برگزیده های پرشین تولز

آشنایی با جراحی های چشم و پرسش و پاسخ

b.yasini

کاربر فعال تاریخ و پزشکی و سلامت
کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
بنده ۲ سال تحت نظر یه دکتر خوب بودم ... بعد ۲ سال تشخیص داد که عمل PRK انجام بدم ( همین بود اسمش دیگه :D ) ... خلاصه مشتاقانه رفتیم برای انجام عمل - اینم بگم من ۱۰ سال عینک زدم و شمارش به ۳ رسیده بود و ثابت شده بودن ... خلاصه کل عمل شد ۷-۸ دقیقه ... بعدش تا ۲۴ ساعت اثر سری تو چشم بود مشکلی نداشتم ... بعد ۲۴ ساعت یعنی شب روز بعد شروع کرد به اذیت کردن ... بهترین مثال اینه که اینگار خورده شیشه ریختن تو چشمات ... نمی تونستم یه جا بشینم ..می رفتم بیرون میامدم خونه دیگه کلافه ی کلافه تا صبح سر کردم ... بعدش دیگه خوبه خوب شد ... ۲۰ روز طول کشید دیدم شمارش کامل بشه و اینگار از نو متولد شدی :D ... حدوده ۶ ماه هم اشک مصنوعی که قطرست می ریزی تو چشمات ... الان ۱ ساله راحته راحتم ;)
این تجربه ی من بود برای دوستانی که می خوان عمل کنن ... دو تا نکته از تجربه ی خودم : ۱- دکتر خوبه خوب پیدا کنید و زیر نظرش باشید کامل ۲- بعد عمل خودتون رو ببندید به انواع ویتامین انصافا خیلی تاثیر داره [emoji14]
موفق باشید :general406:

افرین و تشکر فراوان.
کاش بقیه دوستان بک دقیقه ای هم مثل شما بودن و فقط یک بار اونهم برای یوالشون اینجا نمیاومدن.
یکی از دلایلی که کمتر میام این انجمن همینه.
بودن دوستانی که می اومدن و سوال میکردن و بعدش میرفتن و خبری ازشون نمیشد.
در انجمن میدیدم که پست میزنن و حتی با من سر ارز دعوا میکنن ولی یکبار نمی اومدن از تجربشن اینجا برای بقیه بگن.

Sent from my SM-N910H using Tapatalk

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
حقیقتش درست متوجه نشدم،یعنی پی ار کی روهم بادستگاه فمتو انجام میگن؟ دکتر صداقتو میگن چندثانیه بیشتر نمی بینی،خب این بده که ،معاینات قبل و بعدشویکی ددیگه انجام میده
،اگه دکتر خاکشوردستگاش اکیه،بریم پیش
ایشون، البته اگه ایشون ازلحاظ وقت گذاشتن مثه ددکترصداقت نباشه!
معاینه لیزر زمان خیلی کمی میبره و خود عمل هم فکر میکنم 3 یا 4 دقیقه طول بکشه.

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
سلام.کسی هست که بعد عمل باردارشده باشه؟دکتر به من گفت 3 ماه بعدش میتونی باردار بشی.یه دکتر دیگه به دوستم گفته 6 ماه بعد؟کدومشون درست گفتن؟ممنون میشم راهنمایی کنین
ضمنا جناب یاسینی شما دکتر حسام هاشمیان در بیمارستان فارابی رو میشناسید؟یاکارشونو دیدین؟این درسته که تو فارابی فقط یه دکتر عملهای لیزر چشمو انجام میده جدیدا؟

هبچ زمان خاصی موجود نیست.
معمولا میگن 5 تا 6 ماه.

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
با سلام خدمت دوستان و آقاي ياسيني و تشكر از سايت خوبتون.من ٢٨ سالمه و نزديكه ٦-٧ ساله كه لنز طبي استفاده ميكنم و قصد لازك كردن چشممو دارم.شماره چشمم ٢.٧٥ هست هر كدومش.ميخواستم لطف كنيد يه دكتر خوب با توجه به اينكه محدوديت مالي هم دارم بهم معرفي كنيد.البته مركز فارابي رو تو تاپيك ها خوندم كه فرموده بودين آموزشي هست و شخص دكتر عمل رو انجام نميدن.لطفاً يه مركز با دكتر خوب با هزينه ي مناسب معرفي ميفرمايين.ممنون تهران هستم
بدون نگرانی برو فارابی و با دکتر بهشت نژاد عمل کن.
قیمتش فکر مبکنم نزدیک 1400 درمیاد.

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
سلام دوستان.یکی راهنمایی کنه ممنون میشم.خیلی واسم مهم هست
در سن 20 سالگی لازک کردم که کاملا چشام برگشت
الان 26 سالمه و می خوام باز عمل کنم.کسی دکتر های کلینیک بینا یا نور را میشناسه ؟یا عمل داشته اونجا ؟
ممنون

این تاپیک رو کاملا بخون دوست عزیز و لطفا به بقیه هم توصیه بکن.
عمل در سن پایین خطر برکشت بالایی داره.
دوست عزیز از من میشنوی بیخیال عمل مجدد بشو. خطر بسیار بالایی داره.
در بینا با دکتر نادری یا نبکخو یا ادیب مقدم مشورت کن بعد اقدام بکن.

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
سلام اقاي ياسيني يه سوال داشتم در مورد دكتر مسعود صالحي پور بندر عباس ايشون رو ميشناسيد براي لازيك ليزيك تجربه و تخصص دارن كلا تو بندرعباس دكتر و مركز مجهز با تجربه ميخواستم بهم معرفي كنيد

دکتر بسیار جوان و خوبیه.
من رو به طور کامل میشناسه.
مرکزشون خیلی مجهز نیست ولی فکر مبکنم دادن خریدهای خوبی میکنن.
فکر میکنم در الیگودرز بک مرکز جراحی دارن.

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
سلام اقای یاسینی من شماره چشمم 3هست و 0.25 استیگمات، 4ساله ثابته، میخاستم بدونم تو بقیه الله عمل کنم خوبه ؟دستگاه هاش خوبن؟ یا برم کلینیک نتیجه بهتری میگیرم؟دکتر بقیه الله کی. بهتره؟ اقای دکتر نادری خوبن؟ ممنون از اینکه راهنمایی میکنید

Sent from my C2105 using Tapatalk

بله مرکز خیلی مجهزیه مخصوصا اگر بیمه نیروهای مسلح باشید.
فقط دکتر نادری شک نکنید.

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
یکی هم جوابه مارو بده دوستان
من می خوام عمل مجدد کنم چون چشم برگشته متاسفانه.تو سن 20سالگی عمل کردم و الان چشم همون 1.5 که بود شده.الان 26 سالمه و یک ساله که ثابت هست.بهترین دکتر و جراح کلینیک نور کسی میدونه کی هست؟به جز دکترهاشمی
جوابتون رو دادم دوست عزیز. شرمنده بابت تاخیر

eghbali66

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
چشمتون 4.75 و با استیگمات 1 و .75 است. در عکس مشخصه.

سوال قبلی شما رو چطور من قبلا ندیده بودم!

اه اه، پس استیگماتم بعد عمل فک کنم یه ذرش بمونه، اره؟؟؟

salman_1779

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
11
این تاپیک رو کاملا بخون دوست عزیز و لطفا به بقیه هم توصیه بکن.
عمل در سن پایین خطر برکشت بالایی داره.
دوست عزیز از من میشنوی بیخیال عمل مجدد بشو. خطر بسیار بالایی داره.
در بینا با دکتر نادری یا نبکخو یا ادیب مقدم مشورت کن بعد اقدام بکن.

ممنون یاسینی جان.بله من در سنه 20 سالگی چشام 2 بود.عمل کردم و کاملا چشام به حالت اول برگشت و ضعیف شد.یاسینی جان ریسکش بالاس ولی من نمی تونم واقعا عینک بزنم.الانم دارم چندجا میرم که مشورت کنم.کلینیک نور پیشه دکتر خانم اژدرکش رفتم.کلینیک بینا هم پیشه دکتر غفوری.میگن بازم می تونی عمل کنی ولی کسی تضمین نمی کنه.کسی این دکتر هارو میشناسه ؟جای دیگه می خوام برم بازم نظر بپرسم.پیشه کی برم ؟دکتر خانلری رو کسی میشناسه ؟خوبه ؟
ممنون میشم جواب بدین

setareha01

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
فقط دکتر نادری شک نکنید.

بله بیمه دارم، ولی دستگاه های کلینیک. نور بهتر از بقیه الله نیستند؟ چون کمی نگرانم، من الان هم سوزش چشم دارم

uptight

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
دکتر ساووج رو من شخصا توصیه میکنم. هم عملش رو دیدم و هم از نزدیک باهاش اشنا هستم.
در مورد ایمیل شرمنده شما میشم چون عملا برای همین انجمن هم وقت کم دارم و خصوصی کاری انجام نمیدم.

خیلی خیلی ممنونم :)

eghbali66

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
دوستا این قطره ارتکلات رو بیمه ای هست پوشش بده؟ بیمه نیروهای مسلح یا بیمه تکمیلی معلم؟

setareha01

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
فقط دکتر نادری شک نکنید.

ببخشید اقای دکتر مصطفی نادری تو بقیه الله عمل میکنند، شما دکتر مصطفی نادری رو میشناسید یا دکتر علیرضا نادری؟

Mehdib1360

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
سلام جناب یاسینی
من هفته پیش در کلینیک مرکزی شهر زیر نظر دکتر سازنده عمل prk انجام دادم حالا میخوام تجربه این عمل رو برای دوستان بگم و سوالی هم از جناب یاسینی دارم
من در تاریخ بیست و سوم تیرماه عمل prk انجام دادم.
چشم راست من 5.50 با 1.75 آستیگمات و چشم چپم 4.50 با 1.25 آستیگمات
بعد از عمل دکتر به بنده داروی انستووکابین و سیپلکس و اشک مصنوعی و بتامتازون تجویز کردن هر 4 ساعت یک قطره و فرمودن قطره انستوکایین حتما اول ریخته شود
قطره انستوکایین رو فرمودن تا چهارشنبه شب فقط بریزم. البته چهارشنبه هم بنده رو معاینه کردن یعنی فردای عمل.
جمعه هم لنز پانسمان رو برداشتن که دید بنده تارتر شد که گفتن اصلاح میشه به مرور و قطره سیپلکس رو قطع کردن و بتامتازون و اشک مصنوعی رو گفتن هر 6 ساعت بریزم و یک پماد هم دادن به اسم لیپوزیک اگه اشتباه نکنم که هر دوازده ساعت گفتن بریزم تا چهل روز البته از شب دهم گفتن فقط شب ها بریزم
کل عمل 5 دقیقه هم طول نکشید.خیلی راحت و بی درد بود.ولی بعد از عمل تا دو سه ساعتی داشتم از درد منفجر میشدم.بعدش درد اروم شد و تا روز سوم گه گاهی درد و سوزش و احساس جسم خارجی داشتم.روز جمعه لنز رو برداشتم که خیلی همه چی تار شد.ولی دیگه درد و سوزش نداشتم.البته بودن کسایی هم که نه درد داشتن نه سوزش البته از هر بیست نفر شاید یک نفر اینطوری بود.ولی از یک چیز دکتر سازنده خیلی خوشم اومد که با تخفیفی که زده بودن و سرشون هم وحشتناک شلوغ بود کل مرحله عمل رو از روزی که عکس ارب اسکن میگیرن ازتون تا لنز پانسمان رو که برمی‌داری کل مراحل رو خود دکتر انجام میده که برای من خیلی مهم و با ارزش بود
امروز هم که دوشنبه ست من با اتومبیل خودم اومدم محل کارم و مشکلی هم نداشتم.البته دیروز هم رانندگی کردم مشکلی نداشتم
خواستم تجربه خودم رو گفته باشم که شاید به درد کسی بخوره.البته هر هفته گزارشی از دیدم ارایه میکنم که شاید بازم به درد کسی بخوره.
حالا سوال بنده از استاد بزرگوار
آقای یاسینی همین داروها برای بنده کافیه یا داروی دیگری هم نیازه؟رفع کدورت قرنیه با همین داروها کافیه ؟
چند روز یا هفته زمان میبره من دیدم خوب بشه؟الان تار میبینم و سایه دار
با تشکر فراوان

smalls

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام جناب یاسینی
ازتون راهنمایی میخواستم. من 29 سالمه و نمره عینکم که همین هفته پیش از دکتر گرفتم اینه:
OD= -2.25 - 0.5 x120
OS= -3 -0.5 x60
دکتر عینک قبلیمو که سال 88 گرفته بودم مقایسه کرد و گفت نیم نمره تغییر کرده.
1- با توجه به اینکه تا دو ماه دیگه میرم کانادا آیا پیشنهاد میکنید الان عمل کنم یا برم اونجا انجام بدم؟ یا برم بعدا که فرصتی شد و برگشتم انجام بدم؟ (چون مهاجرت خودش به قدر کافی استرس زا هست و نمیخوام ناراحتی چشمی هم بهش اضافه بشه)
2- اینجا کدوم مرکز و دکتر بهتره از هر جهت؟ تهران هستم و کیفیت برام مهمتره تا هزینه.
متشکرم

leily836

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
سلام جناب یاسینی.بسیار ممنونم از توجه وپاسخگوییتون.
فقط فکرمیکنم متوجه یکی از سواات من نشدین.پرسیده بودم دکتر حسام هاشمیان در فارابی رو میشناسین ؟مورد تاییده؟واینکه به من گفتن جدیدا ذر فارابی فقط یه دکتر عملهای لیزرو انجام میده شما چیزی میدونین دراین باره؟

behrad_m

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
سلام و تشکر از آقای دکتر یاسینی و بقیه دوستان که راهنمایی می کنن
من می خواستم که بیمارستان فارابی برای عمل لیزر اقدام کنم اونجا نه دکتر بهشت نژاد الان حضور دارند و نه دیگه دکتر جباروند عمل می کنن
زنگ هم زدم فقط برای انجام آزمایش ها گفتن که حتماً باید دکترت رو انتخاب کنی و تا آخر با همون بری
آقای یاسینی دکتر مورد اعتمادی داخل بیمارستان فارابی می تونید بهم معرفی کنید؟

من متن 20 صفحه گذشته رو خوندم ولی به این نتیجه نرسیذم که بین بیمارستان نور و فارابی کدوم بهتره برم از لحاظ مالی هم مشکلی ندارم،

بعد هم کسی اهواز دکتر خوبی رو میشناسه برای این عمل؟

eghbali66

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
سلام
این قطره های آرتلاک یه بار مصرفه؟اخه هر بار بعد استفاده میمونه ازش،
یه جوری هم هست نمیشه درشوبست! ولی خب گرونه!

بالا