برگزیده های پرشین تولز

تجارت پر سود مواد معدنی

AMiR MASouD

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
98
با توجه به سابقه ی چندین و چند ساله ی خودم در شرکت های مختلف تجاری تصمیم گرفتم اطلاعاتی از این حوزه ( تجارت مواد معدنی ) را در اختیار دوستان قرار بدم.

با توجه به پیشرفت، توسعه و سرمایه گذاری در بخش تجارت مواد معدنی فرصتی برای تجارت این محصولات فراهم شده است که شرایط هر یک رو در زیر برسی خواهم کرد.

شرایط :

خرید مواد معدنی آماده فروش در بنادر صادراتی کشور و سپس فروش و صادرات آن به کشور های امارت و چین و ...

خرید مواد معدنی درب معادن کشور و حمل آن به بنادر صادراتی کشور و صادرات آن و سپس فروش آن به خریداران خارجی

سفارش تولید مواد معدنی فرآوری شده و محصولات فلزی و آلیاژی به تولید کنندگان داخلی و فروش آن در بازارهای خارجی

تامین ماشین آلات و نقدینگی مورد نیاز معادن - سرمایه گذاری در معادن موجود

خرید یا مشارکت در مالکیت معادن در حال اکتشاف، در شرف بهره برداری و یا در حال بهره برداری

سود سرمایه گذاری در این پروژه ها بستگی به نحوه ی ورود افراد به این حوزه ها داره . عوامل زیادی مثل مدت سرمایه گذاری ، ریسک ، عامل اجرائی ، انتخاب مناسب بازار و ... تاثیر گذار هستند

برای مثال چون صحبت ما با صادرات مواد معدنی هستش عامل اصلی که می تونه تاثیر زیادی داشته باشه هزینه ی دلار هستش که هر روز یک نرخی داره و ....

اما به هر حال کمترین سود این سرمایه گذاری در ماه 2.5% یعنی در سال 30% هستش که این رقم با توجه به موارد بالا به راحتی تا 10 % در ماه یعنی 120% در سال هم می تونه بالا بره !

جالب اینکه کشور ما از لحاظ ذخیره های معدنی متنوع و غنی تر از خیلی از کشورهای دیگه هستش اما متاسفانه اونطور که باید از این ذخیره ها استفاده نمی شه ... در هر کشوری شاید یک نوع ماده معدنی موجود باشد اما با توجه به نعمت خدادادی اکثر ماده های معدنی در کشور ما موجود هستش که هر کدام سود آوری خاص خودش رو می تونه داشته باشه.

با توجه به حجم صادرات مواد معدنی به خصوص مواد فلزی ( سنگ آهن و کرومیت ) می توان با سرمایه گذاری بر روی این محصول سود قابل توجهی از آن بدست آورد.
چین بزرگترین وارد کننده ی سنگ آهن و کرومیت در دنیا هستش که صادرات کرومیت و سنگ آهن حاشیه سود قابل توجهی رو در این بازار داره !

دوستانی که علاقمند و یا سوالی از این حوزه تجاری دارند من در خدمتشونم.

a.modaresi

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
14
سلام
چطوری میشه وارد حوزه ی بازاریابی مواد معدنی شد؟

AMiR MASouD

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
98
سلام
چطوری میشه وارد حوزه ی بازاریابی مواد معدنی شد؟

سلام.
سوالت خیلی کلی هستش ، میشه واضح تر بگی ؟
بازاریابی داخلی یا خارجی ؟
کالایی داری که دنبال مشتریش هستی یا مشتری داری دنبال کالاش هستی ؟ یا جفتش ؟

a.modaresi

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
14
گاها از طریق واسطه ها اعلام میشه که مشتری شون احتیاج به سنگ اهن تو بندر دارن. این جور موقع ها از کجا میشه پیداکرد فروشنده اصلی رو؟

h_phoenix

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
با سلام
از کجا باید شروع کرد؟

belak24

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
430
سلام
من برای بازاریابی و جذب مشتری آماده هستم....از کجا باید شروع کنم؟

clickmax

Registered User
لایک‌ها
107
سلام وقتی این تاپیک رو دیدم یاد یه جمله ای افتادم امدم سال 84 40تن صادر کنم ذرت به امارات ان موقع جایزه صادراتی هم داشت 20درصد بعد یه تاجری گفت بهم اگه بخوای ردش کنی ان ور باید حق العمل به من بدی من گفتم شما چکاره ای برو رد کارت اونم نه گذاشت نه برداشت همون شب 4تا کانتینر رو دزدیدن ماهم میخواستیم شکایت کنیم از گمرک گمرکیها زیربار نرفتن گفتن دیگه نمیزاریم کارکنی اینجا

بعدش الان بعد 9سال ان طرف سرطان گرفت مرد زیر خاکه و من دانشجوهم تو امریکا....ولیب بدون هیچی نمیتونه جای پشتکار ادم رو بگیره این رو مطمئن باش

erfan1723

Registered User
لایک‌ها
244
واقعاجالب و دراماتیک بوداین ماجرا.

belak24

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
430
سلام من به خدا
سلام من به اعتماد به نفس
سلام من به تلاش
سلام من به تفکر
سلام من به شجاعت
سلام من به قناعت
و دیگر هیچ...

glc_engineer

Registered User
لایک‌ها
1,422
سلام وقتی این تاپیک رو دیدم یاد یه جمله ای افتادم امدم سال 84 40تن صادر کنم ذرت به امارات ان موقع جایزه صادراتی هم داشت 20درصد بعد یه تاجری گفت بهم اگه بخوای ردش کنی ان ور باید حق العمل به من بدی من گفتم شما چکاره ای برو رد کارت اونم نه گذاشت نه برداشت همون شب 4تا کانتینر رو دزدیدن ماهم میخواستیم شکایت کنیم از گمرک گمرکیها زیربار نرفتن گفتن دیگه نمیزاریم کارکنی اینجا

بعدش الان بعد 9سال ان طرف سرطان گرفت مرد زیر خاکه و من دانشجوهم تو امریکا....ولیب بدون هیچی نمیتونه جای پشتکار ادم رو بگیره این رو مطمئن باش
منظورت از حق العمل رشوه یا زیر میزیه ؟
چون خود حق العمل یک درآمد قانونی و شرعیه
ضمنا اگر بارتو توی گمرک بدزدن مسئولش انباردار گمرکه
اگر با افراد خبره یا مشاوران اتاق بازرگانی مشورت می کردی می تونستی کالای دزدیده شده را پس بگیری یا جبران خسارت بشه برات
دیگه لیان شامپو که نیست
فقط یه پیشنهاد دوستانه
بشین سر درست درست رو بخون
کردیت هاتو نمیتونی پاس کنی
کلی پول دوباره باید بدی
... دی
اینقدر نیا تو نت

physics

Registered User
لایک‌ها
31
این بیزنس سود خوبی داره به شرط اینکه پول داشته باشی نقد و سر بزنگاه باشی با پولت بازی کنی

clickmax

Registered User
لایک‌ها
107
منظورت از حق العمل رشوه یا زیر میزیه ؟
چون خود حق العمل یک درآمد قانونی و شرعیه
ضمنا اگر بارتو توی گمرک بدزدن مسئولش انباردار گمرکه
اگر با افراد خبره یا مشاوران اتاق بازرگانی مشورت می کردی می تونستی کالای دزدیده شده را پس بگیری یا جبران خسارت بشه برات
دیگه لیان شامپو که نیست
فقط یه پیشنهاد دوستانه
بشین سر درست درست رو بخون
کردیت هاتو نمیتونی پاس کنی
کلی پول دوباره باید بدی
... دی
اینقدر نیا تو نت

سلام دادا اولا اینکه سال 84خیلی ساله الکی بود .....خیلی
دوما اینکه تو بروکراسی اینها نباید گیرکرد.
سوما منظورش درصد بابت حق ترازیت اضافی بود.
رابعا کردیت هامو پاس میکنم و اینجا که هستم بورسیه خوده دانشگاه هستم.
خامسا اینجا شنبه ویکشنبه تعطیلیله رو عشق و حال هستن بعضیا ولی ما چون اولشیم باید تا 5تا7سال دست وپا بزنیم موقعیتمون سفت شه.

h_phoenix

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
دوباره میپرسم : از کجا باید شروع کرد؟
از کجا باید تهیه کنیم؟ مشتریشو چجوری پیدا کنیم؟ چقدر پول بذاریم؟ ممنون

glc_engineer

Registered User
لایک‌ها
1,422
خامسا اینجا شنبه ویکشنبه تعطیلیله رو عشق و حال هستن بعضیا ولی ما چون اولشیم باید تا 5تا7سال دست وپا بزنیم موقعیتمون سفت شه.
اولا یه مطلبو گفتی چون کمی با عقل ناقص ما جور بود خواستیم درک کنیم ..
دوما یعنی چی اونوقت ؟ میگی مالتو دزدیدن بعد بیخیل شدی بعد میای میگی جمله یادم اومد بعد خاطره تعریف میکنی بعد میگی بروروکراسی
سوما پس حق العمل نبوده بعدش شما بار ذرت داشتی از ایران میخواستی صادر کنی به امارات پس نقش ترانزیت این وسط چیه ... ؟
رابعا آفرین بارک الله
دست و جیغ و هورا
خامسا ما که اصلا نمی دونیم آمریکا کجاست
اصلا هم نمیدونیم شنبه و یکشنبه اونجا تعطیله
اصلا هم گرین نداریم
اصلا هیچی
دی...........
استاد عزیز سرور من جمله خاطره حضرتعالی در سال 84 کمکی به این دوستمون نمی کنه !
قربونت بشم

clickmax

Registered User
لایک‌ها
107
اولا یه مطلبو گفتی چون کمی با عقل ناقص ما جور بود خواستیم درک کنیم ..
دوما یعنی چی اونوقت ؟ میگی مالتو دزدیدن بعد بیخیل شدی بعد میای میگی جمله یادم اومد بعد خاطره تعریف میکنی بعد میگی بروروکراسی
سوما پس حق العمل نبوده بعدش شما بار ذرت داشتی از ایران میخواستی صادر کنی به امارات پس نقش ترانزیت این وسط چیه ... ؟
رابعا آفرین بارک الله
دست و جیغ و هورا
خامسا ما که اصلا نمی دونیم آمریکا کجاست
اصلا هم نمیدونیم شنبه و یکشنبه اونجا تعطیله
اصلا هم گرین نداریم
اصلا هیچی
دی...........
استاد عزیز سرور من جمله خاطره حضرتعالی در سال 84 کمکی به این دوستمون نمی کنه !
قربونت بشم

موضوع اینه که طرف حرف زور میگفت منم پیزی ازش نداشتم روکنم این وسط ضایع شدیم.

clickmax

Registered User
لایک‌ها
107
باید با رانت یه خورده برن جلو ولا کسی عاشق چشم ابرو نیست پول بده هرکی احساس کنه سفرش داره کوچیک میشه درسدد این بر میاد برتون داره از توسفره مواد معدنی حرف اخرم بود.

h_phoenix

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
باید با رانت یه خورده برن جلو ولا کسی عاشق چشم ابرو نیست پول بده هرکی احساس کنه سفرش داره کوچیک میشه درسدد این بر میاد برتون داره از توسفره مواد معدنی حرف اخرم بود.

باسلام
شما اون موقع که تو این کار بودید، رو کدوم ماده زوم کرده بودید؟

clickmax

Registered User
لایک‌ها
107
من بشارت دهندم ان موقع گفتم به بچه ها اب جنوب کلسیم لازم نداره اینجا یا دستگاه تصفیه اب میگیره یا اب معدنی هیچکی نفمید الان میدونند رو پشتیبانیش بودم تا پخش مواد بیشتر.

بالا