.

hadi1258

Registered User
لایک‌ها
68
جناب یاسینی عزیز من چندی پیش نزد دکتر نیکنام در شیراز رفتم و برای اینکه عینک نزنم نظرشون رو پرسیدم.
( نمره هر کدام از چشمان من 7.5 هست و گویا چشم چپم استگمات بالایی داره ) خلاصه ایشون گفتن هیچ کاریش نمیشه کرد و نه میخواد کاریش بکنیم. ( اعم از جراحی و ..... )
البته من عجله ای به هیچ وجه ندارم که بخوام دیگه عینک نزنم ولی میخوام بدونم که ایا راهی هست یا نه .
با تشکر از شما.

جناب یاسینی عزیز این دقیقا نسخه اخری هست که پیش دکتر رفتم.
( ببخشید که عکس رو در دراپ باکس اپلود میکنم )
https://db.tt/pbmUqdS7
الان استگمات چشمهای من چقدر است ؟
ممنون میشم در خصوص سوالاتم راهنمایی کنید.

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
ممنون جناب یاسینی بزرگوار
پس استفاده از گوشی و کامپیوتر تاثیر چندانی تو ضعیف شدن چشم نداره ؟
درمورد این عمل لیزر که فرمودین هزینه عملش حدودا چقدره ؟ واسه منی که چشام آستیگماته ایا بعد از لیزر کاملا خوب میشم ؟
ضمنا بنظره شما الان واسه تهیه عینک طبق نظر اپتومتریست عمل کنم ؟
اپتومتریست گفت یکیش 0.75 و یکی 1.25 ولی دکتر جشم پزشک گفت هردو 1.25
میخوام یجوری باشه دید رانندگی در شبم تو جاده خوب باشه
باتشکر از راهنمایی های ارزشمند شما

دقت کنید استفاده نا صحیح از هر وسیله ای میتونه باعث مشکل بشه. مثلا اگر از کامپیوتر در شب زیاد در نور کم استفاده کنید حتما چشمتان ضعیف میشه.
نظر اپتومتریست همیشه از پزشک در مورد شماره عینک بهتره.

Sent from my SM-N910H using Tapatalk

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
با تشکر از شما.

ایا تنبلی چشم دارید یا قرنیه اتون نازک بوده؟
اگر هر کدوم باشه نمیتونید حداقل فعلا عمل کنید.

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
سلام آقای یاسینی
من تصمیم دارم چشمم رو عمل کنم. تبریز هستم. نمره چشام 5-5.5 آستیگمات
نظرتون در مورد بیمارستان حکیمان نور چیه؟ دکتر یا دکترهای پیشنهادیتون کیه؟
روش فمتولیزیک تو تبریز هم هست؟ اصلا این روش پیشنهاد میشه؟

مرکز بسیار خوبیه. البته کلا عمل در تبریز رو به دلیل عدم رعایت دقیق موارد استریل توصیه نمیکنم ولی مروز حکیمان نسبتا بهتره.
ببینید دکتر لطفی صدیق اونجا هستند هنوز؟ اگر هستند شک نکنید از ایشون بهتر نمیشه پست کرد.

بالا