برگزیده های پرشین تولز

آشنایی با جراحی های چشم و پرسش و پاسخ

ali215215

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
===================================
ضمن تشکر از شما
من دفترچه بیمه ندارم و تنها بیمه سلامت دارم،نظر شما در مورد بیمارستا نور مطهری که همه ی بیمه ها را قبول می کند چیست و بهتر است پیش کدام دکتر در این مرکز معاینه و عمل رینگ انجام شود؟
سوال 2
بیمارستا فارابی برای عمل رینگ مناسب است یا خیر؟
اگر مناسب است،بهتر است پیش کدام دکتر عمل انجام شود؟
با تشکر از پاسخ گویی های خوب شما
------------
لطفا پاسخ سوالات بندهرا بفرمایید
با تشکز از پاسخگویی شما

• Like
Reactions: L+X

ali215215

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
سوال
قرار شد من در بیمارستان خاتم الانبیاء مشهد عمل کنم،البته اگه بشه پیش دکتر زارعی؟
سوال1
به نظر شما بقیه پزشکان این بیمارستان چگونه هستند و اطمینان خاطر عمل و نتیجه ی آن وجود دارد؟
سوال 2
آیا رینگ استفاده شده،فرقی با هم دارند و یا اینکه کیفیت اون ها یکی است؟
سوال3
دکتر زارعی مطب ندارد تا برم مطب پیشش؟
با تشکر

• Like
Reactions: L+X

Abtin0

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام دوستان

اول از همه تبریک میگم که فروم خوب و پرباری دارید.

در مورد جراحی های مبتنی با لیزر روی قرنیه سوال داشتم.

چشم من ۱.۲۵ با زاویه ۱۷۰ درجه و ۱ با زاویه ۵ درجه آستیگمات هست. غیر از سر کلاس و امتحان (برای تقلب) و خوندن چیزای خیلی دور یا نسبتا ریز هیچوقت مشکلی نداشتم اما وقتی عینک زدم و وضوح و جزئیات بیشتر و فوق العاده ای که عینک برام به ارمغان میاره رو دیدم تو فکر رفتم که جزئیات و وضوح زیادی بودن که من هیچوقت ندیدمشون و بدون عینک قادر به دیدنشون نیستم. به عبارت ساده تر اینکه تو حالت عادی عینک برای دید من نه یک نیاز بلکه یک کالای لوکس برای تامین دید عالی و بیشتر از تامین نیاز روزمره هست.

در مورد ثبات نمره چشمم چیزی نمیدونم، اولین بار شش ماه پیش رفتم دکتر نتیجه با چیزی که الان اعلام شد یکی بود. قبل از اون دکتر نرفتم که چیزی بدونم.

سوالم اینه که با این اوصاف و تاکید بر اینکه تو امور روزمره هیچ مشکلی ندارم اما از دیدن جزئیات و بهره مندی از وضوح بالا محروم هستم از یک سو و عوارض احتمالی جراحی های چشم نظیر از بین رفتن اعصاب قرنیه، کاهش کنتراست، نازک شدن قرنیه و ... از سوی دیگه؛ جراحی های اصلاح این عارضه رو توصیه میکنید یا نه؟

اگر توصیه میکنید دقیقا چه تکنیکی (لیزیک، لازک، پی آر کی یا ...) رو توصیه میکنید؟ چه دستگاهی رو توصیه میکنید؟ ترجیح خودم روی بیمارستان های نور و نگاه هست اما اگر شما جای مناسبتری میشناسید معرفی کنید. همینطور اگر پزشک متبحری رو سراغ دارید اونم معرفی کنید. هر توصیه یا نظر دیگه ای دارید ممنون میشم بفرمایین.

اگر آقای یاسینی یا سایر عزیزان که اطلاعات جامعتری دارن جواب بدن بیشتر ممنون میشم.

b.yasini

کاربر فعال تاریخ و پزشکی و سلامت
کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
ممنون آقای یاسینی
یه سوال دیگه.بین ونک و نگاه کدوم رو برای لازک انتخاب کنم.آخه حق انتخاب دارم.
فرقی نداره دوست عزیز. هر دو مرکز عالی و مجهز هستند.

Sent from my SM-N910H using Tapatalk

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
===================================
ضمن تشکر از شما
من دفترچه بیمه ندارم و تنها بیمه سلامت دارم،نظر شما در مورد بیمارستا نور مطهری که همه ی بیمه ها را قبول می کند چیست و بهتر است پیش کدام دکتر در این مرکز معاینه و عمل رینگ انجام شود؟
سوال 2
بیمارستا فارابی برای عمل رینگ مناسب است یا خیر؟
اگر مناسب است،بهتر است پیش کدام دکتر عمل انجام شود؟
با تشکر از پاسخ گویی های خوب شما

فکر میکردم شما مشهد هستید.

فارابی برای عمل رینگ خوب نیست چون رزیدنت شما رو عمل میکنه.
نور خوبه ولی گرونه.
ببینم منظورتون از بیمه سلامت بیمه سراسری که جدیدا دارن میدن؟

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
جناب یاسینی عزیز چن تا مطلب:
امروز ۲۲ جون بود و من رفتم به کلینک bochner که قبلا گفته بودم. معاینه های معمولی رو که توسط رزیدنت ها انجام دادن و بعد منو فرستادن طبقه دیگه پیش Dr Cheskes که اون بهم گفت بهتر اینه که اول یه کانتکت لنز رو امتحان کنم ببینم دیدم چه قدر خوب میشه که از روی اون IOL مربوطه رو برام انتخاب کنن. (البته اگه من درست فهمیده باشم.) یعنی همون چیزی که خودم میخواستم. میخواسم یه لنز امتحانی بذارم ببینم دیدم با لنز چه تفاوتی با عینک داره. از شانس خوب من و اینکه ما ایرانیا کلا دنیا رو تسخیر کردیم! یه دکتر ایرانی به نام آقای کورش هم جزء تیم پزشکی انستیتو باکنر هستن که همون طور که گفتم این انستیتو یکی از بهترین ها در کانادا هستش. یه وقت ملاقات برای ۲ جولای با دکتر کورش بهم دادن که لنز فکیک رو ایشون برام انتخاب کنن. حالا یه سوالی برام به وجود اومد:
آیا این کار رایجی هستش که قبل از IOL مریض رو ترغیب به کانتکت لنز کنن؟ آخه می دونید اینجا سیستم (البته تا اونجا که من متوجه شدم) این طوریه که بیمه پول کانتکت لنز رو می ده و همچنین پول ویزیت رو هم. از اون جایی که مشاوره اینها رایگان بود، یعنی در واقع قرار نبود من ویزیت پولی بشم، من حس کردم شاید یه جورایی می خواد از بیمه من استفاده کنه چرا که فکر نکنم این قضیه کانتکت لنز قبل از IOL یه چیز مرسومی باشه. آخه می دونید من شک دارم دولت پول کانتکت لنز رو کامل کامل بپردازه. اگه این طور باشه و من نیاز باشه یه مقداری از پول لنز رو بدم، آیا این کار رو بکنم؟ ضمن اینکه من تاکید کردم که آقا من برای IOL اومدم. حالا باید ۱۰ روز دیگه برم پیش جناب دکتر آرش ببینم قضیه چی هست.
ضمن اینکه یه خواهشی داشتم:
میشه لطفا برید به وبسایت انستیتو باکنر به نشانی (www.bochner.com) قسمت Technology . در اون قسمت دستگاه هایی که توی این کلینیک مورد استفاده هست رو آورده. میخوام بدونم آیا واقعا همون طور که این همه تبلیغ می کنن دستگاه هاشون به روز هست یا خیر و اینکه آیا در ایران هم دستگاه ها هست؟
باز هم ممنون
اگر درست یادم باشه. لنز طبیعی شما را خارج کرده بودن درسته؟
اگر درسته لنز فیکیک یک مورد بیخود و حروم کردن پوله برای شما. شما به راحتی با هزینه بسیار کمتر میتونید لنز داخل چشمی بزارید و دیدتون رو کامل کنید. اجازه بدید فردا یه سایت این کلینیک رو بررسی میکنم.

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
سلام من عکس کرفتم دکترکفته مشکلی برای جراحی نداری شماره چشمت دوساله ثابته درضمن بین دکترفهیم درکلینیک نورودکترغفاری پورکدام انتخاب حاذق تری است؟
پس مشکلی ندارید. اقدام کنید.
بله ایشان دکتر خیلی خوبی هستند.
کلا نور مجموعه ای از بهترین های تهرانه.

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
ممنون از پاسخ. بجز مرکز نور کجا دستگاه EX500 را داره؟ ممنون چند نفر دکتر خوب در مراکزی که دستگاه EX500 دارن معرفی کنید. چون وقتم محدوده می خوام اگر وقت یک دکتر بهم نخورد گزینه داشته باشم.
با تشکر فراوان
محمود

بصیر هم داره ولی ایتفاده نمیکنن. دارید موردی رو انتخاب میکنید که زمان زیادی از تستش نگذشته دقت کنید.

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
سوال
قرار شد من در بیمارستان خاتم الانبیاء مشهد عمل کنم،البته اگه بشه پیش دکتر زارعی؟
سوال1
به نظر شما بقیه پزشکان این بیمارستان چگونه هستند و اطمینان خاطر عمل و نتیجه ی آن وجود دارد؟
سوال 2
سوال3
با تشکر

فکر میکنم اگر دکتر زارعی در دسترس بودند دنبال کس دیگه ای نرید. اما اگر نبودن دکتر های خوبی اونجا هستند ازجمله خود دکتر صداقت.
بله دو مدل رینگ داریم. فرارینگ یا کرارینگ که یکی هستند و اینتکس. مثل اینکه اینتکس خیلی بهتره.
ادرسی از مطب دکتر زارعی ندارم ولی مطمئنم بیمارستان داره و میتونید تلفنی سوال کنید.
سوال
سوال1
سوال 2
سوال3
با تشکر

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
سلام دوستان

اول از همه تبریک میگم که فروم خوب و پرباری دارید.

در مورد جراحی های مبتنی با لیزر روی قرنیه سوال داشتم.

چشم من ۱.۲۵ با زاویه ۱۷۰ درجه و ۱ با زاویه ۵ درجه آستیگمات هست. غیر از سر کلاس و امتحان (برای تقلب) و خوندن چیزای خیلی دور یا نسبتا ریز هیچوقت مشکلی نداشتم اما وقتی عینک زدم و وضوح و جزئیات بیشتر و فوق العاده ای که عینک برام به ارمغان میاره رو دیدم تو فکر رفتم که جزئیات و وضوح زیادی بودن که من هیچوقت ندیدمشون و بدون عینک قادر به دیدنشون نیستم. به عبارت ساده تر اینکه تو حالت عادی عینک برای دید من نه یک نیاز بلکه یک کالای لوکس برای تامین دید عالی و بیشتر از تامین نیاز روزمره هست.

در مورد ثبات نمره چشمم چیزی نمیدونم، اولین بار شش ماه پیش رفتم دکتر نتیجه با چیزی که الان اعلام شد یکی بود. قبل از اون دکتر نرفتم که چیزی بدونم.

سوالم اینه که با این اوصاف و تاکید بر اینکه تو امور روزمره هیچ مشکلی ندارم اما از دیدن جزئیات و بهره مندی از وضوح بالا محروم هستم از یک سو و عوارض احتمالی جراحی های چشم نظیر از بین رفتن اعصاب قرنیه، کاهش کنتراست، نازک شدن قرنیه و ... از سوی دیگه؛ جراحی های اصلاح این عارضه رو توصیه میکنید یا نه؟

اگر توصیه میکنید دقیقا چه تکنیکی (لیزیک، لازک، پی آر کی یا ...) رو توصیه میکنید؟ چه دستگاهی رو توصیه میکنید؟ ترجیح خودم روی بیمارستان های نور و نگاه هست اما اگر شما جای مناسبتری میشناسید معرفی کنید. همینطور اگر پزشک متبحری رو سراغ دارید اونم معرفی کنید. هر توصیه یا نظر دیگه ای دارید ممنون میشم بفرمایین.

اگر آقای یاسینی یا سایر عزیزان که اطلاعات جامعتری دارن جواب بدن بیشتر ممنون میشم.

دوست عزیز سنتون رو نگفتید.
اولا شماره چشپتون زیاد نیست. شاید لازم نباشه که خودتون رو درگیر عمل لیزر بکنید.
ولی باید بدونید که اگه شماره چشمتون ثابت نشده باشه عملا یک عمل بی نتیجه رو انجام میدید که قابل تکرار هم نیست. یعنی اگه شماره چشمتون بره بالا احتمال عمل لیزر مجدد شاید چند درصد باشه.
لطفا اطلاعات امضای من رو مطالعه کنید تا با روشهای عمبپل بیشتر اشنا بشید.

poorya0014

Registered User
لایک‌ها
200
اگر درست یادم باشه. لنز طبیعی شما را خارج کرده بودن درسته؟
اگر درسته لنز فیکیک یک مورد بیخود و حروم کردن پوله برای شما. شما به راحتی با هزینه بسیار کمتر میتونید لنز داخل چشمی بزارید و دیدتون رو کامل کنید. اجازه بدید فردا یه سایت این کلینیک رو بررسی میکنم.

درسته من چشمم آفاک هستش ولی این طور که من فهمیدم منظور دکتر چسکس این بود که میخواد دید من رو با لنز امتحان کنه ببینه به چه صورت در میاد تا از روی اون بتونه لنز مربوطه رو بسازه. حالا من باز ۲ جولای که برم دوباره به انستیتو باکنر بیشتر در جریانتون می ذارم.

ali215215

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
فکر میکردم شما مشهد هستید.

فارابی برای عمل رینگ خوب نیست چون رزیدنت شما رو عمل میکنه.
نور خوبه ولی گرونه.
ببینم منظورتون از بیمه سلامت بیمه سراسری که جدیدا دارن میدن؟

---------------------------------------------------------------
بله
ولی در خاتم مشهد هم معمولا رزیدنت ها ،البته زیر نظر دقیق دکترهای اصلی عمل می کنند،با این دفترچه بیمه ها که بهش طرح سلامت گفته می شود ،تنها هزینه اش 250 هزار تومان است از طرف بیما و بقیه اش را دولت می پردازد
حال نظر شما چی است؟
سوال 2
بعد از عمل رینگ مشکل دید و نداشتن عینک با هم حل می شود؟
با تشکر از شما و عذر خواهی از سوالات زیاد بنده

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
درسته من چشمم آفاک هستش ولی این طور که من فهمیدم منظور دکتر چسکس این بود که میخواد دید من رو با لنز امتحان کنه ببینه به چه صورت در میاد تا از روی اون بتونه لنز مربوطه رو بسازه. حالا من باز ۲ جولای که برم دوباره به انستیتو باکنر بیشتر در جریانتون می ذارم.

یک همچین چیزی وجود نداره. لنز فیکیک رو برای این میذارن که کپسول از بین رفته و نمیشه لنز iol گذاشت که در مورد شما فق یک احتماله.

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
---------------------------------------------------------------
بله
ولی در خاتم مشهد هم معمولا رزیدنت ها ،البته زیر نظر دقیق دکترهای اصلی عمل می کنند،با این دفترچه بیمه ها که بهش طرح سلامت گفته می شود ،تنها هزینه اش 250 هزار تومان است از طرف بیما و بقیه اش را دولت می پردازد
حال نظر شما چی است؟
سوال 2
بعد از عمل رینگ مشکل دید و نداشتن عینک با هم حل می شود؟
با تشکر از شما و عذر خواهی از سوالات زیاد بنده

بیمه های طرح سلامت بسیار خوب هستند. من فکر میکنم یکی از بهترین دستاوردهای این دولت هستند.
رینگ داخل چشمی مشکل قوز قرنیه شما رو درمان میکنه ولی ممکنه یک مقداری باقی بمونه.

اگر هزینه عمل 250 تومنه شک نکنید برید برای عمل.

meisam223

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام. آقای یاسینی عزیز یه 18 ماهی از این عمل لازک من (با دکتر هاشمی تو بیمارستان نور) گذشت و چشم چپ من کماکان 5/10 باقی موند و بهتر نشد... که فک کنم دیگه باید بهش عادت کنم با همون یه چشم سالم! ولی الان چیزی که بیشتر از همه اذیتم میکنه دو تا مشکله: اول مشکل دیدم توی شب موقع رانندگیه که واقعا خطرناکه!! راهی دارم با عینک مخصوصی چیزیبهترش کنم؟ منظورم همین انعکاس نور، HALO و ... هست. ظاهرا این عینک های دید در شب فقط توصیه نمیشند و فقط AR Coated ها توصیه میشن که هنوز تست نکردم. و دومیش، این که یه چشمم ضعیف تره، باعث نمیشه چشم سالمم هم به دلیل فشار بیشتر ضعیف بشه؟ یا بر عکس چشم ضعیف ترم چون ازش کار کمتر کشیده میشه؟؟
ممنون مثل همیشه

mollaee ham

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
سلام لطفاپاسخ سوالات راقاطع دهید زمانی که شما پیج مهمی که مربوط به حیاتی ترین عضوبدن است ایجادمیکنید چه بسا مسعولیت زیادی درقبال ان دارید هنگام پاسخ به افرادازهیچ کس واهمه نداشته باشید چراکه وظیفه اصلی شمامعرفی بهترین هست وهیچ کاراشتباهی انجام نداده اید قاطع وقطعی باشید تابهترین نتیجه ایجادشودتنهازمانی افرادازشمادلخورندکه نتیجه مطلوب ازجراح معرفی شده نگیرند

mollaee ham

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
من برای جراحی چشم بادکترفهیم درکلینیک نور معاینه شدم ومشکل برای عمل ندارم وامکان انتخاب جراح های مختلف دارم ایاشماجراحی بادکترعلیرضافهیم راپیشنهادمیکنید ویاازاساتید دیگراستفاده کنم ؟

poorya0014

Registered User
لایک‌ها
200
یک همچین چیزی وجود نداره. لنز فیکیک رو برای این میذارن که کپسول از بین رفته و نمیشه لنز iol گذاشت که در مورد شما فق یک احتماله.

که البته احتمال هم نیست به خاطر اینکه من رفتم کلینیک نور و دکتر گفت می تونم لنز بذارم. حالا باید تا ۲ جولای صبر کنم ولی شما لطفا سایتشون رو ببین به خاطر اینکه خیلی تبلیغات دارن.

Mehdib1360

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
سلام جناب آقای یاسینی
خسته نباشید بابت زحماتی که میکشید بدون هیچ چشمداشت
جناب یاسینی بنده وقت گرفتم از کلینیک نوآوران تو پونک برای اندازه گیری ضخامت قرنیه و عکس برای اینکه مشخص بشه قوز قرنیه دارم یا نه برای عمل prk
1.سوالم اینه که آیا کلینیک نوآوران معتبر هست؟
2.گفتن که دستگاهمون آلگرتو هستش.درسته؟
3.دکتراش تو چه سطحی هستند؟
4.اصلا این مرکز رو قبول دارید؟
ممنون و تشکر فراوان

Mehdib1360

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
ببخشید جناب یاسینی سوال دیگه بنده اینه که این مرکز با ارسال پیامک مدعی این شده که تو ماه رمضان تخفیف 50 درصدی دارند و عمل 2600 رو با 1280 انجام میدن.چطور ممکنه؟

بالا