برگزیده های پرشین تولز

طریقه انتخاب یک شبکه از دو شبکه متصل (برای استفاده از اینترنت)

morteza_mzh

Registered User
لایک‌ها
1
من که 2 3 بار تاکید کردم باید تموم تنظیمات دستی مربوط به هر دو کارت شبکه رو غیرفعال کنی . gateway هم شامل میشه .

راست میگی ، من بیشتر به قسمت اولش توجه کرده بودم (رنج آی پی ها) که فکر می کردم منظور اصلیت همینه
حالا این سری این کار رو هم می کنم ، فقط از اون جایی که زیاد از شبکه سر در نمیارم خداکنه که با حذفش شبکه اصلی قاطی نکنه
بعد منظورت از تموم تنظیمات آیپیش که دیگه نیست ؟ چون خودشون به هر کامپیتر یه آی پی مخصوص اختصاص دادن
راستی یه چیز دیگه :
برای محدود کردن یوزر (مثلا کی از اینترنت استفاده بکنه یا نه) از همین آی پی استفاده می کنند یا مستقیم برای یوزر تحت شبکه این رو تعریف می کنن ؟

3dwin

Registered User
لایک‌ها
438
راست میگی ، من بیشتر به قسمت اولش توجه کرده بودم (رنج آی پی ها) که فکر می کردم منظور اصلیت همینه
حالا این سری این کار رو هم می کنم ، فقط از اون جایی که زیاد از شبکه سر در نمیارم خداکنه که با حذفش شبکه اصلی قاطی نکنه
بعد منظورت از تموم تنظیمات آیپیش که دیگه نیست ؟ چون خودشون به هر کامپیتر یه آی پی مخصوص اختصاص دادن
راستی یه چیز دیگه :
برای محدود کردن یوزر (مثلا کی از اینترنت استفاده بکنه یا نه) از همین آی پی استفاده می کنند یا مستقیم برای یوزر تحت شبکه این رو تعریف می کنن ؟
سلام ، صبح بخیر
4869.gif

دوست عزیز هویج که دارم نمیخورم من ! 2 روزه از زندگیم زدم گاه و بیگاه دارم روی پروژه ی توی این تاپیک کار می کنم حالا تازه میفرمایی روی هر سیستم آی پی دستی ست کردن ؟! یا علی
gaah.gif

آقا به تنظیمات شبکه سیستمت اصلا دست نزن . مگه اینکه حال و حوصله سر و کله زدن با رئیس و مسئول آی تی اداره تون ُ داشته باشی . شما یه شبکه ad-hoc بلوتوث بین گوشی و کامپیوتر ایجاد کن و خلاص . اصلا با کابل یو اس بی هم میتونی نت خطت ُ انتقال بدی .

آره ، از طریق IP هم میشه .

morteza_mzh

Registered User
لایک‌ها
1
سلام ، صبح بخیر
4869.gif

دوست عزیز هویج که دارم نمیخورم من ! 2 روزه از زندگیم زدم گاه و بیگاه دارم روی پروژه ی توی این تاپیک کار می کنم حالا تازه میفرمایی روی هر سیستم آی پی دستی ست کردن ؟! یا علی
gaah.gif

آقا به تنظیمات شبکه سیستمت اصلا دست نزن . مگه اینکه حال و حوصله سر و کله زدن با رئیس و مسئول آی تی اداره تون ُ داشته باشی . شما یه شبکه ad-hoc بلوتوث بین گوشی و کامپیوتر ایجاد کن و خلاص . اصلا با کابل یو اس بی هم میتونی نت خطت ُ انتقال بدی .

آره ، از طریق IP هم میشه .

من بدبخت که چند سری به طور مستقیم و غیر مستقیم رسوندم قضیه رو !
کد:
 با تنظیمات خاصی هم نمی تونم بازی کنم ، فقط در حد آی پی کارت شبکه بی سیم خودمم احتمالا !
اینکه برای اداره هم میخوام که باز تقریبا یه قرینه دیگست که تنظیمات رو یکی بش داده
حالا بگذریم
اگه با بلوتوث که گفتی این کار رو بکنم مشکل حل میشه دیگه ؟ چون به نظرم باز فرق خاصی با wifi نداره (البته حسی می گم!)
با یو اس بی هم مثل اینکه با این نسخه اندرویدی که سر گوشی نصبه به این راحتیا نمیشه این کار رو کرد
به هر حال بازم ممنون ، تا نزدیمون خودم میرم یه بلایی سرش میارم :D

3dwin

Registered User
لایک‌ها
438
من بدبخت که چند سری به طور مستقیم و غیر مستقیم رسوندم قضیه رو !
کد:
 با تنظیمات خاصی هم نمی تونم بازی کنم ، فقط در حد آی پی کارت شبکه بی سیم خودمم احتمالا !
اینکه برای اداره هم میخوام که باز تقریبا یه قرینه دیگست که تنظیمات رو یکی بش داده
حالا بگذریم
اگه با بلوتوث که گفتی این کار رو بکنم مشکل حل میشه دیگه ؟ چون به نظرم باز فرق خاصی با wifi نداره (البته حسی می گم!)
با یو اس بی هم مثل اینکه با این نسخه اندرویدی که سر گوشی نصبه به این راحتیا نمیشه این کار رو کرد
به هر حال بازم ممنون ، تا نزدیمون خودم میرم یه بلایی سرش میارم :D
فک نکنم با بلوتوث مشکلی پیش بیاد . یعنی نباید بیاد . من خودم چند باری همچین کاری کردم .

برو به سلامت
4869.gif

morteza_mzh

Registered User
لایک‌ها
1
فک نکنم با بلوتوث مشکلی پیش بیاد . یعنی نباید بیاد . من خودم چند باری همچین کاری کردم .

برو به سلامت
4869.gif

دستت درد نکنه
حالا شنبه دوباره سرش کار می کنم اگه به نتیجه خاصی رسیدم همینجا خبرشو میدم...
:heart:

shamim98

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
132
عزیزان اینطور که من متوجه شدم باید رنج نتوورک ای پی رو متفاوت بزنی تا شبکه هات فرق کنن
بعدش اینترنتو شیر کن بینشون با گیت ویه اصلیت

morteza_mzh

Registered User
لایک‌ها
1
عزیزان اینطور که من متوجه شدم باید رنج نتوورک ای پی رو متفاوت بزنی تا شبکه هات فرق کنن
بعدش اینترنتو شیر کن بینشون با گیت ویه اصلیت

آره مثل اینکه
فقط منظورت از شیر کردن اینترنت با gateway اصلی چیه ؟ یعنی اون یکی رو پاک کنم (همون کاری که قراره شنبه انجام بدم!) یا کار خاص دیگه ایه ؟

morteza_mzh

Registered User
لایک‌ها
1
نمي دونم به خاطر همين gateway بود يا نه ولي حذفش كه كردم فعلا درست كار مي كنه
بازم از اساتيد ممنون :)

m_dg_farari

Registered User
لایک‌ها
3
سلام و روز بخیر
به طور پیشفرض ، ویندوز به هیچ عنوان نمیتونه از 2 تا کارت شبکه استفاده کنه.... به هیچ عنوان. مگر اینکه نرم افزار های جانبی برای Load Balancing نصب بشه بر روی ویندوز (همانند MS Forefront TMG) .
حالا برای اینکه پکت های شما مستقیما از کارت شبکه ی وایرلس مبادله بشن ، یک راهکار خیلی ساده داره اونم تنظیم کردن Priority مربوط به کارت شبکه هست.
به بخش Network And Sharing Center برید (در صورتی که ویندوزتون سون یا 2k8 هست). به بخش Change Adapter Setting برید و سپس کلید ترکیبی Alt + N رو بگیرید و سپس به بخش Advance Setting برید.
در تب اول یعنی Adapters and Bindings میتونید Priority یا اولویت کارت شبکتون رو مشخص کنید. و توجه داشته باشید که کلیه ی ترافیک و پکت های ارسالی شما از کارت شبکه اول عبور خواهند کرد...

سوالی بود در خدمتم.

3dwin

Registered User
لایک‌ها
438
سلام و روز بخیر
به طور پیشفرض ، ویندوز به هیچ عنوان نمیتونه از 2 تا کارت شبکه استفاده کنه.... به هیچ عنوان. مگر اینکه نرم افزار های جانبی برای Load Balancing نصب بشه بر روی ویندوز (همانند MS Forefront TMG) .
حالا برای اینکه پکت های شما مستقیما از کارت شبکه ی وایرلس مبادله بشن ، یک راهکار خیلی ساده داره اونم تنظیم کردن Priority مربوط به کارت شبکه هست.
به بخش Network And Sharing Center برید (در صورتی که ویندوزتون سون یا 2k8 هست). به بخش Change Adapter Setting برید و سپس کلید ترکیبی Alt + N رو بگیرید و سپس به بخش Advance Setting برید.
در تب اول یعنی Adapters and Bindings میتونید Priority یا اولویت کارت شبکتون رو مشخص کنید. و توجه داشته باشید که کلیه ی ترافیک و پکت های ارسالی شما از کارت شبکه اول عبور خواهند کرد...

سوالی بود در خدمتم.

کی گفته به طور پیشفرض ویندوز به هیچ عنوان و به هیچ عنوان نمیتونه از 2 کارت شبکه به طور همزمان استفاده کنه ؟
الان این دوستمون چطور داره از 2 کارت شبکه به طور همزمان و به طور همزمان استفاده میکنه ؟
اینا :
نمي دونم به خاطر همين gateway بود يا نه ولي حذفش كه كردم فعلا درست كار مي كنه

m_dg_farari

Registered User
لایک‌ها
3
کی گفته به طور پیشفرض ویندوز به هیچ عنوان و به هیچ عنوان نمیتونه از 2 کارت شبکه به طور همزمان استفاده کنه ؟
الان این دوستمون چطور داره از 2 کارت شبکه به طور همزمان و به طور همزمان استفاده میکنه ؟
اینا :

کس خاصی نگفته... فقط این مراجع میگن: MCITP Degree ، Microsoft Official Website ، Mind!!!!
حالا باز اگر صلاح میدونید که سطح دانش شما از خود مایکروسافت بیشتر هست که خوب بحثش جداست :)
همچنین فرق "گفتن" تا "عمل" 100000 سطح هست! این دوستمون همونطور که خودشون هم گفتن اطلاعات زیادی از شبکه ندارن.
البته به شما هم حق میدم چون شاید مطلب رو اشتباه رسونده باشم... منظور دقیق بنده این هست: سیستم عامل ویندوز به هیچ عنوان نمیتونه Load Balancing کنه و پکت های مختلف رو بدون تغییرات و در حالت پیشفرض از 2 کارت شبکه عبور بده!
یک سناریوی کلی که ممکنه بر روی سیستم این دوستمون پیاده شده باشه این هست که:
اینترنت از یک روتر به یکی از کارت های شبکه ی این سیستم میرسه (قرار نیست کارت شبکه ها کار نکنن!!!!! بلکه به صورت دیفالت فقط نمیتونه لود بالانسینگ پکت عبور بدن) ، حالا با یک تنظیم خیلی ساده میشه این اینترنت رو بر روی کارت شبکه ی دیگر Share کرد! به همین سادگی هم میشه یک Loop Network در یک سیستم Multi-Homed ایجاد کرد! که از داخل این لوپ میشه ترافیک شبکه های مختلف رو بر روی دیگر شبکه ها گذاشت!

در کل دوست من ، در صورتی که حتی فقط به شبکه ی ویندوز سون آشنایی داشته باشید (فکر میکنم Curse اول MCITP باشه شبکه ی ویندوز سون) این مورد رو خواهید دانست که این امکان نیست که پکت ها به طور پیشفرض و بدون نرم افزار از 2 کارت شبکه مختلف عبور کنن در ویندوز(بازم میگم ، به طور پیشفرض!! خیلی راحت میشه لود بالانسینگ کرد... کاری که اصولا داخل شرکت های ما میشه... و از نرم افزار هایی استفاده میشه برای استفاده از بیش از یک کارت شبکه)

3dwin

Registered User
لایک‌ها
438
مشکل استارتر حل شده و دلیلی برای ادامه بحث نمی بینم .

morteza_mzh

Registered User
لایک‌ها
1
سلام و روز بخیر

سوالی بود در خدمتم.

سلام دوست عزيز
از بابت راهنمايي و وقتي كه گذاشتي واقعا ممنونم
فقط فعلا مثل اينكه با اون روشي كه دوستمون گفت مشكل حل شده ، ديروز چند ساعتي وصل بودم مشكلي پيش نيومد
الآن هم دوباره به همون طريق وصلم
تنها مشكلي كه هست اينه كه اول بايد برنامه اي كه تحت شبكه داخلي هست رو بالا بيارم بعد به اون يكي شبكه (اينترنت) وصل بشم
كه زياد مشكل ساز نيست
حالا روشي هم كه شما گفتين احتمالا تو خونه به كارم مياد
بازم ممنون...

m_dg_farari

Registered User
لایک‌ها
3
مشکل استارتر حل شده و دلیلی برای ادامه بحث نمی بینم .
یحثی دارید و توان بحث ، تاپیک ایجاد کید تا علمی بحث بشه!
بنده پاسخی که قراره ارائه بدم رو دادم! پاسخ بنده هم مبتنی بر علم و اطلاع و در نتیجه یقین هست! مسلما کسی که پاسخی بر مبنی اصلی به عنوان "یقین" نتونه ارائه بده ، به دلایل مختلف (من جمله فوق الذکر) از ارائه ی بحث سر باز زده یا با ادله ی غیر منطقی سعی در پیشبرد توجیحات خود دارد!
توان بحث علمی دارید تاپیک بزنید تا بحث کنیم! توان بحث ندارید ممنون میشم دخالت نکنید در بحث دیگران.

3dwin

Registered User
لایک‌ها
438
سلام دوست عزيز
از بابت راهنمايي و وقتي كه گذاشتي واقعا ممنونم
فقط فعلا مثل اينكه با اون روشي كه دوستمون گفت مشكل حل شده ، ديروز چند ساعتي وصل بودم مشكلي پيش نيومد
الآن هم دوباره به همون طريق وصلم
تنها مشكلي كه هست اينه كه اول بايد برنامه اي كه تحت شبكه داخلي هست رو بالا بيارم بعد به اون يكي شبكه (اينترنت) وصل بشم
كه زياد مشكل ساز نيست
حالا روشي هم كه شما گفتين احتمالا تو خونه به كارم مياد
بازم ممنون...
تقریبا طبیعیه . حالا شما اولویت اجرا رو بدی به یه برنامه مشکلی خاصی پیش نمیاد . میگن خانما مقدم ترن . برنامه مذکور رو خانم فرض کن ;)
یحثی دارید و توان بحث ، تاپیک ایجاد کید تا علمی بحث بشه!
بنده پاسخی که قراره ارائه بدم رو دادم! پاسخ بنده هم مبتنی بر علم و اطلاع و در نتیجه یقین هست! مسلما کسی که پاسخی بر مبنی اصلی به عنوان "یقین" نتونه ارائه بده ، به دلایل مختلف (من جمله فوق الذکر) از ارائه ی بحث سر باز زده یا با ادله ی غیر منطقی سعی در پیشبرد توجیحات خود دارد!
توان بحث علمی دارید تاپیک بزنید تا بحث کنیم! توان بحث ندارید ممنون میشم دخالت نکنید در بحث دیگران.

نه بحثی ندارم . چون توانش رو ندارم .

بالا