برگزیده های پرشین تولز

آشنایی با جراحی های چشم و پرسش و پاسخ

b.yasini

کاربر فعال تاریخ و پزشکی و سلامت
کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
من الان حدود 3ماه است میخواهم جراحی راانجام بدم وتحقیق میکنم که بهترین جراح ودرنتیجه بهترین نتیجه رابگیرم
ازانجایی که من ساکن قزوین هستم بین دکترقاجار ودکترتبریزی ازنظرشما جراحی توسط کدام پزشک نتیجه مطلوبتری دارد
واگرمن درتهران بخواهم جراحی کنم بین دکترعلیرضافهیم درکلینیک نور ودکترهاشیمیان درکلینیک ایرانیان دکترسیدمرتضی انتظاری ودکترمصطفی نادری درکلینیک بقیه الاه ،دکترعلیرضا نادری درنکاه یادکترامام زاده درنور ودکترمجتبی غفاری پوردرونک کدام پزشک حاذق ترهستند درضمن راجب خودم هم توضحاتی بدم سن من20سال شماره چشم 3/5ونیم نمره هم استیکمات دارد،باتشکر

شک نکنید که دکتر تبریزی انتخاب بسیار عالی هستند.
شما دوست عزیز یک لیست کامل از اسامی رو ه من دارید می دید که همه دکتر های خوبی هستند. وای من اگر قرار بود عمل کنم می رفتم پیش دکتر نادری در بقیه الله ولی رفیق سنت واسه عمل واقعا کمه. شاید بهتر باشه تا 24 صبر کنی.

• Like
Reactions: L+X

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
من ازیک جراح درباره لیزیک وانواع روشهای درمانی عیوب انکساری سوال کردم که ایا باجراحی فردمیتواند دید10/10که 100درصدبینایی است دست یابد ایشون کفتند درهیچ کجای دنیا باجراحی دید 10نمیشودایااین درسته؟

خوب اون جراح آیا چشم پزشک بودن. مثل این می مونه که از مکانیک پژو در مورد تعمیر موتور بنز سوال بکنی.

• Like

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
خیلی ممنون از پاسختون ولی خلوتی و شلوغیش خیلی برام اهمیت نداره چون تو اتاق عمل که 5 تا 5 نمیان داخل :D از نظر شما شلوغ باشه ممکنه عجله توی عمل پیش بیاد؟
من میخوام ببینم بین ونک و رازی کدوم بهترین و مجهزترین دستگاه های به روز از برند بهتری دارن برم اونجا.

دوست عزیز به نصیحت من گوش بده. خلوتی فاکتور بسار مهمیه. الان وقتی می ری نور مذارن تو صف بعد از چند ساعت معطلی یک دکتر غیر از دکتر خودت معاینت می کنه. دکتر خودت فقط چند لحظه میاد می بیندت و میره و....
هر دو مرکز بسیار عالی هستند مخصوصا رازی جدیدا خرید های خیلی خوبی کرده و بسیار مجهز شده.

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
شرمنده که سوال تکراری پرسیدم آخه دفعات قبلی متوجه منظورتون نشدم فکر می کردم پیرچشمی یعنی اختلال در دید نزدیک:oops:
امیدوارم به زودی پست مربوط به لازک رو هم کامل کنین:)
1.منم دیگه سی رو رد کردم نکنه بعدش دچار پیرچشمی بشم و این عمل بی فایده بشه؟2. یه نکته ی دیگه اینکه چند نفری که توو سن حدود 40 عمل کردن الان عینک میزنن برای نزدیک؛ آیا اختلال در دید نزدیک از عوارض این عمل در سنین بالائه؟
راستی خودتون رو هم یادم میاد می خواستین عمل کنین ولی وقت نداشتین آخرش این کارو کردین؟ شرمنده که فضولی می کنم;)

1- پیر چشمی از 40 شروع میشه و تا 45 تقریبا کامل میشه و از 45 به بعد باید برای خوندن کتاب عین بزنید پس شما تقریبا 15 سال وقت دارید که از زندگی بدون عینک لذت ببرید. پیر چشمی عارضه ای که تقریبا همه ما انسانها اون رو می گیریم و ربطی به عمل لیزر نداره. حداقل تا الان که این متن رو می نیسم هیج مقاله علمی معتبری در این مورد ندیدم.
هنوز عمل نکردم و بدجوری هم داره دیر میشه. برای عید برنامه ریزی کرده بودم که تو ونک عمل کنم ولی دقیقا هفته دوم مجبور شدیم بیایم سر کار چون وزارت بهداشت تصمیم گرفت دستگاههای فیکو رو وارد طرح بهبود سلامت بکنه.

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
سلام
ایا ممکنه تنبلی چشم در بزرگسالی شروع بشه!؟ (یعنی در کودکی تبل نباشه! )

من نشنیدم ولی شاید بهتر باشه از یک دکتر هم بپرسم تا مطمئن بشم.
تنبلی برمی گرده به عدم قدرت تطابق چشم که به دلیل عدم استفاده درست از چشم در دوران کودکی اتفاق می افته و مونده گار میشه.

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
سلام آقای یاسینی
می خو استم لیزیک انجام بدم. ممنون می شم اگر پزشک خوبی را پیشنهاد کنید. به جز بیمارستان نور کجا دستگاه Ex-500 را داره؟ یک کم محدودیت زمانی دارم می خواستم روزی که می رسم ایران عمل کنم. نظرتون در مورد کلینیک رازی چی هست؟

مرکز جراحی خوبیه. رازی بسیار مجهز شده و کارها هم درش دقیق انجام میشه. البته بعد از مدتی قبل و داروی آوستین یکمی دکتر های کمتر اونجا میرن. به نظر من اگر خواستید برید رازی حتما برید پیش دکتر رخصت یزدی. بسیار دکتر قدرتمند و خوبیه.

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
من دو ماه پیش عمل prk کردم و دکتر به من گفت تا یکسال روزه نگیر
می تونم بپرسم شماره چشمتون چند بود و الان چشماتون تو چه وضعیتی مشکل خاصی ندارین؟ با تشکر
خیلی توصیه خوبی به شما کرده.

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
سلام آقای یاسینی
من حدود 8 ماه پیش عمل prk کردم.
می خواستم بپرسم اگر ماه رمضون روزه بگیرم برای چشمم ضرر نداره؟
باعث ضعیف شدن چشم یا مشکلات دیگه نمیشه؟
----
دوستانی که عمل لیزیک و عمل های مشابه کردن روزه می گیرن؟
روی چشمشون تاثیر منفی نداشته؟

نباید مشکلی پیش بیاد ولی چرا روزه شک دار. امثال رو هم نگیرید و از سال بعد شروع کنید. تا پایان عمر روزهای زیادی هست که می تونید روزه بگیرید.

• Like

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
سلام.چند روز قبل برای ویزیت مطب دکتر خانلری رفتم.همه چیز خوب بود اما نفهمیدم چرا دکتر در هر فرصتی از خودش تعریف میکرد.من که مصمم بودم پیش ایشون لازک کنم کمی مردد شدم.یک دکتر حاذق نیازی به خودتعریفی ندارد.از دوستان خواهش میکنم اگر دکتر متبهر در سطح لازک سراغ دارند معرفی کنند.

قبلنا اینطوری نبود. من مدتهاست که ندیدمش ولی باید بگم اگر از خودش تعریف می کنه من باهاش کاملا موافقم.

دوست عزیز دکتر های بسیار در تهران هستند که می تونید برید پیششون برای عمل و باید بدونید که لازک و لیزیک و فمتو رو خود دکتر مشخص می کنه و معمولا بر می گرده به مدل دستگاه مرکزی که درش عمل می کنه و شماره چشم مریض.

• Like

Q__Q

Registered User
لایک‌ها
3,307
1- پیر چشمی از 40 شروع میشه و تا 45 تقریبا کامل میشه و از 45 به بعد باید برای خوندن کتاب عین بزنید پس شما تقریبا 15 سال وقت دارید که از زندگی بدون عینک لذت ببرید. پیر چشمی عارضه ای که تقریبا همه ما انسانها اون رو می گیریم و ربطی به عمل لیزر نداره. حداقل تا الان که این متن رو می نیسم هیج مقاله علمی معتبری در این مورد ندیدم.
هنوز عمل نکردم و بدجوری هم داره دیر میشه. برای عید برنامه ریزی کرده بودم که تو ونک عمل کنم ولی دقیقا هفته دوم مجبور شدیم بیایم سر کار چون وزارت بهداشت تصمیم گرفت دستگاههای فیکو رو وارد طرح بهبود سلامت بکنه.

خیلی ممنون که با این مشغله ی زیاد کاری باز هم به سوالات ما با حوصله جواب می دین و امیدوارم که به زودی این فرصت رو پیدا کنین که از شر عینک راحت بشین:)

• Like

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
خداشاهده بیهوشم کردن ولی الان دو ماه گذشته گمان نکنم کسی دیگه جوابگو باشه.به هرحال تصمیم دارم دکترم را تغییر بدم و عمل چشم چپم تو یه کلینیک بهتر انجام بشه ، چون نه از عمل دکتر دانشگر راضی ام نه از کلینیک رازی دل خوشی دارم ،پولی که هزینه کردم درامد چند سال کارگری بود واقعا حلال نمی کنم.حتما به توصیه شما میرم خدمت دکتر خانلری

ببین دوست عزیز خوب به حرف من گوش بده و سعی کن تنبلی نکنی.
وزرات بهداشت و درمان در حال حاضر بسیار بسیارو یکبار دیگه می گم بسیار به مواردی مثل این مورد رسیدگی می کنه.
به طوریکه حتی اگر شک کنند که دکتر مورد خاصی رو رعایت نکرده و یا مرکز کاری رو اشتباه انجام داده جریمه های سختی در نظر می گیرند.
لطفا پیگیری کنید.
فکر می کنم شماره 190 ماله همین کارهاست ولی مطمئن نیستم لطفا در اینترنتی ببینید شماره شکایات وزارت بهداشت کدومه.
شاید بگید که برای شما کاری نمی کنند ولی بدونید حداقل برای یک نفر دیگه بعد از شما کاری می کنند.

لطفا پیگیری کنید.
من در هر طور بتونم در این زمینه شما رو راهنمایی می کنم.

• Like

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
سلام
چشم چپ من استیگمات شده(در حد تار دیدن اشیاء) برای ویزیت اولی می خواهم برم پیش دکتر حسین محمد نژاد در مشهد، ایشان قبلا در شهر ما بود و البته در قسمت تخصص معمولی و برای عمل های آب مروارید و عمل های معمولی خیلی خوب عمل می کرد و تقریبا هیچ شاکی ندارد،ولی جدیدا ایشان فوق تخصص قرنیه گرفته،حال نظر شما برای گذاشتن حلقه در چشم برای اصلاح قوز قرنیه وسط ایشان چگونه است؟
به نظر شما بهتر است برای گذاشتن حلقه در قرنیه پیش کدام پزشک بروم،در مشهد و تهران فرقی ندارد،در ضمن بیمارستان دولتی باشد،زیرا من تنها دفترچه بیمه سلامت دارم
سوال 3
چشم راستم 2 نزدیک بین است،آی کار کردن با کامپیوتر باعث افزایش نمره چشم و یا افزایش استیگمات می شود؟
با تشکر از شما

ببین دوست عزیز وقتی در مشهد اساتیدی مثل دکرت صداقت و دکتر زارعی هستند که در جراحی جایگذاری رینگ قرنیه در خاورمیانه حداقل بی رقیب هستند چرا به فکر دکتر دیگری هستید. انتخاب با شماست ولی لطفا رزومه دکرت زارعی رو ملاحظه کنید و بعد تصمیم بگیرید.

• Like

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
خیلی ممنون که با این مشغله ی زیاد کاری باز هم به سوالات ما با حوصله جواب می دین و امیدوارم که به زودی این فرصت رو پیدا کنین که از شر عینک راحت بشین:)

شرمنده کمی سرم شلوغه وگرنه قبلا بیشتر سر می زد.
من هم امیدوارم الان برنامه ریزی دارم برای هفته دوم شهریور اگر کنگزه اروپا تاریخش تغییر نکنه.

panish

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
قبلنا اینطوری نبود. من مدتهاست که ندیدمش ولی باید بگم اگر از خودش تعریف می کنه من باهاش کاملا موافقم.

دوست عزیز دکتر های بسیار در تهران هستند که می تونید برید پیششون برای عمل و باید بدونید که لازک و لیزیک و فمتو رو خود دکتر مشخص می کنه و معمولا بر می گرده به مدل دستگاه مرکزی که درش عمل می کنه و شماره چشم مریض.

ممنون آقای یاسینی
یه سوال دیگه.بین ونک و نگاه کدوم رو برای لازک انتخاب کنم.آخه حق انتخاب دارم.

ali215215

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
ببین دوست عزیز وقتی در مشهد اساتیدی مثل دکرت صداقت و دکتر زارعی هستند که در جراحی جایگذاری رینگ قرنیه در خاورمیانه حداقل بی رقیب هستند چرا به فکر دکتر دیگری هستید. انتخاب با شماست ولی لطفا رزومه دکرت زارعی رو ملاحظه کنید و بعد تصمیم بگیرید.
===================================
ضمن تشکر از شما
من دفترچه بیمه ندارم و تنها بیمه سلامت دارم،نظر شما در مورد بیمارستا نور مطهری که همه ی بیمه ها را قبول می کند چیست و بهتر است پیش کدام دکتر در این مرکز معاینه و عمل رینگ انجام شود؟
سوال 2
بیمارستا فارابی برای عمل رینگ مناسب است یا خیر؟
اگر مناسب است،بهتر است پیش کدام دکتر عمل انجام شود؟
با تشکر از پاسخ گویی های خوب شما

1991reza

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
سلام، حتما در اسرع وقت پیگیری میکنم و شما را در جریان میذارم ، ممنونم از شما
ببین دوست عزیز خوب به حرف من گوش بده و سعی کن تنبلی نکنی.
وزرات بهداشت و درمان در حال حاضر بسیار بسیارو یکبار دیگه می گم بسیار به مواردی مثل این مورد رسیدگی می کنه.
به طوریکه حتی اگر شک کنند که دکتر مورد خاصی رو رعایت نکرده و یا مرکز کاری رو اشتباه انجام داده جریمه های سختی در نظر می گیرند.
لطفا پیگیری کنید.
فکر می کنم شماره 190 ماله همین کارهاست ولی مطمئن نیستم لطفا در اینترنتی ببینید شماره شکایات وزارت بهداشت کدومه.
شاید بگید که برای شما کاری نمی کنند ولی بدونید حداقل برای یک نفر دیگه بعد از شما کاری می کنند.

لطفا پیگیری کنید.
من در هر طور بتونم در این زمینه شما رو راهنمایی می کنم.

poorya0014

Registered User
لایک‌ها
200
جناب یاسینی عزیز چن تا مطلب:
امروز ۲۲ جون بود و من رفتم به کلینک bochner که قبلا گفته بودم. معاینه های معمولی رو که توسط رزیدنت ها انجام دادن و بعد منو فرستادن طبقه دیگه پیش Dr Cheskes که اون بهم گفت بهتر اینه که اول یه کانتکت لنز رو امتحان کنم ببینم دیدم چه قدر خوب میشه که از روی اون IOL مربوطه رو برام انتخاب کنن. (البته اگه من درست فهمیده باشم.) یعنی همون چیزی که خودم میخواستم. میخواسم یه لنز امتحانی بذارم ببینم دیدم با لنز چه تفاوتی با عینک داره. از شانس خوب من و اینکه ما ایرانیا کلا دنیا رو تسخیر کردیم! یه دکتر ایرانی به نام آقای کورش هم جزء تیم پزشکی انستیتو باکنر هستن که همون طور که گفتم این انستیتو یکی از بهترین ها در کانادا هستش. یه وقت ملاقات برای ۲ جولای با دکتر کورش بهم دادن که لنز فکیک رو ایشون برام انتخاب کنن. حالا یه سوالی برام به وجود اومد:
آیا این کار رایجی هستش که قبل از IOL مریض رو ترغیب به کانتکت لنز کنن؟ آخه می دونید اینجا سیستم (البته تا اونجا که من متوجه شدم) این طوریه که بیمه پول کانتکت لنز رو می ده و همچنین پول ویزیت رو هم. از اون جایی که مشاوره اینها رایگان بود، یعنی در واقع قرار نبود من ویزیت پولی بشم، من حس کردم شاید یه جورایی می خواد از بیمه من استفاده کنه چرا که فکر نکنم این قضیه کانتکت لنز قبل از IOL یه چیز مرسومی باشه. آخه می دونید من شک دارم دولت پول کانتکت لنز رو کامل کامل بپردازه. اگه این طور باشه و من نیاز باشه یه مقداری از پول لنز رو بدم، آیا این کار رو بکنم؟ ضمن اینکه من تاکید کردم که آقا من برای IOL اومدم. حالا باید ۱۰ روز دیگه برم پیش جناب دکتر آرش ببینم قضیه چی هست.
ضمن اینکه یه خواهشی داشتم:
میشه لطفا برید به وبسایت انستیتو باکنر به نشانی (www.bochner.com) قسمت Technology . در اون قسمت دستگاه هایی که توی این کلینیک مورد استفاده هست رو آورده. میخوام بدونم آیا واقعا همون طور که این همه تبلیغ می کنن دستگاه هاشون به روز هست یا خیر و اینکه آیا در ایران هم دستگاه ها هست؟
باز هم ممنون

• Like

mollaee ham

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
سلام من عکس کرفتم دکترکفته مشکلی برای جراحی نداری شماره چشمت دوساله ثابته درضمن بین دکترفهیم درکلینیک نورودکترغفاری پورکدام انتخاب حاذق تری است؟

• Like

Mahmoud_usa

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
مرکز جراحی خوبیه. رازی بسیار مجهز شده و کارها هم درش دقیق انجام میشه. البته بعد از مدتی قبل و داروی آوستین یکمی دکتر های کمتر اونجا میرن. به نظر من اگر خواستید برید رازی حتما برید پیش دکتر رخصت یزدی. بسیار دکتر قدرتمند و خوبیه.
ممنون از پاسخ. بجز مرکز نور کجا دستگاه EX500 را داره؟ ممنون چند نفر دکتر خوب در مراکزی که دستگاه EX500 دارن معرفی کنید. چون وقتم محدوده می خوام اگر وقت یک دکتر بهم نخورد گزینه داشته باشم.
با تشکر فراوان
محمود

• Like

ali215215

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
ممنون آقای یاسینی
یه سوال دیگه.بین ونک و نگاه کدوم رو برای لازک انتخاب کنم.آخه حق انتخاب دارم.
-------------
لطفا پاسخ سوالات بندهرا بفرمایید
با تشکز از پاسخگویی شما

• Like
بالا