برگزیده های پرشین تولز

آیا شما استرالیا را برای ادامه تحصیل می پسندید ؟

• Total voters
    12

Mehdi

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
49
در مورد هزینه تحصیل و هزینه زندگی اطلاعات خوبی بهم دادی.ولی میخوام بدونم میشه بیش از 80% این هزینه هارو از طریق کار کردن تو استرالیا بدست اورد یا حتما باید برات پول بدن؟؟من فکر میکنم بتونم حداکثر 7تا 8 میلیون تومان با خودم از ایران ببرم.نمیگم حاضرم دست به هر کاری بزنم!ولی خوب در حدی که هم بتونم درس بخونم و روزی 5-6 ساعت کار مشکل حل میشه؟؟
سه چهار پرسیده شده این موضوع , جواب هم داده شده ,
برا تحصیل ازتون ضمانت مالی میخوان , حدود 10-15 میلیون !
در حال تحصیل نمیتونید کار کنید , البته میتونید ولی پولی که در میاد فقط پول خوردن و اشامیدنتون رو میده !
قبلا هم گفتم , استرالیا برا تحصیل مناسب نیست , هزینه اش بالاست !
زندگی در استرالیا ماهانه 2000-4000 دلار هزینه داره , نمیشه هم درس خوند هم کار کرد و هم هزینه هاش رو داد !
اگه برا تحصیل میخواید برید به کشورهایی برید که هزینه تحصیل مجانی هست در اون کشورا , مثل آلمان , سوئد , فنلاند , ...

برا زندگی برید استرالیا !

Majid_sp2007

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
سلام دوستان

اینجا کسی هست که در مورد شرایط تحصیل در قبرس شمالی(منطقه ترک نشین) اطلاعاتی داشته باشه یا مشغول تحصیل در این کشور باشه ؟؟؟؟

من خودم یه تحقیقاتی کردم و یه سری اطلاعات دارم خواستم ببینم اگر کسی اطلاعات جامع تری داره برای استفاده عموم اعلام کنه

اطلاعاتی که من در مورد کشور قبرس و منطقه شمال و ترک نشین و مهمتر از همه دانشگاه معروف و بین المللی EMU مخفف Eastern Mediterranean University یا دانشگاه مدیترانه شرقی کسب کردم :

اول از همه این که کشور قبرس بعد از سال 1974 در پی اختلافاتی که بین دو قوم یونانی تبار و ترک تبار بوجود آمد دچار تنش های داخلی شد و دولت ترکیه که منافع ترک های ساکن قبرس رو در خطر میدید با حمله نظامی به قبرس بخش شمالی قبرس رو تصرف کرد از آن تاریخ قبرس به 2 بخش یونانی نشین و ترک نشین تبدیل شده بخش یونانی نشین در بین تمام کشور ها به رسمیت شناخته شده و به عنوان کشور قبرس رسمیت دارد و به تازگی به عضویت اتحادیه اروپا در آمده و از لحاظ شرایط زندگی و شرایط اقتصادی وضع بسیار بهتری نسبت به فبرس شمالی دارد.

از آن زمان تا کنون تلاش ها برای پیوستن دو منطقه به یکدیگر و ایجاد قبرس واحد ادامه دارد و کشور های جهان بنا به خواست سازمان های جهانی برای کمک به تشکیل قبرس واحد از به رسمیت شناختن قبرس شمالی منع شده اند تا با اعمال فشار بر فبرس شمالی مشکلات حل شود و قبرس واحد تشکیل شود

لازم به ذکر است که مردم و دولت وقت قبرس شمالی و همچنین قبرس جنوبی تمایل بسیار زیادی به اتحاد دو منطقه و تشکیل قبرس واحد دارند و با توجه به این که قبرس جنوبی هم اکنون عضو اتحادیه اروپا است و از لحاظ اقتصادی بسیار شکوفا شده با پیوستن قبرس شمالی به آن کل قبرس عضوی از اتحادیه اروپا خواهد بود و قدرتی دو چندان خواهد داشت.

اما سنگ اندازی های دولت ترکیه که به خاطر منافع خود حاضر به تشکیل قبرس واحد نیست موجب تاخیر چندین ساله در اجرای این موضوع شده است

و دلیل پذیرفته نشدن ترکیه در اتحادیه اروپا که سال هاست تلاش بسیاری در این زمینه می کند فقط و فقط مساله قبرس است و اتحادیه قصد دارد با اعمال فشار بر ترکیه زمینه را برای تشکیل قبرس واحد فراهم کند.

این از مختصری در مورد وضعیت سیاسی کشور قبرس

حالا اطلاعاتی که راجع به دانشگاه بین المللی مدیترانه شرقی دارم

در قبرس شمالی دانشگاه های زیادی وجود دارد که معروف ترین آن EMU مخخف Eastern Mediterranean University یا دانشگاه مدیترانه شرقی است

اول این که این دانشگاه 16000 دانشجو از 68 کشور مختلف جهان دارد و تقریبا تمامی رشته های تحصیلی را در بر می گیرد.
زبان تحصیل در این دانشگاه انگلیسی است و برای ورود به دانشگاه داشتن مدرک TOFEL ضروریست که در صورت فقدان ان باید یکسال در کالج زبان انگلیسی خواند.

این دانشگاه در اروپا و آمریکا و همچنین آسیا دارای اعتبار خوبی است و از جمله دانشگاه های برتر شناخته می شود هر چند که اخیرا ملاحضه کردم رتبه آن در رده بندی دانشگاه های برتر 1500 و اندکی بالاتر از دانشگاه های معروف ایران (شریف و 00) بود که این رتبه بندی واقعا خیلی ملاک کیفیت تحصیل نیست.

نکته جالب این که این دانشگاه به گفته یکی از دوستان دانشجو که خودش در قبرس هست 1000 دانشجوی ایرانی دارد.

حالا از هزینه ها بگم که شهریه رشته های از ترمی 2500 تا 3200 دلار هست و سالیانه از 5000 تا 6500 دلار شهریه دانشگاه هستش

هزینه زندگی هم طبق گفته دوستان از حدود 300 تا 500 دلار در ماه هست

این دانشگاه خوابگاه های زیادی داره که از اتاق های شیک و تمیز تا خانه های وبلایی بسیار شیک هشتش

هزیته اتاق ها بسته به تعداد نفرات از 700 تا 1100 دلار در هر ترم هست (این اطلاعات در سایت خود دانشگاه که سایت بسیار جامعی هم هست وجود دارد)

با برآوردی که من کردم برای تحصیل در این کشور سالیانه به مبلغ 13.000 تا 15.000 دلار نیاز هست
در ضمن با تحقیقاتی که من کردم اولا که اجازه کار محدوده (20ساعت در هفته) دوما موقعیت های کاری زیادی پیدا نمیشه

به نظر من در مقایسه با تحصیل در مالزی قبرس بهشتیه چرا :

اول این که قبرس در اروپا قرار داره و این خود چند حسن دارد

1_ مردم و فرهنگ و سطح زندگی اونها در مقایسه با مردم مالایی و هندی با فرهنگ خاص خود و مسائل مربوط...
2_ نزدیکی فرهنگ و نوع زندگی مردم به فرهنگ ایران و اروپا در مقایسه با فرهنگ و جامعه مالایی و هندی و...
3_ آب و هوا و محیط مدیترانه ای (بهشت زمین) در مقایسه با آب و هوا و محیط مالزی با مشکلات خودش از جمله پشه و تب گنگی که بسیار خطرناک و کشنده است و همونطور که می دونید تا به حال دانشجویان ایرانی زیادی بر اثر همین بیماری از بین رفته اند

4_ مهمترین قسمت این که قبرس یکی از توریست پذیر ترین کشور هاست با سواحل مدیترانه ای و این موضوع بی شک بر محیط و شرایط زندگی مردم و منطقه و پیشرفت تاثیر خواهد داشت

5_ امنیت بسیار بالای کشور که به لحاظ توریستی بودن بسیار قابل پیش بینیه و این هم در مقابل مالزی .هند . و اکراین که حوادث زیادی از زبون دانشجویان ایرانی انجا شنیده و خوانده ام

در مورد اعتبار دانشگاه EMU هم واقعا نیازی به تعریف نیست

من فکر می کنم اگر کسی باشه این اطلاعات رو کامل کنه میتونه برای راهنمایی دانشجویان ایرانی که بعضا از روی بی اطلاعی به کشور هایی نظیر اکراین وتا حدودی هند و مالزی میرند و از شرایط راضی نیستند کمکی کنه

من خیلی تعریف کردم آخه واقعا نسبت به جاهای دیگه واقعا بهشته یه موقع فکر نکنید من مدیر موسسه اعزام دانشجو هستم :D من فقط اگه خدا بخواد قصد عزیمت به قبرس و ادامه تحصیل رو دارم

منتظر نظرات شما هستم لطفا راهنمایی کنید

ashkan0000

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
در حال تحصیل نمیتونید کار کنید , البته میتونید ولی پولی که در میاد فقط پول خوردن و اشامیدنتون رو میده !
زندگی در استرالیا ماهانه 2000-4000 دلار هزینه داره , نمیشه هم درس خوند هم کار کرد و هم هزینه هاش رو داد !
اگه برا تحصیل میخواید برید به کشورهایی برید که هزینه تحصیل مجانی هست در اون کشورا , مثل آلمان , سوئد , فنلاند , ...

این ضمانت مالی که میگی کافیه 10 میلیون پول تو حساب من باشه!!من لیسانس مکانیک هستم.میخوام واسه مستر برم.هدفم در نهایت زندگی کردن همونجاست.به خاطر همین امیدم به کار پیدا کردن تو اونجاست .میگن ادلاید هزینش پایینه؟؟یعنی با ایت پول باید قید استرالیا رو بزنم؟؟؟

ashkan0000

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0

میشه در مورد سوئد و اینکه میشه اونجا کار کرد یا نه کمکم کنی؟؟/

Muhammadinfo

کاربر فعال علم و دانش
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
72
سلام دوستان

اینجا کسی هست که در مورد شرایط تحصیل در قبرس شمالی(منطقه ترک نشین) اطلاعاتی داشته باشه یا مشغول تحصیل در این کشور باشه ؟؟؟؟

من خودم یه تحقیقاتی کردم و یه سری اطلاعات دارم خواستم ببینم اگر کسی اطلاعات جامع تری داره برای استفاده عموم اعلام کنه

اطلاعاتی که من در مورد کشور قبرس و منطقه شمال و ترک نشین و مهمتر از همه دانشگاه معروف و بین المللی EMU مخفف Eastern Mediterranean University یا دانشگاه مدیترانه شرقی کسب کردم :

اول از همه این که کشور قبرس بعد از سال 1974 در پی اختلافاتی که بین دو قوم یونانی تبار و ترک تبار بوجود آمد دچار تنش های داخلی شد و دولت ترکیه که منافع ترک های ساکن قبرس رو در خطر میدید با حمله نظامی به قبرس بخش شمالی قبرس رو تصرف کرد از آن تاریخ قبرس به 2 بخش یونانی نشین و ترک نشین تبدیل شده بخش یونانی نشین در بین تمام کشور ها به رسمیت شناخته شده و به عنوان کشور قبرس رسمیت دارد و به تازگی به عضویت اتحادیه اروپا در آمده و از لحاظ شرایط زندگی و شرایط اقتصادی وضع بسیار بهتری نسبت به فبرس شمالی دارد.

از آن زمان تا کنون تلاش ها برای پیوستن دو منطقه به یکدیگر و ایجاد قبرس واحد ادامه دارد و کشور های جهان بنا به خواست سازمان های جهانی برای کمک به تشکیل قبرس واحد از به رسمیت شناختن قبرس شمالی منع شده اند تا با اعمال فشار بر فبرس شمالی مشکلات حل شود و قبرس واحد تشکیل شود

لازم به ذکر است که مردم و دولت وقت قبرس شمالی و همچنین قبرس جنوبی تمایل بسیار زیادی به اتحاد دو منطقه و تشکیل قبرس واحد دارند و با توجه به این که قبرس جنوبی هم اکنون عضو اتحادیه اروپا است و از لحاظ اقتصادی بسیار شکوفا شده با پیوستن قبرس شمالی به آن کل قبرس عضوی از اتحادیه اروپا خواهد بود و قدرتی دو چندان خواهد داشت.

اما سنگ اندازی های دولت ترکیه که به خاطر منافع خود حاضر به تشکیل قبرس واحد نیست موجب تاخیر چندین ساله در اجرای این موضوع شده است

و دلیل پذیرفته نشدن ترکیه در اتحادیه اروپا که سال هاست تلاش بسیاری در این زمینه می کند فقط و فقط مساله قبرس است و اتحادیه قصد دارد با اعمال فشار بر ترکیه زمینه را برای تشکیل قبرس واحد فراهم کند.

این از مختصری در مورد وضعیت سیاسی کشور قبرس

حالا اطلاعاتی که راجع به دانشگاه بین المللی مدیترانه شرقی دارم

در قبرس شمالی دانشگاه های زیادی وجود دارد که معروف ترین آن EMU مخخف Eastern Mediterranean University یا دانشگاه مدیترانه شرقی است

اول این که این دانشگاه 16000 دانشجو از 68 کشور مختلف جهان دارد و تقریبا تمامی رشته های تحصیلی را در بر می گیرد.
زبان تحصیل در این دانشگاه انگلیسی است و برای ورود به دانشگاه داشتن مدرک TOFEL ضروریست که در صورت فقدان ان باید یکسال در کالج زبان انگلیسی خواند.

این دانشگاه در اروپا و آمریکا و همچنین آسیا دارای اعتبار خوبی است و از جمله دانشگاه های برتر شناخته می شود هر چند که اخیرا ملاحضه کردم رتبه آن در رده بندی دانشگاه های برتر 1500 و اندکی بالاتر از دانشگاه های معروف ایران (شریف و 00) بود که این رتبه بندی واقعا خیلی ملاک کیفیت تحصیل نیست.

نکته جالب این که این دانشگاه به گفته یکی از دوستان دانشجو که خودش در قبرس هست 1000 دانشجوی ایرانی دارد.

حالا از هزینه ها بگم که شهریه رشته های از ترمی 2500 تا 3200 دلار هست و سالیانه از 5000 تا 6500 دلار شهریه دانشگاه هستش

هزینه زندگی هم طبق گفته دوستان از حدود 300 تا 500 دلار در ماه هست

این دانشگاه خوابگاه های زیادی داره که از اتاق های شیک و تمیز تا خانه های وبلایی بسیار شیک هشتش

هزیته اتاق ها بسته به تعداد نفرات از 700 تا 1100 دلار در هر ترم هست (این اطلاعات در سایت خود دانشگاه که سایت بسیار جامعی هم هست وجود دارد)

با برآوردی که من کردم برای تحصیل در این کشور سالیانه به مبلغ 13.000 تا 15.000 دلار نیاز هست
در ضمن با تحقیقاتی که من کردم اولا که اجازه کار محدوده (20ساعت در هفته) دوما موقعیت های کاری زیادی پیدا نمیشه

به نظر من در مقایسه با تحصیل در مالزی قبرس بهشتیه چرا :

اول این که قبرس در اروپا قرار داره و این خود چند حسن دارد

1_ مردم و فرهنگ و سطح زندگی اونها در مقایسه با مردم مالایی و هندی با فرهنگ خاص خود و مسائل مربوط...
2_ نزدیکی فرهنگ و نوع زندگی مردم به فرهنگ ایران و اروپا در مقایسه با فرهنگ و جامعه مالایی و هندی و...
3_ آب و هوا و محیط مدیترانه ای (بهشت زمین) در مقایسه با آب و هوا و محیط مالزی با مشکلات خودش از جمله پشه و تب گنگی که بسیار خطرناک و کشنده است و همونطور که می دونید تا به حال دانشجویان ایرانی زیادی بر اثر همین بیماری از بین رفته اند

4_ مهمترین قسمت این که قبرس یکی از توریست پذیر ترین کشور هاست با سواحل مدیترانه ای و این موضوع بی شک بر محیط و شرایط زندگی مردم و منطقه و پیشرفت تاثیر خواهد داشت

5_ امنیت بسیار بالای کشور که به لحاظ توریستی بودن بسیار قابل پیش بینیه و این هم در مقابل مالزی .هند . و اکراین که حوادث زیادی از زبون دانشجویان ایرانی انجا شنیده و خوانده ام

در مورد اعتبار دانشگاه EMU هم واقعا نیازی به تعریف نیست

من فکر می کنم اگر کسی باشه این اطلاعات رو کامل کنه میتونه برای راهنمایی دانشجویان ایرانی که بعضا از روی بی اطلاعی به کشور هایی نظیر اکراین وتا حدودی هند و مالزی میرند و از شرایط راضی نیستند کمکی کنه

من خیلی تعریف کردم آخه واقعا نسبت به جاهای دیگه واقعا بهشته یه موقع فکر نکنید من مدیر موسسه اعزام دانشجو هستم :D من فقط اگه خدا بخواد قصد عزیمت به قبرس و ادامه تحصیل رو دارم

منتظر نظرات شما هستم لطفا راهنمایی کنید

دوست عزیز قبرس کور خوبیه.
اما فقط برای توریستا!:lol:
جدی من تو تحقیقاتم فهمیدم که کشور زیباییه.
اما اولا گرونه دوما از نظر علمی در میان کشورهای منطقه جایگاهی نداره.
تو با این پول میتونی جاهی بهتری را انتخاب کنی.
اما به غیر از پزشکی شاید بشود تو EMU دوام آورد.
به هر حال از نظر من اصلا نمیصرفه بری قبرس!:wacko:
موفق باشید.

Muhammadinfo

کاربر فعال علم و دانش
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
72
این ضمانت مالی که میگی کافیه 10 میلیون پول تو حساب من باشه!!من لیسانس مکانیک هستم.میخوام واسه مستر برم.هدفم در نهایت زندگی کردن همونجاست.به خاطر همین امیدم به کار پیدا کردن تو اونجاست .میگن ادلاید هزینش پایینه؟؟یعنی با ایت پول باید قید استرالیا رو بزنم؟؟؟

اتفاقا من دو تا دوست از تو خود آدلاید دارم .استرالیایی هم هستن.اگه بخواهی در مورد کار میتونم ازشون برات سوال کنم!

leylax

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
29
سلام دوستان من یه سوال داشتم.برای افرادی که رشته های پزشکی یا پرستاری یا هر رشته ی طرح داری رو اینجا فارغ التحصیل شدند و میخوان در کشور دیگه ادامه تحصیل بدن تکلیف این طرح چی میشه؟آیا قبل از گذروندن این طرح خدمت میشه در کشور دیگه ادامه تحصیل داد و کلا چه جوریا میشه؟با توجه به این که تا طرح رو نری مدرکتو نمیدن!آیا با ریز نمرات امکانپذیره؟
مرسی

Majid_sp2007

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
دوست عزیز قبرس کور خوبیه.
اما فقط برای توریستا!:lol:
جدی من تو تحقیقاتم فهمیدم که کشور زیباییه.
اما اولا گرونه دوما از نظر علمی در میان کشورهای منطقه جایگاهی نداره.
تو با این پول میتونی جاهی بهتری را انتخاب کنی.
اما به غیر از پزشکی شاید بشود تو EMU دوام آورد.
به هر حال از نظر من اصلا نمیصرفه بری قبرس!:wacko:
موفق باشید.

خوشحالم که شما هم در مورد قبرس تحقیق کردی

میشه یه مختصری راجع به تحقیقت مثل اون چیزی که من نوشتم بنویسی

در مورد هزینه فکر نمی کنم تحصیل در حارج از ایران حالا تو هر کشوری هم که باشه از 12 - 13 هزار دلار در سال کمتر بشه (هزینه شهریه 2 ترم + هزینه زندگی برای یکسال)
همونطور که گفتم در قبرس این هزینه 13 تا 15 هزار دلار است با این هزینه به نظر تو کجاها میشه رفت البته به جز (اکراین . مالزی . هند )

راستی چرا نظرت اینه که باید در EMU فقط دوام آورد ؟؟؟

Mehdi

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
49
خوشحالم که شما هم در مورد قبرس تحقیق کردی

میشه یه مختصری راجع به تحقیقت مثل اون چیزی که من نوشتم بنویسی

در مورد هزینه فکر نمی کنم تحصیل در حارج از ایران حالا تو هر کشوری هم که باشه از 12 - 13 هزار دلار در سال کمتر بشه (هزینه شهریه 2 ترم + هزینه زندگی برای یکسال)
همونطور که گفتم در قبرس این هزینه 13 تا 15 هزار دلار است با این هزینه به نظر تو کجاها میشه رفت البته به جز (اکراین . مالزی . هند )

راستی چرا نظرت اینه که باید در EMU فقط دوام آورد ؟؟؟
کانادا :D با این شرایط خیلی شبیه کانادا هستش , کانادا از هرنظر هم بهتر هست !

Mehdi

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
49
میشه در مورد سوئد و اینکه میشه اونجا کار کرد یا نه کمکم کنی؟؟/
در مورد سوئد , یه تاپیک دیگه هست , که یه نفر اونجا فعالیت میکنه , اطلاعات خوبی هم داره !
من گفتم استرالیا برا زندگی عالی هست , الانم سر حرفم هستم ,
شما اگه برا کار میرید , همه جا اولش با مشکل کار مواجه میشید !
خوب شما اول به سایت های کاریابی استرالیایی مثل سیـــک دات کام دات آ یو برید , ببینید چقدر شانس کار برا رشتتون رو دارید ! بعد برا کارهای بعدیش اقدام کنید ,
اینم بگم شرکت های استرالیایی بیشتر دنبال کسانی هستن که سابقه کار دارن و بخصوص سابقه کار استرالیایی !
ممکنه برید اونجا 5-6 ماه دنبال کار بگردید هیچی پیدا نکنید مجبور بشید برگردید و فقط خرج رو دستتون مونده باشه!
پس این مسئله رو هم در نظر بگیرید .
درباره مشکلات زبان دیگه نمیگم , چون واضح هست !

Muhammadinfo

کاربر فعال علم و دانش
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
72
دوست عزیز.من خودم تو روسیه درس میخونم.نه اوکراینا.
شهر سنت پیترزبورگ.
به نظرم از لحاظ علمی خیلی خوبه.البته مسکو بهتره.
فقط بدیه اینج اینه بروکراسی داره البته برا ما خارجیها کمتره.
اما این قیمت قبرس خیلی زیاده.
با این قیمت همه جه میشه رفت به غیر از چند کشور که معلومه.
خب برو آۀمانوفرانسه و ....................
این قیمت به قبرس نمیخوره

Mehdi

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
49

Majid_sp2007

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
شاید تو کانادا با 18-19 هزار دلار بشه به سختی زندگی و تحصیل کرد ولی در قبرس با 14 هزار تا میشه خیلی خیلی راحت تحصیل کرد و البته تفریح

البته کیفیت تحصیل در کانادا مطمئنا خیلی با قبرس متفاوته ولی دانشگاه صرفا در سطح سواد دانشجو تاثیر زیادی نداره موافقید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Mehdi

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
49
شاید تو کانادا با 18-19 هزار دلار بشه به سختی زندگی و تحصیل کرد ولی در قبرس با 14 هزار تا میشه خیلی خیلی راحت تحصیل کرد و البته تفریح

البته کیفیت تحصیل در کانادا مطمئنا خیلی با قبرس متفاوته ولی دانشگاه صرفا در سطح سواد دانشجو تاثیر زیادی نداره موافقید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
چرا دانشگاه خیلی تاثیر داره , وقتی میبینی از همه کمتر میدونی مجبوری بیشتر تلاش کنی ,
خوب اصلا کانادا به کنار ,
سوئد یا فنلاند , تحصیل توش مجانی هست فقط باید پول خورد و خوراکت رو بدی , که هرجا بری باید بدی , ماهانه هم حدودای 700 یورو هست خرج زندگی!
درس هاشم انگلیسی هست ! اگه زبان های دیگه هم بلد باشی , کشورهایی مثل فرانسه , آلمان هم مناسب هست !
لزومی نداره برا تحصیل پول بدی ;)

linghuchong

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
2

ببخشيد برای چه مقطعی؟ برای فوق يا دکترا ميتونين فقط 7-8 هزار دلار بدين! ;)

nima110

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
من معماري خوندم (ليسانس) در دانشگاه آزاد واحد شيراز.
معدل هم حدود 15
پول هم تا 15000 دلار رديفه اما واسه هزينه تحصيل .
براي مخارج ماهانه خودم رو بكشم حدود 600دلار دارم البته اجاره خونه اونجا رو هم با همين 600 دلار بايد حساب كنم.
خودم عشقم كاناداست اما فكر نمي كنم عملي باشه. :( مطالب قبلي رو كه خوندم مثل اينكه بايد به فكر آلمان باشم.ولي اون هم شرايط سختي داره. :wacko: حالا موندم واسه فوق چي كار كنم ميترسم برم كانادا اونجا كم بيارم(از نظر مالي).در ضمن خودم خودم رو ساپورت ميكنم از همين ايران.
از نظر زبان هم ميتونم IELTS بدم.
خدمت هم معافم.
سنم هم 22 سال

حالا به نظرتون من ميتونم كانادا ادامه تحصيل بدم؟پول كم نميارم؟
اگه كانادا نتونم برم شما كجا رو پيشنهاد ميكنين كه ارزشش رو داشته باشه؟

Mehdi

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
49
من معماري خوندم (ليسانس) در دانشگاه آزاد واحد شيراز.
معدل هم حدود 15
پول هم تا 15000 دلار رديفه اما واسه هزينه تحصيل .
براي مخارج ماهانه خودم رو بكشم حدود 600دلار دارم البته اجاره خونه اونجا رو هم با همين 600 دلار بايد حساب كنم.
خودم عشقم كاناداست اما فكر نمي كنم عملي باشه. :( مطالب قبلي رو كه خوندم مثل اينكه بايد به فكر آلمان باشم.ولي اون هم شرايط سختي داره. :wacko: حالا موندم واسه فوق چي كار كنم ميترسم برم كانادا اونجا كم بيارم(از نظر مالي).در ضمن خودم خودم رو ساپورت ميكنم از همين ايران.
از نظر زبان هم ميتونم IELTS بدم.
خدمت هم معافم.
سنم هم 22 سال

حالا به نظرتون من ميتونم كانادا ادامه تحصيل بدم؟پول كم نميارم؟
اگه كانادا نتونم برم شما كجا رو پيشنهاد ميكنين كه ارزشش رو داشته باشه؟
سوئد هم گزینه خوبیه ها , نمیدونم چرا کسی توجه نشون نمیده به این کشور, مخصوصا که دروسشم انگلیسی هست !
کشورهایی مثل المان و فرانسه احتیاج هست که زبانشون رو بلد باشی , وگر نه نمیتونی بمونی

nima110

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سوئد هم گزینه خوبیه ها , نمیدونم چرا کسی توجه نشون نمیده به این کشور, مخصوصا که دروسشم انگلیسی هست !
کشورهایی مثل المان و فرانسه احتیاج هست که زبانشون رو بلد باشی , وگر نه نمیتونی بمونی

سوئد جاي خوبيه اما تا چند وقت پيش رشته معماري نداشت.شما از سوئد اطلاعاتي دارين؟؟
خرجش چقدره؟؟اين كه دانشگاه رايگانه رو مي دونم بقيه مخارج؟؟؟
اعتبار دانشگاه؟؟؟

Mehdi

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
49
تو همین بخش یه تاپیک هست , اطلاعات خوبی گزاشته , میتونید ببینید !
دانشگاه هاش که معتبر هستن ! بقیه اطلاعات رو میتونید تو همون تاپیک بپرسید !!

بالا