برگزیده های پرشین تولز

طریقه انتخاب یک شبکه از دو شبکه متصل (برای استفاده از اینترنت)

morteza_mzh

Registered User
لایک‌ها
1
سلام
نمی دونستم تو عنوان تاپیک چی بنویسم که منظورم دقیقا معلوم بشه
کامپیتری که من استفاده می کنم به یک شبکه داخلی وصله که نمیشه از اون طریق به اینترنت وصل شد
برای همین من مجبورم از اینترنت بی سیم استفاده کنم
فقط مشکل اینجاست که وقتی به شبکه داخلی وصلم و این کار رو می کنم بروز یا هر برنامه دیگه ای ، به طور پیش فرض میخواد از شبکه داخلی استفاده کنه
برای همین هم نمیشه به اینترنت وصل شد
فقط اگه کابل شبکه رو دربیارم می تونم استفاده کنم
حالا راهی هست که همزمان بشه هر دو شبکه رو داشت ؟ در اصل فقط میخوام شبکه ای که اینترنت داره رو به بروز بشناسونم

3dwin

Registered User
لایک‌ها
438
عنوان تا حدودی گویاست و توضیحاتتون کافی و روشن .

1. اتصال به دو شبکه همزمان ، کابلی و وایرلس ، نیازمند اینه که برای هر شبکه سابنتی مجزا تعریف شده باشه .
بر فرض اینکه سابنت شبکه کابلی @.192.168.0 باشه ، سابنت شبکه وایرلس باید @.192.168.1 یا هر عددی غیر از عددی که با رنگ قرمز مشخص کردم باشه .
ضمنا اگه برای کارت شبکه سیمی gateway و DNS سرور تعریف کردید ، حذفش کنید .
DHCP رو هم روی هر دو کارت شبکه ، هم کارت شبکه کابلی و هم کارت شبکه وایرلس ، فعال کنید .

morteza_mzh

Registered User
لایک‌ها
1
عنوان تا حدودی گویاست و توضیحاتتون کافی و روشن .

1. اتصال به دو شبکه همزمان ، کابلی و وایرلس ، نیازمند اینه که برای هر شبکه سابنتی مجزا تعریف شده باشه .
بر فرض اینکه سابنت شبکه کابلی @.192.168.0 باشه ، سابنت شبکه وایرلس باید @.192.168.1 یا هر عددی غیر از عددی که با رنگ قرمز مشخص کردم باشه .
ضمنا اگه برای کارت شبکه سیمی gateway و DNS سرور تعریف کردید ، حذفش کنید .
DHCP رو هم روی هر دو کارت شبکه ، هم کارت شبکه کابلی و هم کارت شبکه وایرلس ، فعال کنید .

ممنون بابت جواب
فقط میشه یه توضیحی هم بدی که چطوری باید سابنت رو عوض کنم
اطلاعات من تو شبکه زیاد نیست ، فقط در همین می دونم که بسته به رنج آی پی ، subnet mask خودش تغییر می کنه (مثلا 255,255,255,0)
که احتمالا منطور شما یه چیز دیگه باید باشه نه این چیزی که من گفتم
-------------
الآن یه چیز تازه کشف کردم !
این تنظیمات رو باید تو قسمت alternative configuration (زمانی که آیپی روی اتوماتیک ست شده) تنظیم کنم یا باز هم اشتباه می کنم ؟
بعد اگه احیانا همین طور باشه آی پی رو از اونجا باید تغییر بدم یا فقط سابنت رو باید عوض کنم ؟
دیگه ببخشید که انقدر سوالای مبتدیانه می پرسم

3dwin

Registered User
لایک‌ها
438
خیر ، من سابنت مسک رو نگفتم . بلکه منظور از سابنت محدوده IP شبکه ست . به زبان ساده یعنی اون سه قسمت اول @.192.168.1
شما نیاز دارید وارد تنظیمات مودم یا روتر بشید
به این صورت که بعد از ورود باید محدوده IP سیستم های متصل به شبکه رو تعریف کنید . ضمنا DHCP server روی مودم باید فعال باشه .
بعد همونطور که در پست اول هم گفتم هر فیلدی رو که در تنظیمات کارت شبکه دو سیستم تعریف کردید حذف کنید .
اگه از تنظیمات مودم اطلاعی ندارید نوع هر دو مودم/روتر رو به من بگید تا دقیق راهنماییتون کنم . در ضمن برای ورود به تنظیمات باید آی پی ، نام کاربری و رمز عبور هر دو مودم/روتر رو داشته باشید .

RAR

Registered User
لایک‌ها
43
حالا اگه 2 تا اینترنت داشته باشیم چی ؟

یکی Adsl یکی هم وایمکس یا gprs

اگه بخوام با adsl دانلود کنم و با اون یکی وب کردی

میشه این کار رو کرد ؟

morteza_mzh

Registered User
لایک‌ها
1
خیر ، من سابنت مسک رو نگفتم . بلکه منظور از سابنت محدوده IP شبکه ست . به زبان ساده یعنی اون سه قسمت اول @.192.168.1
شما نیاز دارید وارد تنظیمات مودم یا روتر بشید
به این صورت که بعد از ورود باید محدوده IP سیستم های متصل به شبکه رو تعریف کنید . ضمنا DHCP server روی مودم باید فعال باشه .
بعد همونطور که در پست اول هم گفتم هر فیلدی رو که در تنظیمات کارت شبکه دو سیستم تعریف کردید حذف کنید .
اگه از تنظیمات مودم اطلاعی ندارید نوع هر دو مودم/روتر رو به من بگید تا دقیق راهنماییتون کنم . در ضمن برای ورود به تنظیمات باید آی پی ، نام کاربری و رمز عبور هر دو مودم/روتر رو داشته باشید .

ممنون ، فکر کنم تقریبا فهمیدم منظورت چیه
توی تنظیمات روتر خونه یه همچین چیزی دیدم که محدوده آی پی رو بش میدیم
ولی مشکل اینجاست که من برای اداره میخوام یه همچین کاری کنم
اونجا به تنظیمات شبکه اصلیشون که دسترسی ندارم ، اینترنت رو هم از طریق موبایل و یه کارت شبکه یو اس بی (dwa 125) می گیرم
که با این تفاسیر از این طریق احتمالا نمیتونم کاری بکنم ، درسته ؟

3dwin

Registered User
لایک‌ها
438
ممنون ، فکر کنم تقریبا فهمیدم منظورت چیه
توی تنظیمات روتر خونه یه همچین چیزی دیدم که محدوده آی پی رو بش میدیم
ولی مشکل اینجاست که من برای اداره میخوام یه همچین کاری کنم
اونجا به تنظیمات شبکه اصلیشون که دسترسی ندارم ، اینترنت رو هم از طریق موبایل و یه کارت شبکه یو اس بی (dwa 125) می گیرم
که با این تفاسیر از این طریق احتمالا نمیتونم کاری بکنم ، درسته ؟

اگه توی اداره هر دو روتر در یک رنج IP باشن ، نه متاسفانه شدنی نیست .
نه که شدنی نباشه ، راه که داره . مثلا اینترنت موبایل رو از طریق بلوتوث یا حتی وای فای به کامپیوتر بدید . اینطوری هم به اینترنت وصلید و هم به شبکه محلی . برای استفاده از وای فای (اگه گوشیتون این قابلیت رو داشته باشه) باید دنبال برنامه ای که موبایل رو به اکسز پوینت تبدیل میکنه بگردید .ایجاد یک شبکه بلوتوث ad-hoc هم دیگه کاری نداره .

Profession@l

همکار بازنشسته
لایک‌ها
317
می تونید برای هر برنامه دستی route بنوسید که از کدوم کارت شبکه استفاده کنه ولی به نظر من این کار رو نکنید.

3dwin

Registered User
لایک‌ها
438
حالا اگه 2 تا اینترنت داشته باشیم چی ؟

یکی Adsl یکی هم وایمکس یا gprs

اگه بخوام با adsl دانلود کنم و با اون یکی وب کردی

میشه این کار رو کرد ؟

روش اول استفاده از لود بالانس در نرم افزار و سخت افزار های مربوطه .
روش دوم هم استفاده از یک برنامه مثل cc*proxy و یک کامپیوتر به عنوان پرو*کسی سرور یا استفاده از ماشین مجازیه .

برای کسی که با شبکه آشنایی چندانی نداره خیلی دردسر داره .

balabala

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,745
کانکشن شبکه داخلی رو ببینید برای internet connection sharing تنظیم نشده باشه.

morteza_mzh

Registered User
لایک‌ها
1
اگه توی اداره هر دو روتر در یک رنج IP باشن ، نه متاسفانه شدنی نیست .
نه که شدنی نباشه ، راه که داره . مثلا اینترنت موبایل رو از طریق بلوتوث یا حتی وای فای به کامپیوتر بدید . اینطوری هم به اینترنت وصلید و هم به شبکه محلی . برای استفاده از وای فای (اگه گوشیتون این قابلیت رو داشته باشه) باید دنبال برنامه ای که موبایل رو به اکسز پوینت تبدیل میکنه بگردید .ایجاد یک شبکه بلوتوث ad-hoc هم دیگه کاری نداره .

احتمالا منظورم رو درست نرسوندم
تو اداره یک شبکه داخلی داره (LAN) ، خودمم از طریق گوشی اینترنت رو به کامپیوتر می رسونم
که فرستادنش از طریق wifi و به صورت hotspot ـه ، گیرندگیش هم که از طریق همون کارت شبکه بی سیمه که گفتم
ولی با این حال وقتی کابل شبکه به سیستم وصله از اینترنت نمی تونم استفاده کنم
با تنظیمات خاصی هم نمی تونم بازی کنم ، فقط در حد آی پی کارت شبکه بی سیم خودمم احتمالا !

می تونید برای هر برنامه دستی route بنوسید که از کدوم کارت شبکه استفاده کنه ولی به نظر من این کار رو نکنید.

ممنون
حالا آموزشی چیزی هست که من بتونم این کارو بکنم ؟ ایشالله که مشکلی پیش نمیاد!

3dwin

Registered User
لایک‌ها
438
احتمالا منظورم رو درست نرسوندم
تو اداره یک شبکه داخلی داره (LAN) ، خودمم از طریق گوشی اینترنت رو به کامپیوتر می رسونم
که فرستادنش از طریق wifi و به صورت hotspot ـه ، گیرندگیش هم که از طریق همون کارت شبکه بی سیمه که گفتم
ولی با این حال وقتی کابل شبکه به سیستم وصله از اینترنت نمی تونم استفاده کنم
با تنظیمات خاصی هم نمی تونم بازی کنم ، فقط در حد آی پی کارت شبکه بی سیم خودمم احتمالا !

ممنون
حالا آموزشی چیزی هست که من بتونم این کارو بکنم ؟ ایشالله که مشکلی پیش نمیاد!
حالا اون مواردی رو هم که دوستان گفتن چک کن ضرری نداره .
ولی در کل برای اتصال به دو شبکه حتما باید از دو رنج آی پی متفاوت استفاده بشه .
وقتی به هات اسپات یا همون گوشی(فک کنم الان منظورتُ درست گرفتم) وصلی چه آی پی میگیره کارت شبکه بیسیمت ؟ وقتی به شبکه داخلی وصل میشی کارت شبکه سیمی چه آی پی ؟ آی پی Gateway و DHCP رو هم بگی بد نیست .

morteza_mzh

Registered User
لایک‌ها
1
حالا اون مواردی رو هم که دوستان گفتن چک کن ضرری نداره .
ولی در کل برای اتصال به دو شبکه حتما باید از دو رنج آی پی متفاوت استفاده بشه .
وقتی به هات اسپات یا همون گوشی(فک کنم الان منظورتُ درست گرفتم) وصلی چه آی پی میگیره کارت شبکه بیسیمت ؟ وقتی به شبکه داخلی وصل میشی کارت شبکه سیمی چه آی پی ؟ آی پی Gateway و DHCP رو هم بگی بد نیست .

فكر كنم حدست درسته
چون الآن كه دوباره امتحان كردم ميتونم همزمان وصل بشم
احتمالا اين سري رنج آي پي كه گرفته با سري قبل فرق مي كنه (رنج آي پيش فرق مي كنه نگاه كه كردم)
فقط براي اينكه بعدا شر نشه و از شانس بدم مسئول IT اداره نبينه نميتونم مشخصات رو اينجا بنويسم(تو پ.خ ميفرستم برات)
فقط هنوز مشكلي كه دارم اينه كه اول بايد تو برنامه اي كه با شبكه داخلي استفاده مي كنم برم بعد به وايرلس وصل بشم وگرنه قاطي مي كنه!
حالا ممكنه كلا TCP/IP رو disable كنم درست بشه ؟ يا آيپي كارت وايرلس رو عوض كنم ؟

3dwin

Registered User
لایک‌ها
438
فكر كنم حدست درسته
چون الآن كه دوباره امتحان كردم ميتونم همزمان وصل بشم
احتمالا اين سري رنج آي پي كه گرفته با سري قبل فرق مي كنه (رنج آي پيش فرق مي كنه نگاه كه كردم)
فقط براي اينكه بعدا شر نشه و از شانس بدم مسئول IT اداره نبينه نميتونم مشخصات رو اينجا بنويسم(تو پ.خ ميفرستم برات)
فقط هنوز مشكلي كه دارم اينه كه اول بايد تو برنامه اي كه با شبكه داخلي استفاده مي كنم برم بعد به وايرلس وصل بشم وگرنه قاطي مي كنه!
حالا ممكنه كلا TCP/IP رو disable كنم درست بشه ؟ يا آيپي كارت وايرلس رو عوض كنم ؟
حدسم ؟
312jtp0.gif
دوست عزیز اینجا کسی در مورد حدسیات صحبت نمیکنه .
TCP رو آنچک کنی کارت شبکه ت چطوری آی پی بگیره آخه ؟ :D دو نات تاچ آیپی ستیینگ اُن دِ وایرلس آداپتر . اوکی ؟ فقط اتوماتیک آی پی و لا غیر .
الان ، یعنی اونموقع امتحان کردی همزمان وصل شد ؟ یعنی تونستی هم به نت متصل بشی هم به شبکه داخلی ؟ اگه آره تبادل اطلاعات در شبکه داخلی صورت میگرفت یا نه ؟
همین که تونستی وصل بشی مشکلی نداره . اول وارد همون برنامه بشو ، بعد به نت وصل . چه اداره ایه که نت نداره برای استفاده کارکنانش ؟
تجربه ثابت کرده مسئولین آی تی ادارات در حد گلابی هم چیز بارشون نیست :D

+ برای اینکه یکبار هم تست کرده باشیم ، آی پی اتوماتیک رو روی برنامه ی موجود در گوشی غیرفعال کن و به کارت شبکه بیسیم یه آی پی در همون رنج gateway بده . نتیجه رو اعلام کن

morteza_mzh

Registered User
لایک‌ها
1
حدسم ؟
312jtp0.gif
دوست عزیز اینجا کسی در مورد حدسیات صحبت نمیکنه .
TCP رو آنچک کنی کارت شبکه ت چطوری آی پی بگیره آخه ؟ :D دو نات تاچ آیپی ستیینگ اُن دِ وایرلس آداپتر . اوکی ؟ فقط اتوماتیک آی پی و لا غیر .
الان ، یعنی اونموقع امتحان کردی همزمان وصل شد ؟ یعنی تونستی هم به نت متصل بشی هم به شبکه داخلی ؟ اگه آره تبادل اطلاعات در شبکه داخلی صورت میگرفت یا نه ؟
همین که تونستی وصل بشی مشکلی نداره . اول وارد همون برنامه بشو ، بعد به نت وصل . چه اداره ایه که نت نداره برای استفاده کارکنانش ؟
تجربه ثابت کرده مسئولین آی تی ادارات در حد گلابی هم چیز بارشون نیست :D

+ برای اینکه یکبار هم تست کرده باشیم ، آی پی اتوماتیک رو روی برنامه ی موجود در گوشی غیرفعال کن و به کارت شبکه بیسیم یه آی پی در همون رنج gateway بده . نتیجه رو اعلام کن

والا دیگه قاطی کردم خودمم !
دوباره تست کردم این بار نشد ! این سری در حد 1 دقه داشت جواب میداد (به هر 2 شبکه وصل بودم) ولی بعد یه دفعه دیگه اینترنت پرید
آی ها رو هم که نگاه کردم محدودش همون طوری بود که گفتم ، عوض نشده بود که بگم مشکل از اینه
اون تنظیمات دوستمون رو هم جایی پیدا نکردم که غیر فعالش کنم ، فقط یه قسمت داره که برای کل شبکه نوشته میخوای اینترنت رو شیر کنی یا نه که تو هر جفتش غیر فعاله
کلا اداره مسخره ایه از این لحاظ! یعنی بیشتر تقصیر مدیر بخش ماست ، برای خودش اینترنت رو گذاشته ولی نوبت به بچه ها که رسیده گفته قطعش کنن! خودشم نمی دونه اینترنت چیه کلا :D
حالا شانس گند ما الآن یکی میاد می بینه بش می گه :D

morteza_mzh

Registered User
لایک‌ها
1
الآن یه مطلبی خوندم تقریبا همش همون چیزی بود که قبلش توضیح دادی
فقط یه نکته ظریف اون آخرش داشت!
نوشته برای اونی که اینترنت نداره ، gateway رو باید برداریم که شنبه حتما اینم امتحان می کنم ، شاید درست بشه

3dwin

Registered User
لایک‌ها
438
الآن یه مطلبی خوندم تقریبا همش همون چیزی بود که قبلش توضیح دادی
فقط یه نکته ظریف اون آخرش داشت!
نوشته برای اونی که اینترنت نداره ، gateway رو باید برداریم که شنبه حتما اینم امتحان می کنم ، شاید درست بشه

من که 2 3 بار تاکید کردم باید تموم تنظیمات دستی مربوط به هر دو کارت شبکه رو غیرفعال کنی . gateway هم شامل میشه .

بالا