برگزیده های پرشین تولز

آموزش ،مسائل ،مشکلات و بررسی ویندوز 8

fardad72

Registered User
لایک‌ها
31
دوستان چجوری میشه رنگ محیط استارت رو عوض کرد؟

sadegh18

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
سلام،
یه سوال دارم.
من میخوام ویندوز 8.1 رو از روی دی وی دی بر روی ویندوز 8 نصب کنم
لپ تاپم سونی هست و این طور که میدونم ویندوز 8 ، تنظیمات BIOS با F8 و اینا باز نمیشه و نمیشه First Boot Device رو روی DVD تنظیم کنم
چه طور میتونم این کار رو انجام بدم؟

crafet

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
8
من ویندوز 32 بیت دارم راهی وجود داره که تبدیل به 64 بیتش کنم اگه راهی نیست، راهی هست زمانی که ویندوز 64 بیت رو نصب میکنم برنامه های ویندوز قبلی یعنی 32 بیتیه بیاد رو 64 بیتیه؟بدون کم کاست.

crafet

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
8
یادم نیست این مشکلو دقیقا چه طوری حل کردم اما تو اینترنت حالت safe mode رو برای ویندوز 8 تو گوگل سرچ کن.جوابتو میگیری

crafet

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
8
من ویندوز 32 بیت دارم راهی وجود داره که تبدیل به 64 بیتش کنم اگه راهی نیست، راهی هست زمانی که ویندوز 64 بیت رو نصب میکنم برنامه های ویندوز قبلی یعنی 32 بیتیه بیاد رو 64 بیتیه؟بدون کم کاست.
لطفا پاسخ بدید.

iranexplorer.net

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
2,151
دو نکته:

1. اگر برنامه ای در win 8.1 براتون نصب نمیشه و سازگار نیست. از طریق Safe mode وارد بشید و برنامه رو نصب کنید (در Run تایپ کنید msconfig ) و در بخش boot ، گزینه safe mode را تیک بزنید تا سیستم به حالت Safe mode بوت بعدی بشه. توجه داشته باشید که تا زمانی که تیک فعال باشه ویندوز safe mode میاد بالا.

2. گاهی به هنگام ورود به win 8.1 صفحه سیاه براتون میاد، برای حل این مساله باید به my computer > کلیک راست > properties > و سپس system properties برید. حالا در بخش startup & recovery گزینه اول که دو تا تیک داره رو بردارید. تا تامیر مربوط به نمایش انتخاب سیستم عامل (که بد کار میکنه) غیرفعال بشه.

iranexplorer.net

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
2,151
نکته:
حتما از نسخه Windows 8.1 به همراه آپدیت های جدید (سال 93) استفاده کنید:

کرک:
http://s2.p30download.com/users/202.../activator/KMSpico.v9.2.3_p30download.com.rar
رمز فایل
www.p30download.com

راهنمای نصب
1. ابتدا نسخه مورد نظر خود را دانلود کرده و از حالت فشرده خارج نمایید.
2. با استفاده از برنامه ISO Burner فایل Image را بر روی یک DVD خام رایت کنید و یا با برنامه Rufus ویندوز را بر روی یک USB Flash بریزید و سپس ویندوز را نصب کنید.
3. با استفاده از ابزار قرار داده شده ویندوز خود را فعال کنید.

نسخه Pro:
GCRJD-8NW9H-F2CDX-CCM8D-9D6T9

دانلود آپدیت ها و ویندوز:
http://p30download.com/fa/entry/47422

AMD 99

Registered User
لایک‌ها
2,319
لطفا پاسخ بدید.
برای تبدیل مستقیم هیچ راهی ندارید جز اینکه ویندوز ۶۴ بیت و نصب کنید. ویندوزهای ۶۴ بیت معمولا برنامه های ۳۲ بیت رو اجرا میکنن البته برخی برنامه های ۳۲ بیت به دلایل مختلف نمیتونن اجرا بشن. یه راه میان بر ! هم هست که اون هم استفاده از برنامه های شبیه ساز یا ویندوز مجازی مثل VMware که البته مسايل خاص خودش و داره.

crafet

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
8
برای تبدیل مستقیم هیچ راهی ندارید جز اینکه ویندوز ۶۴ بیت و نصب کنید. ویندوزهای ۶۴ بیت معمولا برنامه های ۳۲ بیت رو اجرا میکنن البته برخی برنامه های ۳۲ بیت به دلایل مختلف نمیتونن اجرا بشن. یه راه میان بر ! هم هست که اون هم استفاده از برنامه های شبیه ساز یا ویندوز مجازی مثل VMware که البته مسايل خاص خودش و داره.
مسئله اینه که می خوام وقتی ویندوز 32 بیت رو با 64 بیت عوض کنم تمام برنامه هایی که روی 32 بیت نصب کردم روی 64 بیتیه باشه.

AMD 99

Registered User
لایک‌ها
2,319
مسئله اینه که می خوام وقتی ویندوز 32 بیت رو با 64 بیت عوض کنم تمام برنامه هایی که روی 32 بیت نصب کردم روی 64 بیتیه باشه.
احتمالا برنامه های 32 بیتی و توی درایوی دیگه نصب کردید. درسته ؟؟ بیشتر برنامه ها تو چنین مواقعی که ویندوز عوض میشه به علت نیاز داشتن به فایل های Dll و .... اجرا نمیشن. که میشه با اضافه کردن این فایل های مورد نیاز ، برنامه ها رو اجرا کرد. البته یسری برنامه های تخصصی و ..... با این روش اجرا نمیشن.

crafet

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
8
در ضمن همین الان همون برنامه ی VMware رو امتحان کردم محدودیت زیاد داره. (به درد من نمیخوره.)

crafet

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
8
احتمالا برنامه های 32 بیتی و توی درایوی دیگه نصب کردید. درسته ؟؟ بیشتر برنامه ها تو چنین مواقعی که ویندوز عوض میشه به علت نیاز داشتن به فایل های Dll و .... اجرا نمیشن. که میشه با اضافه کردن این فایل های مورد نیاز ، برنامه ها رو اجرا کرد. البته یسری برنامه های تخصصی و ..... با این روش اجرا نمیشن.
نه توی داریو دیگه ای نصب نیست البته منظورم اینه که یه گزینه توی نصب ویندوز هست سیستم جدید میاد رو سیستم قدیمیه و نرم افزار های ویندوز قبلی هم روی ویندوز جدید نصب باشه.

AMD 99

Registered User
لایک‌ها
2,319
در ضمن همین الان همون برنامه ی VMware رو امتحان کردم محدودیت زیاد داره. (به درد من نمیخوره.)
گفتم که مسائل خاص خودش و داره.

نه توی داریو دیگه ای نصب نیست البته منظورم اینه که یه گزینه توی نصب ویندوز هست سیستم جدید میاد رو سیستم قدیمیه و نرم افزار های ویندوز قبلی هم روی ویندوز جدید نصب باشه.
آره این گزینه Upgrade و همین کار و میکنه. البته تا حالا با این شرایط امتحان نکردم ( یعنی نصب ویندوز 64 بیتی روی 32 بیتی ). بیشتر به نصب ویندوز به صورت Clean اعتقاد دارم.

crafet

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
8
گفتم که مسائل خاص خودش و داره.

آره این گزینه Upgrade و همین کار و میکنه. البته تا حالا با این شرایط امتحان نکردم ( یعنی نصب ویندوز 64 بیتی روی 32 بیتی ). بیشتر به نصب ویندوز به صورت Clean اعتقاد دارم.
آره گشتم و فهمیدم باید نصب کامل بشه یعنی باید 32 بیتی رو جذف کنم.

sadegh18

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
آقا ما اینو safe mode گذاشتیم، ریستارت کردیم کلی هم f8 و f10 و f12 و Esc زدیم ولی انگار نه انگار :دی
فقط اینترنت قطع شد و .. (فایل ضمیمه)

فایل های ضمیمه

• 2014-05-10_221343.png
    2014-05-10_221343.png
    17.9 KB · نمایش ها: 5

Arash-7

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
21
دوستان من یکی دو روزه وارد ویندوز 8 که میشم بعد از دو سه ثانیه فریز میشه یعنی دیگه موس تکون نمی خوره هیچ کاریم نممیشه کرد الانم که اصلا نمی تونم وارد بشم این از چیه مشکلش ؟
یه شکی که دارم چون ویندوز رو نتونستم اکتیویت کنم تو این یه هفته ای که تقریبا نصبش کردم ماکروسافت اینجوری کرده باشه! میشه همچین چیزی ؟! چون هروقت روشن میکردم اون صغحه آبی که میگفت برو به قسمت اکتیوت میومد ولی نتونستم اکتیوت کنم ..
*** الان تونستم وارد بشم سیستم هم بدون مشکل کار میکنه منتها نه تاچ پد خود لپ تاپ نه وقتی موس بهش وصل میکنم تو هیچ حالتی اون فلش موس حرکت نمی کنه یعنی اصلا اون فلش موس کلا نیست تو صفحه ..از ویندوز میتونه باشه یا سخت افزاریه مشکل ؟؟

Last edited:

crafet

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
8
آقا ما اینو safe mode گذاشتیم، ریستارت کردیم کلی هم f8 و f10 و f12 و Esc زدیم ولی انگار نه انگار :دی
فقط اینترنت قطع شد و .. (فایل ضمیمه)
ویندوز 8.1 f8 حالیش نیست که دستور msconfig را توی run تایپ کن توی گزینه boot تیک safe mode رو بردار.

Last edited:

sadegh18

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
من با safe mode و بدون اون امتحان کردم ولی نمیشه

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

iranexplorer.net

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
2,151
حل مشکل مصرف بالای cpu در ویندوز 8 و 8.1 (فایل مصرف کننده Dllhost.exe)

راه حل: از folder options گزینه ی view و سپس always show icons, never thumbnails رو فعال کنید.

اگر حتما میخواهید Thumbnail براتون نمایش داده بشه و نمیخواهید گزینه فوق رو انجام بدید:

این مشکل برای تمام ویندوزهای 8 و 8.1 وجود داره و راه حل اساسی ترش نصب این patch اصلاحی هست:

http://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=39452
http://www.microsoft.com/en-us/download/confirmation.aspx?id=39452

iranexplorer.net

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
2,151
حل مشکل صفحه سیاه ورود به ویندوز 8 و 8.1

کسانی که به هنگام ورود به ویندوز صفحه سیاه براشون میاد؛ از بخش :

my computer > right click > properties > advanced settings > advanced > statup and recovery > Settings

دو گزینه ی اول تیک نداشته باشد.

بالا