برگزیده های پرشین تولز

ed2008

Registered User
لایک‌ها
436
سلام به همه دوستان
یک سوال در رابطه با بورس ایران هست گفتم اینجا قرار بدهم و دوستان لطفا اگر مقدور هست راهنمایی کنند تا دیگران هم استفاده کنند مشکل فهمیدن مفهوم @ ضریب @ هست

مثلا در رابطه با درامد متعلق به هر سهم eps دو واژه به کار میرود

1.درصد رشد eps که از فرمول 100 * eps واقعی / eps واقعی - eps پیشبینی بدست میاید
2.ضریب رشد eps که من هرچقدر این اینترنت را گشتم نفهمیدم این ضریب چی هست و فرمول ان را هم پیدا نکردم

مثال های از همین واژه ضریب
درصد پوشش eps , ضریب پوشش eps
میانگین انحراف eps ,ضریب انحراف eps

شاید بپرسید اینها مال چی هستند در اینترنت یک فرمول هست که مربوط به رتبه بندی شرکتها هست که از این واژه ضریب استفاده شده البته بدون مثال من خیلی سعی کردم یک مثال پیدا کنم که من پیدا نکردم
حالا اگر دوستان وب سایتی میشناسند لطفا لینک را قرار بدهند یا حتی المقدور راهنمایی کنند

با تشکر فراوان

hsoft

Registered User
لایک‌ها
88
سلام به همه دوستان
یک سوال در رابطه با بورس ایران هست گفتم اینجا قرار بدهم و دوستان لطفا اگر مقدور هست راهنمایی کنند تا دیگران هم استفاده کنند مشکل فهمیدن مفهوم @ ضریب @ هست

مثلا در رابطه با درامد متعلق به هر سهم eps دو واژه به کار میرود

1.درصد رشد eps که از فرمول 100 * eps واقعی / eps واقعی - eps پیشبینی بدست میاید
2.ضریب رشد eps که من هرچقدر این اینترنت را گشتم نفهمیدم این ضریب چی هست و فرمول ان را هم پیدا نکردم

مثال های از همین واژه ضریب
درصد پوشش eps , ضریب پوشش eps
میانگین انحراف eps ,ضریب انحراف eps

شاید بپرسید اینها مال چی هستند در اینترنت یک فرمول هست که مربوط به رتبه بندی شرکتها هست که از این واژه ضریب استفاده شده البته بدون مثال من خیلی سعی کردم یک مثال پیدا کنم که من پیدا نکردم
حالا اگر دوستان وب سایتی میشناسند لطفا لینک را قرار بدهند یا حتی المقدور راهنمایی کنند

با تشکر فراوان

مرحله به مرحله توضیح میدم خدمت شما
قبل از اینکه جواب شما رو بدم در ابتدا توضیح eps عرض میکنم که دوستان کامل متوجه بشن
منظور از eps یعنی میزان سودی که شرکت به ازای هر سهم پیشبینی میکنه و طی هر فصل اون سود رو تعدیل مثبت یا منفی میکنه و میزان تحققشو اعلام میکنه
مثلا شرکت x سود هر سهمشو 100 تومن پیشبینی میکنه و هر فصل نسبت به بازده شرکت این سود رو اعلام میکنه مثلا در فصل بهار eps حساب رسی شده رو 25 تومن اعلام میکنه یعنی شرکت 25 درصد سود رو محقق کرده و در فصول بعدی هم به همین منوال
.
منظور از درصد رشد eps یعنی شرکتی در ابتدای سال مالی سودشو 100 اعلام کرده میاد تو فصل بهار سودشو 120 اعلام میکنه و درصد رشد eps با سود 120 تومن میشه 20 درصد.
و ضریب رشد هم همین معنی توضیح بالا رو میده که عرض کردم و تو تحلیلها ازش استفاده میشه ولی نمیتونیم بگیم که ثابته.
درصد پوشش رو هم تو توضیح عرض کردم خدمتتون.
میانگین انحراف رو هم میتونین هم از eps های اعلامی شرکت استخراج کنید و هم اینکه خودتون بر حسب eps های تحلیلی خودتون محاسبه کنید که هم میتونه مثب باشه و هم منفی .

ed2008

Registered User
لایک‌ها
436
مرحله به مرحله توضیح میدم خدمت شما
قبل از اینکه جواب شما رو بدم در ابتدا توضیح eps عرض میکنم که دوستان کامل متوجه بشن
منظور از eps یعنی میزان سودی که شرکت به ازای هر سهم پیشبینی میکنه و طی هر فصل اون سود رو تعدیل مثبت یا منفی میکنه و میزان تحققشو اعلام میکنه
مثلا شرکت x سود هر سهمشو 100 تومن پیشبینی میکنه و هر فصل نسبت به بازده شرکت این سود رو اعلام میکنه مثلا در فصل بهار eps حساب رسی شده رو 25 تومن اعلام میکنه یعنی شرکت 25 درصد سود رو محقق کرده و در فصول بعدی هم به همین منوال
.
منظور از درصد رشد eps یعنی شرکتی در ابتدای سال مالی سودشو 100 اعلام کرده میاد تو فصل بهار سودشو 120 اعلام میکنه و درصد رشد eps با سود 120 تومن میشه 20 درصد.
و ضریب رشد هم همین معنی توضیح بالا رو میده که عرض کردم و تو تحلیلها ازش استفاده میشه ولی نمیتونیم بگیم که ثابته.
درصد پوشش رو هم تو توضیح عرض کردم خدمتتون.
میانگین انحراف رو هم میتونین هم از eps های اعلامی شرکت استخراج کنید و هم اینکه خودتون بر حسب eps های تحلیلی خودتون محاسبه کنید که هم میتونه مثب باشه و هم منفی .
سلام
ممنون از شما جواب مفید بود با اجازه شما من جواب شما را در سایت PCMForums قرار میدهم
همیشه موفق باشید

hsoft

Registered User
لایک‌ها
88
سلام
ممنون از شما جواب مفید بود با اجازه شما من جواب شما را در سایت PCMForums قرار میدهم
همیشه موفق باشید
سلام
خواهش میکنم
امیدوارم که اطلاعات دوستان همیشه در جهت مثبت افزایش پیدا کنه.

xmannn

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
نظرتون در مورد
وپست و وبصادر چیه؟تو میان مدت و بلند مدت؟
فملی و کگل چطورن؟

Interuniversal

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
11
ممنون از تمامي دوستان صاحب نظر و كارشناس كه لطف ميكنن اطلاعات و دانشي رو كه با زحمت بدست اوردن در اختيار امثال من بي تجربه قرار ميدن٠
خواستم يه خواهشي كنم ،اگه واسه دوستان مقدوره يه سري اطلاعات مقدماتي و ساده كه هر شخصي در بدو ورود به بورس نياز داره بدونه رو اينجا مطرح كنند تا اون شخص دچار سردرگمي نشه،ميدونيد يه جوري آموزش گام به گام٠
با تشكر فراوان

Be safe...

FX.HOSSEINY

همکار بازنشسته
لایک‌ها
4,430
نظرتون در مورد
وپست و وبصادر چیه؟تو میان مدت و بلند مدت؟
فملی و کگل چطورن؟
اگر ریسک پذیر باشید فملی برا بلند مدت گزینه مناسبی بنظر میرسه
بقیه موارد رو بررسی نکردم
ممنون از تمامي دوستان صاحب نظر و كارشناس كه لطف ميكنن اطلاعات و دانشي رو كه با زحمت بدست اوردن در اختيار امثال من بي تجربه قرار ميدن٠
خواستم يه خواهشي كنم ،اگه واسه دوستان مقدوره يه سري اطلاعات مقدماتي و ساده كه هر شخصي در بدو ورود به بورس نياز داره بدونه رو اينجا مطرح كنند تا اون شخص دچار سردرگمي نشه،ميدونيد يه جوري آموزش گام به گام٠
با تشكر فراوان

Be safe...
ببینید دوست عزیز کتابچه ها و سی دی های زیادی برای شروع و بدست اوردن اطلاعات پایه ای وجود داره که سعی شده در عین کوتاه بودن مفید باشند
بهتره از اون کتابچه ها و سی دی ها استفاده کنید و درصورت هرگونه سوالی به اینجا یا سایت های دیگه مراجعه کنید تا دوستان شما رو راهنمائی کنند
من و دوستانم میتونیم موارد ابتدایی رو بگیم اما چیزی که قبلا وجود داشته و ما باز بخواهیم دوباره اون رو تکرار کنیم زیاد جالب نیست

M o n e y

Registered User
لایک‌ها
93
سلام دوستان
من میخوام معامه توی بورس رو با مبالغ پایین شروع کنم.اولش میخوام با مبلغ پایین برم تو مثلا یکی دو میلیون.
واسه همین میخوام بصورت انلاین معامله کنم.
از هرکی پرسیدم گفت وقتی بخوای کد معاملاتی خودت رو از کارگزاری بگیری جدیدا یه فرمی میذارن ک در مورد اصطلاحات بورسه باید پر کنی.
اینجا دوستان اطلاعی دارن؟؟آموزش هاشو از کجا میتونم گیر بیارم.
البته اون اساسی هارو میخوام ک بتونم فرم رو پر کنم

Interuniversal

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
11
سلام دوستان
من میخوام معامه توی بورس رو با مبالغ پایین شروع کنم.اولش میخوام با مبلغ پایین برم تو مثلا یکی دو میلیون.
واسه همین میخوام بصورت انلاین معامله کنم.
از هرکی پرسیدم گفت وقتی بخوای کد معاملاتی خودت رو از کارگزاری بگیری جدیدا یه فرمی میذارن ک در مورد اصطلاحات بورسه باید پر کنی.
اینجا دوستان اطلاعی دارن؟؟آموزش هاشو از کجا میتونم گیر بیارم.
البته اون اساسی هارو میخوام ک بتونم فرم رو پر کنم

سلام دوست گرامي
اصلا نگران نباش رفتي اونجا از خودشون بپرسي همرو بهت ميگن و نيازي به اموزش خاصي نيست يه جور كاغذ بازي اضافه ست،البته از نظر من
موفق باشي

Be safe...

Interuniversal

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
11
دوستان عزيز
نظرتون در مورد خودرو چيه؟
ميتونه موفق باشه و روند صعودي داشته باشه؟
ممنون

Be safe...

alibati

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,343
کسی اینجا هست از سایتهای بورسی سگنال گرفته باشه یا بگیره ؟

DLRelease.com

Registered User
لایک‌ها
111
کسی اینجا هست از سایتهای بورسی سگنال گرفته باشه یا بگیره ؟
من قبلا این اشتباه را کردم. برای کسی که خودش تحلیل تکنیکال و بنیادی بلده بد نیست. چون خودش سیگنال ها را یه مرتبه چک میکنه. ... من بعد از ضرر فراوان خودم تحلیل یاد گرفتم ... بهتره زیاد به کسی اعتماد نکنید در بورس خودتون کار را شروع کنید خیلی بهتره

alibati

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,343
من قبلا این اشتباه را کردم. برای کسی که خودش تحلیل تکنیکال و بنیادی بلده بد نیست. چون خودش سیگنال ها را یه مرتبه چک میکنه. ... من بعد از ضرر فراوان خودم تحلیل یاد گرفتم ... بهتره زیاد به کسی اعتماد نکنید در بورس خودتون کار را شروع کنید خیلی بهتره
از کدوم سایت اشتراک گرفتید ؟ سیگنال ها خوب نبودن ؟ کلا می خوام بدونم کیفیت سیگنال ها چطوری هست

DLRelease.com

Registered User
لایک‌ها
111
یعنی سیگنالشون بدون حد ضرر بود ؟
فرمودند بلند مدت خرید کنید اصلا ریسک نداره... بازه بلند مدت راهم شش ماه تا یکسال فرمودند ... الان بیشتر از یکسال و چهار ماه که توی ضررم. البته اون موقع آماتور بودم وگرنه کشیده بودم بیرون

milaod

Registered User
لایک‌ها
5
سلام خریدار سهام پدیده هستم به تعداد 2200 سهم قیمت پیشنهادیتون رو خصوصی بفرستید یا پیامک بزنید ممنون 09364230024

FX.HOSSEINY

همکار بازنشسته
لایک‌ها
4,430
این رو دیدم برام جالب بود
http://www.aradtahlil.com/profit/
سلام
من کاری به سایت سیگنال ندارم فقط یک سوال میپرسم ( هرچند که سوال های فراوانی برای این سایت های سیگنال وجود داره )
شما که میتوانید سود تضمینی کنید چرا برا خودتون دردسر درست میکنید
یعنی سود سیگنال فروختن اینقدر زیاد هست که به دردسرش می ارزد ؟

من تو حوزه سیگنال فروختن ادم های زیادی دیدم نمیخواهم بگویم همه اما اکثرشون شکست خورده های بازار هستند چرا ؟ چون هنوز متوجه نشدن هیچ قطعیتی در بازار وجود نداره
یه نمونش تو همین قسمت سایت بود که قول سود 90 درصد داده بود
اخه کدوم عقل سلیمی باور میکنه کسی که میتونه سیگنال های 90% بگیره بیا برا 4 یا 5 درصد ما برنامه ریزی کنه
اگر کسی میتونست 90 که خیلی رویایی هست 10% تضمینی بگیره که نیاز به سیگنال نداره
هیچ شناختی از سایتی که معرفی کردید ندارم شاید ادم بسیار حرفه ای هم باشه اما شخصا هیچ وقت سیگنال فروختن رو قبول نداشتم و ندارم

بالا