برگزیده های پرشین تولز

خداحافظی با بنزین ۴۰۰ تومانی و وضعیت اقتصاد و معیشت !

Amirbahal3

Registered User
لایک‌ها
538
شما یا نمیدونی و حرف میزنی یا مغرضانه صحبت میکنی
تو کشورهای توسعه یافته مردم در مواقع بحرانی با هم متحد میشن،نه اینکه پا بزارن رو هم تا بتونن یه متر برن بالاتر
اونجا فهمیدن که پیشرفت دیگری،یعنی پیشرفت جامعه و پیشرفت جامعه در نهایت یعنی افزایش امنیت ،یعنی نشاط، و در نهایت یعنی بهتر شدن زندگی من
تو ایران مردم همدیگه رو به چشم دشمن میبینن،همه فک میکنن اگر دیگری پیشرفت کنه خودشون عقب میمونن
بحران ژاپن رو مطالعه کنید ببینید چقد مردم همدیگن رو یاری میکردن
زلزله های ژاپن،مردم نمیزارن جنس هیچ کدوم از فروشگاه ها خالی بشه،همه کنار همن نه روبروی هم
حالا یاد سال ۸۶ بیفت که بنزین گرون شد،یاد اون فیلمی بیفت که یارو ماشین ظرفشویی رو از فروشگاه دزدید و داشت تو خیابون میدویید
تف به این فرهنگ بی فرهنگی

Sent from my SHW-M380W using Tapatalk
سلام عزیز
مواقع زلزله و جنگ و ... فرق میکنه این مسائل احساسات عمومی رو جریحه دار میکنه به اصطلاح و عامل وحدت میشه در عموم جامعه (به جز عده ای خاص) ، معلومه که هر جا زلزله بیاد احساسات انسان جریحه دار میشه و کمک میکنه خیلیا از جونشون ممکنه بگذرن و از سلامتیشون در این مواقع ولی مسائل مالی عادی از اون دست مسائلی نیست که یه انسان عادی اتفاقاً از کشورهای توسعه یافته اقتصادی به این راحتی ازش بگذره دوست گرامی :) خیلی بیشتر از خیلیای دیگه دو دو تا چهار تا و حساب کتاب رو رعایت میکنند. اتفاقاً دیدم که میگم.
همه جای کشور های توسعه یافته شما برو بگو کالایی که قابل ذخیره سازیه و مورد مصرفه و نیاز مداومه (نه مثلاً هندوانه) ، مثلاً چه میدونم بنزین رو دولت میخواد از هفته بعد شصت درصد گرون کنه خب مردم حجوم میبرن و میخرن. تا ارزون تر خریده باشن این یه رفتار طبیعیه.

saeedh1371

Registered User
لایک‌ها
178
تو این مملکت هر جا نیاز دارن با احساسات مردم بازی می کنن مثلا موقع رای گیری تا مردم تحریک شن و رای بدن
بعدش هم که مردم کیلو چند ! تا میتونی اختلاص کن ! خوش به حالت چون مردم نمی فهمن چه کلاه گشادی سرشون میره

miim

Registered User
لایک‌ها
451
خب مردم بدبخت چیکار کنن بخوان جدی اعتراض کنن میبرنشون سیاهچال چوب میکنن تو ماتحتشون

taralius

Registered User
لایک‌ها
2,393
سلام عزیز
مواقع زلزله و جنگ و ... فرق میکنه این مسائل احساسات عمومی رو جریحه دار میکنه به اصطلاح و عامل وحدت میشه در عموم جامعه (به جز عده ای خاص) ، معلومه که هر جا زلزله بیاد احساسات انسان جریحه دار میشه و کمک میکنه خیلیا از جونشون ممکنه بگذرن و از سلامتیشون در این مواقع ولی مسائل مالی عادی از اون دست مسائلی نیست که یه انسان عادی اتفاقاً از کشورهای توسعه یافته اقتصادی به این راحتی ازش بگذره دوست گرامی :) خیلی بیشتر از خیلیای دیگه دو دو تا چهار تا و حساب کتاب رو رعایت میکنند. اتفاقاً دیدم که میگم.
همه جای کشور های توسعه یافته شما برو بگو کالایی که قابل ذخیره سازیه و مورد مصرفه و نیاز مداومه (نه مثلاً هندوانه) ، مثلاً چه میدونم بنزین رو دولت میخواد از هفته بعد شصت درصد گرون کنه خب مردم حجوم میبرن و میخرن. تا ارزون تر خریده باشن این یه رفتار طبیعیه.
با نظرتون کاملا مخالف هستم.
شما یک مشکل بزرگ رو ندیدی و اون هم عدم فرهنگ اجتماعی در مملکت هست. واقعیت رو قبول کنید. شما انگلیس سوار تاکسی بشی سر کرایه با راننده چونه میزنی؟
تو ایران راحت لفاف یه بستنی رو میندازید زمین اما دبی باشید هم اینکار رو میکنید؟ بالای 90% مردم ایران چیزی به اسم فرهنگ اجتماعی و احترام به ایندگان رو قبول ندارند.
واقعیت رو قبول کنید.

unnam

Registered User
لایک‌ها
2,321

Amirbahal3

Registered User
لایک‌ها
538
شما یک مشکل بزرگ رو ندیدی و اون هم عدم فرهنگ اجتماعی در مملکت هست. واقعیت رو قبول کنید. شما انگلیس سوار تاکسی بشی سر کرایه با راننده چونه میزنی؟
تو ایران راحت لفاف یه بستنی رو میندازید زمین اما دبی باشید هم اینکار رو میکنید؟ بالای 90% مردم ایران چیزی به اسم فرهنگ اجتماعی و احترام به ایندگان رو قبول ندارند.
واقعیت رو قبول کنید.

اینی که میگید چه ربطی به رفتار طبیعی مردم در موقع انتظار برای گرون تر شدن یک کالا داره؟ من دارم رفتار طبیعی مردم رو در زمانی که انتظار حتمی گرون شدن یک کالای اساسی وجود داره میگم و هنوز هم روی حرف خودم هستم. این رفتار عده ی زیادی از مردم در همه کشورهاست. :) یعنی خرید کالایی که بهش نیاز هم دارند و فکر میکنند در آینده ای نزدیک قطعاً گرون خواهد شد (75 درصد روی قیمتش خواهد رفت)

Amirbahal3

Registered User
لایک‌ها
538
واقعیت رو قبول کنید.
راستی من لفاف یک بستنی ، پفک ، شکلات یا هر آشغال دیگه ای رو هیچ جا زمین نمینداختم ، نه وسط شهر ، نه توی دهات و نه وسط کوهستان و کویر.

Rivolta

Registered User
لایک‌ها
220
بسه دیگه !!!! چرا انقدر تو سروکله هم می زنید , شما روی یک امر بدیهی با هم توافق ندارید , حالا می خواید
ملت متحد؟؟!!! هم بشید , نافرمانی هم بکنید , اعتصاب هم راه بندازید و .......
بابا شما دیگه کی هستید , بنزین 1000 تومنی همتون می دونید یعنی چی و چه تاثیری روی زندگی همتون می ذاره
تورم رکودی یعنی مرگ ..... همین , به مدد اقایون به سمت سراشیبی مرگ داریم می ریم .
مخالفتهای ساده رو علنی نکنید , اگر سر مفاهیم مشکل دارید عمومیش نکنید
اکثر مخالفتهای شما در واقع سوء برداشت و سوء تفاهمه , نمیشه هم زبون باشید , همدل باشید رفیق باشید ؟؟؟
شما اب به اسیاب کی می ریزید اخه ؟؟؟
ما همه با همیم ( اکثرا" ) با هم داریم اسفالت می شیم , پس دشمن واقعی رو ببینید , به هم نپرید . خواهشا"
شرمنده همه کسانی که روی سخن من نبودن .

...Rahim...

Registered User
لایک‌ها
686
سلام عزیز
حالا بنزین به کنار , پسته گرون شد مگه غیر این بود که همه همچنان میخریدن مثل ... ؟
پراید گرون شد چی ؟
شیر گرون شد چی ؟

اونام به نظرت تو کشور های خارجی همینطوریه ؟

taralius

Registered User
لایک‌ها
2,393
اینی که میگید چه ربطی به رفتار طبیعی مردم در موقع انتظار برای گرون تر شدن یک کالا داره؟ من دارم رفتار طبیعی مردم رو در زمانی که انتظار حتمی گرون شدن یک کالای اساسی وجود داره میگم و هنوز هم روی حرف خودم هستم. این رفتار عده ی زیادی از مردم در همه کشورهاست. :) یعنی خرید کالایی که بهش نیاز هم دارند و فکر میکنند در آینده ای نزدیک قطعاً گرون خواهد شد (75 درصد روی قیمتش خواهد رفت)
این گفته دانش کم رو شما رو در زمینه روابط جمعیتی میرسونه دوست عزیز. در جوامع اروپایی شما آزاد هستید نسبت به گرانی تورم و یا هر مورد دیگه ای با تفکر شما در تعارض باشه اعتراض کنید علاوه بر اونکه دولت های ایم جوامع در فکر چاپیدن بقیه و پر کردن خزانه خوشون هستند نه چاپیدن مردمشون و پر کردن خزانه دیگران....در جوامع پیشرفته مردم لزومی به خرید کالا نمیبینند چون اصلا احتیاجی به فکر کردن رو ندارند در این زمینه اگر مثلا به یونان نگاه کنید دولتش تا مرز ورشکستگی رفت ولی آب از تکون نخورد. واقعیت امر اینه که یکی از موارد اختلاف کشورهای توسعه یافته با جهان سومی هایی مثل ما در سطح فرهنگیشون هست و این اختلاف فرهنگی اینقدر آشکار هست که با پست های شما که هیچ مسئولین مملکت هم نمیتونن کتمانش کنند.
جوامع پیشرفته همیشه سعی در ثبات جامعه دارند نه اینکه دلار رو گرون کنند بفروشن به مردن با پولش یارانه بدن. نمونه مستقیم ژاپن که پارسال تورم اونجا منفی بوده...
و خوب از اونجا که عده ای از همین مردم بی فرهنگ میشن سران مملکت همینه که هست. حالا شما هی توجیح کنید......

GlobalTech

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
4,756
مهدی koochakzadeh یه حرف درستی زده که عین صحبتش رو اینجا نقل میکنم :

تدبیر یعنی: تنبیه کم‌مصرف‌ها و تشویق پر‌مصرف‌ها

قیمت بنزین 400 تومانی شد 700 تومان یعنی 75 درصد افزایش یافت و

قیمت بنزین 700 تومانی شد 1000 تومان یعنی حدود 45 درصد افزایش!

یعنی آنها که کم مصرفند و در حد سهمیه مصرف می کنند با افزایش 75 درصدی تشویق می شوند

و آنها که پرمصرفند و علاوه بر سهمیه توان استفاده از بنزین آزاد را هم دارند فقط 45 درصد افزایش قیمت برای مصرف زیادشان بدهند .

این یعنی تنبیه کم مصرف ها!!! که از لوازم قطعی اقتصاد مقاومتی است!

این یعنی اعتدال !

این یعنی تدبیر!!!

leo.unique

کاربر فعال بخش فوتبال
کاربر فعال
لایک‌ها
2,725
تو این مملکت هر جا نیاز دارن با احساسات مردم بازی می کنن مثلا موقع رای گیری تا مردم تحریک شن و رای بدن
بعدش هم که مردم کیلو چند ! تا میتونی اختلاص کن ! خوش به حالت چون مردم نمی فهمن چه کلاه گشادی سرشون میره
از خر باید سواری گرفت دیگه :D

Il Capitano

Registered User
لایک‌ها
12,334
میری فیس بوک همه در کامنت ها به هم فحش میدن...

میای اینجا بحث ها همش با این کلماته : چی میگی شما؟؟؟ شما ادبیاتت فلانه...شما درکت بهمانه....

ملت فقط دعوا دارن...

koonkooa

Registered User
لایک‌ها
2,542

میای اینجا بحث ها همش با این کلماته : چی میگی شما؟؟؟ شما ادبیاتت فلانه...شما درکت بهمانه....

ملت فقط دعوا دارن...
فيس بوك مگه فيلتر نيست شما چجوري ميري فيسبوك ؟!!!

leo.unique

کاربر فعال بخش فوتبال
کاربر فعال
لایک‌ها
2,725
فيس بوك مگه فيلتر نيست شما چجوري ميري فيسبوك ؟!!!
اصن خودت توی اینترنت چه غلطی میکنی ؟o_O
رئیس‌جمهوری روسیه ضمن هشدار در خصوص موتورهای جستجوی گوگل، اینترنت را "پروژه سیا" خواند.

افتک!!

Registered User
لایک‌ها
8,853

ملت فقط دعوا دارن...

من هی میگم ما با هم دشمنیم هیشکی باور نمیکنه. اتحاد زورکی که نمیشه. ایران باید به 10 کشور تجزیه بشه که این مشکلات حل بشه :D

l

افتک!!

Registered User
لایک‌ها
8,853
اصن خودت توی اینترنت چه غلطی میکنی ؟o_O
رئیس‌جمهوری روسیه ضمن هشدار در خصوص موتورهای جستجوی گوگل، اینترنت را "پروژه سیا" خواند.

این لئو هم خودش باید یک کشور مجزا بشه. با هیشکی نمیتونه بسازه :D

taralius

Registered User
لایک‌ها
2,393
آقایون...آقایون...
2 روزه فیس بوق و تویتر فیلتر نیستند برای من. یا من الان ایران نیستم... یا عنقلاب شده شماها بیخبرید...
این آرمانهامون رو کجا گذاشتم آیا...... :D اونور تو سر و کله هم میزنن راجع به بچه پنجمی اینور مینالن از بنزین 700 تومنی....
من برم سیگار بکشم.... راستی اگه قراره گرون بشه بگید بریم لااقل سیگار مصرفیمون رو احتکار کنیم.

unnam

Registered User
لایک‌ها
2,321
آقایون...آقایون...
2 روزه فیس بوق و تویتر فیلتر نیستند برای من. یا من الان ایران نیستم... یا عنقلاب شده شماها بیخبرید...
این آرمانهامون رو کجا گذاشتم آیا...... :D اونور تو سر و کله هم میزنن راجع به بچه پنجمی اینور مینالن از بنزین 700 تومنی....
من برم سیگار بکشم.... راستی اگه قراره گرون بشه بگید بریم لااقل سیگار مصرفیمون رو احتکار کنیم.
ایران نیستی دادا

بالا