برگزیده های پرشین تولز

آشنایی با جراحی های چشم و پرسش و پاسخ

b.yasini

کاربر فعال تاریخ و پزشکی و سلامت
کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
سلام
خدمت شما جناب یاسینی بزرگوار

من به دکتر صلوتی مراجعه کردم که آستیگماتیسمم یک نمره پایین اومده بود
شده 5

دکتر صلوتی برای آبان نوبت داد گفت اگرتا آبان آستیگماتیسم پایین اومد لیزیک،اگر نیومد با برش لیزری پایینش میارم و هر چی موند رو یا لیزیک یا لنز داخل چشمی میکارم برات.
در ضمن گفت دو چشم شما اختلاف چندانی با هم ندارن اگر شما عینک استفاده کنید نیاز به هیچ عمل جراحی ندارین!

در عین حال نظر شما چیه؟؟؟ممنونم

من همچنان سر حرف خودم هستم اگر عینک مشکل شما را حل می کند به هیچ عنوان دنبال لیر نباشید.
سری که درد نمی کنه رو دستمال نمی بندن.
تبریک می گم شما صبر زیادی دارید و نتیجه این صبر رو می بینید.

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
سلام جناب یاسینی
تصمیم گرفتم برای عمل ICL پیش دکتر هاشمیان برم(نگاه) کار ارزیابی لنز رو مطبشون انجام دادم ،هزینه لنز رو ایشان حدود 4.250 دونه ای اعلام کردند. از آنجائیکه هزینه لنز و عمل برام سنگینه و بیمه هم هزینه لنز رو نمیده ، دکتر از روی حسن نیت مشخصات لنز رو به من داد که هر طور تونستم تهیه کنم یا نه خودشان تهیه کنند( در پروسه زمانی حدود 4 ماه). حالا از شما راهنمایی میخوام که آیا staar surgical توی ایران فقط یک نماینده داره یا فرقی نمیکنه شرکتهای لوازم پژشکی میتونند سفارش بدن و راهکاری هست که هزینه لنز ارزونتر تمام بشه؟ از وقتی که صرف میکنید سپاسگزارم

این لنز در ایران نمایندگی داره. شرکت زیست مند این لنز رو واردمی کنه. ولی فکر می کنم دکتر هم از خود ایشان لنز رو می گیره و قیمتش فرقی نمی کنه در ضمن فکر می کنم قیمتش در خارج از ایران کمی بیشتر باشه.

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
با سلام من مگس پران دارم می خواستم ببینم ایا در مانی براش اومده یا نه:(
برید دکتر برای بررسی.
عملا مگس پران بیماری نیست روشی برای درمان درقیقش وجود نداره ولی بهتره برید پیش دکتر که مطمئن بشید.

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
جناب یاسینی عزیز سلام

من تقریبا تمام فروم رو مشاهده کردم، مشکلی که بنده دارم دو بینی در یکی از چشم های من هست که بعد از گذشت 3 ماه از PRK تغییری نکرده با توجه به تجربه شما آیا این دیگه ثابت میمونه یا تغییر خواهد کرد ؟
پیشاپیش ممنون

آیا دیدتون اصلا تغییری نکرده یعنی نسبت به قبل از عمل؟

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
سلام آقای یاسینی
ینده یه چند سالی میشه که چشم هام ضعیف شده و تا حالا هم عینک نگرفتم! چشم سمت چپم 1.75 آستیکمات و سمت راست هم 1.25.
اما جدیدا یه مشکلی دارم که هر وقت زیاد با کامپیوتر کار میکنم تصویر 2 تا میشه(مثل وقتی که میخوایم یه تصویر 3بعدی رو ببینیم دید یه جور خاصی میشه) و باید پلک بزنم تا باز دیدم خوب بشه اما بعد از چند لحظه باز این مشکل برامپیش میاد! که داره یکم نگرانم میکنه! مشکل من کجاست؟ تا حالا همچین موردی داشتین؟
ممنون
فکر می کنم شما کمی انحراف چشم دارید. باید برید پیش چشم پزشک. لطفا این حتما برید و نتیجه رو به من هم بگید.

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
سلام
جناب یاسینی در کلینیک بصیر کرمان کسی رو سراغ دارید کارش خیلی خوب باشه ؟
برای عمل چشم لازک نیاز دارم

فکر می کنم دکتر دهقان اونجا باشند سوال کنید اگر بودند کارشون عالیه.

sss638

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
15
آیا دیدتون اصلا تغییری نکرده یعنی نسبت به قبل از عمل؟
با عرض سلامی دوباره، چرا شماره قبلی چشم من 6.5 و 6 بود الان در یکی از چشم ها راست 0.75 و دیگری چپ 2 هست میخواستم بدونم آیا این صفر میشود (دیدن سایه از بین میرود در چشم چپ) و بهبود کامل میابد یا در همین حال باقی میماند ؟
الان سه ماه گذشته و چند وقتی هست که دیگه تغییر محسوسی احساس نمیکنم

بازم تشکر برای پاسخگویی :):general106::general707:

Last edited:

baran14

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با سلام من هفته قبل توسط دکتر خانلری در کلینیک ونک لازک کردم. دیدم هنوز کمی تار هست و این نگرانم کرده. ضخامت چشمام 604 با شماره 5 و 570 با شماره 4 بود. یک سوال دارم به نظرتون میشه فریمی پیدا کرد که شبیه عینکی که دادن باشه و شیشه های عینکو تو اون فریم انداخت؟

amin khan

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
سلام
دوستان من هفته دیگه بیمارستان بقیه الله با دکتر کاظمی مقدم وقت عمل میخوام بگیرم
24 سالمه ، چشمام 2.75 هستش و از نظر آستیگمات هم 3 هست
1 - یه مقدار مردد هستم که بقیه الله به نسبت کلینیک نور دستگاههای بروزی داره یا نه و کلا دکتراش کارشون خوبه؟انقدری فرق دارن که برم کلینیک نور نوبت بگیرم؟(البته جناب یاسینی اینجا و اینجا این دو موضوع رو تایید کردن ولی آخه من نور با دکتر هاشمی که وقت خواستم بگیرم گفت 4-5 ماه دیگه نوبت عملتون میشه ، ولی بقیه الله همون روزی که واسه معاینه رفتم ، گفتش اگه میخوای امروز میتونی عمل کنی ، میدونم نتیجه گیری درستی نیست ولی این یعنی اینکه کیفیت کارشون پایینه که انقدر سریع نوبت میدن؟)
2 - دکتر بهم گفت چشمات قابل عمله ولی باید با کارت عمل بشه ، این کارت قضیه اش چیه؟ تاثیری توی نتیجه عمل داره؟
3 - دکتر هاشمی توی یه مصاحبه توی اینجا از ورود نسل چهارم دستگاه های لیزر صحبت کرده ، الان بقیه الله از این دستگاه ها داره یا فقط مختص کلینیک نوره؟
4 - جناب یاسینی توی صفحات اول تایپیک (اینجا) یه صحبتی کردن :
اپی لیزیک مدرنترین روش جراحی قرنیه می باشد که در ایران فقط توسط تعداد کمی از پزشکان انجام می گیرد. در این روش با کمک پنبه آغشته به الکل و بعضی مواد دیگر انجنای قرنیه اصلاح می شود. بازده این روش بسیار از لیزیک و لازک کمتر هست و به نظر من سالها با جراحی ایده ال فاصله داره ولی با یشرفتی که عمل پزشکی داره فکر می کنم تا چند سال دیگه به یکی از روشهای درمان تبدیل بشه. این روش هنوز توسط FDA تایید نشده. در ضمن در افرادی استفاده میشه که قرنیه بسیار نازکی دارند و کاندیدای خوبی برای لیزیک نیستند.
.
میخواستم ببینم این روش هنوز هم بکار گرفته نمیشه یا الان دیگه از این روش استفاده میشه ؟ چون طبق توضیحات خیلی فرقشه اینکه قرنیه آدم برش داده بشه یا صحیح و سالم سر جاش بمونه ، اگه الان این روش هنوز استفاده نمیشه ، به نظرتون طی دو سه سال آینده امکانش هست از این روش استفاه کنن؟ که من تا اونموقع با عینک سر کنم؟
5 - یه عمل موفق بیشتر بستگی به دستگاهش داره یا پزشک معالج؟
زیاد پرسیدم ممنون میشم جواب بدین

Last edited:

Behzad4x

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
سلام
در حال حاضر فمتولیزیک بهتره یا لازک؟
با سپاس

behz

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
سلام بر آقای یاسینی آقا کمک کن افتادم تو شک و تردید که چه کنم کمک کن!
1-نور عمل کدام یا نگاه کدوم بهتره
2-دکتر جوادی بهتره یا دکتر میرآفتاب
3-اگه دکتر بهتر می شناسید معرفی کنید سردر گرفتم کمک کن!
4-چرا نور البرز عمل فمتولیزیک رو 3950 میگیری و تهران 4400 ؟
5-چه کنم؟
6-ممنون

amin khan

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
4-چرا نور البرز عمل فمتولیزیک رو 3950 میگیری و تهران 4400 ؟
واقعا؟
فمتولیزیک دیگه چیه؟ چه فرقی با لازک داره؟
چرا انقدر تفاوت هست بین قیمتا؟ بقیه الله 1800 میگیره ، چرا نور قیمتش دوبرابره پس؟ عملش فرق میکنه یعنی؟(البته نور من خودم زنگ زدم گفت بین 2600 تا 4000 میشه)

behz

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
واقعا؟
فمتولیزیک دیگه چیه؟ چه فرقی با لازک داره؟
چرا انقدر تفاوت هست بین قیمتا؟ بقیه الله 1800 میگیره ، چرا نور قیمتش دوبرابره پس؟ عملش فرق میکنه یعنی؟(البته نور من خودم زنگ زدم گفت بین 2600 تا 4000 میشه)
اینکه چرا این همه تفاوت قیمت هست بینن 2 شعبه کرج و تهران به گمونم برای دستگاه هاشون باشه ولی من هم مثل شما دلیل اصلیشو نمیدونم به همین علت هم سوال کردم تا دوستان دیگه بتونن به ما کمک کنن اینکه دستگاه مثلا تهران با کرج فرقشون چیه که این همه تفاوت قیمت باید داشته باشه!
در مورد فرق بین لازک و فمتو هم تو خود سایت نور www.noorvision.com یک سری اطلاعات , مزایا و معایبشو گفته اما دوست عزیزمان آقای یاسینی بهتر می تونی کمکتون کنه

armanfloater

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
برید دکتر برای بررسی.
عملا مگس پران بیماری نیست روشی برای درمان درقیقش وجود نداره ولی بهتره برید پیش دکتر که مطمئن بشید.
با سلام من متخصصهی شبکیه رفتم چشمامو با قطره باز کرد گفت شبکیت سالمه بهش گفتم یه نقاطه های سیاهی در مرکز دیدم می بینیم که ریزن و حرکت نمی کنن بعد دوباره معاینه کرد از من پرسید شب کوری داری منم بهش گفتم که نه بعد به من گفت که رنگ دانه اومده تو زجاجیت در 90 درصد موارد خود به خود خوب میشه ولی یه ازمایش میدان دید هم برام نوشت حالا من موندم باید چی کار کنم پیگری بکنم نکنم راستی ازمایش میدان دید برا چیه؟ درضمن من اهواز زندگی می کنم پیش اقای دکتر مصطفی فقهی هم رفته بودم سنمم 18 ساله نمره جشمام هم 10 از 10 هستش

behz

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
سلام جناب یاسینی یک سوال دیگه قیمت بیمارستان نور با کلینیک نور که تو مطهری 200 اختلاف داره می خواستم بدونم اگه واقعا دستگاه هاشون با هم تفاوت نداره همون مطهری برم؟

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
با عرض سلامی دوباره، چرا شماره قبلی چشم من 6.5 و 6 بود الان در یکی از چشم ها راست 0.75 و دیگری چپ 2 هست میخواستم بدونم آیا این صفر میشود (دیدن سایه از بین میرود در چشم چپ) و بهبود کامل میابد یا در همین حال باقی میماند ؟
الان سه ماه گذشته و چند وقتی هست که دیگه تغییر محسوسی احساس نمیکنم

بازم تشکر برای پاسخگویی :):general106::general707:
بله دیدتون به مرور در طول چند ماه آینده بهتر میشه.
معمولا برای شماره های بالا کمی بیشتر طول می کشه تا قرنیه کاملا بهبود پیدا کنه.
ولی بهتره یک سوالی هم از پزشکتون بکنید.

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
با سلام من هفته قبل توسط دکتر خانلری در کلینیک ونک لازک کردم. دیدم هنوز کمی تار هست و این نگرانم کرده. ضخامت چشمام 604 با شماره 5 و 570 با شماره 4 بود. یک سوال دارم به نظرتون میشه فریمی پیدا کرد که شبیه عینکی که دادن باشه و شیشه های عینکو تو اون فریم انداخت؟

بله نگران نباشید . تاری دید به مرور از بین میره.
منظورتون همون عینک آفتابیه؟
به طور کلی هر نوع فریمی رو ببرید اگر تشو شیشه باشه میشه برای شیشه جدید ساخت.
لنزش رو در میارن و بعد از روش می برن.

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
سلام
دوستان من هفته دیگه بیمارستان بقیه الله با دکتر کاظمی مقدم وقت عمل میخوام بگیرم
24 سالمه ، چشمام 2.75 هستش و از نظر آستیگمات هم 3 هست
1 - یه مقدار مردد هستم که بقیه الله به نسبت کلینیک نور دستگاههای بروزی داره یا نه و کلا دکتراش کارشون خوبه؟انقدری فرق دارن که برم کلینیک نور نوبت بگیرم؟(البته جناب یاسینی اینجا و اینجا این دو موضوع رو تایید کردن ولی آخه من نور با دکتر هاشمی که وقت خواستم بگیرم گفت 4-5 ماه دیگه نوبت عملتون میشه ، ولی بقیه الله همون روزی که واسه معاینه رفتم ، گفتش اگه میخوای امروز میتونی عمل کنی ، میدونم نتیجه گیری درستی نیست ولی این یعنی اینکه کیفیت کارشون پایینه که انقدر سریع نوبت میدن؟)
2 - دکتر بهم گفت چشمات قابل عمله ولی باید با کارت عمل بشه ، این کارت قضیه اش چیه؟ تاثیری توی نتیجه عمل داره؟
3 - دکتر هاشمی توی یه مصاحبه توی اینجا از ورود نسل چهارم دستگاه های لیزر صحبت کرده ، الان بقیه الله از این دستگاه ها داره یا فقط مختص کلینیک نوره؟
4 - جناب یاسینی توی صفحات اول تایپیک (اینجا) یه صحبتی کردن :

میخواستم ببینم این روش هنوز هم بکار گرفته نمیشه یا الان دیگه از این روش استفاده میشه ؟ چون طبق توضیحات خیلی فرقشه اینکه قرنیه آدم برش داده بشه یا صحیح و سالم سر جاش بمونه ، اگه الان این روش هنوز استفاده نمیشه ، به نظرتون طی دو سه سال آینده امکانش هست از این روش استفاه کنن؟ که من تا اونموقع با عینک سر کنم؟
5 - یه عمل موفق بیشتر بستگی به دستگاهش داره یا پزشک معالج؟
زیاد پرسیدم ممنون میشم جواب بدین

دقت کنید. بیمارستان نور بسیار مجهره ولی نه خیلی بیشتر از مراکز نظامی مثل بقیه الله. بقیه هم مرکز بسیار مجهزیه که کمتر میشه نمونش رو پیدا کرد.
من به شخصه اتاق های عمل رو دیدم باید بگم که خیلی از مراکز خصوصی بهتره.
دکتر هاشمی همیشه بهترین رو برای بیمارستان خودش می خره.
ولی بازهم می گم به دلیل شلوغ بودن زیاد در بیمارستان نور مدتیه که عمل ها با فاصله طولانی انجام میشه که اصلا خوب نیست.
الان اپی لیزیک به دلیل طولانی بودن فرآیند عمل کمتر انجام میشه.
بیشترین تاثیر رو در طی عمل خود دستگاه داره. دکتر بیشتر نظارت می کنه و محاسبات قبل از عمل رو انجام میشه.
نگران نباشید. دکتر کاظمی مقدم دکتر بسیار حاذقیه. به نظر من اگر وقت دارید با ایشون ادامه بدید.

بالا