برگزیده های پرشین تولز

بزرگنربن دایره المعارف هنرهای رزمی به زبان فارسی

soroosh potter

Registered User
لایک‌ها
322
1 : پس ما دنبال همین تمرین هامون رو بگیریم بد نیست برای اینده.فقط یه سوال در نینجوتسو تمرینات کیک بوکسینگ هست؟(یادمه یکی از دوستان گله میکرد که تو تهران به نینجا ها کیک بوکسینگ هم یاد میدن و این درست نیست.) یا فقط ضربه به نقاط حساسه؟
---------
یکی از مهمترین کار هایی که قراره انجام بدم به محض پیدا کردن موقعیت ملاقات با شماست استاد عزیز.خیلی خوشحال میشم.

اقا میلاد به سفارش soroosh potter این دو سوال رو از شما میپرسم.
ایکی جوتسو با ایکی جوجوتسو فرقی دارند؟
اگر بله ریشه ی ایکیدو از کدام یک از اینها بوده؟

راستی اقا میلاد کیه که نخواد در مورد نبرد های ریزشی 10 نفر به یه نفر اطلاعات داشته باشه؟اگه این مطلب رو بذارین خیلی خوشحال میشیم.
فک کنم در مورد آموزش کیک بوکسینگ توی نینجوتسو به این خاطره که یه سری دوستان چون حس کردن نینجوتسو توی مبارزه رینگی ضعیفه اومدن سبکی معرفی کردن به نام نینجا فایتر! و اسم خودشون رو گذاشتن کانچو چون اولین کسی بودند که توی جهان! پایه گذاری کردند نینجا فایتر رو! بسیار آدم های شوخ و بامزه ای هستن... این شده که یه سری حرکت از کیک و فول کنتاکت رو هم آموزش میدن ... اگه اهل مجله رزمی باشین توی رزم آور هر چند شماره یه بار آگهیشون چاپ میشه که کانچو فلانی اولین پایه گذار سبک ! نینجا فایتر در جهان!

firenight666

کاربر فعال ورزش های رزمی
کاربر فعال
لایک‌ها
1,625
استاد میلاد سـِمت "همکار انجمن" را از صمیم قلب تبریک میگویم .

استاد آبتین عنوان "کاربر فعال ورزش های رزمی" را با تمام وجودم به شما تبریک میگویم .

miladninja

همکاربازنشسته ورزش های رزمی
کاربر فعال
لایک‌ها
3,022
استاد میلاد سـِمت "همکار انجمن" را از صمیم قلب تبریک میگویم .

استاد آبتین عنوان "کاربر فعال ورزش های رزمی" را با تمام وجودم به شما تبریک میگویم .
فقط میتونم بگم هرچی داریم از شما و مدیر بخش ورزش داریم
ممنون علی جان

hosein ati

Registered User
لایک‌ها
329
با درود بر شما ، البته حرکات مشابهی وجود دارد ، اما کلا مقایسه جودو و جوجیتسو کار صحیحی نیست . هر کدام ویژگی ها و تکنینک های خودشان رادارند . اما جودو ریزه کاری هاش بیشتره . تعادل و ... در هر دو مهم است . اما در جودو توجه بیشتری میشود .

خیر این مجله را مطالعه نمیکنم . ممنون میشم اگر اسکن کنید و با اجازه از نشریه مورد نظر :D اینجا قرار دهید .

خیلی ممنون.یه سوال دیگه.به نظر شما یادگیری همزمان ایکیدو با جودو تلفیق بهتری خواهد بود یا مثلا ایکیدو با کاراته؟(نظر مربی ایکیدو بنده روی مورد دوم هست چون میگه به نظرم اینجا که دفاع رو یاد میگیری باید یه جای دیگه حمله رو هم یاد بگیری مثلا کاراته)
این هم اسکن اون 4 صفحه به همراه جلد مجله.فقط به خاطر کیفیت کم عذر میخوام.

http://hoseinati.persiangig.com/document/New Doc 1.pdf/download

--------------
دوستان بنده هم به نوبه ی خودم تبریک میگم.

firenight666

کاربر فعال ورزش های رزمی
کاربر فعال
لایک‌ها
1,625

firenight666

کاربر فعال ورزش های رزمی
کاربر فعال
لایک‌ها
1,625
خیلی ممنون.یه سوال دیگه.به نظر شما یادگیری همزمان ایکیدو با جودو تلفیق بهتری خواهد بود یا مثلا ایکیدو با کاراته؟(نظر مربی ایکیدو بنده روی مورد دوم هست چون میگه به نظرم اینجا که دفاع رو یاد میگیری باید یه جای دیگه حمله رو هم یاد بگیری مثلا کاراته)

به نظر من بهتر است که در ایران به دنبال آی کی دو نروید . استاد خوب و فنی در این رشته به تعداد انگشتان یک دست هستند . پس بهتر است به سراغ جودو بروید .

miladninja

کاربر فعال
لایک‌ها
3,022
دوستان طبق فرمایش استاد فایر به کمک همه شما نیازمندم

دوستان برای مدتی برای سروسامان دادن به بخش کمتر میتوانم به سوالات شما جواب دهم .چون واقعا کار بسیار زمانبری هست.
به زودی به همه شما سر خواهم زد.
ممنون از حسن توجه شما ببر سیاه

ghoghnus-toa

Registered User
لایک‌ها
733
برای عقیده و قضاوت شما کاملا احترام قائلم.
اما آیا این ویدئوها ملاک خوبی برای قضاوت هستن؟ یعنی میشه براساس این طور ویدئو ها که تعدادشون کم هم نیست، درباره ی عملی بودن یا نبودن تئوری های یک رشته ی خاص قضاوت دقیقی کرد؟
استاد به نظر بنده با اینکه مبارزات UFC نکته های جالبی داره ولی معیار و محک مناسبی نیستند.

ghoghnus-toa

Registered User
لایک‌ها
733
سلام دوستان.

جناب ghoghnus-toa :
اقا مسلم مثل اینکه شما در مورد کیوکشین اطلاعات دارین:
میخواستم بپرسم ایا کیوکشین را میتوان به عنوان یک کیک بوکسینگ قوی حساب کرد؟
میزان اسیب دیدگی در چه حد هست ؟
------------------------
سلام همرزم. البته اطلاعات بنده در کیوکوشین خیلی اندکه. استاد فایر اطلاعات نابی در مورد کیوکوشین دارند.
البته بنده به رسم ادب، دانسته خودم رو تقدیم میکنم. کیوکوشین در استیل و استقرار و تفکر مبارزه ای و همینطور رنج مبارزه متفاوت از کیک بوکسینگه. کیوکوشین با استقرارهای کوچک، پایدار و فاصله مبارزاتی نزدیک و بینابین شناخته میشه.
ضربات متنوع دست و پا در فاصله نزدیک و فاصله بینابین که شامل انواع ضربات پا، ساق و زانو و انواع ضربات آرنج و دست با تاکید بر ضربات پیش مشتی میشه.
مبارزه بدون دستکش که نوعی تبدیل میشه به قدرت نمایی سی کن(پیش مشت) ها که بستگی داره به نحوه تمرینات و در واقع این یکی از تفاوت های اساسی مبارزه کیوکوشین(مبارزه با عضله و استخوان) و کیک بوکسینگ به شمار میره.
به کار بردن حداقل لوازم ایمنی.
تفکر مبارزه ای در کیوکوشین شکستن استقامته و بهمین دلیل تمرینات تنفسی و بدنسازی پیچیده و طاقت فرسایی در برنامه های تمرینی وجود داره.
نکته خیلی مهم و حیاتی: ضربه دست به سر و صورت و گردن در کومیته مجاز نیست ولی ضربه پا مجازه و این شاید بزرگترین ضعفی باشه که در مبارز کیوکوشین ایحاد میشه بدلیل شرطی شدن ضربات دست به سینه و شکم.
...و توضیحات بیشتری که شاید از حوصله بحث خارج باشه. اینها مختصات مبارزه کیوکوشینه که اگه اطلاعاتی در مورد کیک بوکسینگ داشته باشید متوجه تفاوت فاحش بین اونها میشید.
باز هم از اساتید بویژه استاد فایر معذرت میخام اگه بی ادبی کرده باشم.

ghoghnus-toa

Registered User
لایک‌ها
733
استاد ممنونم از مطالب ارزشمندی که در مورد وینگ چون قرار دادید. بی نهایت استفاده کردم.
تبریک میگم خدمت استاد میلاد و استاد آبتین ، خدا رو شاکرم و امیدوارم با تغییرات بوجود اومده وضع تاپیک روز بروز بهتر بشه.

miladninja

کاربر فعال
لایک‌ها
3,022
دوستان یه لطفی بکنن در صورت مشاهده هرگونه تخلف یا بی احترامی میتونید به صورت خصوصی گزارش کنید تا شخصا بیگیری کنم
ممنون از حسن توجه شما دوستان

hosein ati

Registered User
لایک‌ها
329
به نظر من بهتر است که در ایران به دنبال آی کی دو نروید . استاد خوب و فنی در این رشته به تعداد انگشتان یک دست هستند . پس بهتر است به سراغ جودو بروید .

استاد فکر کنم منظورمو خوب نرسوندم.منظورم بین جودو و ایکیدو نبود.منظورم بین جودو و یکی از کیک بوکسینگ ها برای یادگیری همزمان با ایکیدو هست.
راستی مطمئنید وضع ایکیدو انقدر بده چون مربی بنده واقعا از دل و جون مایه میزاره واسه اموزش و خیلی دلسوزه شاگرداش هست.میدونم شما از لحاظ فنی میگید به همین خاطر تکه فیلم هایی از اجرای فنشون رو براتون اپلود خواهم کرد میخوام نظرتونو بدونم.

------------------------
اقا میلاد هر جور کمکی تونستم میکنم.سوال هامونم ذخیره میکنیم برای وقتی که سرتون خلوت شد. :D

reza_vc

Registered User
لایک‌ها
1,650
دوستان تا بحث کیوکوشین و کیک بوکسینگه یه ویدیو بذارم از این دوتا ورزش شاخ
اورتن تکسیرا قهرمان کیوکوشین
25.jpg

و الیستار اووریم قهرمان کیک بوکس
alistair-overeem-spinach.jpg

این ویدیو بخوبی نشون میده اگه بدن اهنی هم داشته باشی ولی نتونی از حیاتی ترین قسمت بدنت دفاع کنی کارت تمومه
http://www.aparat.com/v/YrdBw

Abtin 63

کاربر فعال هنرهای رزمی
کاربر فعال
لایک‌ها
3,286
سلام جناب أبتین . این هم اون مژده ای که بهت داده بودم.
کاربر فعالی رو بهت تبریک میگم

خیلی سپاسگزارم از شما. لطف کردید.

همچنین از همه ی دوستان عزیز که به بنده تبریک گفتن بسیار ممنونم. همگی لطف دارید.

امیدوارم در کنار هم به رشد این تاپیک و ارتقای دانش در جامعه ی رزمی مون کمک کنیم ...

miladninja

کاربر فعال
لایک‌ها
3,022
دوستان مطالب خیلی اختصاصی و انحصاری خودتون رو میتونید در تاپیک و ترد مخصوص به خودش بزارید

اینجا هم میتونید یک لینک از تردی که توش مطلب گذاشتید بزارید

ممنون از حسن توجه شما

بالا