برگزیده های پرشین تولز

تجارت پر سود مواد معدنی

h_phoenix

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
نه دوست عزیز ... همون وانت رو دادن معدن گرفتن !

نه هنوز هم شرایط کاری معدن از خیلی کارهای تولیدی دیگه ای بهتر هستش ... اما معدن کارای ما همیشه به سود توهمی عادت کردن ... برای مثال سود تولید در همه جای دنیا 1-2 درصد در ماه هستش در ایران با در نظر گرفتن تورم این رقم می تونه حداکثر تا 5-7 درصد باشه که معادل با کشورهای دیگه باشه ... اما معدن کارای ما همیشه عادت داشتند برای سنگ 20 هزار تومن هزینه کنند 200 هزار تومن بفروشند ! اینجا سودی داشت که قابل تصور نبود ! حالا الان این سود چند صد درصدی دیگه نیستش ! شده یک سود خوب که هنوز که هنوزه دلیل اقتصادی خودش رو داره .

یعنی خریدارش هم بود که 200 هزار تومن بده؟ الان حدودن چند شده با توجه به مثال خودتون (سنگ 20 تومن هزینه، فروش ؟؟؟)
در در مورد سرمایه گذاری هم که گفتین، ریسک معدن داری نسبت به کارای صنعتی دیگه بیشتره. به دلایل زیادی که اولیش میتونه عرضه و تقاضا باشه، دومیش هزینه های بالا معدن داری، و ده ها دلیل دیگه که بحث مفصلی داره. نتیجه اینکه تو ایران صنعت معدن درصد خیلی کمی تو سرانه درآمدی داره (بخش اعظم نفته که کاش بصورت بهتری مصرف می شد :general208:)

pejerz85

Registered User
لایک‌ها
41
تولید کروم از کرومیت و صنایع وابسته و یا تولید فولاد از سنگ آهن و صنایع وابسته نیاز به بستر مناسب هستش ... از سرمایه گذاری کلان تا دانش و فن آوری و نیرو و انرژی و ...
اما کدوم از این ها تو شرایطی فعلی کشور ما پیاده سازی شده ؟ درست برای مثال ما سنگ آهن صادر می کنیم که بعدش بریم فولاد وارد کنیم ... ولی خب شرکت های بالا دستی کشور ما چقدر دارن تو زمینه ی تولید درست فعالیت می کنن ؟ به همین سادگی که شما گفتی نیست دوست عزیز !

چرا اتفاقاً . فولاد نه ولی کرومیت چرا.خواستی پخ بده برات بگم.خوب بعضی زمینه ها تو مملکت ما نو هست.این هم یکیشونه.

Last edited:

AMiR MASouD

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
98
یعنی خریدارش هم بود که 200 هزار تومن بده؟ الان حدودن چند شده با توجه به مثال خودتون (سنگ 20 تومن هزینه، فروش ؟؟؟)
در در مورد سرمایه گذاری هم که گفتین، ریسک معدن داری نسبت به کارای صنعتی دیگه بیشتره. به دلایل زیادی که اولیش میتونه عرضه و تقاضا باشه، دومیش هزینه های بالا معدن داری، و ده ها دلیل دیگه که بحث مفصلی داره. نتیجه اینکه تو ایران صنعت معدن درصد خیلی کمی تو سرانه درآمدی داره (بخش اعظم نفته که کاش بصورت بهتری مصرف می شد :general208:)

خریدار اصلیش که چینی ها بودند ... جالبه بدونی سنگ آهن عیار 61 قبل از عید تا 340 هزار تومان تنی هم بالا رفت .... 120 هزار تومان هم تنی حمل خورده باشه تفاوت قیمت رو احساس کن ...
اما خب این طوری دیگه الان نیست ... سود همون سنگ اگه معدنش هم دور از بندر امام یا عباس باشه یه چیزی حدود 70-80 هزار تومان حمل می خوره که فروشش الان با در نظر گرفتن شرایط خوش بینانه یه چیزی حدود 140 هزار تومانه ... همچنین معدن یک سری هزینه ها داره کا اگه ما تنی 20 تا 30 هزار تومان هم هزینه ی تولید در نظر بگیریم هنوز 20-30 هزار تومان سود داره معدن دار ... البته که الان شرایط کاریش خیلی سخت شده برای مثال عیار پایین دیگه هر مشتری نداره و ....
جایگاه صادرات مواد معدنی دقیقا بعد از صادرات مواد نفتی هستش ... اما خب هر تجارتی ریسک کاری خودش رو داره مخصوص تجارت با ایران !

AMiR MASouD

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
98
چرا اتفاقاً . فولاد نه ولی کرومیت چرا.خواستی پخ بده برات بگم.خوب بعضی زمینه ها تو مملکت ما نو هست.این هم یکیشونه.

من اطلاعی از این موضوع ندارم و علاقمند هستم ... اگه اینجا وقت کنی مختصر توضیحی بدی خیلی خوب می شه که بقیه هم بتونن استفاده کنند

pejerz85

Registered User
لایک‌ها
41
سنگ معدن کرومیت الان خام صادر میشه به قیمت خیلی پایین.فقط یه کارخانه هست که اون رو تبدیل به فرو کروم میکنه.فرو کروم ماده اولیه تولید فولاد ضد زنگ هست.

سنگ معدن کیلویی 200 تومنه حدودا و تنی 200 هزار برای عیار متوسط.(25 تا 40)

میشه این سنگ رو تبدیل به به کرومات پتاسیم کرد با قیمت هر کیلو 20000 تومان(100 برابر ) و اکسید کروم هر کیلو 26000 تومان.که البته دانش خودش رو میخواد.من90 درصد فرمول رو دارم و در فاز آزمایشگاهی ام.

h_phoenix

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
سنگ معدن کرومیت الان خام صادر میشه به قیمت خیلی پایین.فقط یه کارخانه هست که اون رو تبدیل به فرو کروم میکنه.فرو کروم ماده اولیه تولید فولاد ضد زنگ هست.

سنگ معدن کیلویی 200 تومنه حدودا و تنی 200 هزار برای عیار متوسط.(25 تا 40)

میشه این سنگ رو تبدیل به به کرومات پتاسیم کرد با قیمت هر کیلو 20000 تومان(100 برابر ) و اکسید کروم هر کیلو 26000 تومان.که البته دانش خودش رو میخواد.من90 درصد فرمول رو دارم و در فاز آزمایشگاهی ام.
با سلام
بر روی چه روش فرآوری کار کردید؟ نتیجه هم گرفتید؟
با تشکر

pejerz85

Registered User
لایک‌ها
41
با سلام
بر روی چه روش فرآوری کار کردید؟ نتیجه هم گرفتید؟
با تشکر

فقط لنگ سنگ معدنم.50 کیلو نیاز دارم برای تثبیت فرآیند وتست نهایی.حالا یه نفر قول داده برام از بندر جور کنه.باید ببینم مواد زاید داخل سنگ رو میشه کامل حذف کرد .چون ممکنه بهره وری وهزینه این کار زیاد باشه.

h_phoenix

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
فقط لنگ سنگ معدنم.50 کیلو نیاز دارم برای تثبیت فرآیند وتست نهایی.حالا یه نفر قول داده برام از بندر جور کنه.باید ببینم مواد زاید داخل سنگ رو میشه کامل حذف کرد .چون ممکنه بهره وری وهزینه این کار زیاد باشه.
روی چه نوع سنگ معدنی می خواید آزمایش کنید؟ اکسید کرم؟
برای تبدیل سنگ کرومیت به فروکرم بیشتر از روش حرارتی با قوس الکتریکی استفاده میشه. امتحان کردید؟

the boy

ستاره پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
7,251
چه جالب منم روی اکسید کروم کار کردم و 6 - 7 ماه دیگه میخوام آزمایشی تولید کنم الان نه وقتشو دارم نه پولشو

الان چک کردم دیدم شما همونی که قبلا باهاش صحبت کرده بودم :) موفق باشی داداش

Last edited:

glc_engineer

Registered User
لایک‌ها
1,422
اگه از مسائل حکومتی کمی اطلاع داشته باشید حتما می دانستید که معدن و صنایع فرآوری آن یکی از شاخه های اصلی مورد توضیه برای سرمایه گذاران در ایران می باشد، جهت اطلاع بیشتر به سایت ایمیدرو می تونین مراجعه کنید.
در خصوص معدن دارای شما، من نمی دونم معدن شما چی هستش ... در خصوص برخی معادن توجیه اقتصادی وجود نداره مثل الونیت که ایران صاحب میلیاردها تن از این ماده معدنی هستش وی به علت عدم دستیابی به تکنولوژی فرآوری آن بهره برداری از این معادن توجیه اقتصادی ندارد و برخی دیگر از معادن با توجه به افزایش هزینه های سوخت ، برق ، دستمزد و حمل و نقل توجیه اقتصادی بهره برداری خود را از دست می دهند.
اگه شما ندیده اید که چه کسی چگونه صاحب معدن شده دلیل بر عدم وجود آن نیست چون بعید هستش شما در جایگاه عالم مطلق باشید دوست عزیز.

در اقتصاد سرمایه گذاری معمولاً دوره بازگشت سرمایه 4 ساله مطلوب می باشد ... یعنی 25 % نرخ بازده سالیانه مناسب برای سرمایه گذاری هست و کسانی که در این حوزه کمترین اطلاعاتی را داشته باشند از این موضوع مطلع هستند و اگر نیاز به رفرنس بیشتری دارید می تونید در رشته های مهندسی صنایع یا MBA ادامه تحصیل بدید تا شاید از این موضوع چیزی درک کنید.
حضرت استاد
من به شما بی احترامی نکردم !
حیف شما نیست به جای جو دادن با بیان مظالب غیر علمی ارزش کار خودتونو بیارین پایین
بنده که در حد شما نیستم شما آگاه به مسائل حکومتی هستین !
من که اصلا با مسائل حکومتی آشنا نیستم
منبع مسائل حکومتی شما خیلی با ارزشه سعی کنید هر روز بهش سر بزنید
معادن شن و ماسه
معادن سنگ ساختمانی
معدن سرب
سهامدار معدن آهن
صادر کننده سنگ آهن
...
شما اول میای میگی معند خیلی کار پر سودیه
بعد من که کیگم نه اینجوری نیست همه معادن پر سود نیستن
معدنداری برای افراد صفر کیلومتر در این بازار نمی صرفه
شما حرف من را رد میکنی و بعد از دوتا پست میگی که همه معدن ها پرسود نیستن
بعد میای ادعا میکنی سود تولید در همه دنیا یک تا دو درصده
من که ازت رفرنس میخوام
جواب میدی
در اقتصاد سرمایه گذاری دوره بازگشت مطلوب سرمایه چهار سالس
این استنباط شماست که سود تولید در همه دنیا یک تا دو درصده
همچنان از شما میخوام رفرنسادعاتون رو بگین
تا زمانیکه رفرنس نیارین یعنی حرف از خودتون هست
ضمنا اینکه شما بیا ی ادع کنی خیلی ها وانت دادن معدن گرفتن ظاهرا دلیل بر صحت اون نیست
شما اسم چندتان را بگو که صاحبش یا دولت به صورت قانونی با اخذ یک وانت فروخته
شما ادعا کردی دلیل یا مدرک یا شواهد بیار که همیچن ادعایی صحت داره
ضمنا من که اصلا ادامه تحصیل ندادم
اصلا نمی دونم مهنسی چیه مدیریت اجرایی چیه کسب و کار چیه فوق لیسانس و دکترا چیه تدریس توی دانشگاه چیه
وشما که دادی بیا رفرنس بیار
و اگر رفرنس نداری ادعا نکن

AMiR MASouD

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
98
حضرت استاد
من به شما بی احترامی نکردم !
حیف شما نیست به جای جو دادن با بیان مظالب غیر علمی ارزش کار خودتونو بیارین پایین
بنده که در حد شما نیستم شما آگاه به مسائل حکومتی هستین !
من که اصلا با مسائل حکومتی آشنا نیستم
منبع مسائل حکومتی شما خیلی با ارزشه سعی کنید هر روز بهش سر بزنید
معادن شن و ماسه
معادن سنگ ساختمانی
معدن سرب
سهامدار معدن آهن
صادر کننده سنگ آهن
...
شما اول میای میگی معند خیلی کار پر سودیه
بعد من که کیگم نه اینجوری نیست همه معادن پر سود نیستن
معدنداری برای افراد صفر کیلومتر در این بازار نمی صرفه
شما حرف من را رد میکنی و بعد از دوتا پست میگی که همه معدن ها پرسود نیستن
بعد میای ادعا میکنی سود تولید در همه دنیا یک تا دو درصده
من که ازت رفرنس میخوام
جواب میدی
در اقتصاد سرمایه گذاری دوره بازگشت مطلوب سرمایه چهار سالس
این استنباط شماست که سود تولید در همه دنیا یک تا دو درصده
همچنان از شما میخوام رفرنسادعاتون رو بگین
تا زمانیکه رفرنس نیارین یعنی حرف از خودتون هست
ضمنا اینکه شما بیا ی ادع کنی خیلی ها وانت دادن معدن گرفتن ظاهرا دلیل بر صحت اون نیست
شما اسم چندتان را بگو که صاحبش یا دولت به صورت قانونی با اخذ یک وانت فروخته
شما ادعا کردی دلیل یا مدرک یا شواهد بیار که همیچن ادعایی صحت داره
ضمنا من که اصلا ادامه تحصیل ندادم
اصلا نمی دونم مهنسی چیه مدیریت اجرایی چیه کسب و کار چیه فوق لیسانس و دکترا چیه تدریس توی دانشگاه چیه
وشما که دادی بیا رفرنس بیار
و اگر رفرنس نداری ادعا نکن

خدا ایشالله شفات بده !

puyamh

Registered User
لایک‌ها
14
توشهرمایه معدن نمک صنعتی هست که داره بصورت خام صادرات میکنه.نمیشه صنعتی راه انداخت که اون نمک صنعتی ماده اولیه اش باشه درواقع ارزش اونو بالا برد؟اصلا کاربرد نمک صنعتی چیه؟من سرمایه ای ندارم چطوری میشه رفت از طرف نمک گرفت فروخت درواقع واسطه باشم وسودخودم ببرم؟

pejerz85

Registered User
لایک‌ها
41
دوستا ن بحث اصلی معدن پیدا کردن معدنه.ثبتش تا جایی که میدونم زیاد سخت نیست.منتها کشف معدن مخصوصا معدنی که عیار بالا و رگه کافی داشته باشه سخته ولی البته پر سود.الان معدنهای زپرتی بالای 500 تومن قیمت میخورن.منتها یه نفر آدم آشنا به سنگهای معدنی باید بره تو دشت و بیابون دنبالش.شاید از محلی ها هم بشه آمار گرفت.

h_phoenix

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
دوستا ن بحث اصلی معدن پیدا کردن معدنه.ثبتش تا جایی که میدونم زیاد سخت نیست.منتها کشف معدن مخصوصا معدنی که عیار بالا و رگه کافی داشته باشه سخته ولی البته پر سود.الان معدنهای زپرتی بالای 500 تومن قیمت میخورن.منتها یه نفر آدم آشنا به سنگهای معدنی باید بره تو دشت و بیابون دنبالش.شاید از محلی ها هم بشه آمار گرفت.
حرف شما درست، اما هزینه های اکتشاف خیلی بالا هستش و باید یه پشتوانه قوی داشته باشه. دوما ریسک بالایی داره، شما زمان و سرمایه بذاری آخرش یه معدنی پیدا کنی که استخراجش ارزش اقتصادی نداره.
در حال حاضر همه میرن سراغ جاهای که قبلن شناخته شده بودن مثل سنگ ساختمانی (بیشتر استانهای غربی کشور).
محلی ها هم اگر آمار داشته باشن، خودشون دست بکار می شن و معدن رو بنام خودشون ثبت می کنند :general711:

Last edited:

inspire

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
120
دوستان ما کارخونه فرآوری و دانه بندی سیلیس، کربنات کلسیم ، سیلیس و آنتراسیت با عیار بالا داریم من میتونم بهش بار بدم خودش صادرات داشته باشه
کیفیت هم خیلی بالاست الان بهترین کارخونه تولید شیشه و کریستال ایران و همچنین تصفیه آبها، افزودنی های شیمیایی، ذوب آهن و ... از ما ماهیانه بالای 1000 تن بار میخره

AMiR MASouD

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
98
توشهرمایه معدن نمک صنعتی هست که داره بصورت خام صادرات میکنه.نمیشه صنعتی راه انداخت که اون نمک صنعتی ماده اولیه اش باشه درواقع ارزش اونو بالا برد؟اصلا کاربرد نمک صنعتی چیه؟من سرمایه ای ندارم چطوری میشه رفت از طرف نمک گرفت فروخت درواقع واسطه باشم وسودخودم ببرم؟

نمک صنعتی عمدتاً برای خالص سازی آب استفاده می شه که ما تو ایران مقدار زیادی از این محصول رو داریم که نمی تونیم ازش استفاده کنیم ... هزینه های صادرات نمک صنعتی خیلی بالاست یکی از دوستان من الان 2 میلیون تن نمک صنعتی موجود در اصفهان داره که به خاطر هزینه های بالا عملاً بدردش اصلا نمی خوره ..

AMiR MASouD

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
98
دوستان ما کارخونه فرآوری و دانه بندی سیلیس، کربنات کلسیم ، سیلیس و آنتراسیت با عیار بالا داریم من میتونم بهش بار بدم خودش صادرات داشته باشه
کیفیت هم خیلی بالاست الان بهترین کارخونه تولید شیشه و کریستال ایران و همچنین تصفیه آبها، افزودنی های شیمیایی، ذوب آهن و ... از ما ماهیانه بالای 1000 تن بار میخره

سلام

لطفاً آنالیز و مشخصات فنی و عکس و مشخصات کارخانه و ... رو پ خ کنید شاید بشه روش یک کارایی کرد... ممنون.

inspire

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
120

Damn

Registered User
لایک‌ها
630
دوستان من اگر مشتری داشته باشم ، دست اول رو از کجا پیدا کنم ؟

بالا