برگزیده های پرشین تولز

مشواره خرید کارت گرافیک

yebordi

Registered User
لایک‌ها
27
سلام دوستان
من قصد خرید کارت گرافیک دارم
گیم باز حرفه ای نیستم و رویایی فکر نمی کنم و فقط می خواهم بازی ها بدون دردسر اجر بشند
نگاه اجمالی به گرافیک های بازار داشتم
حدود قیمت 300 هزار تومان این 2 مدل نظرم رو جلب کرد
http://kimiaonline.com/UI/ProductSpecification.aspx?PID=8580
http://kimiaonline.com/UI/ProductSpecification.aspx?PID=8577
به نظر می رسه که مدل اول با وجود داشتن 2 گیگ حافظه ولی از قدرت بالاتری برخوردار است
دوستانی که تجربه کافی دارند ایا برای من خرید 2 گیگ حافظه بیشتر منطقی است یا مقدار Engine Clock و سایر جزعیات ؟

reza76622201

کاربر حرفه ای سخت افزار
لایک‌ها
3,630
سلام دوستان
من قصد خرید کارت گرافیک دارم
گیم باز حرفه ای نیستم و رویایی فکر نمی کنم و فقط می خواهم بازی ها بدون دردسر اجر بشند
نگاه اجمالی به گرافیک های بازار داشتم
حدود قیمت 300 هزار تومان این 2 مدل نظرم رو جلب کرد
http://kimiaonline.com/UI/ProductSpecification.aspx?PID=8580
http://kimiaonline.com/UI/ProductSpecification.aspx?PID=8577
به نظر می رسه که مدل اول با وجود داشتن 2 گیگ حافظه ولی از قدرت بالاتری برخوردار است
دوستانی که تجربه کافی دارند ایا برای من خرید 2 گیگ حافظه بیشتر منطقی است یا مقدار Engine Clock و سایر جزعیات ؟
سلام. مهمترین آیتم در خرید کارت گرافیک پردازنده کارت گرافیک هستش و رم از اهمیت بسیار بسیار کمی در قیاس با پردازنده کارت گرافیک برخورداره و میشه گفت اصلا بهش توجه نکنید به نفعتونه. حداقل کارت گرافیکی که بازی هارو نه در حالت عالی بلکه در حالت خوب اجرا کنه nVidia Geforce GTX960 هستش که حدود 900000 تومانه. با 300000 تومان نمیتونید کارت گرافیکی بخرید که بازیها رو روان و بدون افت فریم اجرا کنه. حرفه ای بودن یا نبودن شما در اجرای بازی هیچ تاثیری نداره و پردازنده کارت گرافیک مهمه. فراموش نکنید کارت گرافیک تا 12000000 تومان هم داریم و فکر نکنید که این کارتی که معرفی کردم حرفه ای هستش. میشه گفت متوسطه.

yebordi

Registered User
لایک‌ها
27
سلام و تشکر بابت پاسخت
گرامی من در حال حاظر از گرافیک آنبورد مادربوردم استفاده می کنم که INTEL HD 2500 هستش و تا حدودی بازی ها رو وقتی کیفیتشون رو پایین میارم اجرا می کنه ولی بعضی از بازی ها رو مثل FAR CRY 4 حتی با پایین آوردن کیفیت باز هم اجرا نمی کنه
یه گرافیک 1 گیگ MSI مدل 530 جی تی تست کردم به راحتی بازی رو اجرا کرد
تکرار میکنم مد نظر من اجرا با بالاترین کیفیت ممکن نیست و فقط می خواهم توان اجرای بازی رو برای چند سال داشته باشد
بین دو مدل بالا کدام پیشنهاد می شود ؟

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
440 هزینه کنید و این کارت رو تهیه فرمائید
Gigabyte R7 250X OC WF X2 2GB

reza76622201

کاربر حرفه ای سخت افزار
لایک‌ها
3,630
سلام و تشکر بابت پاسخت
گرامی من در حال حاظر از گرافیک آنبورد مادربوردم استفاده می کنم که INTEL HD 2500 هستش و تا حدودی بازی ها رو وقتی کیفیتشون رو پایین میارم اجرا می کنه ولی بعضی از بازی ها رو مثل FAR CRY 4 حتی با پایین آوردن کیفیت باز هم اجرا نمی کنه
تکرار میکنم مد نظر من اجرا با بالاترین کیفیت ممکن نیست و فقط می خواهم توان اجرای بازی رو برای چند سال داشته باشد
عزیز الان اگر یه کارت گرافیک متوسط به سمت قوی تهیه کنید شاید بشه گفت خیالتون تا دو ه سال برای اجرای بازی راحت بشه(اونم نه 100درضد). GTX960 یک کارت متوسط به سمت خوب هستش و امیدواریم که 2 یا 3 سال کم نیاره که اگر مثل روال دهه گذشته باشه همینطور خواهد شد. اما کارتهای متوسط یا متوسط رو به ضعیف بعید می دونم چند سال بهتون جواب بده. پیشنهاد بنده همچنان GTX960 هستش.

mojtaba2600

Registered User
لایک‌ها
285
سلام و تشکر بابت پاسخت

سلام دوست عزیز بین دو مدل شما هیچکدوم ارزش حتی خرید هم ندارند ولی این مدل لینک شده از همون سایت خودتون دادید ارزش حداقل خرید رو داره:
http://kimiaonline.com/UI/ProductSpecification.aspx?PID=8565
حالا شما فرقشو میخوای بدونی:
1- فرکانس واحد پردازشی
2- نوع رم به کار رفته GDDR5 بجای DDR3 که باعث تغییر زیادی میشه که ارزش خرید رو بالا میبره.
خلاصه این مدل از دو مدل شما بهتره.
خود دانی اون مدل رم دیگه از دسته دوم فروشی برای گیم هم رد شده مدل GDDR5 هم با عرضه نسخه جدید ati به چالش کشیده خواهد شد همین آخرای سال.

msh2008

Registered User
لایک‌ها
319
برای اطلاع از قدرت و کارایی پردازنده های کارت گرافیک می توانید به لینک زیر بروید و آنها را با توجه به امتیاز شان با هم مقایسه کنید
http://www.videocardbenchmark.net/
حداقل قدرت پرازنده ، رم و کارت گرافیک مورد نیاز برای هر بازی را هم در سایت شرکت سازنده آن اعلام می کنند و می توانید با توجه
به امتیازی که در لینک بالا موجود هست بدانید چه کارت گرافیکی ، رم و پردازنده ای برای بازی لازم دارید

CNXHD

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
16
سلام من از چند نفر از اینجا پرسیدم چند تا کارت گرافیک معرفی کردن
الان GTX970 در چه سطحیه و تا چند سال منو تضمین میکنه ؟ کارایی خوبه. فریم 60 تو بازی های فوق سنگین و بالاترین کیفیت میاره؟
من از بعضی از چیز های این کارت مطمئنم ولی ممنون سوال های منو جواب بدین
تازه واردم زیاد از حال و هوای مقررات نمیدونم

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
سلام من از چند نفر از اینجا پرسیدم چند تا کارت گرافیک معرفی کردن
الان GTX970 در چه سطحیه و تا چند سال منو تضمین میکنه ؟ کارایی خوبه. فریم 60 تو بازی های فوق سنگین و بالاترین کیفیت میاره؟
من از بعضی از چیز های این کارت مطمئنم ولی ممنون سوال های منو جواب بدین
تازه واردم زیاد از حال و هوای مقررات نمیدونم
کارت 970GTX قدرت خوبی دارد . مخصوصا اگر کارت غیر ریفرنس بگیرید که کمی سرعتش بالاتر باشه . حدود دوسال با این کارت حالت تضمینی مشکلی نخواهید داشت .
در مورد برند هم توصیه من گیگابایت یا زوتک سری AMP میباشد .

CNXHD

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
16
کارت 970GTX قدرت خوبی دارد . مخصوصا اگر کارت غیر ریفرنس بگیرید که کمی سرعتش بالاتر باشه . حدود دوسال با این کارت حالت تضمینی مشکلی نخواهید داشت .
در مورد برند هم توصیه من گیگابایت یا زوتک سری AMP میباشد .
در این سطح کمی بالاتر کارت گرافیک در این قیمت قدرتی تر چی هست؟

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
در این سطح کمی بالاتر کارت گرافیک در این قیمت قدرتی تر چی هست؟
این رنج قویترین کارتی که میتونید تهیه کنید همین هست . بعد از این باید حداقل 2.400 بابت 980GTX هزینه کنید . به نظر من همین کارت کاملا جوابگوست مخصوصا
VGA: Gigabyte GTX 970 OC G1 Gaming WF 3X 4GB
که اور شده و دارای کولینگ قدرتمند WINDFORCE 3X هست .

CNXHD

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
16
این رنج قویترین کارتی که میتونید تهیه کنید همین هست . بعد از این باید حداقل 2.400 بابت 980GTX هزینه کنید . به نظر من همین کارت کاملا جوابگوست مخصوصا
VGA: Gigabyte GTX 970 OC G1 Gaming WF 3X 4GB
که اور شده و دارای کولینگ قدرتمند WINDFORCE 3X هست .
داش رفتم پرسیدم گیگا رو توصیه نکردن
گفتن evga یا ایسوس چون میگن عمر اورکلاک و اینا کافی نداره جریان چیه ؟

CNXHD

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
16
و کلا از گیگا تعریف نمیکنن
چون میکن کیفیت ساخت پایینی داره و موادی استفاده میکنه مرغوب نیس نسب به رقبا و.....
مخصوصا مادربورد و کارت گرافیک رو میگن

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
و کلا از گیگا تعریف نمیکنن
چون میکن کیفیت ساخت پایینی داره و موادی استفاده میکنه مرغوب نیس نسب به رقبا و.....
مخصوصا مادربورد و کارت گرافیک رو میگن
انتخاب با شماست . ولی حرفشون منطقی نیست . کافیه بررسی های گیگابایت و این مدل رو ببینید تا متوجه عرایض من بشید .

CNXHD

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
16
انتخاب با شماست . ولی حرفشون منطقی نیست . کافیه بررسی های گیگابایت و این مدل رو ببینید تا متوجه عرایض من بشید .
نه واقعا رو حرف شما حساب باز کردم ولی خب یه حرف هایی زدن گفتم ببینم خب جریان چیه
همینو خدا بخواد میگیرم
رو i5 4460 جواب میده؟
780ti چطوره ؟ پنجمارک های خوبی داره

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
نه واقعا رو حرف شما حساب باز کردم ولی خب یه حرف هایی زدن گفتم ببینم خب جریان چیه
همینو خدا بخواد میگیرم
رو i5 4460 جواب میده؟
780ti چطوره ؟ پنجمارک های خوبی داره
780ti پشتیبانی کامل از dx12 نداره
بله جواب میده

بالا