برگزیده های پرشین تولز

خریدار تجربه، مهارت یا ایده شما

sami40

Registered User
لایک‌ها
42
سلام
مجدد ممنون از دوستان. مخصوصا پست های آخر صفحه قبل بسیار جالب بود.
بنده در نهایت شریک نشدم ولی حالت شراکت داره، خط تولید فوم فشرده رو از شخصی بصورت نصف نقد و نصف چکی خریدیم. حالا داستان چیه؟
این بنده خدا یه ایده داشت در مورد مبلمان و 2-3 قلم جنس جدید که مشابه نداره. واسه تولید اینا رفته بود ایده رو ثبت کنه که موفق نشده بود. خلاصه رفته بود لوازم و دستگاه هاش رو هم خریده بود و کامل کرده بود، حتی نمونه های اولیه هم تولید کرده بود و با آزمون و خطا و خراب کردن کلی مواد اولیه اصلاحات انجام شده بود ولی به مشکلاتی خورده بود و 6 ماه پیش موقتی صبر کرد تا 2 روز پیش که کلا دید از پسش بر نمیاد و با بنده تماس گرفتن و در سر مبلغ ایده و تجهیزات توافق کردیم و ایشون تمام نمونه ها و اطلاعات رو در اختیار ما گذاشت.
به عنوان ضمانت هم من نصف دیگه پول رو 2 ماه دیگه بهش میدم که ببینم اوضاع چجوریه و اونجوری که میگه واقعا ازش استقبال میشه و....

ممنون از همه کسانی که راهنمایی کردن و کسانی که پیشنهاد دادن ولی این یکی دیدم خیلی دم دست هست و آماده تولید. قیمتش هم مناسب بود دیگه زدم تو گوشش.
در مورد کارواش هم کسی راهنمایی نکرد کنسل شد. ولی کلا اگه کسی تجربه ای چیزی داره از ما دریغ نکنه ما هر چی داریم از مشورت با دوستان خوب و استفاده از راهنمایی های اونهاست.

با آرزوی موفقیت برای همتون و خودم

hamid2517

Registered User
لایک‌ها
107
سلام ....من یه تجربه 6ساله تو کار موادغذایی و فرش فروشی دارم این چند سال تجربه باعث شد چند چیز رو متوجه بشم بهتره در مورد کشورمون بی طرفانه در مورد اقتصادش صحبت کنیم ...من یه ماه پیش یه طرحی خواستم اجرا کنم که متاسفانه هیشکی کمکم نکرد و بیخیال دنیای مجازی و آدماش شدم اینجا فقط برای مشاوره به درد می خوره مشکل فضای مجازی اینه فضای بی اعتمادیه و نمیشه روش حساب باز کرد....از اینا بگذریم می خوام در مورد این تایپیک یه نظر بدم ....حقیقت اینه اقتصاد ایران مثله یه تیکه فیبر رو دریا می مونه فرض کنید روی این تیکه فیبر وایسادین و می خواین زیر آب نرین مشخصا پاتون رو یه جاهای خاصی میزارین تا غرق نشین اقتصاد ایرانم به همین شکله اگه می خواین غرق نشین باید پاتون رو یه جاهایی بزارین که مطمن باشه اما سوال اینه جای مطمن این اقتصاد کجاهاس؟! بیاین با خودمون وراس باشیم کشور ما یه کشور جهان سومی و یه کشور مصرف کننده اس هر کاری بخوایم کنیم اساسش وارداتی بوده نهایتا اقتصادمون خلاصه میشه تو حوزه خدمات و توزیع کالا ...رو حوره تولید یه جاهایی میشه امیدوار بود البته جاهایی که رقیب خیلی شاخی تو کالاهایی که وارد کشور میشه نباشه مثلا تو حوزه لامپ کم مصرف چون رقیبای خارجی ضعیف بودن ایران تا حدودی بازارشون رو گرفت ولی مثلا تو حوزه ساخت قطعات الکترونیکی هیچ جایی نداریم و تو بازار الکترونیک کارتونه های داخلیمون فقط یه مونتاژ کنندن یه سری تولید کننده خورده پا میشناسم که شاید کارشون یه خورده ضایع باشه ولی چون رقیب خارجی ندارن موفق شدن و الان ماهانه بالا بیس میلیون درآمدشونه....کار بی ریسک اینه ریسک تولید رو بزاریم کنار و تو حوزه توزیع و خدمات کار کنیم خوزه توزیع کار هر کسی نیست من هم تو مواد غذایی هم تو فرش تجربه دارم دروغ نگفتم اگه بگم می تونم تو بازار فرش 650هزار تومن رو سر یه سال 1500هزار تومن کنم ولی عزیز من اصول داره باید بلد باشی سرت کلاه نره سه بار تو بازار فرش کلاه سرم رفت تا آخر سر تونستم اصولش رو یاد بگیرم چندین نفر تو بازار فرش داغون شدن رفتن پی کارشون اصول کارم رو میگم که نگین رو هوا یه ایده نوشتم رفتم ....من با تمام ادارات شهرمون قرارداد اقساطی دارم از آموزش پرورش گرفته تا شهرداری ....یه سری فرش ها هستن بهشون میگن توقف تولید این فرش ها به خاطر اینکه توقف تولید شده کارخونه دارها زیر قیمت میدنشون مثلا فرشی توقف تولید نیس خریدش یک میلیون تومنه ولی توقف تولید رو میدن 650هزار تومن من این نوع فرش ها رو از کاشان خرید می کنم و نقدی میدم 1300اقساطیشم 12ماهه میدم 1500به همین راحتی ....مشکل کار برا مبتدیا چیه؟مشکل ایکنه سلیقه مردم رو نمی دونن مشکل اینه نفوذ لازم تو ادارات رو ندارن این قراردادا الکی نیست به هر کسی بدن به عنوان مثال سال قبل طرف یه پژو 405 رشوه داده بود به رییس اداره تا قرار داد باهاش ببنده....تو مواد غذایی چندین ویزیتور معروف شهر آشناهامن این آشناییمون مربوط به دورانیه فروشگاه مواد غذایی داشتم این دوستان من الان برای شرکتشون که خیلی هم معروفه الان ماهانه 450 میلیون سفارش می گیرن اگه این 450میلیون رو واسه خودشون سفارش بگیزن حداقل 80میلیونش سوده سود کار مواد غذایی از همه چی بالاتره .....الان دوست عزیز سرمایه دار من می تونم ماهی کفش 200میلیون برات بگم بازاریابی کنن از این 200میلیون 40تومن سودشه من از این چهل تومن 20تومن می گیزم که کارای بازریابی و فروش و توزیع محصولات رو برات انجام بدم فک کنم تو یه سال سرمایتون دو برابر بشه براتون کافی باشه اگه راضی هستین می تونم یه فرم سفارش تهیه کنم و تو همه مغازه های سطح شهر یه سری کالا ها رو بازاریابی کنم و فرم سفارش رو با مهر و امضا فروشگاه های شهر براتون اسکن کنم بفرستم و بعد شما می تونید با شماره تماس های رو فرم ها تماس بگیرید و از صحت سفارشات مطمن بشین برا اطمینان بیشتر میشه خورد خورد باهم کار کرد حالا اینکه تضمین چی می خواین و اعتماد سازی چه جوری باشه بر میگرده به بعد اینکه شما اصل این کارو قبول داشته باشین ... خوش باشین فعلا خدافظ

بالا