برگزیده های پرشین تولز

آشنایی با جراحی های چشم و پرسش و پاسخ

seminar

Registered User
لایک‌ها
44
بله دزسته ولی بزارید براتون توضیح بدم یعنی چه!

عینک درمانی برای کاهش بینایی نیست بلکه وسیله ای کمکی برای مردم. این یعنی زدن عینک باعث نمیشه که به مرور زمان چشم شما خوب بشه بلکه به شما کمک می کنه که دیدتون در زمان استفاده کامل باشه.
این مثل آدم ناتوان از حرکتی می مونه (فلج حرکتی) که نمی تونه راه بره ولی با کمک ویلچر حرکت می کنه. ولی اگر سالها هم از ویلچر استفاده کنه متاسفانه مشکل ناتوانیش درست نمیشه.
ولی منظور نویسنده این جمله اینه که فکر نکنید با زدن عینک در زمان استفاده از کامپیوتر دیگه برای چشم ها مشکلی پیش نمیاد. این باور غلط در بین مردم افتاده که عینک ها چون UV Blocker دارند در زمان استفاده از رایانه از چشم ها مراقبت می کنند.
باید بدونید که اولا لنز داحل چشم انسان هم UV Blocker داره و در ضمن اینکه کلا LCD , LED ها UV تولید نمی کنند.
در ضمن اینکه اگر در نور کم با روشنایی یالای مونیتور کار کنید اونهم برای مدت طولانی عینک هیچ کمکی در جلوگیری از ضعف چشم هانمی کنه.

امیدوارم منظورم رو درست رسونده باشم.
بله میدونستم عینک چشمم رو بهبود نمیکنه ولی کمک میکنه...
ولی من با عینک بعد 20دقیقه درد چشم شروع میشه... یعنی کمکش در حدود همین 20دقیقه هستش!!!
آیا کسی که مشکل نزدیک بینی یا دیگر بیماری های چشمی داره با زدن عینک باز هم باید مثله خودم چشماش درد بگیره؟؟؟
با این وجود اگر من برم پیش 10تا متخصص چشم، هم بازم مشکل دارم...
آقای یاسینی یه راهی پیشنهاد بدین چیکار کنم؟

armanfloater

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
کاهش دید به دو صورت انجام میشه. کاهش قدرت بینایی و کاهش میزان کنتراست.
قدرت بینایی همون ضعف چشمه که با عینک درست میشه.
ولی مشکلی دیگه ای هم هست به نام Spherical Abberation که در سنین بالای 20 سال اتفاق می افته و به مرور زمان زیاد میشود.
این مشکل باعث کاهش دید در نور کم میشه و به قولی میدان دید رو کاهش میده.
این مورد رو کمتر مریض متوجه میشه.
این یکی رو نمیشه با عینک درمان کرد و یک روند طبیعی کاهش دید در ازای افزایش سنه.
با سلام کلا متوجه نمی شم منظورتون رو من مشکل دیگه ای به جز مگس پران ندارم ولی دکتر میدان دید برام نوشت حالا من موندم که این ازمایش نرماله یا نه اگه میشه نرمال این ازمایش رو اگه دارید اینجا اپ کنید ببینم مرسی

rezidentevil

Registered User
لایک‌ها
832
بله میدونستم عینک چشمم رو بهبود نمیکنه ولی کمک میکنه...
ولی من با عینک بعد 20دقیقه درد چشم شروع میشه... یعنی کمکش در حدود همین 20دقیقه هستش!!!
آیا کسی که مشکل نزدیک بینی یا دیگر بیماری های چشمی داره با زدن عینک باز هم باید مثله خودم چشماش درد بگیره؟؟؟
با این وجود اگر من برم پیش 10تا متخصص چشم، هم بازم مشکل دارم...
آقای یاسینی یه راهی پیشنهاد بدین چیکار کنم؟
شاید عینک ساز شما فاصله کانونی چشم ها رو روی شیشه عینک درست نزده و باعث این مشکل می شه

rezidentevil

Registered User
لایک‌ها
832
دکتر درست حسابی توی همدان با دستگاه جدید برای لیزیک نمی شناسید ؟

Behrouz50Amir

Registered User
لایک‌ها
31
سلام آقای یاسینی یه خورده درباره ی دوره نقاهت بعد از عمل PRK توضیح می دید ؟ در ضمن اون پست هایی که توی امضاء تون گذاشتید درباره ی لیزیک لازک و PRK فکر کنم نیاز به تصحیح داشته باشه چون یه چیز دیگه ای میاره با سپاس

A2D3D

Registered User
لایک‌ها
617
سلام
من میخوام با دکتر احمد شجاعی عمل کنم
همکارشون گفتن چون 23 سال دارم دیگه احتمال بالا رفتن چشمم خیلی خیلی کمه
آیا درسته ؟ عمل کنم بدون ترس ؟

Mehran Mahmoodi

Registered User
لایک‌ها
350
دوستان پدر بنده چشماش به شدت ضعیفه و بنده خدا دیگه کم کم هیچی نمی بینه.....پدرم گفت که دکترش گفته باید عمل پیوند قرنیه انجام بده اگه میخواد و ممکنه کور بشه و قرنیه بهش نسازه.....از یه طرف میبینمش اینجوریه و نمیتونه فیلم و .... ببینه و راحت بیرون بره و ... و همش یه گوشه میشینه اشکم در میاد و شبا از ناراحتیه پدرم به زور خوابم میره.......از یه طرف هم میگم اگر عمل کنه و کور بشه دیوونه میشم.......نمیدونین چی داره میکشه طفلکی...نظر شما چیه ؟ ۶۱ سالشه و هر چشمش ۷ و نیم هستش و قوز قرنیه داره :general503:

Amadea

مدیر علم و دانش
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
1,720
دوستان پدر بنده چشماش به شدت ضعیفه و بنده خدا دیگه کم کم هیچی نمی بینه.....پدرم گفت که دکترش گفته باید عمل پیوند قرنیه انجام بده اگه میخواد و ممکنه کور بشه و قرنیه بهش نسازه.....از یه طرف میبینمش اینجوریه و نمیتونه فیلم و .... ببینه و راحت بیرون بره و ... و همش یه گوشه میشینه اشکم در میاد و شبا از ناراحتیه پدرم به زور خوابم میره.......از یه طرف هم میگم اگر عمل کنه و کور بشه دیوونه میشم.......نمیدونین چی داره میکشه طفلکی...نظر شما چیه ؟ ۶۱ سالشه و هر چشمش ۷ و نیم هستش و قوز قرنیه داره :general503:

خب چرا فقط یکیشو عمل نمی کنید ببینید چی می شه؟ امیدوارم که مشکلشون حل بشه.

baran14

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با سلام.معذرت میخوام من جواب قبلیتون راجع به سوالمو درست متوجه نشدم. سوالم اینه: من حدود 3 هفته پیش در کلینیک ونک لازک کردم ولی از فریم عینک آفتابی که کلینیک داده خوشم نمیاد. با توجه به اینکه شنیدم شیشه هاش خوب هستن راهی هست که این شیشه ها رو در یک فریم دیگر قرار داد؟ یا اینکه یک عینک دیگه بگیرم؟

khan1

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با سلام خدمت آقای یاسینی :
آب مروارید دارم و می خواهم عمل کنم و لنز مولتی فوکال بذارم ودر ضمن چشمم یک شماره هم استیگمات داره که دکتر گفت اون رو هم میشه همزمان با عمل اب مروارید با دستگاه فمتو سکند اصلاح کرد برای معا ینه پیش دکتر بلالی و دکتر خانلری رفتم وهر دوی انها را پسندیدم کدامیک از این دو دکتر مناسبتر برای این کار میباشند.
با تشکر

mohammad_agha

Registered User
لایک‌ها
9
سلام آقای یاسینی
اول تشکر از زحماتتون در این تاپیک بابت راهنمایی هاتون
ازتون سوالی داشتم
یکی از دوستان می خواد چشمش رو عمل لازک انجام بده که دیگه عینک نزنه می خواد بره پیش دکتر محمدرضا گلابدار از من خواست از شما بپرسم کار ایشون چطوره؟ ظاهرا ایشون هم مطب خصوصی در روبه روی مترو شریعتی دارند هم در بیمارستان بینا ویزیت می کنند. نظرتون رو شما بگید به ایشون برسونم.
یک سوال دیگه اینکه بنده خودم برای ابان ماه قصد دارم چشمام رو عمل کنم. چشمام نزدیک بینه و مجموع جفتش 8.5 می شه. بنده الان سربازم و کار خدمتیم جوشکاری و سنگ فرزه یکسری استند هواپیما هست. بیمه ما سربازها همون بیمه نیرو های مسلح هستش. یکی از دوستان رفت برای آزمایش های توپوگرافی و غیره بیمارستان بقیه ا... و هزینه اندکی با بیمه ازش گرفتند. ولی برخی جاها این بیمه رو قبول ندارند. چه برای آزمایش چه برای عمل. خود بقیه ا... هم دوستمون هزینه عملش1600 شد. این بیمه نیرو های مسلح سرباز ها رو جایی قبول دارند؟ حال برای آزمایش و یا خود عمل؟
مورد بعدی اینکه با توجه به کارم بعد از عمل تا چه مدت نباید جوشکاری کنم؟ به من چه مدت استعلاجی تعلق می گیره؟

sanazm

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
سلام آقای یاسینی
خسته نباشید
آقای یاسینی، من سال 90 پیش یکی از بهترین دکتر های شبکیه (دکتر ریاضی) عمل باکل رو برای قسمتی از چشم راستم انجام دادم (گوشه خارجی بالا)، الان نزدیک به یک ساله که پلکم به صورت طبیعی یه مقدار اومده پایین، البته خیلی دیده نمیشه، یعنی باید دقت کرد تا دید، ولی خوب من ترجیح می دم تا بیشتر نشده عملش کنم.
ولی هیچ اطلاعاتی راجع به دکتر های این فیلد ندارم، می خوام ببینم با توجه به اینکه فقط یه پلکم این مشکل رو داره و خیلی هم زیاد نیست و خب در نتیجه قرینه درآوردن اون با اون یکی چشم کار دقیق و حساسی خواهد بود، به نظرتون پیش چه دکتری برم بهتره و کدوم دکتر تو این کار متبحر تره؟
البته خوب ترجیح می دم تو همون بیمارستان نور که دو تا عمل قبلی رو هم انجام دادم این کار رو بکنم، شما دکتر های این بیمارستان رو در این زمینه میشناسین؟ کدوم بهترن و بیشتر تجربه دارن؟
البته اگه دکتر جای دیگه ای بهتر باشه، خوب مسلما می رم اونجا ;)
آها البته یادم رفت بگم که بهمن 92 هم عمل لازیک چشمم رو مجددا پیش دکتر ریاضی انجام دادم و خوشبختانه خیلی راض ام :)
ببخشید انقددددرررررر توضیح دادم!!!
ممنون می شم اگه نظرتون رو بگید
ممنونم از وقتی که برای کمک کردن به ماها اینجا می گذارید :)

kh.mary

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
باسلام خدمت آقای یاسینی
من دقیقا3ماه وده روزی میشه پیش آقای دانشگر عمل لازک انجام دادم الان رفتم پیش اپتومتریست گفت که یه چشمم0.75 واون یکی 0.5 ضعیفیش باقی موندهبه نظرتون مشکل از کجاست؟قبلا 2.25و2.50 ضعیف بود آستیگماتم بود.چنددرصد امکانش هست صفر بشه؟ازوقتی که مصرف قطره ها روقطع کردم پلکم ورم داره؟

adona

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام دکتر یاسینی
مادرم واسه عمل آب مروارید پیش دکتر میرآفتاب ویزیت شدن و ایشون فرمودن 6 ماه دیگه برای عمل بیان، اما الان بعد از گذشت حدود 2 ماه دیدشون خیلی تار شده ، غیر از دکتر میر آفتاب چه دکتر دیگه ای رو در تهران توصیه میکنید؟ ممنون بابت راهنمایی های ارزندتون.

saeedoffice

Registered User
لایک‌ها
75
سلام
آقای یاسینی عزیز من یه مدتیه شبا که رانندگی میکنم نور ماشینای روبرو خیلی اذیتم میکنه
اصلا هم به نورشون نگاه نمیکنما ولی خیلی نور پخش میشه برام
نمیدونم مشکل از منه یا از شیشه ی ماشین
چون از بیرون که نگاه میکنم اون مقدار زیاد پخش شدگی رو نداره ولی بازم به نور حساس شده چشام
و اینکه مجدد با کار کردن طولانی با کامپیوتر یا خوندن و نوشتن جزوه ها چشام تار میشه ( پیش دکتر تبریزی رفته بودم به مدت 6 ماه چرک خشک کن مصزف کرده بودم بابت تار شدن )
یه مقداری هم سوزش پیدا میکنه

احتمال داره از عوارض مجلول زد جوش که ترکیبی هست و به صورتم میزنم + قرص های زد جوشم باشه این مشکل؟؟

اون مشکل اذیت شدن با نور ماشینا درمان داره ؟
ممنون

behz

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
با عرض سلام خدمت تمامی دوستان
از دوستان کسی تا حالا کلینیک نور مطهری عمل کرد؟ و آیا اطلاعاتی در مورد ستگاه های لیزر این مرکز دارید؟
با تشکر

mr_hadi

Registered User
لایک‌ها
3
سلام. نه ماه و ده روز از عمل گذشت. شماره چشم هام صفر و 0.25 شدن و مشکل دید ندارم ولی احتمالا به خاطر استفاده بیش از حد از قطره fml و بالا رفتن فشار چشمم، عصب یکی از جشم هام آسیب دیده که البته مشکل خاصی نیست
من قصد عمل فمتو ليزيك رو در بيمارستان نور دارم، حتما مثل شما مرحله به مرحله از شرح حال روزهاي بعد از عمل براي دوستان خواهم نوشت

Mahsa2012

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با سلام و خسته نباشید خدمت آقای یاسینی
چشم مادرم دچار آب مروارید شده که حدود 6 ماه پیش توسط دکتر افضلی-کلینیک نور معاینه شدند و ایشون تشخیص به عمل دادند.
به نظر شما چه دکتری در کلینیک نور برای عمل در این زمینه بیشتر تبحر داره؟
نظرتون راجع به چشم پزشکی هلال احمر (واقع در تهرانپارس) برای این عمل چیه؟ اونجا چه دکتری رو پیشنهاد میکنین؟ آیا دکتر شهریاری رو واسه این عمل پیشنهاد می کنین؟
بیمه مادرم نیروهای مسلح هست، در کل چه مرکز و چه پزشکی رو که طرف قرارداد این بیمه هستند پیشنهاد میکنین؟ آیا امکانش هست که برای اطمینان بیشتر در مراکز معتبرتری مثل نور عمل کرد و بعد هزینه رو از بیمه دریافت کنیم؟
توی پستهای قبلی خوندم که شما لنز آلکان رو پیشنهاد میکنید، آیا اخیراً لنز بهتری وارد بازار شده یا همچنان آلکان بهترینه؟
اگه خودم بخوام لنز رو تهیه کنم شما چه مرکزی رو واسه خرید توصیه میکنین و اینکه آیا این امکان وجود داره که لنز دیگه ای رو به جای همون لنزی که خودمون تهیه کردیم استفاده کنند؟

بسیار سپاسگزار از وقتی که میذارین
سربلند و شاد باشین

بالا