برگزیده های پرشین تولز

آشنایی با جراحی های چشم و پرسش و پاسخ

s_soheil

Registered User
لایک‌ها
153
خدمت استاد عزيز سلام و خسته نباشيد عرض مي كنم
اقا شماره چشم هاي بنده 4 هست از عين ديگه خسته شدم در ضمن خيلي به شنا علاقه دارم ولي به خاطر همين عينك تا به حال نتونستم اونجور كه دوست دارم شنا رو ياد بگيرم و به استخر برم
نظرتون در مورد عمل چي هست ؟
توصيه مي كنيد؟
در ضمن كاشان هستم

AM1N

کاربر فعال بخش فوتبال
کاربر فعال
لایک‌ها
4,574
سلام دکتر
وقت بخیر
من 21 سالمه چند وقتیه حس میکنم شبا تو خیابون یا جاده وقتی خیلی تاریک باشه اختلال دید دارم ( منظورم فاصله دور هست )
امروز رفتم پیش چشم پزشک معاینه کرد گفت چشمات آستیگماته و هرکدوم 1.25 هستن.
حالا من چند سوال دارم که ممنون میشم جواب بدین :
1. دو هفته پیش رفتم پیش اپتومتریست. جالبه که اپتومتریست گفت هرکدوم 0.75 هستن. ولی امروز متخصص چشم که از دکترای معروف شهرمون هستن گفت هرکدوم 1.25. دلیل این اختلاف چیه وقتی هردوشون با کامپیوتر نمره کردن ؟
2. میتونم دائمی عینک نزنم ؟ مثلا فقط شب موقعی تو جاده یا تو خیابون تاریک هستم استفاده کنم ؟
3. درصورت عدم استفاده شماره چشمام بالاتر نمیره ؟
4. آیا راست میگن که مشکل آستیگماتی با زدن ممتد عینک بعد از یکی دو سال کاملا خوب میشه و نمره چشمها به حالت طبیعی برمیگرده ؟
5. در روز حدود 4 ساعت با کامپیوتر کار میکنم ایا کمترش کنم نمره چشام درست میشه یا تاثیر چندانی نداره ؟
باتشکر...

Last edited:

arash-uzarsif

Registered User
لایک‌ها
2
سلام آقای یاسینی: توی این ایام محرمی و با این تاپیک بی نظیرتون، اجرتان با امام حسین (ع)...
بنده تقریبا 27 سالمه و شماره چشمهای من راست: 2.75 و چپ: 3.25 هست و بدون آستیگمات! تقریبا دو سه سالی هست که شماره چشمهام تقریبا ثابت شده و اگه افزایش نمره چشم بوده، بسیار ناچیز بوده! اخیرا در یکی از آزمون های استخدامی تونستم نمره قبولی کسب کنم و احتمالا قراره طی یکی دو ماه آینده برای مصاحبه دعوت بشم! مشکلی که هست اینه که باید قبل از مصاحبه و انجام معاینات پزشکی، هرچه سریعتر چشمهام رو عمل کنم، وگرنه تو معاینات پزشکی رد میشم! توی این دو سه روزه همش دارم اطلاعات در مورد عمل جراحی چشم جمع میکنم و یه خرده سردرگم هم شدم، از طرفی هم با این وضعیت بیکاری، استرس خیلی زیادی هم دارم که این موقعیت شغلی رو از دست بدم! از شما چندتا سوال داشتم:
1) بنده زنجان هستم، ولی برای عمل فک نکنم شهر ما جای مجهزی داشته باشه! برای همین میخوام بیام تهران! ولی نمیدونم کجا بهتره: بیمارستان نور بهتره یا فارابی؟ البته هزینه عمل هم برام خیلی مهمه! تازه خدمت سربازیم رو تموم کردم و فعلا آهی در بساط ندارم!!! :( از طرفی هم میترسم که از شهرستانی بودنم سوءاستفاده بشه و قیمتهای بالایی برام بگن!
2) اگه بخوام بیمارستان نور عمل کنم، کدام پزشک حاذقی رو شما پیشنهاد میدین؟ اگه اینجا نمی تونید از پزشکان نام ببرید، توی پیغام خصوصی برام معرفی کنید! چون همونطور که خودتون هم میدونید، عمل چشم بسیار حساسه و پزشکی هم که میخواد روی چشمهای آدم عمل کنه حساستر!! دوستم توی فارابی عمل کرد، ولی بعد از عمل نمره چشماش کاملا صفر نشده بود و ناراضی بود! به من میگفت توی انتخاب پزشکت خیلی خیلی خیلی دقت کن! اگه پزشکت تبحر و تجربه و حوصله کافی داشته باشه، دیگه برای همیشه و با کمترین عوارض، از دست عینک راحت میشی!
3) از بین عمل های فمتولیزیک، لیزیک و لازک کدوم یک رو شما پیشنهاد میکنید؟ البته اینطوری که من متوجه شدم، هزینه عمل فمتولیزیک دوبرابره دوتای دیگه است! با توجه به این تفاوت هزینه، ارزش داره که بیشتر هزینه کنم و عمل فمتولیزیک رو انجام بدم؟
4) اینطور که من شنیدم، عمل فمتولیزیک نسبت به بقیه روشها جدیدتره و دوران نقاهت کمتری رو هم داره، ولی مشکی که این عمل داره اینه که باید همیشه مراقب باشیم که به چشمهامون ضربه نخوره، چون احتمال جابجایی فلاپ وجود داره!!! این قضیه خیلی منو نگران میکنه! یعنی احتمال داره وقتی رفتم استخر و شیرجه زدم، با فشار و ضربه آب، فلاپ جابجا بشه؟!!
5) ولی عمل فمتولیزیک یه مزیتی که میگن داره اینه که بعد از مثلا 10سال، اگه دوباره چشمها ضعیف شد، میشه دوباره عمل کرد، ولی در عملهای لیزیک و لازک، فقط یکبار میتونیم چشمها رو عمل کنیم، همینطوریه؟
بازم میگم که هزینه عمل برام خیلی مهمه، ولی خب چشمهام برام مهمتره!! ;)
ببخشید اگه سوالهام زیاد شد، باور کنید استرس زیادی دارم و میخوام هرچی سریعتر قبل از مصاحبه عمل کنم، از طرفی هم این دوسه روزه خیلی سردرگم شدم و مغزم پر از ابهاماته!!!

Last edited:

Behzad4x

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
سلام آقای یاسینی: توی این ایام محرمی و با این تاپیک بی نظیرتون، اجرتان با امام حسین (ع)...
بنده تقریبا 27 سالمه و شماره چشمهای من راست: 2.75 و چپ: 3.25 هست و بدون آستیگمات! تقریبا دو سه سالی هست که شماره چشمهام تقریبا ثابت شده و اگه افزایش نمره چشم بوده، بسیار ناچیز بوده! اخیرا در یکی از آزمون های استخدامی تونستم نمره قبولی کسب کنم و احتمالا قراره طی یکی دو ماه آینده برای مصاحبه دعوت بشم! مشکلی که هست اینه که باید قبل از مصاحبه و انجام معاینات پزشکی، هرچه سریعتر چشمهام رو عمل کنم، وگرنه تو معاینات پزشکی رد میشم! توی این دو سه روزه همش دارم اطلاعات در مورد عمل جراحی چشم جمع میکنم و یه خرده سردرگم هم شدم، از طرفی هم با این وضعیت بیکاری، استرس خیلی زیادی هم دارم که این موقعیت شغلی رو از دست بدم! از شما چندتا سوال داشتم:
1) بنده زنجان هستم، ولی برای عمل فک نکنم شهر ما جای مجهزی داشته باشه! برای همین میخوام بیام تهران! ولی نمیدونم کجا بهتره: بیمارستان نور بهتره یا فارابی؟ البته هزینه عمل هم برام خیلی مهمه! تازه خدمت سربازیم رو تموم کردم و فعلا آهی در بساط ندارم!!! :( از طرفی هم میترسم که از شهرستانی بودنم سوءاستفاده بشه و قیمتهای بالایی برام بگن!
2) اگه بخوام بیمارستان نور عمل کنم، کدام پزشک حاذقی رو شما پیشنهاد میدین؟ اگه اینجا نمی تونید از پزشکان نام ببرید، توی پیغام خصوصی برام معرفی کنید! چون همونطور که خودتون هم میدونید، عمل چشم بسیار حساسه و پزشکی هم که میخواد روی چشمهای آدم عمل کنه حساستر!! دوستم توی فارابی عمل کرد، ولی بعد از عمل نمره چشماش کاملا صفر نشده بود و ناراضی بود! به من میگفت توی انتخاب پزشکت خیلی خیلی خیلی دقت کن! اگه پزشکت تبحر و تجربه و حوصله کافی داشته باشه، دیگه برای همیشه و با کمترین عوارض، از دست عینک راحت میشی!
3) از بین عمل های فمتولیزیک، لیزیک و لازک کدوم یک رو شما پیشنهاد میکنید؟ البته اینطوری که من متوجه شدم، هزینه عمل فمتولیزیک دوبرابره دوتای دیگه است! با توجه به این تفاوت هزینه، ارزش داره که بیشتر هزینه کنم و عمل فمتولیزیک رو انجام بدم؟
4) اینطور که من شنیدم، عمل فمتولیزیک نسبت به بقیه روشها جدیدتره و دوران نقاهت کمتری رو هم داره، ولی مشکی که این عمل داره اینه که باید همیشه مراقب باشیم که به چشمهامون ضربه نخوره، چون احتمال جابجایی فلاپ وجود داره!!! این قضیه خیلی منو نگران میکنه! یعنی احتمال داره وقتی رفتم استخر و شیرجه زدم، با فشار و ضربه آب، فلاپ جابجا بشه؟!!
5) ولی عمل فمتولیزیک یه مزیتی که میگن داره اینه که بعد از مثلا 10سال، اگه دوباره چشمها ضعیف شد، میشه دوباره عمل کرد، ولی در عملهای لیزیک و لازک، فقط یکبار میتونیم چشمها رو عمل کنیم، همینطوریه؟
ببخشید اگه سوالهام زیاد شد، باور کنید استرس زیادی دارم و میخوام هرچی سریعتر قبل از مصاحبه عمل کنم، از طرفی هم این دوسه روزه خیلی سردرگم شدم و مغزم پر از ابهاماته!!!
با اجازه استاد یاسینی
در مورد شماره 5 دقیقا برعکسه. در لازک کمترین سطح ضخامت از قرنیه برداشته میشه و در فمتو و لیزیک ضخامت بیشتر. الان بهترین عمل همون لازکه.

arash-uzarsif

Registered User
لایک‌ها
2
با اجازه استاد یاسینی
در مورد شماره 5 دقیقا برعکسه. در لازک کمترین سطح ضخامت از قرنیه برداشته میشه و در فمتو و لیزیک ضخامت بیشتر. الان بهترین عمل همون لازکه.
ولی در صفحه زیر که مربوط به خود بیمارستان نور هست و به معرفی عمل فمتولیزیک پرداخته، در تب "مزایا و معایب" نوشته که عمل فمتولیزیک قابلیت تکرار داره و این ویژگی رو یک مزیت برای عمل فمتولیزیک دونسته! خب احتمالا سایر عملها از جمله عمل لازک این ویژگی رو نداره که برای عمل فمتولیزیک یک مزیت به حساب میاد! وگرنه من که از خدامه با هزینه کمتری نسبت به عمل فمتولیزیک عمل بشم. حالا منتظر میشم ببینم نظر آقای یاسینی چیه:
http://www.noorvision.com/fa/11015/t/بیمارستان-فوق-تخصصی-چشم-پزشکی-نور-لیزیك-فمتولیزیک
راستی عمل لازک چطوریه؟ من چون شنیدم که عمل فمتولیزیک جدیدتره و بهتر، اصلا درباره عمل لازک تحقیق نکردم و هیچ اطلاعاتی درموردش ندارم! هزینه اش چقدره؟

یکی دوتا سوال دیگه هم از آقای یاسینی دارم: (این سوالها رو میپرسم از این جهت که زمان برای من خیلی مهمه و میترسم آقای یاسینی دیر به دیر به سوالات پاسخ بدن!)
1) من در پست قبلیم از شما پرسیده بودم که بیمارستان نور بهتره یا فارابی! حالا غیر از اینها شما جراح و متخصص بهتر دیگری رو میشناسین که ممکنه توی هیچ کدوم از این دوتا کلینیک نور و فارابی نباشه، ولی کار جراحی چشم ایشون رو بیشتر پسند کنید؟ با توجه به اینکه بنده شهرستان هستم، نحوه وقت گرفتن از ایشون (بدون مراجعه حضوری) چجوریه؟ من میخوام خیلی سریع قبل از مصاحبه عمل بشم! میترسم برای چندماه آینده برام وقت بده!! :( و درنهایت چقدر هزینه عمل ایشون هست؟ چون هزینه اش هم برای من خیلی مهمه! ;)
2) شما هم مثل این دوستمون، برای کسی که بتونه کاندیدای همه عملها باشه، عمل لازک رو بهترین میدونید؟ آیا پزشکی که در سوال قبلی احتمالا به من معرفی میکنید، عمل لازک رو هم انجام میده؟ هزینه اش چقدره؟
بازم ممنون که وقت میذارین...

Last edited:

Behzad4x

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
ولی در صفحه زیر که مربوط به خود بیمارستان نور هست و به معرفی عمل فمتولیزیک پرداخته، در تب "مزایا و معایب" نوشته که عمل فمتولیزیک قابلیت تکرار داره و این ویژگی رو یک مزیت برای عمل فمتولیزیک دونسته! خب احتمالا سایر عملها از جمله عمل لازک این ویژگی رو نداره که برای عمل فمتولیزیک یک مزیت به حساب میاد! وگرنه من که از خدامه با هزینه کمتری نسبت به عمل فمتولیزیک عمل بشم. حالا منتظر میشم ببینم نظر آقای یاسینی چیه:
http://www.noorvision.com/fa/11015/t/بیمارستان-فوق-تخصصی-چشم-پزشکی-نور-لیزیك-فمتولیزیک
راستی عمل لازک چطوریه؟ من چون شنیدم که عمل فمتولیزیک جدیدتره و بهتر، اصلا درباره عمل لازک تحقیق نکردم و هیچ اطلاعاتی درموردش ندارم! هزینه اش چقدره؟

یکی دوتا سوال دیگه هم از آقای یاسینی دارم: (این سوالها رو میپرسم از این جهت که زمان برای من خیلی مهمه و میترسم آقای یاسینی دیر به دیر به سوالات پاسخ بدن!)
1) من در پست قبلیم از شما پرسیده بودم که بیمارستان نور بهتره یا فارابی! حالا غیر از اینها شما جراح و متخصص بهتر دیگری رو میشناسین که ممکنه توی هیچ کدوم از این دوتا کلینیک نور و فارابی نباشه، ولی کار جراحی چشم ایشون رو بیشتر پسند کنید؟ با توجه به اینکه بنده شهرستان هستم، نحوه وقت گرفتن از ایشون (بدون مراجعه حضوری) چجوریه؟ من میخوام خیلی سریع قبل از مصاحبه عمل بشم! میترسم برای چندماه آینده برام وقت بده!! :( و درنهایت چقدر هزینه عمل ایشون هست؟ چون هزینه اش هم برای من خیلی مهمه! ;)
2) شما هم مثل این دوستمون، برای کسی که بتونه کاندیدای همه عملها باشه، عمل لازک رو بهترین میدونید؟ آیا پزشکی که در سوال قبلی احتمالا به من معرفی میکنید، عمل لازک رو هم انجام میده؟ هزینه اش چقدره؟
بازم ممنون که وقت میذارین...
من هم توی اینترنت سرچ زدم و هم از یکی دوتا دکتر از جمله دکتر خانلری پرسیدم. الان اکثر دکترها لازک تجویز میکنن. عمل فمتو و لیزیک عمقی هستن در صورتی که لازک سطحیه. اما دوران نقاهت لازک بیشتره و چند ماه طول میکشه تا دید کامل بشه. هزینه فمتو دو برابر لازک هستش. فکر کنم چون دستگاهاش گرونتره هزینش بیشتره. دقیق نمیدونم حدس میزنم. اما با اینکه گرونتره، مثلا دکتر خانلری نظرش روی لازک هست و گفت ضخامت کمتری برداشته میشه.
کارت لنگه برو داداش عمل کن. من خودمم قصد عمل دارم اما چون کار چشمی زیاد دارم و سرم شلوغه گذاشتم واسه یکی دوماهه دیگه. اگه سرم خلوت بود یا لنگ بودم همین فردا عمل میکردم.

sara_5e

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
ممنون میشم جواب منو سریع بدهید
من 3هفته پیش با خانم دکتر رحیمی وقت عمل داشتم ولی چون سرفه می کردم عمل انجام نشد
از اون طرفم ایشون دارن میرن مسافرت تا 15 آذر
منم اواخر اذر ماه ازایران میرم و می خوام هرچه سریع تر عمل کنم قبل رفتنم ممنون میشم یه دکتر خوب معرفی من کنید که زودم بهم وقت عمل بده شماره چشمم هردو 2.75 هست و نزدیک بین هستم
یک سوال دیگه داشتم من شنیدم لازک بهبودیش طول میکشه؟درسته؟

Last edited:

amir20152015

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام آقای یاسینی
میخواستم ببینم آیا با توجه به پیشرفت های علم چشم پزشکی، تنبلی چشم بزرگسالان قابل درمان هست یا خیر؟ و اگر هست به چه صورتی؟

b.yasini

کاربر فعال تاریخ و پزشکی و سلامت
کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
سلام آقای یاسینی درباره ی قطره ی FML توضیح می دید ؟ کارش چیه ؟ چه مدت باید استفاده بشه ؟ فقط واسه عمل PRK تجویز میشه یا لازک و لیزیک هم استفاده میشه ؟
ایرانی هم داره ؟ تاثیر اون چطوره ؟ سپاس

سلام
ضد التهابه. معمولا برای عمل لیزر استفاده میشه برای اینکه التهاب قرنیه کاهش پیدا کنه.
بله فکر میکنم ایران هم تولید می کنه.

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
سلام
درسته دوباره امتحان کردم از فاصله یک متر به بعد دید تار میشه و هر چه فاصله بیشتر تاری دید بیشتر میشه و بهترین دید زیر 50 سانت است ، اگر کسی آب مروارید ثانویه داشته باشه چه طور رفع میشه ؟ و آیا بعد از سه ماه که از عمل میگذره آیا امکان داره آب مروارید ثانویه پیش بیاد ؟

اب مروارید قانویه به راحتی و در مطب با لیزر درمان میشه. بله این احتمال که آب مروارید ثانویه باشه هست ولی باید دکتر بررسی کنه.

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
خدمت استاد عزيز سلام و خسته نباشيد عرض مي كنم
اقا شماره چشم هاي بنده 4 هست از عين ديگه خسته شدم در ضمن خيلي به شنا علاقه دارم ولي به خاطر همين عينك تا به حال نتونستم اونجور كه دوست دارم شنا رو ياد بگيرم و به استخر برم
نظرتون در مورد عمل چي هست ؟
توصيه مي كنيد؟
در ضمن كاشان هستم

بله می تونید عمل کنید. البته باید برید یک سری عکس بگیرید از قرنیه که ضخامتش بررسی بشه.
اما رفیق یادت باشه حداقل چهار ماهی شنا تعطیل میشه.

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
سلام دکتر
وقت بخیر
من 21 سالمه چند وقتیه حس میکنم شبا تو خیابون یا جاده وقتی خیلی تاریک باشه اختلال دید دارم ( منظورم فاصله دور هست )
امروز رفتم پیش چشم پزشک معاینه کرد گفت چشمات آستیگماته و هرکدوم 1.25 هستن.
حالا من چند سوال دارم که ممنون میشم جواب بدین :
1. دو هفته پیش رفتم پیش اپتومتریست. جالبه که اپتومتریست گفت هرکدوم 0.75 هستن. ولی امروز متخصص چشم که از دکترای معروف شهرمون هستن گفت هرکدوم 1.25. دلیل این اختلاف چیه وقتی هردوشون با کامپیوتر نمره کردن ؟
2. میتونم دائمی عینک نزنم ؟ مثلا فقط شب موقعی تو جاده یا تو خیابون تاریک هستم استفاده کنم ؟
3. درصورت عدم استفاده شماره چشمام بالاتر نمیره ؟
4. آیا راست میگن که مشکل آستیگماتی با زدن ممتد عینک بعد از یکی دو سال کاملا خوب میشه و نمره چشمها به حالت طبیعی برمیگرده ؟
5. در روز حدود 4 ساعت با کامپیوتر کار میکنم ایا کمترش کنم نمره چشام درست میشه یا تاثیر چندانی نداره ؟
باتشکر...

سلام
پ1- قبلا هم گفتم که اختلاف بین اپتومتریست و دکتر ها معمولا به این موضوع بر میگرده که بعضی دکتر ها یا اپتومتریست ها در محاسبه آستیگمات کمی به شماره چشم اضافه می کنند و از آستیگمات کم می کنن که دید شب بهتر بشه.
2- شماره 1.25 برای استیگمات کم نیست و نزدن عینک ممکنه باعث سر درد بشه.
3- نزدن عینک در تغییر شماره چشم تاثیری نداره.
4- خیر آستیگمات و کلا مشکلات کاهش دید با زدن عینک درمان نمیشه.
5- خیر دوست عزیز چشم ضعیف شده معمولا خود به خود درمان نمیشه.

یک نصیحت. چشمتون ضعیف شده اصلا نگران نباشید. میلیون ها نفر مثل شما هستند از جمله خود بنده.

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
ببخشید اگه سوالهام زیاد شد، باور کنید استرس زیادی دارم و میخوام هرچی سریعتر قبل از مصاحبه عمل کنم، از طرفی هم این دوسه روزه خیلی سردرگم شدم و مغزم پر از ابهاماته!!![/QUOTE

موفق باشید

سلام
به امید موفقیت شما دوست عزیز.
نگران نباشید می تونید به وقت عمل کنید و برای مصاحبه هم آماده باشید.
1- زنجان دکتر های خوبی داره مثل دکتر عظیمی که کارشون بسیار خوبه.
2- اگر هزینه براتون مهمه بیخود برای نور هزینه نکنید. برید فارابی با 1.7 عملتون می کنن و دکتر های خوبی هم شما رو عمل می کنن. برید پیش دکتر بهشتی نژاد در فارابی. یکی از بهترین دکتر هایی هست که من می شناسم.
3- نوع عمل رو دکتر براتون مشخص می کنه.
4- اینها همش شایعاتی است که توسط نا آگاهان رواج پیدا کرده. اصلا صحت نداره.
5- بازهم شایعه است.!

موفق باشید

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
سلام
ممنون میشم جواب منو سریع بدهید
من 3هفته پیش با خانم دکتر رحیمی وقت عمل داشتم ولی چون سرفه می کردم عمل انجام نشد
از اون طرفم ایشون دارن میرن مسافرت تا 15 آذر
منم اواخر اذر ماه ازایران میرم و می خوام هرچه سریع تر عمل کنم قبل رفتنم ممنون میشم یه دکتر خوب معرفی من کنید که زودم بهم وقت عمل بده شماره چشمم هردو 2.75 هست و نزدیک بین هستم
یک سوال دیگه داشتم من شنیدم لازک بهبودیش طول میکشه؟درسته؟
برید پیش دکتر خانلری البته خانم دکتر رحیمی از اساتید خوب بیمارستان فارابی هستند و من رو به خوبی میشناسند ولی اگر عجله دارید حتما برید پیش دکتر خانلری.
بله لازک دوران نقاهت بیشتر و معمولا نتیجه بهتری داره.

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
سلام آقای یاسینی
میخواستم ببینم آیا با توجه به پیشرفت های علم چشم پزشکی، تنبلی چشم بزرگسالان قابل درمان هست یا خیر؟ و اگر هست به چه صورتی؟

متاسفانه هنوز درمان خاصی برای تنبلی چشم وجود نداره.
می تونید با مشورت با دکتر لیزر کنید ولی نتیجه دقیقا در سن بالا (بالای 40) برعکس میشه و شماره چشم دوباره بر می گرده.

arash-uzarsif

Registered User
لایک‌ها
2
سلام
به امید موفقیت شما دوست عزیز.
نگران نباشید می تونید به وقت عمل کنید و برای مصاحبه هم آماده باشید.
1- زنجان دکتر های خوبی داره مثل دکتر عظیمی که کارشون بسیار خوبه.
2- اگر هزینه براتون مهمه بیخود برای نور هزینه نکنید. برید فارابی با 1.7 عملتون می کنن و دکتر های خوبی هم شما رو عمل می کنن. برید پیش دکتر بهشتی نژاد در فارابی. یکی از بهترین دکتر هایی هست که من می شناسم.
3- نوع عمل رو دکتر براتون مشخص می کنه.
4- اینها همش شایعاتی است که توسط نا آگاهان رواج پیدا کرده. اصلا صحت نداره.
5- بازهم شایعه است.!

موفق باشید
خیلی ممنون از پاسخ شما بزرگوار:
ولی فک کنم یادتون رفت که به این پست حقیر هم پاسخ بدین:
http://forum.persiantools.com/threads/آشنایی-با-جراحی-های-چشم-و-پرسش-و-پاسخ.193599/page-297#post-10434763

درضمن نگفتین که زنجان جای مناسبی برای عمل داره؟ خود این دکتر عظیمی که گفتین دکتر خوبی در زنجان هستن، میتونن عمل کنن؟ راستی مطبشون کجای زنجانه؟
قبل از اینکه شما به من پاسخ بدین، من داشتم این تاپیک پربار شما رو از اول دنبال میکردم که متوجه شدم به چند نفر دکتر خانلری رو پیشنهاد دادین، ولی اینجا به من دکتر بهشتی نژاد رو معرفی کردین! دلیل خاصی داشت که این دکتر رو برام معرفی کردین؟ آیا هزینه ای که دکتر خانلری در ازای عمل دریافت میکنن بالاست که شما دکتر بهشتی نژاد رو به من معرفی کردین؟ هزینه عمل پیش دکتر خانلری که فک کنم در کلینیک ونک عمل میکنن، درنهایت چقدر میشه؟
بازم ممنون آقای یاسینی (راستش یه خرده سردرگم شدم...)

Last edited:

seminar

Registered User
لایک‌ها
44
سلام آقای یاسینی
با عرض مزاحمت
اگه یادتون باشه تو پست های قبل مشکلم رو گفتم:
با وجود زدن عینک بازم پشت کامپیوتر یا وقتی تو کلاس میشینم مهتابی ها روشنه چشمام درد میگیره...
به توصیه شما پیش دکتر پورعبدالله هم رفتم(قبلا پیش دکتر خاکباز رفته بودم) برخلاف تصورم خیلی وقت نذاشت...:general605:
شماره عینک که فرقی نداشت،
بهش مشکلم رو گفتم که با وجود عینک چشمام بعد 20دقیقه درد میگیره، ولی جوابی نداد!!!
فقط یه چیز تو نسخه اضافه کرد اونم عدسی فتوکرومیک بود. فعلا که این عدسی رو تهیه نکردم!بنظرتون واحب هستش که این عدسی رو تهیه کنم؟چه کمکی میکنه؟
یکی از عینک سازها گفتش عدسی اپتی سویس بگیریم! شما اطلاع دارید از این نوع عدسی؟
الان جفت نمره چشمم نیم هستش. بنظرتون دائمی باید عینک بزنم؟
شما تو پست های ابتدایی گفتید هر 6ماه نمره چشم تغییر میکنه.
آیا میشه با رعایت نکات از افزایش شماره چشم جلوگیری کرد؟(+عینکم دوربین هم هستش)
آیا آستیگمات و قوز قرنیه ارتباطی با هم دارند؟
ببخشید زیاد سوال پرسیدم. دستتوت سلامت

ila1364

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
سلام و خسته نباید
من اسفند 92 عمل لازیک کردم و الان دیدم درست شده .
کارم تاسیساتیه و میخوام جوشکاری شروع کنم .
ایا جوشکاری مشکلی برام ایجاد میکنه ؟اگه چشام به جوش بیافته چی ؟
این سوا بدجوری ذهنمو مشغول کرده ، لطفا راهنماییم کنید .

amir20152015

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
متاسفانه هنوز درمان خاصی برای تنبلی چشم وجود نداره.
می تونید با مشورت با دکتر لیزر کنید ولی نتیجه دقیقا در سن بالا (بالای 40) برعکس میشه و شماره چشم دوباره بر می گرده.
آقای یاسینی یک سوال دیگه هم از خدمتتون دارم:
من پسر 28 ساله ساکن مشهد هستم. نه ماه پیش به علت سردرد و چشم درد هنگام کار با کامپیوتر به یک متخصص چشم مراجعه کردم و ایشون برای من این عینک رو تجویز کردن:
چشم چپ (+1.5) و چشم راست (+0.5) با آستیگمات (0.75)
(البته نمره چشم چپم حدود 2.5 است و نمیدونم چرا ایشون 1.5 دادند)
ایشون به من گفتند که عینک رو فقط هنگام مطالعه و کامپیوتر بزنم.
یک ماه پیش دوباره چشمام درد میگرفت (البته کار با کامپیوترم زیاد شده بود) و به پزشک متخصص چشم دیگری مراجعه کردم. ایشون این عینک رو تجویز کردن:
چشم چپ (+1.25) و آستیگمات (0.25) و چشم راست آستیگمات (0.5)
ایشون گفتند عینک رو باید همیشه بزنم .
همچنین ایشون گفتند که یک تنبلی خفیف در چشم چپ دارم ( دو خط آخر تابلو E را نمیبینم).
حالا سوال من از شما اینه که به تشخیص کدوم پزشک عمل کنم. یعنی عینک رو همیشه بزنم حتی موقع پیاده روی؟ یا فقط هنگام مطالعه و کار با کامپیوتر؟ موقع رانندگی چطور؟

amir20152015

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
من پسر 28 ساله ساکن مشهد هستم. نه ماه پیش به علت سردرد و چشم درد هنگام کار با کامپیوتر به یک متخصص چشم مراجعه کردم و ایشون برای من این عینک رو تجویز کردن:
یک ماه پیش دوباره چشمام درد میگرفت (البته کار با کامپیوترم زیاد شده بود) و به پزشک متخصص چشم دیگری مراجعه کردم. ایشون این عینک رو تجویز کردن:
همچنین ایشون گفتند که یک تنبلی خفیف در چشم چپ دارم ( دو خط آخر تابلو E را نمیبینم).
حالا سوال من از شما اینه که به تشخیص کدوم پزشک عمل کنم. یعنی عینک رو همیشه بزنم حتی موقع پیاده روی؟ یا فقط هنگام مطالعه و کار با کامپیوتر؟ موقع رانندگی چطور؟

پزشک اول دکتر مرادیان و پزشک دوم دکتر آل شیخ بودند در مشهد.

Last edited:
بالا