برگزیده های پرشین تولز

سرمايه گذاري روي سكه و طلا

vazirnia

Registered User
لایک‌ها
80
میدونین بچه ها ما این دلارهارو به نرخ دولتی گرفتیم 1040حالا من خودم حدس میزنم دلار تا 1200 بالا میره میگم بذاریم چند وقت بگذره بعد بفروشیم بعد به نظرتون با 4 میلیون چی بهتره ؟سکه طلای دست دوم؟یا سهام
سهام باید وارد باشی . یا سکه بگیر یا طلای مستعمل بدون اجرت .

الان وقت خوبی برای خرید هست . البته هفته پیش بهتر بود :دی

atousajoon

Registered User
لایک‌ها
14
مرسی از نظر تون.حالا به نظرتون دلار تا کجا میره بالا .آینده دلار چی میشه

Mohsen Khan

Registered User
لایک‌ها
299
سکه گرمی هم اومده
قیمتش امروز 50 تومن بود

pashang

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با توجه به نزدیک شدن به نوروز بهترین زمان برای فروش سکه چه زمانی هست؟

vazirnia

Registered User
لایک‌ها
80
با توجه به نزدیک شدن به نوروز بهترین زمان برای فروش سکه چه زمانی هست؟
وقتی تقریبا قیبمتها ثابت بمونه . الان که به دلایل مختلف سیاسی و اقتصادی بین المللی بالا میره . بعد از عید میتونه زمان خوبی برای فروش باشه .

atousajoon

Registered User
لایک‌ها
14
وزیر نیا جان به نظرت دلار تا چه قیمتی بالا میره

vazirnia

Registered User
لایک‌ها
80
وزیر نیا جان به نظرت دلار تا چه قیمتی بالا میره
تو این زمینه آنچنان تجربه ای ندارم . اما با توجه به اینکه خاورمیانه آرام نیست احتمالا میره بالاتر . ارزشش میره بالا . البته اروپا هنوز منتظر اعلام نرخ بهره بانکی هست که رو ارزش دلار و سایر ارزها خیلی تاثیر داه .

anony

Registered User
لایک‌ها
48
سكه 380 هزار تومان !!! (طرح قديم نه ها ;-) همين طرح جديد

به پستهاي قبلي من در اين تاپيك دقت كنيد، پيش بيني حداقل 400 هزار تومن براي امسال داشتم. كه با تقاضاي دم عيد و انقلابات ليبي و مصر و تونس و كويت و اير.... بالاتر هم ميره و اميدوارم به پيش بيني 400 هزار تومني من برسه.

بنظر من سراغ سكه گرمي و ... بهيچ وجه نريد. استانداردترين و نقدشونده ترين سكه همين سكه هاي طرح جديد معمولي هست. بنظر من اگر ميتونيد كنار بگذاريد ماهي 1 سكه، اگر نداريد 2 ماهي يك سكه بگيريد. سود مي كنيد. من با همين تئوري از 270 سكه خريدم تا بحال. الان عروسي يكي از دوستامه، يك سكه كه 270 خريدم رو ميبرم بهش هديه مي دم، بجاي اينكه 380 بخرم !!

اوضاع خيلي خيلي خيلي خيلي خرابه. بلحاظ سياسي و ... كه بماند. اقتصادي خيلي خيلي خيلي خيلي خرابتره. الان مي ارزه آدم بره وام 22-23%‌بگيره باهاش سكه بخره.

ديوانگيه با اين شرايط كسي تو بانك(حتي بلندمدت) پول بگذاره. سهام بانكها رو ببينيد، در بورس همش بالا رفته، پس مطمئن باشيد با گذاشتن پولتون توي بانك ضرر مي كنيد تا اينكه خودتون باهاش تو بازار كاري بكنيد.

Last edited by a moderator:

pashang

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
پیش از نوروز بفروشیم یا پس از نوروز؟

Mohsen Khan

Registered User
لایک‌ها
299
چرا بفروشین ؟
تا سال بعد میلادی نگه دار
ببین چه سودی می کنی

anony

Registered User
لایک‌ها
48
سكه 391 !!

اول هفته مي خريديد، تاحالا روي هر سكه 10 تومن سود كرده بوديد.

دوست من نه قبل از عيد بفروش و نه بعد از عيد. فقط بخر ;-)

اگر نياز مالي مبرم(در حد اينكه نان شب نداشتي) اونوقت بفروش. وگرنه بجاي پول توي بانك گذاشتن و ... بهتره سكه خريد.

hydrghl

Registered User
لایک‌ها
34
دوستان من حقیقتش هیچ کدوم از پست ها رو نخوندم:D

فقط جهت راهنمایی عرض کنم که """""" تا جایی که بنده مطلعم""""""" شما اگر امسال یه سکه رو به قیمت روز بخرید، سال بعد (که قیمتش بالاتر رفته) به قیمت روز نمی تونید اون سکه رو بفروشید. چون برا سال قبله یه مقداری از قیمتش کاسته میشه

Farid.db

کاربر فعال دانشگاه و تحصیل
کاربر فعال
لایک‌ها
116
من می خوام نزدیک 5 میلیون سکه بخرم تا 10 هم می تونم بخرم اما فکر کنم فعلا همین کافی باشه

از کجا بگیرم که مطمئن و قیمت کف باشه؟

Mohsen Khan

Registered User
لایک‌ها
299
بانک کارگشایی بسته های صدتایی می فروشه که قیمت کف هست

ولی با سکه فروش های معتبر می تونی چک و چونه بزنی
همین امروزش قیمت گرفتیم 3 تومن زیر فی هم می دادن

127.0.0.1

Registered User
لایک‌ها
8
دوستان ما خودمون تو کار جواهرات و سکه هستیم یه چیز رو در نظر بگیرید که الان اگه بیشتر از 2 یا 3 سکه داشته باشید هیچ جواهراتی ازتون نمیخره چون به محض اینکه مصر بهم ریخت کسانی که تو این کار خبره بودند به اندازه کافی سکه خریدند
و به محض اینکه منطقه اروم بشه قیمت به قبل برمیگرده پس حواستون باشه چیکار میکنید

Mohsen Khan

Registered User
لایک‌ها
299
درسته
درگیری در آفریقا تاثیر داشته
این رو یک طلا فروش هم گفت
راه بسته شده ظاهرا
طلا نیم فرستن

anony

Registered User
لایک‌ها
48
سلام

دوست من، خودت رو گول نزن. فكر مي كني طلاي ايران به روز اونم از طريق كانال سوئز مياد كه بسته شده؟ ميدوني كه طي اول اين هفته تابحال كه سكه 15 هزار تومن گرون شده، فقط يكروز بازار جهاني باز بوده(ديشب)!‌ و اونم تغيير خاصي نكرده؟ قيمت سكه را بانك مركزي و بانك كارگشايي مي تونن با عرضه زياد كنترل كنن،‌ ولي هر چي عرضه مي كنند، مردم بيشتر مي خرند وهمينه كه باعث ميشه قيمت بالا بره. بنظر من كه بانك مركزي چند وقت ديگه روي سكه هم مثل دلار محدوديت ميگذاره و يا خريد و فروشش رو كلن ممنوع مي كنه. از حكومت نظامي و كودتا همين هم انتظار مي ره.

اگر ميبينيد كه سكه داره بالا ميره، بخاطر ضعيف شدن رياله. وگرنه قيمت جهاني(بقول شما اونس!) هنوز قله قبلي(1425) رو نزده ولي سكه مثل پرنده رفته بالا...

دوستان،‌ آقايان از ايشون بزرگتر تو روزنامه دنياي اقتصاد از جمله رئيس كل بانك مركزي(يا بهتره بگيم بانك دولتي) سعي كردن بگن كه تو بازار سكه حباب هست، هر كس بخره ضرر مي كنه و ... ولي بايد بدونيد كه مردم عقل معاش دارند و به حرف توي رئيس بانك مركزي يا شماي بوقچي نيست كه مي خرند و مي فروشند. بلكه مي فهمند كه شرايط ريسكي شده و پولهاي نقدشان را از بانكها بيرون مي كشند و سكه مي خرند و توي خونه شون نگه مي دارند...

تو خود حديث مفصل بخوان از اين مجمل

لينكهاي زير را كه مربوط به تلاش مذبوحانه آقاي بهمني براي بالا نرفتن قيمت سكه هست را ببينيد و اگر حوصله داريد بخوانيد. متوجه مي شويد كه پشت بانك مركزي خالي است!! آمده اند مثلا حساب سكه درست كردند كه مردم ببرند سكه هايشان را بگذارند داخل اين حسابها و تقاضا كمتر شود. ولي هر روز مجبورند چندصدتا چند صدتا سكه بفروشند و مردم فردا بالاتر هم مي خرند...اينها مي تواند در صورتي كه به هراس اجتماعي تبديل شود، كمر بانك مركزي را بشكند و ورشكستش كند، ولي اينها چون فكر مي كنند ميتواند با قدرت نظامي با بازار و تقاضا مقابله كنند، روي حد و مرزهايي كه نبايد مي روند و اين براي اقتصاد كشور خيلي خطرناك است. زيرا ممكن است پايه پولي طي يكي دو سال به چند دهم ارزش فعلي برسد كه اتفاقي است كه دارد مي افتد. لينكها:

http://opera2.jetjoin.com/2010/11/08/نقل-از-روزنامه-دنیای-اقتصاد-6/

http://www.magiran.com/npview.asp?ID=2088573

http://www.magiran.com/npview.asp?ID=1990336

http://ayandenews.com/news/23675/

http://forum.patoghu.com/thread149828.html

atousajoon

Registered User
لایک‌ها
14
سلام anonyجان خوبی؟به نظر شما الان که این همه سکه رفته بالا بازم بخریم؟یعنی بعد از عید هم میره بالا؟بعد لطفا میشه در مورد دلار هم اظهار نظر کنی .نظرات شما و وزیرنیا پخته است من دوست دارم .وای چه بحث شیرینی

بالا