برگزیده های پرشین تولز

آشنایی با جراحی های چشم و پرسش و پاسخ

Behzad4x

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
جناب یاسینی
لطفا یک دکتر خوب هم در اصفهان برای لیزیک معرفی کنید.
با سپاس فراوان از شما

A2D3D

Registered User
لایک‌ها
617
آیا هنوز هم اینطوره. (با توجه به اینگه پست ماله پند روز قبله)
باید سوزش از بین رفته باشه.
اگر نرفته حتما با دکترتون مشورت کنید.
نه الان دیگه سوزش ندارم
یک از عمل میگذره

b.yasini

کاربر فعال تاریخ و پزشکی و سلامت
کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
با سلام مجدد و ضمن تشکر از پاسخگویی شما
آقای یاسینی ، من دوباره همین هفته رفتم مطب دکتر.
یه مریض دیگه رو دیدم که بیست روزی میشد که لازک کرده بودن.اما سایز مردمک دو تا چشمشون با هم هم اندازه نبود و یه مقدار هم بزرگتر از سایز عادی بود.
ازشون پرسیدم از کی اینطوری هستین؟
گفتن که اصلا تا حالا دقت نکرده بودن که سایز مردمکشون عوض شده!!!
دکتر بهبودی هم که فعلا رفتن امریکا و نیستن که ازشون بپرسم. از منشیشون پرسیدم که این سایز مردمک تا کی مثل اولش میشه؟گفتن تا دوسه روزبعد عمل.
بعد گفتم پس چرا این مریض بعد بیست روز بازم مردمک چشمش هم گشاده هم غیرهماهنگ؟گفتن خوب عمل کردن دیگه!!!طول میکشه تا خوب شه!!
خواهش میکنم منو راهنمایی بفرمایید .از نگرانی دیگه نمیدونم چیکار کنم.
درنهایت گشادی مردمک از عوارض عمل لازک هست یا نه؟ درمان داره یا نداره؟
خیلی ممنون از شما

ببینم این مریض ها برای چی تو مطب بودن؟
آیا برای ویزیت بعد از عمل بودن یا چک آپ.
ممکنه قطره گشاد کننده عنبیه برایشون ریخته باشن.
دقت کنید که لیزر مربوط به عمل های لازک و لیزیک به گونه ای طراحی شده که در بافت قرنیه جذب میشه.

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
جناب یاسینی
لطفا یک دکتر خوب هم در اصفهان برای لیزیک معرفی کنید.
با سپاس فراوان از شما
دکتر ساووج دوست عزیز. یکی از بهترین های چشم در ایران هستند.
البته همچنان دکتر قریشی رو اگر سرشون خلوت باشه توصیه می کنم.

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
با سلام
دکتر سهیل ادیب مقدم

دکتر ادیب رو می تونم با اطالاع ترین دکتر ایران معرفی کنم.
با خیال راحت به هرچیز بهتون گفت عمل کنید.

دکتر ادیب یک مقاله با یکی از مغر های ریاضی جهان در مورد عمل های چشم دارند که وقتی من مطالعه کردم به ایرانی بودنم کاملا بالیدم.

bing2001

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
با سلام و خسته نباشید خدمت آقای یاسینی
به نظر شما توی روند قوز قرنیه تاثیر میذاره ؟
یعنی اگه از لنز استفاده کنم ممکنه قوز قرنیه از این بیشتر پیشرفت نکنه ؟ یا نه ربطی به استفاده از لنز نداره
حالا اگه مجبور باشم لنز بذارم از چه مدل و مارکی برای لنز استفاده کنم ؟
از عینک استفاده کنم چطور ؟ عینک واسه من بهتر از لنز نیست ؟

1MaxMania

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
ببینم این مریض ها برای چی تو مطب بودن؟
آیا برای ویزیت بعد از عمل بودن یا چک آپ.
ممکنه قطره گشاد کننده عنبیه برایشون ریخته باشن.
دقت کنید که لیزر مربوط به عمل های لازک و لیزیک به گونه ای طراحی شده که در بافت قرنیه جذب میشه.

این مریض واسه معاینه بعد از عمل اومده بود.بیست روز از عمل لازکش می گذشت.
نمیدونم که واسه معاینه ی بعد از عمل هم قطره ی گشادکننده ی عنبیه میریزند یا نه.اونم معاینه ی دوم یا سوم!!!
شما اطلاع دارید که میریزند یا نه؟
راستش از بس که اعصابم خراب شده بود یادم رفت ازش بپرسم واست قطره ریخته یا نه.
اون یکی مریض هم اولین بار دیده بودم و اومدم بهتون گفتم دوماه از عملش می گذشت اومده بود و انگار تمام چشمش مردمک بود!البته گفت شبکیه ی یکی از چشماش رو هم دوهفته قبل از لازک، لیرز کرده.گفتش دکتر بهم گفت شبکیت عین آسمون پرستاره شده! نمیدونم به این موضوع ربطی داره یاد نه.
ولی یادمه که واسه معاینه ی چشمش که اومده بود واسش قطره نریختن.
والله اینا رو که دیدم خیلی روحیم رو خراب کرده.
کلی ذوق داشتم که میخواستم برم عمل کنم:(
حالا چیکار کنم؟

reza mohebi

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
تازه پیغامتون رو دیدم.
سنتون چقدره و کدوم شهر براتون بهتره؟[
من شهرستان اندیمشکم لطفا یک پژشک خوب بهم معرفی کنید پژشکی که با دستگاههای پیشرفته بتونه آب مروارید چشممو با لیزر درمان کنه اگر چنین امکانی تو اهواز باشه که خوبه نه میام تهران من 46ساله هستم لطفا جوابمو سریعتر بدید ممنون از لطفتون یکی دکتر اردشیر پاپی رو معرفی کرده هرکس که شما بگید مورد اعتماد من است لطفا اسم دکتر و شماره ایی که بتونم باش تماس بگیرم رو بنویسید ممنون از لطفتون

22reza

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
16
سلام
خدا قوت آقای یاسینی
تار دیدن اجسام بعد از گذشت سه ماه از عمل آب مروارید البته در فواصل خاص نشانه چیست ؟
منظور اینکه دیدن در فاصله نزدیک خوبه و کمی که دور میشه تار دیده میشه
به طور کلی چقدر طول میکشه که دید چشم کاملا طبیعی و عادی درست مثل قبل از عمل بشه (زمانی که چشم هنوز مبتلا به آب مروارید نشده بود)
با سپاس

reza mohebi

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام آقای یاسینی لطفا جواب سئوالم رو بدهید وقت زیادی ندارم من شهرستان اندیمشکم لطفا یک پزشک خوب بهم معرفی کنید پزشکی که با دستگاههای پیشرفته بتونه آب مروارید چشممو با لیزر درمان کنه اگر چنین امکانی تو اهواز باشه که خوبه نه میام تهران من 46ساله هستم لطفا جوابمو سریعتر بدید ممنون از لطفتون یکی دکتر اردشیر پاپی رو معرفی کرده هرکس که شما بگید مورد اعتماد من است لطفا اسم دکتر و شماره ایی که بتونم باش تماس بگیرم رو بنویسید ممنون از لطفتون

manager_66

Registered User
لایک‌ها
1,573
سلام آقای یاسینی

چند تا سوال داشتم ازتون ، ممنون میشم جواب بدین :

1- فرق قطره آرتلاکت و آرتلاکت Advanced چیه ؟ بعضی جا ها دیدم میگن هیچ فرقی ندارن با هم ! چرا اولی پس 400 تومنه و دومی 2000 تومن ؟! کدومشو استفاده کنیم بهتره؟

2- استفاده از قطره های آرتلاکت عوارض داره؟ مداوم استفاده بشه بهتره یا هر وقت چشم خشک شد؟

3- این قطره هایی که قبل از ویزیت دکتر میریزن تو چشم آدم اسمش چیه ؟ استفاده ازش چه عوارضی داره ؟ چون این قطره ها رو که وقتی میرم مطب ، منشی مطب میریزه تو چشمم تا چند روز دیدم

فوق العادست !

// ممنون

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
با سلام و خسته نباشید خدمت آقای یاسینی
به نظر شما توی روند قوز قرنیه تاثیر میذاره ؟
یعنی اگه از لنز استفاده کنم ممکنه قوز قرنیه از این بیشتر پیشرفت نکنه ؟ یا نه ربطی به استفاده از لنز نداره
حالا اگه مجبور باشم لنز بذارم از چه مدل و مارکی برای لنز استفاده کنم ؟
از عینک استفاده کنم چطور ؟ عینک واسه من بهتر از لنز نیست ؟

دوست عزیز اولا خودتون رو نبازید باید پیش یک دکتر دیگه هم برید و یک سری آزمایش دقیق بدید تا قوز قرنیه مشخص بشه.
بعد هم قوز قرنیه الان درمان داره و نباید نگران باشید.
در دزفول یکی دکتر غیبی رو می شناسم و یکی هم دکتر یزدانی ابیانه (اگر هنوز باشه) هر دو خوف هستند البته مرکز دکتر دباغ هم هست که مجهزه و خوبه برای ویزیت شدن.
لنز سخت اسمش سخته ولی راحتتر از لنز های نرم (کانتکت لنزه) برای همین زیاد نگران نباشید. این لنز جلوی پیشرفته قوز قرنیه رو میگیره و چون قوز قرنیه یک بیماری با پشرفت شدیده اینطوری به نوعی بیماری رو درمان می کنه.
مدل و مارک های زیادی از لنز سخت در ایران پیدا نمیشه برای همین هم هر مذلی رو دکتر پیشنهاد کرد استفاده کنید.
حتما من رو هم در جریان درمان بذارید.

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
این مریض واسه معاینه بعد از عمل اومده بود.بیست روز از عمل لازکش می گذشت.
نمیدونم که واسه معاینه ی بعد از عمل هم قطره ی گشادکننده ی عنبیه میریزند یا نه.اونم معاینه ی دوم یا سوم!!!
شما اطلاع دارید که میریزند یا نه؟
راستش از بس که اعصابم خراب شده بود یادم رفت ازش بپرسم واست قطره ریخته یا نه.
اون یکی مریض هم اولین بار دیده بودم و اومدم بهتون گفتم دوماه از عملش می گذشت اومده بود و انگار تمام چشمش مردمک بود!البته گفت شبکیه ی یکی از چشماش رو هم دوهفته قبل از لازک، لیرز کرده.گفتش دکتر بهم گفت شبکیت عین آسمون پرستاره شده! نمیدونم به این موضوع ربطی داره یاد نه.
ولی یادمه که واسه معاینه ی چشمش که اومده بود واسش قطره نریختن.
والله اینا رو که دیدم خیلی روحیم رو خراب کرده.
کلی ذوق داشتم که میخواستم برم عمل کنم:(
حالا چیکار کنم؟
در مورد مریض دوم باید بدونید که عمل لیزر شبکیه در مواردی استفاده میشه که شبکیه مشکل زیادی داره و عملا این درمان فقط می تونه دید رو در وضعیت فعلی نگه داره.
عملا لازک بعد فکر می کنم بیشتر برای افزایش دید شب انجام شده.
دوست عزیز من ، به حرف من گوش کنید. عمل لیزر یک عمل زیباییه و برای همین شما صاحب این حق هستید که همه اطلاعات دقیق رو در موردش از دکتر دریافت کنید.
برید پیش دکتر و بدون اینکه رودربایستی بکنید از دکتر در این مورد سوال کنید و بگید همچین چیزی رو دیدید و ببینید دکتر چی میگه.

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
سلام
خدا قوت آقای یاسینی
تار دیدن اجسام بعد از گذشت سه ماه از عمل آب مروارید البته در فواصل خاص نشانه چیست ؟
منظور اینکه دیدن در فاصله نزدیک خوبه و کمی که دور میشه تار دیده میشه
به طور کلی چقدر طول میکشه که دید چشم کاملا طبیعی و عادی درست مثل قبل از عمل بشه (زمانی که چشم هنوز مبتلا به آب مروارید نشده بود)
با سپاس

همینطوریه دوست عزیز. وقتی لنز مونوفوکال می ذارید یکی از دو دید رو دارید. دید نزدیک یا دور و معمولا دکتر ها دید نزدیک رو تنظیم می کنن و برای دور عینک می زنید مثل دوران جوانی خیلی از ماها.
ولی دقت کنید اگر منظورتون از دور فاصله بین 50 سانت تا یک متره باید برید دکتر و یکبار ویزیت بشید برای آب مروارید ثانویه.!
دقیقا منظورتون از دور چیه؟

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
سلام آقای یاسینی لطفا جواب سئوالم رو بدهید وقت زیادی ندارم من شهرستان اندیمشکم لطفا یک پزشک خوب بهم معرفی کنید پزشکی که با دستگاههای پیشرفته بتونه آب مروارید چشممو با لیزر درمان کنه اگر چنین امکانی تو اهواز باشه که خوبه نه میام تهران من 46ساله هستم لطفا جوابمو سریعتر بدید ممنون از لطفتون یکی دکتر اردشیر پاپی رو معرفی کرده هرکس که شما بگید مورد اعتماد من است لطفا اسم دکتر و شماره ایی که بتونم باش تماس بگیرم رو بنویسید ممنون از لطفتون

دوست عزیز چیزی به نام درمان آب مروارید با لیزر وجود خارجی نداره و کلا تبلیفاته. ولی جدیدا روشی اومده به نام فمتو کاتاراکت که برش روی کپسول رو با لیزر میدن.
این یعنی دکتر میششنه و دستگاه یکی از مراجل عمل ر به جای دکتر انجام میده و لیزر در درمان استفاده نمیشه.
به نظر دکتر فقهی رو انتخاب کنید یا دکتر اناری. هر دو در اهواز هستند و هر دو کارشون عالیه.

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
سلام آقای یاسینی

چند تا سوال داشتم ازتون ، ممنون میشم جواب بدین :

1- فرق قطره آرتلاکت و آرتلاکت Advanced چیه ؟ بعضی جا ها دیدم میگن هیچ فرقی ندارن با هم ! چرا اولی پس 400 تومنه و دومی 2000 تومن ؟! کدومشو استفاده کنیم بهتره؟

2- استفاده از قطره های آرتلاکت عوارض داره؟ مداوم استفاده بشه بهتره یا هر وقت چشم خشک شد؟

3- این قطره هایی که قبل از ویزیت دکتر میریزن تو چشم آدم اسمش چیه ؟ استفاده ازش چه عوارضی داره ؟ چون این قطره ها رو که وقتی میرم مطب ، منشی مطب میریزه تو چشمم تا چند روز دیدم

فوق العادست !

// ممنون

سلام

1- یکبار این سوال رو نکرده بودید (یادم نیست فکر کنم یکی از دوستان پرسید) ارتلاک advanced غلیظتره و مدت بیشتر رطوبت خودشو رو نگه می داره.
2- میگن عوارضی نداره و ولی چرا باید برای مدت طولانی استفاده کرد؟! خشکی چشم باید در طول مدت نقاهت درمان بشه وگرنه مشکلی در بینه.
3- معمولا آتروپين سولفات استفاده میشه ولی ممکنه چیز دیگه هم استفاده بشه. عوارضی نداره و فقط برای یکی دو ساعت ماهیچهای عنبیه رو فلج می کنه که مردمک باز بشه.

Behrouz50Amir

Registered User
لایک‌ها
31
سلام آقای یاسینی درباره ی قطره ی FML توضیح می دید ؟ کارش چیه ؟ چه مدت باید استفاده بشه ؟ فقط واسه عمل PRK تجویز میشه یا لازک و لیزیک هم استفاده میشه ؟
ایرانی هم داره ؟ تاثیر اون چطوره ؟ سپاس

1MaxMania

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
در مورد مریض دوم باید بدونید که عمل لیزر شبکیه در مواردی استفاده میشه که شبکیه مشکل زیادی داره و عملا این درمان فقط می تونه دید رو در وضعیت فعلی نگه داره.
عملا لازک بعد فکر می کنم بیشتر برای افزایش دید شب انجام شده.
دوست عزیز من ، به حرف من گوش کنید. عمل لیزر یک عمل زیباییه و برای همین شما صاحب این حق هستید که همه اطلاعات دقیق رو در موردش از دکتر دریافت کنید.
برید پیش دکتر و بدون اینکه رودربایستی بکنید از دکتر در این مورد سوال کنید و بگید همچین چیزی رو دیدید و ببینید دکتر چی میگه.

خیلی ممنون ازشما
حتما میرم

22reza

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
16
همینطوریه دوست عزیز. وقتی لنز مونوفوکال می ذارید یکی از دو دید رو دارید. دید نزدیک یا دور و معمولا دکتر ها دید نزدیک رو تنظیم می کنن و برای دور عینک می زنید مثل دوران جوانی خیلی از ماها.
ولی دقت کنید اگر منظورتون از دور فاصله بین 50 سانت تا یک متره باید برید دکتر و یکبار ویزیت بشید برای آب مروارید ثانویه.!
دقیقا منظورتون از دور چیه؟
سلام
درسته دوباره امتحان کردم از فاصله یک متر به بعد دید تار میشه و هر چه فاصله بیشتر تاری دید بیشتر میشه و بهترین دید زیر 50 سانت است ، اگر کسی آب مروارید ثانویه داشته باشه چه طور رفع میشه ؟ و آیا بعد از سه ماه که از عمل میگذره آیا امکان داره آب مروارید ثانویه پیش بیاد ؟

Last edited:
بالا