برگزیده های پرشین تولز

بزرگنربن دایره المعارف هنرهای رزمی به زبان فارسی

Abtin 63

کاربر فعال هنرهای رزمی
کاربر فعال
لایک‌ها
3,286
دوستانی که مقالات وینگ چون بنده رو دنبال می کنند، خوشحال می شم که اگر فرصت داشتند نگاهی به این ویدئو بیاندازند و یک نظر اجمالی بدن که آیا این وینگ چون رو مثبت و رئالیستی می بینن یا منفی و بدرد نخور:

reza_vc

Registered User
لایک‌ها
1,650
صحبت شما متین و درست. ولی من جز عموم فکر نمیکنم باشم. چون اگر جز عموم بودم از هر طرف بهم نگاهی میکردن و من رو تنها رها نمیکردن. اگر جز عموم بودم استادی بالاسرم بود و بهم آموزش میداد. اگه جز عموم بودم از یه شخصی آپدیت میشدم به طور مدام. اگر جز عموم بودم میتونستم به باشگاه برم و به سنسیم سلام کنم. اگر جز عموم بودم واسه یادگیری و اموزش از منبع فکری و ذهنیم استفاده نمیکردم (چون عموم مردم اینکار رو انجام نمیدن). اگر جز عموم بودم هر شب تا دیر وقت به این فکر نمیکردم که چطور به نقطه اوج خودم دسترسی پیدا کنم. و و و و و و و و.... پس من جز عموم نیستم اگر بودم هیچوقت برام مهم نبود که هر شب توی فروم باشم که چهارتا نکته هم از اینجا یادبگیرم
منظور من از عموم افرادی بود که نینجا نیستن ! شما اموزش های نینجوتسوی اصیل رو دیدید ؟! نه !!
مثلا وقتی بحث مهارت های یه تکاور مطرح میشه من جزو عموم حساب میشم ! یعنی کسی که این مهارت ها رو بلد نیست و مسلما یه تکاور هم نباید اموزش هایی که دیده رو به من یاد بده
حفاظت اطلاعات یعنی این !

miladninja

همکاربازنشسته ورزش های رزمی
کاربر فعال
لایک‌ها
3,022
طبق أمار راندومیک بنده
تعداد فعالیت و دیدار از بخش هنرهای رزمی در این چند روز اخیر در این سالها بی سابقه بوده

امیدوارم همیشه کمکی باشم واسه بخش . از سالهای گذشته بودم و خواهم بود در کنارتان .کمی سخت گذشت این سالها اما از همه شما حمایت خواهم کرد برای جامعه ورزشهای رزمی.
ممنون از حسن توجه شما
ببر سیاه

reza_vc

Registered User
لایک‌ها
1,650
دوستان بالاخره اون مطلبی که قرار بود راجه به کراوماگا بذارم رو گذاشتم !
این مطلب در واقع تلفیقی از پست های جناب lord viper و ترجمه ی ویکیپدیای انگلیسی هست البته بصورت خیلی خلاصه
http://forum.persiantools.com/threads/515845/

miladninja

همکاربازنشسته ورزش های رزمی
کاربر فعال
لایک‌ها
3,022
استاد فایر و جناب حسین خیلی جای خالیشون احساس میشه. ببر سیاه هم که چراغ خاموش میان و میرن.
به زودی آنها هم خوهند آمد
من که چراغ خاموش نیومدم. :eek: به هر حال نظم دادن به اینجا کار بسیار وقت گیری هست . کمی آزاد شدم چشم در خدمتم

با تشکر
ببر سیاه

Abtin 63

کاربر فعال هنرهای رزمی
کاربر فعال
لایک‌ها
3,286
دوستان قدیمی دیگری هم هستند که جایشان خالیه. جناب trian، دوست قدیمی مون محمد(یاعلی مولا)، آقا مرتضی، آقای لیا، آقای علیرضا و سایر دوستانی که دیگه سر نمی زنن به اینجا. یکجورایی با هم زندگی کردیم در این تاپیک ...

hosein ati

Registered User
لایک‌ها
329
خیلی ممنون استاد.خیلی کمک کردین.
میخوام این ویدیو رو تماشا بکنید و نظرتون رو بگید از نظر فنی.(خودم با گوشی فیلمبرداری کردم)ببخشید اگه حجمش زیاد شد.کیفیتش رو کاهش دادم تا حد امکان ولی بازم حجمش زیاد شد.
راستی همونطور که گفتم ایشون جوجیتسو هم کار کردن شاید فن جوجیتسو هم توی ویدیو دیده بشه.
http://hoseinati.persiangig.com/video/VIDEO0012(1).avi/download
منتظر نظرتون هستم.
بقیه دوستان هم اگه ببینند و نظر بدهند خوشحال میشم.

فعلا که جناب firenight نیستن تا نظرشون رو بدونم.
اقا میلاد هم مثل این که سرشون شلوغه.
منتظر نظر دوستان هستم.
لطفا هرکی در مورد ایکیدو واقعی اطلاعات داره این ویدیو رو ببینه و به من بگه استادم در چه حد هست.
خیلی ممنون.

reza_vc

Registered User
لایک‌ها
1,650
قبلا تواین وبلاگ اخبار و بیوگرافی های خوبی بود ولی متاسفانه انگار حذف شده :confused:
http://mma-news.blogfa.com/
تا چند روز دیگه بیوگرافی دومین مرد mma جهان یعنی جونیور دوس سانتوس رو میذارم تو همین تاپیک
به عقیده ی خودم بهترین بوکسور حاضر در mma هم هست و ضربات هوک و اپرکاتش واقعا وحشتناکه
علاقه مندان به بوکس هم مطمئنم از دیدن مبارزاتش لذت خواهند برد
junior-dos-santos-2013.jpg

soroosh potter

Registered User
لایک‌ها
322
فرهنگ ژاپن چیز عجیبیه. شیفته این فرهنگم. سبک های رزمی غنی ، هایکو ها و فلسفه و عرفان همه و همه در کنار هم و در ارتباط با هم. حیف حیف که هرچی گشتم استادی رزمی پیدا نکردم که به من آموزش بده و منو با این فرهنگ آشنا کنه. فک کنم اینقدر بی استعدادم که هیچ استاد واقعی قبولم نمیکنه:D

soroosh potter

Registered User
لایک‌ها
322
راستی بچه ها تا حالا به این قضیه فکر کردین که چرا درحالی که فرهنگ شرق پر از هنرهای رزمی مختلف در قالب سبک ها و مکاتب مختلفه ، ایران باستان به طرز عجیبی هیچ چیزی در این زمینه نداره؟ دقت کنید که تاکتیک داریم تکنیک نداریم اصلا. چرا به نظرتون؟

ghoghnus-toa

Registered User
لایک‌ها
733
راستی بچه ها تا حالا به این قضیه فکر کردین که چرا درحالی که فرهنگ شرق پر از هنرهای رزمی مختلف در قالب سبک ها و مکاتب مختلفه ، ایران باستان به طرز عجیبی هیچ چیزی در این زمینه نداره؟ دقت کنید که تاکتیک داریم تکنیک نداریم اصلا. چرا به نظرتون؟
بنده هم روی این موضوع قدری فکر کردم. علت این مسئله دقیقا برعکس همون دلیلیه که باعث شده در ژاپن اینقدر ریو وجود داشته باشه. نیاز به افراد ماهر بجای نیاز به ارتش منسجم و قدرتمند. ایران قدیم کمتر دوره ای مانند ژاپن فئودالی داشته. مهمترین موضوعی که ژاپن رو به این سمت کشیده هم این و هم روحیه ملت ژاپنه. انشالله دوستان هم نظرشون رو در این مورد بگن. یه مورد خیلی مهم و ظریف...

reza_vc

Registered User
لایک‌ها
1,650
دوستان بالاخره تصمیمم رو گرفتم ! تو این مدت تقریبا تمام سانس های باشگاه های رزمی رو دیدم
تکواندو کاراته کونگفو کشتی بوکس کیک بوکس موی تای ورزش دفاع شخصی (!!!!!)و ... ولی هیچکدوم مثل قبلا واسم جذاب نیستن ! به قول معروف دیگه ارضام نمیکنن واسه همین کل سی دی فروشی ها رو گشتم تا بالاخره یه مجموعه کامل کراو ماگا پیدا کردم ! میدونم یادگیری از روی سی دی کار درستی نیست ولی دیگه چیکار میشه کرد !؟
ما نمیخواستیم ولی این جامعه ی کثیف مجبورمون کرد:D:p
بهرحال دیگه بیخیال باشگاه رزمی رفتن شدیم و از هفته ی دیگه شروع میکنیم به یاد گیری از رو سی دی ! مسلما به اندازه ی کسی که زیر نظر استاد کار کرده پیشرفت نمیکنم ولی خب از هیچی بهتره ! سابقه ای که تو کیک بوکس و موی تای دارم هم شاید کمک کنه چون کراو ماگا بیشتر ضربه ایه

reza_vc

Registered User
لایک‌ها
1,650
ما هم کشتی باستانی رو داریم

bushido

Registered User
لایک‌ها
180
منظور من از عموم افرادی بود که نینجا نیستن ! شما اموزش های نینجوتسوی اصیل رو دیدید ؟! نه !!
مثلا وقتی بحث مهارت های یه تکاور مطرح میشه من جزو عموم حساب میشم ! یعنی کسی که این مهارت ها رو بلد نیست و مسلما یه تکاور هم نباید اموزش هایی که دیده رو به من یاد بده
حفاظت اطلاعات یعنی این !
منظورتون از نینجوتسوی اصیل رو نمیدونم. ولی خب من نینجوتسو کار کردم اما نه مثل عموم نینجاها

reza_vc

Registered User
لایک‌ها
1,650
منظورتون از نینجوتسوی اصیل رو نمیدونم. ولی خب من نینجوتسو کار کردم اما نه مثل عموم نینجاها
نینجوستوی اصیل بوجینکان بودو تایجوتسو نیست... نینجوتسو اصیل همونه که میلادنینجا تو زاپن کار کردن
تو ایران هم وجود نداره این سیستم جنگی

ghoghnus-toa

Registered User
لایک‌ها
733
دوستانی که مقالات وینگ چون بنده رو دنبال می کنند، خوشحال می شم که اگر فرصت داشتند نگاهی به این ویدئو بیاندازند و یک نظر اجمالی بدن که آیا این وینگ چون رو مثبت و رئالیستی می بینن یا منفی و بدرد نخور:

ویدیوی جالبی بود. در کل تاکتیک هایی که توضیح میده در جهت محتوای مقالات شماست. بخصوص توضیحی که در مورد بالانس قدرت و سرعت و... میده. حتما مثبت و عملی است بشرطی که درست و دقیق اجرا بشه، نکته ای که در مورد سایر رشته های رزمی هم وجود داره. پس هم نیاز به استاد ماهر داره و هم شاگردی که از جون مایه بذاره.
تنها نکته ای که وجود داره اینه که در اواخر ویدیو اشاره میکنه که ترجیح اصلی اینه که سرپا باشیم، ولی بنظر میاد در یه مبارزه بی قاعده معمولا زمین خوردن حتمیه. مخصوصا اگه طرف مقابل قوی هیکل بشه و ضربات نتونند جلوی نزدیک شدنش رو بگیرند.

soroosh potter

Registered User
لایک‌ها
322
نینجوستوی اصیل بوجینکان بودو تایجوتسو نیست... نینجوتسو اصیل همونه که میلادنینجا تو زاپن کار کردن
تو ایران هم وجود نداره این سیستم جنگی
کاملا موافقم. البته استاد میلاد توی ژاپن کار نکردند نینجوتسو رو... توی ایران هم فکر کنم افرادی مثل استاد میلاد بازهم هستند ولی بسیار کم... ظاهرا داخل ایران راهی واسه یادگرقتن نینجوتسو نیست مگه اینکه بتونی ببر سیاه رو راضی به آموزش دادن بکنی:D

بالا