برگزیده های پرشین تولز

خریدار تجربه، مهارت یا ایده شما

امیرعباس63

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
7
با سلام خدمت دوستان
بنده قبلا در کمال ناباوری از این سایت نتیجه گرفتم و منجر به شروع یک همکاری شد. الان با علم اینکه اکثر اعضای این سایت مثل خودم از قشر جوون جامعه هستن میخواستم پیشنهادی رو مطرح کنم.
متاسفانه تو کشور ما پول رو همه سرمایه میدونن در حالی که پول اصلا سرمایه به حساب نمیاد، سرمایه یعنی مهارت، تجربه یا هر چیزی که منجر به کسب درامد میشه حالا ما هم مقداری پول داریم و قصد راه اندازی کار جدید.

اینجوری بگم پول از من هست و ملزومات انجام کار از شما به روش های زیر:

--تجربه ارزشمندی در کاری دارین و به اصطلاح زیرو بمش رو میدونین میتونین به عنوان مشاور، مدیر بطور دائم همکاری کنیم یا فقط مشاوره استارت کار رو بدین و تموم بشه(مثلا چند سال قبل شخصی در زمینه واردات خودرو واقعا وارد بودن و از دبی تا راننده تریلی آشنا و دوست و رفیق داشت و دقیقا می دونست فلان خودرو در هر شهر ایران چند قیمت میخوره، چه ماشینی، با چه آپشنی بیاری، کی بیاری و ... که با اقوام همکاری میکردن)

--مهارت خاصی دارین: مثلا یکی مکانیک خوبی هست(در حدی که مازراتی بدی تعمیر کنه نه هیوندا و کیا) واسه همچین شخصی میشه مکانی مناسب که نه صرفا مکانیکی باشه در بالای شهر تهیه کرد و همکاری کرد.

--ایده خاص و نابی دارین: همین که مثلا بگین ایده من ساخت چرخ هست کافی نیست، ایده باید قابل اجرا باشه، ممکنه خیلی ایده ها تو سر خودم باشه و از ایده تا عمل کلی راه هست، همین که چرخ باید گرد باشه یا بیضی، چوبی یا فلزی و...کلی مساله هست. فقط گفتن یک جمله و صورت مساله شاید نصف قضیه باشه. روش انجام، ملزوماتش، اجرا، براورد های لازم، پتانسیل موضوع و غیره تو قیمت تاثیر داره

سرمایه موجود هم 120 میلیون نقدا موجود هست و میشه مبلغی وام هم بهش اضافه کرد. تا 200 میلیون دیگه هم میشه از شخص دیگری به عنوان شریک سوم استفاده کرد که کلا میشه 300 تومن که باید دید میصرفه 3 تا شریک یا نه.

ممنون از توجهتون
اگرمایل باشید می توانید درپروژه های اینترنتی ویا پروژه کمپ ورزشی که بصورت بین المللی قرار اجرا بشود باهم همکاری کنیم سرمایه ازشما کار ازما

farajoon

Registered User
لایک‌ها
131
آقا تاپیک شما را خریداریم :دی
... من لیسانس نرم افزار از دانشگاه شریف دارم، چندین سال مشاور شرکت های مالی بزرگ تو زمینه ی نرم افزار های مالی و عملیاتی شون بودم، یه شرکت حسابرسی و خدمات مالی توی عباس آباد دارم، توی پیاده سازی و مدیریت تغییر در استقرار سیستم های سازمانی تجربه دارم (این کار رو واسه یک موسسه مالی و یک شرکت صنعتی انجام دادم) از قوانین بیمه و مالیات و ... خوب سر در میارم و از این راه (دفاع مالیاتی، حسابرسی، حسابداری، خدمات مالی، پیگیری مطالبات از دارائی و ...) زندگیم می چرخه و پس انداز خیلی خوبی جمع می کنم.
الان پول دستم هست ولی با پول هیچ کدوم از این کارهام رو نمی تونم گسترش بدم. مشکل من نوعی این هست که کاری که ازش پول درمیارم موردی هست، یعنی من ۳ ۴ ماه میام دفترم، نسکافه می خورم و سیگار می کشم و پی تی رو بالا پایین می کنم و ... بعد یهو یه کاری بهم می خوره، ۲ ماه پیگیر کار میشم، یه مبلغ خوبی در میارم و دویاره همین وضعیت بیکاری و بی عاری! دوست دارم با پولی که دارم؛ کاری راه بندازم و ....

سلام.
احتمالا تايپيك منو ديدين. بيشتر درباره كارايي كه دارم انجام ميدم، با تموم تلخ و شيرينش، مي نويسم. حتمن ميدونين كه اگه بگم ايده دارم، واقعن همينطوره.
اما يه چيزايي قبلش بايد روشن بشه. مثلا همون كاري كه در مورد خودم انجام داده ام؛ يعني اينكه:
1- سطح درآمدي مورد انتظار از يك ايده خاص، به طور ماهانه، چقدر هست؟
2- آيا منابع (مالي، تجهيزاتي، زماني، تجربه‌اي، و ارتباطي) شما براي اين سطح درآمدي مورد انتظار كافي به نظر مي‌رسند؟
3- كلاس كار در چه حدي براي شما قابل قبول، و يا قابل تحمله؟ كار شيك و باكلاس، معمولي، يا حتي در پيت؟

جواب بدين، در خدمتم.

اما بذارين قسطي و شرطي هم حرف نزنم.
بسته به جواب سئوالات بالا، روش‌هاي زير رو تو برنامه آينده خودم دارم:
- خريد و فروش ضايعات آهن (در پيت)
- خريد و كار با دستگاه CNC (سطح متوسط)
- خريد زمين و باغ و زراعت در سطح متوسط و بالا (سطح متوسط)
- ورود به كار ساخت و ساز (سطح خوب)
- تاسيس دفتر املاك (سطح متوسط)
- ورود به بازار و خريد و فروش اقلامي كه تا حد ممكن فصلي نباشند. (سطح خوب)
- خريد و راه اندازي تعميرگاه مجاز (سطح متوسط)
- ساخت و مديريت يك مركز درماني (سطح عالي)
- و ...

پارسال يه چيزايي تو يه تايپيك نوشتم كه بد نيستن:
- پخش عمده توليدات كارخانه ها
- اجاره جا تو باربري هاي بين شهري
- طلاسازي
- كارگاه قالي شويي
- خريد و فروش ماشين
- كباب پزي
- و ...

Last edited:

امیرعباس63

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
7
سلام من متوجه پیامی که فرستادید نشدم
شما درکدام یک می خواهید اطلاعات کسب کنید
اگر درزمینه پروژه های اینترنتی باشد این پروژه های تمام برای اولین بار درایران اجرا می شوند شما به عنوان سرمایه گذار دراین طرح ها شریک می شوید ودوستی که من باهاشون همکاری میکنم بایک تیم حرفه ای فعالیت می کند ودرامدش بستگی به فعالیت خودتان درسایت دارد ومی توانید با 20 الی 30 میلیون سرمایه گذاری روی این ایده ها به درامد های عالی برسید
ولی درمورد طرح کمپ ورزشی باید بگویم که درویلاهای چادگان انجام میشود واحتیاج به بازسازی وزیر ساخت استاندارد برای بین المللی شدن دارد که 250میلیون به بالا سرمایه می خواهد

porjectone

Registered User
لایک‌ها
67
ایده ها معمولا داده میشه
اینجور تاپیک ها هم معمولا بعد چند روز خاموش میشه و ایده دهندها همچنان منتظر میمانند.

mobomas

Registered User
لایک‌ها
1,185
یک کسب و کار اینترنتی حدود یکساله راه اندازی شده و از حد ایده پاشو فراتر گذاشته
چند ماهی است که به درآمد زایی هم رسیده
جواب خودشو پس داده و الان به خودش میبینه که توسعه بده
اگر تمایل داشتید پخ بدین بیشتر توضیح بدم

امیرعباس63

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
7
یک کسب و کار اینترنتی حدود یکساله راه اندازی شده و از حد ایده پاشو فراتر گذاشته
چند ماهی است که به درآمد زایی هم رسیده
جواب خودشو پس داده و الان به خودش میبینه که توسعه بده
اگر تمایل داشتید پخ بدین بیشتر توضیح بدم
بیشترتوضیح بدید

MAGNUM_2013

Registered User
لایک‌ها
77
طرف حاضر نشده در مورد به قول خودش ایدش 2 خط مطلب روکاغذ بنویسه اونوقت میگه ایده دارم بیاین میلیونی سرمایه بدین به من!
ناراحت نشیدا. توقع دارید اونی که ایده ی توپ داره بیاد اینجا دقیقا همه جزئیاتشو بگه . بعد طرف بره به اسم خودش بثبته . دستت کجا گیره آخه ؟ من با نظر افتک موافقم ، تو این زمونه آدم حضوری با آشنا شراکت میکنه پشیمون میشه . حالا بیاد یکی که نمیشناستش آخه چه تضمینی هست . من هر دو طرف معامله رو میگم . . . در هر حال ایشالا تاپیکتون نتیجه مطلوب بده و هر کی بیاد توش شریک دلخواهشو پیدا کنه . حالا چه سرمایه گذار یا ایده پرداز .

mobomas

Registered User
لایک‌ها
1,185
ناراحت نشیدا. توقع دارید اونی که ایده ی توپ داره بیاد اینجا دقیقا همه جزئیاتشو بگه . بعد طرف بره به اسم خودش بثبته . دستت کجا گیره آخه ؟ من با نظر افتک موافقم ، تو این زمونه آدم حضوری با آشنا شراکت میکنه پشیمون میشه . حالا بیاد یکی که نمیشناستش آخه چه تضمینی هست . من هر دو طرف معامله رو میگم . . . در هر حال ایشالا تاپیکتون نتیجه مطلوب بده و هر کی بیاد توش شریک دلخواهشو پیدا کنه . حالا چه سرمایه گذار یا ایده پرداز .
معضلی که هنوز حل نشده
اعتماد صاحب ایده به سرمایه گذار : تضمین ندزدیدن ایده چیست ؟
اعتماد سرمایه گذار به صاحب ایده : تضمین بازگشت اصل و سود سرمایه چیست ؟

و این داستان همچنان ادامه دارد ...

امیرعباس63

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
7
معضلی که هنوز حل نشده
اعتماد صاحب ایده به سرمایه گذار : تضمین ندزدیدن ایده چیست ؟
اعتماد سرمایه گذار به صاحب ایده : تضمین بازگشت اصل و سود سرمایه چیست ؟

و این داستان همچنان ادامه دارد ...
پس چرا می گید پ خ بدید

mobomas

Registered User
لایک‌ها
1,185

sami40

Registered User
لایک‌ها
42
با عرض سلام مجدد خدمت همه دوستانی که زحمت میکشن و به اینجا سر میزنن
در رابطه با اعتماد سازی درست میگین منم الان 2-3 مورد جدی هست واسه همکاری ولی مردد موندم سر همین بحث اعتماد. یک مورد که خودم خیلی تمایل داشتم بهش و از همین سایت بود و عزیز که پی ام داده بودن خیلی پسر آقا و با شخصیتی هستن که خوب اصل اول در شراکت خود شریک هست. ولی مساله این بود که خودشون گفتن به ایدشون اطمینان کافی ندارن و مورد مشابهی که قبلا اجرا شده شکست خورده. به هر حال به عهده خودم گذاشتن منم در حال سبک سنگین کردن هستم ببینم کدوم به کارم میاد چون جدا از بحث سرمایه کار جدید شروع کردن خیلی زمان میبره و انرژی زیادی از آدم میگیره باید ارزششو داشته باشه وگرنه فقط خستگی 6 ماهه یا 1 ساله واسه آدم میمونه با کلی کار ریز و درشت بعدش. قبلا دفتر بیمه داشتم که هنوز هم درگیر مسائل مالیاتی اون شرکت و مشتریان و ...هستم.
موارد خوبی برام ارسال شد که دوستان لطف داشتن و به این حقیر اعتماد کردن. به واسطه درگیری این چند روز اخیر با بیشتر از 3 نفر از دوستان نتونستیم قرار حضوری داشته باشیم جدای از این که دوستانی هم اصلا تهران نیستن و شهرستان های دورتری تشریف دارن.
یه مورد دیگه اینه که لطفا عزیزان پی ام ندن که "چی پیشنهاد شده" چون شرمنده میشم...حتی اونهایی که خودمم توانایی انجامش رو نداشته باشم نمیتونم برای کسی عنوان کنم حالا طرف به بنده اعتماد کرده اگر که مایل بودن خودشون بگن موردی نیست ولی من شرمندم.

یه مشورت هم از دوستان میخوام، کسانی که تجربه دارن دریغ نکنن: من چون تو همشهری هم آگهی در رابطه با شراکت دادم یه مورد کارواش پیشنهاد شده واسه شراکت. موقعیتش بد نیست. ولی طرف گفته محل و اسمش جایی بازگو نشه حالا ممکنه خودشون هم اینجا باشن! بعید نیست! خودشون میگن کارواش رو به من واگذار میکنن و مغازه های داخل کارواش(گاراژ هست) واسه خودشون میمونه. قبلا نمایندگی بوده طرفای تهران پارس هست. بر خیابون اصلی نیست ولی فاصله کمی با خیابون اصلی داره. حدود 700 متری میشه کارواش. تازه میخوان که از نمایندگی به کارواش تبدیل کنن. داخلشم چندتا اسپورتی و رینگ و لاستیک و... میزنن که خودشون مدیریت میکنن.
حالا سوال اینه کارواش درامد بیشتری داره یا مثلا همون اسپورتی؟ (خوب این سوال واسه آدم پیش میاد که چرا بالعکس پیشنهاد ندادن!)

امیرعباس63

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
7
مذاکره میکنیم با ایشون
شاید به نحوی به توافق رسیدیم
چراکه من برای ضمانت مشکلی ندارم
اما ایشون هم باید ببینه میتونه به ما اعتماد کنه یا خیر .[/

سلام من متوجه پیام تان نشدم می شه بیشترتوضیح بوید

blue-panther

Registered User
لایک‌ها
284
با این مورد که دوستان میگن طرف میاد میگه ایده دارم توپ در حد لالیگا بیاید سرمایه گذاری کنید و بعد با کلی قرتی بازی که درمیاره تازه میفهمیم که ایشون هم با همون مغز انیشتنیش میخواد سایت دانلود بزنه، کاملا موافقم
بعضی ها اصلا نمیدونن ایده چیه، طرف حاضر نشده در مورد به قول خودش ایدش 2 خط مطلب روکاغذ بنویسه اونوقت میگه ایده دارم بیاین میلیونی سرمایه بدین به من!
حالا از اونور قضیه باید گفت که کسی که ایده ناب داره (یعنی مثلا یک محصولی طراحی کرده که میدونه قابل تولیده و فروش هم میشه) اولا تلاش میکنه تا اون رو مستند کنه و بعد با هر ابزار و توانی که در اختیارشه و از جیب ،زور میزنه تا کارش رو پیش ببره و اگر لازم شد برای اجراش یا تجاری کردنش اعلام نیاز به سرمایه گذار کنه
و حالا این رو هم در نظر بگیرین که این افراد که واقعا تلاش میکنن تا کار رو به سر انجام برسونن نمیان مثل این حضرات که فله ای ایده دارن التماس سرمایه گذاری تو ایدشون رو بکنن برای همین هم کسی رو نمیبینین که اینجورجاها برای ایده خوبش دنبال سرمایه گذار بگرده
حالا با توجه به این توضیحات لطفا دوستانی که میفرمایند پول دارن و تمایل به سرمایه گذاری توضیح بدن که با چه شرایطی میخوان توی طرح بقیه شریک بشن؟
خیلی رک هم بگن که تا چه مدت میتونن صبر کنن تا کار راه اندازی بشه و بعد از مثلا فروش و سود ده ای چه درصدی از سود رو برای خودشون درنظر گرفتن با چه حجم سرمایه گذاری (بهتره برای 100 میلیون کلا صحبت بشه که رنده)
شرایط حاکم بر همکاری هم به نظر من اینطوره در اکثر موارد که یکی پول میده و صاحب ایده به عنوان مجری و مدیر پروژه اقدام به شروع و انجام کار میکنه
این رو هم عنوان کنن دوستان که میخوان خودشونو بعد از یک سال یا دو سال یا پنج سال که مثلا برای همکاری در نظر گرفتن شریک کنن در تمام حقوق مادی و معنوی پروژه یا فقط میگن یک سرمایه گذاری 5 ساله با 50درصد سهم از سود بدون داشتن ادعایی از ایده طرف؟

لطفا همین دوتا دوستی که سرمایه میگن دارن همین سوالات رو اول از همه پاسخ بدن تا ببینیم نتایجش چی میشه
ممنون
دوست عزیز ایده صرفا این نیست که بیایم یه ایده مثل فیسبوک بدیم که قبلا اجرا نشده باش.. ایده میتونه همون سایت دانلود باشه ولی با چندتا مورد اضافه که بهترش و کامل ترش کنه.. در ضمن از ایده بگزریم سایت دانلود اگر کسی بلد کار باشه میتونه در آمد های میلیاردی ازش در سال در بیاره.. من خودم یه سایت دانلود پیاده سازی کردم که فعلا فقط محتوای قوی داره و چون سرمایه ام رو در واردات لوازم آرایش دست یکی از دوستانم گزاشتم توان مانور و پیاده کردن ایده هام اومده پایین..

من میگم شما یه سایت دانلود رو در نظر بگیر مثل دانلودها و پی سی دانلود که فقط یه سایت دانلود معمولی هستند بدون هیچ ایده ای.. میدونی چقدر در آمددارند.. حالا ااگر یکی بیاد درست مثل خودشون عمل کنه و رتبه ی خوبی به دست بیاره و یکم فقط قوی تر کار کنه تا محبوب بشه سودش از اونها هم بیشتر میشه.. ولی من میگم نه این خوب نیست.. فقط پول و سود کردن مهم نیست.. ادم باید خلاقیت به خرج بده و اگر ایده ی تکراری هم اجرایی میکنه توش 10 ها خلاقیت بیاره که هم کاربر راحت تر بشه هم سود دهی رو بالا ببره..
خودم در حال حاظر دارم روی یک سایت کار میکنم که تا حالا 21 میلیون خرجش کردم.. الان سایت دانلوده ولی فردا که سرمایم که دست دوستمه و داره توی وارد لوازم آرایش خرج میکنه سودش برسه دستم یا مبلغ 168 میلیون سرمایه گذار براش پیدا کنم و بتونم ایده هام رو پیاده کنم میشه 10 درصد سایت دانلود.. و 90 درصد خیلی چیزهای دیگه یه سایت جامع و کامل که فقط همب رای رتبه یک ایران در رده اول براش برنامه 2 ساله دارم.. در آمدی هم که قراره داشته باشه ماهی حداقل 1 میلیارده.. حالا از اونجا که خیلیا عادت دارن با این جملات قشنگشون(فکر کردی.. توهم زدی.. رویا هم حدی داره.. اثبات علمی نداره.. حرفش راحته) و.. بیان استقبالم بهشون همینجا میگم.. اگر شما آدمی هستید که نمیتونید اینکار رو انجام بدید.. این شمایید که نمیتونید.. اگر شما نمیتونید فوتبالیت خوبی باشید هرگز نگید همه نمیتونن باشن... اگر شما طراح خوبی نیستید نگید طراحی کار هیچکی نیست.. بگید من در حد طراحی نیستم.. پس اگر شما براتون رتبه یک گوگل رویا حساب میشه خب پس تو همون محدوده امن خودتون بمونید.. ولی من همه جا اعلام کردم.. سایت بلوب 2 سال دیگه رتبه 1 ایران داره.. من و شما در حدی نیستیم تا کسی رو که نمیشناسیم قضاوتش کنیم.. اگه من میگم میتونم به احتمال 99 درصد میتونم چون خودم رو میشناسم.. بارها شکست خوردم.. و باز بلند شدم.. انقدری تجربه کسب کردم و انقدر تجربه موفق داشتم که به خودم مطمئنم کاملا.. اگر فردا کسی بهتون گفت میتونم نمیخواد سرمایتون رو بهش بدید با کلمات کمکش کنید.. این رو برای خودم نگفتم چون انقدر سرشار از اعتماد به نفسم که نیاز به تایید شدن ندارم.. این رو برای کسایی گفتم که هدفی دارند.. نقشه ی ذهنی و رویایی دارن.. ولی همه میگن نمیشه.. همه ردشون میکنن.. به این دسته میگم همه کارشون حرف زدنه فقط..
اگر رویایی تو سرتون دارید پس حتما توان عملی کردنش هم دارید به یاوه گویی هیچ کسی هم گوش ندید..

نهایت حرف من اینه.. سایت دانلود میخواید بزنید بهش خلاقیت اضافه کنید..
سایت تبلیغاتی میخواید بزنید به خلاقیت اضافه کنید
فروشگاه اینترنتی میخواید بزنید انقدر از رو دست هم محصول کپی نکنید... یکیتون خلق کنه.. کار که الان خودم دارم میکنم.. فروشگاهی دارم آماده میکنم که اولش هم با محصولات مالتی مدیا هست و همش رو خودم و تیمم خلق میکنیم..
تولید کننده باشه نه صرفا فروشنده.. مثلا وقتی بخش مالتی مدیا رو راه اندازی کنم میرم رو بخش های دیگه برای تولید.. پس دارم فروشگاهی راه میندازم که تولیدی هم هست.. شما هم همین کار رو کنید.. توی تخصص خودتون..

در مورد روی کاغذ آوردن هم حق با بهارستان عزیزه.. همه ایده هاتون رو باید بسنجید و عملی شدندش رو درصد گزاری کنید.. جزئیات رو یه جای امن بنویسید.. تا حد ممکن هم توی اینترنت دنبال سرمایه گزار نباشید.. برید با شرکت های بزرگ مستقیما وقت بگیرید و صحبت کنید.. تو اینترنت اکثرا سرمایه گزارا ایده دزدند تا سرمایه گزار.. دیدم که میگم..

با کارخونه دارا و پولداری های شهرتون قرارا ملاقات توجیهی بزارید.. شده هزار تا قرار بزارید تا تو ذهن یکی تاثیر بزارید.. همه مثل شما فکر نمیکنند.. و من الان توقعدارم چند نفر بیان فحش بدن هم بگن یک ایران گوگل هست و تو میخوای جای گوگل رو بگیری و محاله و... پس اینو یادتون باشه همه مثل هم نمیبینند و نیستن.. من با ترجبه ای که دارم حرف میزنمم.. مردم با اون چیزی که خودشون دارن...

hunter2000

Registered User
لایک‌ها
416
به نظر شخصی من دنبال شریک برای فعالیت خود نباشید دنبال ایده تو این فروم هم نباشید شما 120 میلیون دارید چند نفری بودن 4 میلیارد هم داشتن و نتیجه نگرفتن .
شرکت بسیار خوب هست ولی نه در ایران که همه به کارهای انفرادی و دور زدن همدیگه علاقمند هستند . در شراکت خیلی مسایل هست تا وقتی درگیرش نشدید متوجه اون نخواهید شد .

به نظر شخصی من اگر در کار واردات علاقمند هستید با همین سرمایه کم و محدود خودتون کم کم افزایش بدید تا گسترش پیدا کنه البته در این کار هم تخصص مهمتر از سرمایه هست که چی بیارد از کجا بخرید و چطور بفروشید که در کمترین زمان بیشترین سود را داشته باشید

موفق باشید

blue-panther

Registered User
لایک‌ها
284
هیچ رازی در کار من وجود ندارد ...

خیلی ساده ؛ من طرحم را به 1200 نفر نشان دادم ،

نهصد نفرشان قاطعانه گفتند : نه!

و سیصد نفر به آن توجه کردند ،

هشتاد و پنج نفرشان نظر مثبتی داشتند ولی در عمل هیچ کاری نکردند ،

سی نفر از آنان طرح را جدی گرفتند،

و یازده نفرشان با سرمایه گذاری در طرح من را مولتی میلیاردر کردند ...

<< بیل گیتس >>

نتیجه گیری: اگر کسی طرحتون رو رد کرد.. دلیل بر کارآمد نبودنش نیست.. دلیلش برمیگرده به دید مردم و سرمایه گزار..

بالا