برگزیده های پرشین تولز

تجارت پر سود مواد معدنی

h_phoenix

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
اگه کلی بخوای نگاه کنی هر کاری تو ایران بده ! :دی ولی خب ....
با 100 تومن کار خاصی نمی شه کرد اما بتونی یک مقدار افزایش سرمایه داشته باشی پیشنهاد می کنم وارد کرومیت شی .... تناژ پایین داره و نرمالش هم خرید تناژ پایین هست اگه سراغ معادن بزرگ نری ... عیار پایین رو خرید کن حمل کن ... مشتری هایی تو چین هستند که حاضرند مبالغی رو پیش پرداخت بدن ... جلب اعتماد اونا لازمه ،

اوضاع معدن قبلاً فکر کنم بهشت بوده ! دوستانی هستند که وانت دادن و معدن گرفتن و الان با همون معدن پول هایی در آوردن که فکرشم وسوسه انگیزه !

بله، منم دیدم ;) میگن قبلن همه چی خوب بوده، درست میگن :D طرف این کاره نبوده یه معدن ثبت کرده چند سال قبل (فقط پول داشته)، الان خدا تومن پولش شده. بخیل نیستم اما بیشتر دوستام که درسشو خوندنو اما پولشو نداشتن الان ....:general208:
معادن کرومیت الان بیشتر کجاها فعالن؟ کرمان؟؟
بعد در مورد بازاریابی، مشتری های چینی که گفتید رو از کجا میشه گیرشون آورد؟

AMiR MASouD

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
98
بله، منم دیدم ;) میگن قبلن همه چی خوب بوده، درست میگن :D طرف این کاره نبوده یه معدن ثبت کرده چند سال قبل (فقط پول داشته)، الان خدا تومن پولش شده. بخیل نیستم اما بیشتر دوستام که درسشو خوندنو اما پولشو نداشتن الان ....:general208:
معادن کرومیت الان بیشتر کجاها فعالن؟ کرمان؟؟
بعد در مورد بازاریابی، مشتری های چینی که گفتید رو از کجا میشه گیرشون آورد؟

معادن کرومیت همه جای ایران پخش شدند ... شما که معدن خوندید براتون نباید سخت باشه پیدا کردنش ... کرمان - مشهد - زاهدان و ...

بازاریابی هم یک هنر هستش ... اما برای شروع می تونی از سایت های علی بابا یا tradekey یا madeinchina استفاده کنی ... یا واسطه هایی که تو ایران هستند ... می دونی همه چی رو نمی شه اینجا تایپ کرد یا گفت ... اگه تمایل داشتی باید یک قدمی برداری بری توش ... قدم به قدم اطلاعات بیشتر شه و بعد اقدام کنی ... هر جا هم مشکل داشتی اگه کمکی از دست من بربیاد حتماً در خدمتم.

belak24

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
430
معادن کرومیت همه جای ایران پخش شدند ... شما که معدن خوندید براتون نباید سخت باشه پیدا کردنش ... کرمان - مشهد - زاهدان و ...

بازاریابی هم یک هنر هستش ... اما برای شروع می تونی از سایت های علی بابا یا tradekey یا madeinchina استفاده کنی ... یا واسطه هایی که تو ایران هستند ... می دونی همه چی رو نمی شه اینجا تایپ کرد یا گفت ... اگه تمایل داشتی باید یک قدمی برداری بری توش ... قدم به قدم اطلاعات بیشتر شه و بعد اقدام کنی ... هر جا هم مشکل داشتی اگه کمکی از دست من بربیاد حتماً در خدمتم.
بچه ها راه و رسمش رو به منم یاد بدید ماهم یه کوچولو کاسب بشیم...چه جوری میشه بازاریابی کرد چون من سرمایه ندارم که خرید و فروش کنم...

pejerz85

Registered User
لایک‌ها
41
دوستان همیشه نباید که دنبال خام فروشی بود.

یه چیزی بگم کفتون ببره.سنگ معدن کرومیت تبدیل به محصولاتی میشه که قیمتشون 100 برابر سنگ معدن خام و 7 تا 8 برابر هزینه استحصالشون از سنگ معدنه.

من تقریباً 90 درصد فرمولاسیونهاش رو و پروسه رو در اوردم ودنبال چند نمونه سنگ معدنم برای تست پروسه.اگر کسی دوست داشت سرمایه بذاره برا شراکت ولی رشتش معدن باشه بهتره.

clickmax

Registered User
لایک‌ها
107
ممنونم.
منم بعد فوق، برای امریکا اپلای کردم، چون دیدم صنعت منابع طبیعی اعم از معادن و نفت دست یکسری آدمای خاصه :general112:
پذیرشم گرفتم واسه دکترا. اما نشد برم :general404:
الانم بففکرم هست دوباره برم سر حث معدن ببینم میشه کاری کرد یا نه؟
شما کدوم ایالتید؟
سلام تگزاس استین هستم

h_phoenix

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
ب

یه چیزی بگم کفتون ببره.سنگ معدن کرومیت تبدیل به محصولاتی میشه که قیمتشون 100 برابر سنگ معدن خام و 7 تا 8 برابر هزینه استحصالشون از سنگ معدنه.

من تقریباً 90 درصد فرمولاسیونهاش رو و پروسه رو در اوردم ودنبال چند نمونه سنگ معدنم برای تست پروسه.اگر کسی دوست داشت سرمایه بذاره برا شراکت ولی رشتش معدن باشه بهتره.

بحث فرآوری مواد معدنی خیلی گسترده است اما تو ایران تکنولوژی ای پیشرفته و بروزی نداریم متاسفانه، در نتیجه هزینه تولید بالا میره (شما هزینه های انرژِی و نیروی انسانی رو هم اضافه کن) در نتیجه اکثرا بسمت خام فروشی میرن. چون هم دردسر کمتری داره هم مشتری راحت تر می خره چون اون تکنولوژی شو داره (مثل کشور چین)
حالا مقیاس کاریتون در چه اندازه ی هست؟

pejerz85

Registered User
لایک‌ها
41
1 تن در ماه که میشه 4 تن سنگ معدن.

glc_engineer

Registered User
لایک‌ها
1,422
دوستانی هستند که وانت دادن و معدن گرفتن و الان با همون معدن پول هایی در آوردن که فکرشم وسوسه انگیزه !
دیگه در این حد هم نبود
که وانت دادن و معدن گرفتن ؟!
شاید خاور داده باشن !!!
الان دیگه بازار معدن داری کشش این جو دادن ها رو نداره !
با این حقوق و عوارض دولتی

h_phoenix

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
دیگه در این حد هم نبود
شاید خاور داده باشن !!!

یعنی چجوریاس؟ خیلی خرابه؟؟

AMiR MASouD

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
98

تولید کروم از کرومیت و صنایع وابسته و یا تولید فولاد از سنگ آهن و صنایع وابسته نیاز به بستر مناسب هستش ... از سرمایه گذاری کلان تا دانش و فن آوری و نیرو و انرژی و ...
اما کدوم از این ها تو شرایطی فعلی کشور ما پیاده سازی شده ؟ درست برای مثال ما سنگ آهن صادر می کنیم که بعدش بریم فولاد وارد کنیم ... ولی خب شرکت های بالا دستی کشور ما چقدر دارن تو زمینه ی تولید درست فعالیت می کنن ؟ به همین سادگی که شما گفتی نیست دوست عزیز !

AMiR MASouD

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
98
دیگه در این حد هم نبود
شاید خاور داده باشن !!!

نه دوست عزیز ... همون وانت رو دادن معدن گرفتن !

نه هنوز هم شرایط کاری معدن از خیلی کارهای تولیدی دیگه ای بهتر هستش ... اما معدن کارای ما همیشه به سود توهمی عادت کردن ... برای مثال سود تولید در همه جای دنیا 1-2 درصد در ماه هستش در ایران با در نظر گرفتن تورم این رقم می تونه حداکثر تا 5-7 درصد باشه که معادل با کشورهای دیگه باشه ... اما معدن کارای ما همیشه عادت داشتند برای سنگ 20 هزار تومن هزینه کنند 200 هزار تومن بفروشند ! اینجا سودی داشت که قابل تصور نبود ! حالا الان این سود چند صد درصدی دیگه نیستش ! شده یک سود خوب که هنوز که هنوزه دلیل اقتصادی خودش رو داره .

glc_engineer

Registered User
لایک‌ها
1,422
نه دوست عزیز ... همون وانت رو دادن معدن گرفتن !

نه هنوز هم شرایط کاری معدن از خیلی کارهای تولیدی دیگه ای بهتر هستش ... اما معدن کارای ما همیشه به سود توهمی عادت کردن ... برای مثال سود تولید در همه جای دنیا 1-2 درصد در ماه هستش در ایران با در نظر گرفتن تورم این رقم می تونه حداکثر تا 5-7 درصد باشه که معادل با کشورهای دیگه باشه ... اما معدن کارای ما همیشه عادت داشتند برای سنگ 20 هزار تومن هزینه کنند 200 هزار تومن بفروشند ! اینجا سودی داشت که قابل تصور نبود ! حالا الان این سود چند صد درصدی دیگه نیستش ! شده یک سود خوب که هنوز که هنوزه دلیل اقتصادی خودش رو داره .
پیشنهاد میکنم جملات بنده را دوبار بخونین !
من گفتم جو ندین اینقدر
بازار معدن کشش این جو دادنو نداره
یعنی توهم القا نکنین به مردم که کار معدنداری خیلی کار پرسودیه
ضمنا ما از سال 1359 معدن داریم ( فقط در جهت اطلاع رسانی ذکر شد قصد آمار دهی اموال را ندارم )
دور و برمون هم ندیدم کسی وانت بده معدن بگیره در استانهای مرکزی و استانهای غرب کشور
اینقدر هم بی صاحب نبود !
بعد یه زحمت بکش رفرنس یا منبع فرمایشتون که میفرمائین سود تولید در همه جای دنیا 1-2 درصد است را بفرمائین
بخونیم یاد بگیریم

AMiR MASouD

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
98
پیشنهاد میکنم جملات بنده را دوبار بخونین !
من گفتم جو ندین اینقدر
بازار معدن کشش این جو دادنو نداره
یعنی توهم القا نکنین به مردم که کار معدنداری خیلی کار پرسودیه
ضمنا ما از سال 1359 معدن داریم ( فقط در جهت اطلاع رسانی ذکر شد قصد آمار دهی اموال را ندارم )
دور و برمون هم ندیدم کسی وانت بده معدن بگیره در استانهای مرکزی و استانهای غرب کشور
اینقدر هم بی صاحب نبود !
بعد یه زحمت بکش رفرنس یا منبع فرمایشتون که میفرمائین سود تولید در همه جای دنیا 1-2 درصد است را بفرمائین
بخونیم یاد بگیریم

اگه از مسائل حکومتی کمی اطلاع داشته باشید حتما می دانستید که معدن و صنایع فرآوری آن یکی از شاخه های اصلی مورد توضیه برای سرمایه گذاران در ایران می باشد، جهت اطلاع بیشتر به سایت ایمیدرو می تونین مراجعه کنید.
در خصوص معدن دارای شما، من نمی دونم معدن شما چی هستش ... در خصوص برخی معادن توجیه اقتصادی وجود نداره مثل الونیت که ایران صاحب میلیاردها تن از این ماده معدنی هستش وی به علت عدم دستیابی به تکنولوژی فرآوری آن بهره برداری از این معادن توجیه اقتصادی ندارد و برخی دیگر از معادن با توجه به افزایش هزینه های سوخت ، برق ، دستمزد و حمل و نقل توجیه اقتصادی بهره برداری خود را از دست می دهند.
اگه شما ندیده اید که چه کسی چگونه صاحب معدن شده دلیل بر عدم وجود آن نیست چون بعید هستش شما در جایگاه عالم مطلق باشید دوست عزیز.

در اقتصاد سرمایه گذاری معمولاً دوره بازگشت سرمایه 4 ساله مطلوب می باشد ... یعنی 25 % نرخ بازده سالیانه مناسب برای سرمایه گذاری هست و کسانی که در این حوزه کمترین اطلاعاتی را داشته باشند از این موضوع مطلع هستند و اگر نیاز به رفرنس بیشتری دارید می تونید در رشته های مهندسی صنایع یا MBA ادامه تحصیل بدید تا شاید از این موضوع چیزی درک کنید.

بالا