برگزیده های پرشین تولز

تجربه ی من با سامورایی!! TOSHIBA G900 PORTEGE٠

hamed_ppc

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
خوب،میدونم که بابت این ریویو (اگه بشه اسمشو ریویو گذاشت) خیلی معطلتون کردم ولی واقعیت اینه که اولاٌ باید یه چند روزی با گوشی کار میکردم تا به نتیجه ای برسم و ثانیاٌ به خاطر عید و گرفتاری های سنتیش!! و همینطور درگیری های کاری،نمیتونستم زودتر این ترد باز کنم.
من سعی میکنم در توان خودم اونچیزی که تجربه کردم تا امروز رو براتون بگم تا بیشتر با این سامورایی نه چندان خشن آشنا بشید:happy:
اما اگه چیز خاصی مد نظرتون هست که من جا انداختم حتماٌ بگید که لحاظ کنم.
ضمناٌ از حسین 505 بابت اینکه با وجود ترد G900،اینجا ریویو نوشتم عذر میخوام،دلیل اینکارم اینه که میخواستم در 3 تا 4 پست اولیه ریویو باشه و بقیه سوال و جواب ها در پست های بعدی.حسین جان(فرانکشتاین)،خواهشاٌ زحمت انتقال پست های اون ترد رو به اینجا بکش.
من سعی میکنم تو 3 قسمت ریویویی از g900 داشته باشم.قسمت اول رو به ویژگیهای ظاهریش اختصاص دادم و 2 قسمت بعدی رو به پرفورمنس گوشی اختصاص میدم.

این گوشی رو از سایت expansys از طریق یکی از دوستانم در دوبی خریداری کردم.گوشی طی 3 روز از انگلیس به دوبی رسید.قیمت گوشی 670 تومن بود که موقع تحویل در دوبی 100 تومن واسه گمرک هم گرفتن که مجموعاٌ واسم 770 چوق (به قول بچه ها گفتنی) در اومد که به نظرم مناسبه.

ضمناٌ گوشی هیچ مشکل رجیستری و یا رادیویی نداره و با خیال راحت میتونید تو ایران استفاده کنید ازش:)

hamed_ppc

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
اولین چیزی که نظر منو جلب کرد جعبه کوچیک اون بود و این تعجب با باز کردن جعبه بیشتر شد.به طرز عجیبی در بسته بندی کردنش خساست به خرج داده شده.به خصوص اگه جعبه یکی از محصولات O2 رو باز کرده باشید،این خساست بیشتر حس میکنید.

وقتی اولین بار گوشی رو دستم گرفتم و قبل از روشن کردنش تفاوت سایز صفحه با یه پاکت پی سی 2.8 اینچی محسوس نبود،البته با روشن شدن صفحه وضع عوض میشه که توضیح خواهم داد.
پک گوشی همونطوری که گفتم بسیار ساده و شامل شارژر دو تکه(مثله شارژرهای لپ تاپ)،هندزفری،کابل اتصال به کامپیوتر،کابل اتصال به usb،دو عدد CD و نهایتاٌ دفترچه راهنما از نوع quick هست!!
در واقع نه از قلم اضافی و نه کیف! خبری نیست.حتی شارژر گوشی از نوع سه شاخه هست که هیچ تبدیلی براش قرار ندادند(بر خلاف O2 که معمولاٌ 4 نوع تبدیل تو پکش هست).

جالبه که بهتون بگم وقتی گوشی رو تو دستم گرفتم و دکمه ی پاور زدم،دیدم هیچ عکس العملی نشون نمیده.منم ناراحت از اینکه باتری گوشی هیچ شارژِی نداره و شارژرش هم به پریز نمیخوره،رفتم که از پکش کابل usb اتصال به کامپیوتر بردارم و اینجا بود که چشمم به باتری گوشی افتاد که جایی از جعبه کوچیکش گذاشته شده بود که از دیدم مخفی بود!!!
اما دلیل اصلی که متوجه قضیه نشدم،همانا!! وزن دستگاه بود که منو بر این خیال داشت که باتری توش هست!به هر حال وزن این گوشی زیاد (196 گرم) ولی با توجه به ابعاد گوشی وقتی تو دستتون میگیرید اصلاٌ حس بدی نخواهید داشت و حتی بعضی از اطرفیانم که میگرفتن،فکر میکردن باید سنگین تر باشه!!

خوب،قسمت جلویی گوشی دو تکه هست که اطراف lcd از پلاستیک به رنگ طوسی روشن تشکیل شده که کمی حالت اکلیلی داره واز کیفیت خوبی برخورداره( قسمتهای کناری قاب و همینطور دور کیبرد هم از این جنس هستند).تکه دوم،دور این قسمت قرار داره و به رنگ مشکی مات هست.

فاصله ای که بین طرفین lcd تا انتهای قاب است،تقریباٌ زیاده.که در X1 سونی اریکسون این فاصله رو به حداقل رسوندن ودر نتیجه عرض گوشی خیلی کمتر از g900 شده!!

اما قشنگ ترین قسمت گوشی،پشت اونه.اگه به عکس هایی که تو ریویو ها بوده دقت کرده باشید،همه جا قسمت پشتی که در واقع درب باطریه،به همان رنگ طوسیه.ولی گوشی من اینجور نیست!!!بلکه رنگش مشکی مات و فوق العاده اسپرت و سکسیه:p بطوریکه هر کسی(از جمله خودم;)) که گوشی رو دستش میگیره میگه پشتش قشنگتر از جلوشه،شمام موافقید!؟:cool:

نوشته TOSHIBA بصورت عمودی،تاثیر زیادی رو جذابیت این قسمت گذاشته.
جنس درب بگونه ای که اثر انگشت بخصوص عرق دست بسرعت از بین میره و انگار جذب میشه!!که نکته ی مثبتیه.
نکته ی دیگه ای که باید بگم در مورد باز کردن درب باطریه،همونطور که تو این عکس میبینید دکمه ای برای اینکار قرار دادن،ولی در واقع باز کردنش نیاز به فشار انگشت داره و حس خوبی رو انتقال نمیده،بطوریکه اکثر اوفات موقع باز کردن،در باطری پرتاپ میشه!!

در واقع در با 6 عدد خاری که در اطرافش هست به بدنه گوشی محکم میشه.این قضیه با توجه به اینکه دکمه reset زیر در قرار داره و طبیعتاٌ دفعات بیشتری نیاز به باز و بسته کردن درب پیدا میشه،یه خورده دلهره آوره:(

اینم از دکمه ریست که جا قحط بود براش!!:

بستن در،برخلاف باز کردنش،خیلی ساده و راحت انجام میشه بطوریکه حس میکنید کاملاٌ چفت نشده و با فشار اندکی ممکنه از جا در بره که البته اینطور نیست!!:happy:

تنها نکته منفی اینه که وقتی گوشی رو،رو میز میذارید قسمت شیشه ای محافظ دوربین در تماس با سطح میز قرار میگیره که ممکنه به مرور باعث ایجاد خط روش بشه.

در مورد دکمه های روی گوشی،
باید بگم خیلی خوب فیکس شدن و احساس خوبی موقع استفاده ایجاد می کنند و برجستگی هاشون باعث عدم اشتباه در زدنشون میشه.

فقط دکمه مربوط به اینترنت اکسپلورر،کوچیک و کاملا هم سطح با بدنه قرار گرفته و چون جاییکه با انگشت شصت استفاده میشه،یه خورده فشار دادنش سخته.

این رو هم بگم که چراغ led گوشی در حالت نرمال خاموشه،وقتی sms بیاد یا misscall داشته باشید چشمک زن سبز و موقع شارژ بصورت ثابت قرمز.متاسفانه موقع روشن کردن bluetooth و یا wifi چراغی روشن نمیشه که واقعاٌ ضعف ناشیانه ای به حساب میاد.یادمه حتی جم هم چراغ بلوتوث آبی رنگ داشت!!:(

در قسمت کناری بر خلاف اکثر پاکت پی سی ها،فقط دو تا دکمه،یکی مربوط به volume و اون یکی دکمه دوربین هست که نسبت به سطح قاب گوشی برجسته هستند و براحتی قابل استفاده.این حالت برجستگی،مخصوصاٌ موقع عکس گرفتن باعث میشه که گوشی تکون نخوره.

قلم گوشی از نوع تلسکوپی و سایز مناسبی داره و از استیل براق درش استفاده شده.قلم کاملاٌ تو جاش سفت شده و موقع بیرون آوردن نیاز به زور هست!!البته این باعث میشه که قلم همواره در حالت باز شده از جاش بیرون بیاد.

تمامی درگاه های گوشی، پوشیده است و این باعث زیبایی گوشی در نما های جانبی شده.پوشش ها هم براحتی باز و بسته میشن و نیاز به کلنجاری ندارن!!

با باز کردن قسمت کشویی،حسگر finger print نمایان میشه که اگرچه خیلی ها به محل قرار گیریش اعتراض دارن ولی به نظر من جاش مناسبه و براحتی میشه با انگشت اشاره ازش استفاده کرد.

کیبرد کشویی حالت فنری داره،بگونه ای که وقتی یک سوم کیبرد رو باز یا بسته کنید،با حالت فنری خودش بطور کامل باز و بسته میشه.دکمه ها هم،اندازه و برجستگی مناسبی دارن.

دو نکته منفی در مورد کیبرد هست.یکی عدم وجود سنسور نور و دوم اینکه وقتی کیبرد بطور کامل باز هست،فاصله ی بین دکمه های ردیف اول کیبرد تا لبه های قسمت بالایی،کمه.بطوریکه موقع تایپ،ممکنه انگشتتون بهش برخورد کنه.

در کل توشیبا G900 در قسمت جلویی،طرحی محتاط و سنتی داره در حالیکه قسمت پشتی کاملاٌ جسورانه طراحی شده.ارتفاع گوشی یه خورده زیاد به نظر میاد که نکته منفی واسشه.
روی جعبه و روی گوشی (زیر باطری) made in Japan نوشته شده اما شارژر و باطری چینیه.

این هم G900 در شب:

vocian

Registered User
لایک‌ها
4
دمت گرم حامد جان خوشحالم کردی. ماچ و روبوسی.

+ اینکه خوشحال شدم پشتش عوض شد. اون طرح نقره ای قبلی خیلی بد بود. راستی چیزی که به نظرم میومد این بود که در باطری خیلی نازک و پر پریه. اما مثل اینکه اینجوری نیست.
از وجود دکمه ریست هرچند در اون جای عجیب خوشحال شدم.

kelark

Pocket PC کاربر فعال- فروشنده معتبر
کاربر فعال
لایک‌ها
16
آقا حامد مرسی بابت ریویو عالیتون .... خوبی ریویو شما این بود که تمام نکات مثبت و منفی رو گفتید ...

منتظر پست های کامل بعدی شما هستم ... :)

coloredpencil

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
7
سلام حامد جون
مرسی بابت ریویو خوبی که دادین...منتظر ریویو های بعدی در مورد پرفورمنس ...استیببلیتی و کیفیت دوربین هستیم....
راستی این شمشیر تلسکوپی که داره خیلی باحاله :D
نمیدونم استحکامش چطوره اما باید خیلی مواظبش بود ...خدای نکرده گم بشه یا زبونم لال بشکنه با توجه به اینکه شمشیر اضاف نداره کلی دردسر داری...:wacko:

manuelcalavera

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
8
ما منتظر دومیش هستیم .... :D

عااااالی بود حامد ؛ از طرز نوشتنت معلوم بود مجله ماشین رو هم نگاه میندازی :p مخصوصا" کلمه ی جسورانه :D

hamed_ppc

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
دمت گرم حامد جان خوشحالم کردی. ماچ و روبوسی.

+ اینکه خوشحال شدم پشتش عوض شد. اون طرح نقره ای قبلی خیلی بد بود. راستی چیزی که به نظرم میومد این بود که در باطری خیلی نازک و پر پریه. اما مثل اینکه اینجوری نیست.
از وجود دکمه ریست هرچند در اون جای عجیب خوشحال شدم.

ممنون عماد جان،در مورد جنس در باطری باید بگم زیاد هم قوی نیست،ولی همونجور که گفتم بیشترین مشکلش تو باز کردن که میترسم خارهاش بشکنه.سعی میکنم دو تا عکس دیگه از در باطری بذارم.

آقا حامد مرسی بابت ریویو عالیتون .... خوبی ریویو شما این بود که تمام نکات مثبت و منفی رو گفتید ...

منتظر پست های کامل بعدی شما هستم ... :)

قابلی نداشت:happy:،ولی خدایی ریویو نوشتن خیلی سخته.تا قبل از نظر های شما داشتم از استرس میمردم:f34r:

سلام حامد جون
مرسی بابت ریویو خوبی که دادین...منتظر ریویو های بعدی در مورد پرفورمنس ...استیببلیتی و کیفیت دوربین هستیم....
راستی این شمشیر تلسکوپی که داره خیلی باحاله :D
نمیدونم استحکامش چطوره اما باید خیلی مواظبش بود ...خدای نکرده گم بشه یا زبونم لال بشکنه با توجه به اینکه شمشیر اضاف نداره کلی دردسر داری...:wacko:

ممنون.دقیقاٌ یکی از نگرانی های من نبود وسایل و خدماتش:(.دارم کم کم برای خرید یه قلم اضافه اقدام میکنم.

ما منتظر دومیش هستیم .... :D

عااااالی بود حامد ؛ از طرز نوشتنت معلوم بود مجله ماشین رو هم نگاه میندازی :p مخصوصا" کلمه ی جسورانه :D

ای شیطون،دقیقاٌ زدی رو خال;)

Hossein505

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
14
حامد جان دست مریضا خیلی خوب بود
ولی عکس های بیشتری استفاده کن
اگر تونستی فیلم هم بزار

:blush:

Khepele Sibilo

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
16
حامد جان ابعاد و حمل و نقلش چطوره ؟
مي دوني كه بزرگترين مشكل اين PPC ها اكثرا اندازه هاشونه! غير قابل تحمل :( حتما يك كيف اضافه بايد داشته باشي ! شايد تنها چيزي كه من رو به اين زودي ها به سمت تعويض 3300 نمي بره اينه كه يكي از كوچيكترين ( در عين حال صفحه 2.8 و ... رو حفط كرده ها !!‌) و سبكترين PPC هاست ! يعني باهاش خيلي راحتم ! اين چطور ؟ مشكل نمي ده ؟

FrankenStein

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
20
فقط میشه گفت عالی بود:)

راستی فکر کنم تو تمام فروم ها ما بچه های PT باشیم که گوشیهای جدید رو میگیریم تست میکنیم:rolleyes:

vocian

Registered User
لایک‌ها
4
حامد جان ابعاد و حمل و نقلش چطوره ؟
مي دوني كه بزرگترين مشكل اين PPC ها اكثرا اندازه هاشونه! غير قابل تحمل :( حتما يك كيف اضافه بايد داشته باشي ! شايد تنها چيزي كه من رو به اين زودي ها به سمت تعويض 3300 نمي بره اينه كه يكي از كوچيكترين ( در عين حال صفحه 2.8 و ... رو حفط كرده ها !!‌) و سبكترين PPC هاست ! يعني باهاش خيلي راحتم ! اين چطور ؟ مشكل نمي ده ؟

همه دستگاههای کی برد دار همین مشکل بزرگ بودن و بالاخص ضخیم و سنگین بودن رو دارند. مشکل من و شما تنها با ایکس وان حل میشه و لاغیر :(

siavash78

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
3
حامد جان خسته نباشی. بسیار زیبا نوشتی. من هیچ ریویویی از 900 g جایی ندیدم که عکس هایی به خوبی عکس هایی که شما از گوشی گذاشتی داشته باشه. مرسی

Hossein505

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
14
با توجه به اینکه تاپیک قبلی g900 پاک شد
ویدیو های youtube رو اینجا میزارم

HTC TyTN II vs Toshiba G900
این ویدیو بیشتر از نظر ظاهری مقایسه کرده این دو گوشی رو
که مقایسه خوبی میتونه باشه برای wvga ,qvga
--------------------------------------------------------------

Toshiba G900 Review

Toshiba G900 battery 3000

باطری 3 هزار برای سامورایی !!
Toshiba Portégé G900 screen
تست اسکرین گوشی
Toshiba Portege G900
این ویدیو هم آنباکس هست
Toshiba Portégé G900 unboxed
اینم یکی دیگه
این آخری رو حتما ببنید این آقا پلیسه بیکار با اون سیبیل نازش مقایسه فیلم برداری 3 گوشی n95,kaiser,g900 رو انجام داده
Video quality compare: N95 vs G900 vs TyTN II

ولی انصافا فیلم برداری قیصر از این فیلمی که نشون داده بهتر هست پس نمیشه 100 درصد به این فیلم اعتماد کرد !

Hossein505

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
14
این قسمت هم ریویو های سایت های معتبر رو میزارم

اول از همه صفحه اختصاصی خوده گوشی از سایت toshiba

G900_FO_Main_EN.jpg

لینک
--------------------------
qq6fbs.jpg

از سایت gsmarena
لینک
G900_main_open.jpg

از سایت tracyandmatt
لینک
toshiba-g900-6.jpg

از سایت msmobiles
لینک

-------------------------
2remvkk.jpg

از سایت softpedia
لینک

-------------------------
showimage.php

از سایت phonearena
لینک
تمامی صفحاتش رو ببنید

اینم گالری عکس هاس گوشی از زوایای مختلف

Hossein505

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
14

manuelcalavera

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
8
این تاپیک تجربه ی من ( آقا حامد ) از سامورایی هست نه سایت های معتبر !!! بهتر بود همون تاپیک میموند و اینجا فقط ریویوی آقا حامد میموند !

این یه جور بی احترامیه !

Hossein505

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
14
این تاپیک تجربه ی من ( آقا حامد ) از سامورایی هست نه سایت های معتبر !!! بهتر بود همون تاپیک میموند و اینجا فقط ریویوی آقا حامد میموند !

این یه جور بی احترامیه !

پارسا جان من کاره ای نبودم در این تصمیم
حسین اومد به من گفت قرار تاپیک پاک بشه و اطلاعات اون ور رو منتقل کنم به این ور
چون مشکل ادغام وجود داشت
قرار شد خودم این کارو بکنم
حالا هم دیر نشده میبشه پست های من رو حذف کرد
من هیچ مشکلی ندارم
در همین جا هم از حامد جان عذز میخوام

manuelcalavera

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
8
پارسا جان من کاره ای نبودم در این تصمیم
حسین اومد به من گفت قرار تاپیک پاک بشه و اطلاعات اون ور رو منتقل کنم به این ور
چون مشکل ادغام وجود داشت
قرار شد خودم این کارو بکنم
حالا هم دیر نشده میبشه پست های من رو حذف کرد
من هیچ مشکلی ندارم
در همین جا هم از حامد جان عذز میخوام
میدونم حسین جون ، تاپیک هات همیشه مورد غضب قرار میگیره ...

تو کارت درسته ...

داری یو توب-کار ِ جدید ِ بخش میشیا :D

بالا