برگزیده های پرشین تولز

## عکس سیستم اعضا ##

gnbbaker

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
84
هر سیستمی حدود 20-25 تومنی دراومده.
اون مایه قرمزه ام 900 میلی لیتر آب مقطر 2 بار تقطیره و 100 میلی لیتر کولند XS-PC .اینم لینک کولند
http://www.xs-pc.com/coolant/ecx-ultra-concentrate-coolant-blood-red

مهندس کارتون عالیه ولی ای کاش به جای اب مقطر 2بار تقطیر شده از اب مقطر 6بار تقطیر شده استفاده میکردین چون اب مقطر 2بار تقطیر شده ای که تو بازاره واقعا کیفیت بدی داره بعد از 8 ماه کل شیلنگ و بلاک ها رسوب میکنن چند تا عکس براتون اپ میکنم تا ببینین اب مقطر 2بار تقطیر چه بلایی سر قطعات میاره
cooler.jpg cooler-01.jpg
برای تهیه اب مقطر 6 بار تقطیر شده به سایت pcmod.ir مراجعه کنید.

فایل های ضمیمه

• cooler-01.jpg
    cooler-01.jpg
    467.7 KB · نمایش ها: 58

Game-Reference.com

Registered User
لایک‌ها
331
مهندس کارتون عالیه ولی ای کاش به جای اب مقطر 2بار تقطیر شده از اب مقطر 6بار تقطیر شده استفاده میکردین چون اب مقطر 2بار تقطیر شده ای که تو بازاره واقعا کیفیت بدی داره بعد از 8 ماه کل شیلنگ و بلاک ها رسوب میکنن چند تا عکس براتون اپ میکنم تا ببینین اب مقطر 2بار تقطیر چه بلایی سر قطعات میاره
مشاهده پیوست 701324 مشاهده پیوست 701325
برای تهیه اب مقطر 6 بار تقطیر شده به سایت pcmod.ir مراجعه کنید.

مرسی از نظر و راهنماییتون .
عزیز جان نمی دونم شما با شیمی آشنایی دارید یا نه . اما واقعیت این است که آب را بیشتر از 2 بار تقطیر نمی کنند و عبارت های 4 بار و 6 بار و 8 بار و ... کلمات تبلیغاتی است.
آب 2 بار تقطیری که فیلترهای رزین و کربن رد شده باشد در بازار به آب 6 بار تقطیر معروف است و منظور بنده از واژه زلال در پایان 2 بار تقطیر اشاره به همین رد شده از نانو فیلترهای رزین و کربن دارد.

ویرایش دوم:
البته الان که دقت کردم می بینم که کلمه زلال در توضیحات جا افتاده بود و حق با شماست دوست عزیز

موفق باشید

gnbbaker

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
84
صحیح ولی فکر نکنم اب مقطر دو بار تقطیر شده ای که تو بازار هست و دوستان تو رادیات میریزن بیشتر از یک بار تقطیر شده باشه بیشتر به اب جوش اومده سماور شبیهه تا اب مقطر به خاطر این اب مقطرایی که داروخانه ها دارن البته بدون نمک یه پمپ و شیلنگام کلا خراب شد.
ممنون برای اطلاعاتی که دادید ولی اب مقطرای ما سه بار میره تو دستگاه ازش خروجی میگیریم تو هر بار که اب میره داخل دستگاه خودش اتوماتیک اب و دو بار تقطیر میکنه بعد اب تقطیر شده رو دوباره میریزیم مخرن و این عمل دو بار دیگه تکرار میشه تا اب مقطر 6بار تقطیر شده بدست بیاریم.
واقعا خوشحال شدم که تو ایران شرکتی هست که واتر بلاک هم موجود میکنه انشاالله شاهد واردات برند های مطرح واتر کولینگ از طرف شما باشیم.

Game-Reference.com

Registered User
لایک‌ها
331
صحیح ولی فکر نکنم اب مقطر دو بار تقطیر شده ای که تو بازار هست و دوستان تو رادیات میریزن بیشتر از یک بار تقطیر شده باشه بیشتر به اب جوش اومده سماور شبیهه تا اب مقطر به خاطر این اب مقطرایی که داروخانه ها دارن البته بدون نمک یه پمپ و شیلنگام کلا خراب شد.
ممنون برای اطلاعاتی که دادید ولی اب مقطرای ما سه بار میره تو دستگاه ازش خروجی میگیریم تو هر بار که اب میره داخل دستگاه خودش اتوماتیک اب و دو بار تقطیر میکنه بعد اب تقطیر شده رو دوباره میریزیم مخرن و این عمل دو بار دیگه تکرار میشه تا اب مقطر 6بار تقطیر شده بدست بیاریم.
واقعا خوشحال شدم که تو ایران شرکتی هست که واتر بلاک هم موجود میکنه انشاالله شاهد واردات برند های مطرح واتر کولینگ از طرف شما باشیم.

لطف دارید . به کمک آقای شمیرانی عزیز در عقیق رایانه ما الان اکثر تجهیزات و واتر بولک های برندهای معتبر دنیا مثل EK و XS-PC رو موجود و آماده عرضه داریم. به علاوه کارت های سری hydro cooper و Ares .

راجع به آب مقطر هم داروخانه هارو فراموش کن . شرکت های معتبر آزمایشگاهی مثل ایران تجهیز و شیمی کار آب های مقطر 2 بار تقطیر زلال ( رد شده از نانو فیلتر های رزین و کربن ) رو دارن . بسته های 20 لیتری و فوق العاده کیفیت خوبی دارند. از اون ها استفاده کن . چون صرفا جوش اوردن و میعان آب کیفیت ان را افزایش نمی دهد و فیلتر گزاری بسیار مهم تر است.

موفق باشید دوست عزیز و مادها زیبایی ببینیم ازت در آینده نزدیک

beloti274

Registered User
لایک‌ها
106
اینم از سیستم ما
به امید خدا تا چند روز آینده یه گرافیک و مانیتور و هم براش میگرم

فایل های ضمیمه

• Capture.JPG
    Capture.JPG
    257.7 KB · نمایش ها: 112
  • Captyyyyure.JPG
    Captyyyyure.JPG
    206.4 KB · نمایش ها: 91
  • Caikkpture.JPG
    Caikkpture.JPG
    190.4 KB · نمایش ها: 101

peyman_gh_asl

Registered User
لایک‌ها
142
سلام :general112::general509:
ما اومدیم سیستم بگیرم
یک دفعه سیستم شمارو دیدم ی لحظه نظرم عوض شد عکس بذارم :general710::(
ولی خوب گفتم یک کاری جالب بکنم مرحله به مرحله تکمیل شدن سیستم رو قرار بدم :general206:
فعلا در فاز اول سیستم اینه و در فاز دوم میریم سر واتر کولینگ کیس
و در فاز بعدی کارت گرافیک که و ... که بهتره نگم خودتون دنبال کنید
امیدوارم سیستم خوبی از آب در بیاد :rolleyes::general711:

95042551773273111549.jpg

74034406118287963906.jpg

spear

Registered User
لایک‌ها
649
بیشتر تاپیک فخر فروشی شده !!!
واقعا کسی که میاد این سیستم هارو جمع میکنه (توی این اوضاع اقتصادی ) دو حالت داره :
1 - جیبش وسله به جیب پدری دلسوز و مایه دار !
2- کلا از همه چی میزنه برای کیس .
این زیبایی های بصری تو پرفرمنس تاثیری داره ؟
من فکر میکنم تاپیک تا جایی که مربوط میشد به بحث اسمبل و جنبه اموزشی داشت خوب بود . اما رفته رفته تبدیل شد به ......

Devileytion

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
47
واقعا کسی که میاد این سیستم هارو جمع میکنه (توی این اوضاع اقتصادی ) دو حالت داره :
من فکر میکنم تاپیک تا جایی که مربوط میشد به بحث اسمبل و جنبه اموزشی داشت خوب بود . اما رفته رفته تبدیل شد به ......
بنده تا حدودی با شما موافقم ، نسبت به عزیزانی که سیستم ها چندین ملیونی دارن . خواهشا به کسی بر نخوره .
- یه عده از عزیزان که سیستم اسمارتیز میبندن ، مداد رنگی درست میکنن ؛ با وجود بودجه زیادی که بهش اختصاص میدن . واقعا براشون متاسفم چون هر دلیلی بیارن موجه نیست . اصلا سیستم تم رنگی پنگی ، سیرک گونه و شهره بازی پیدا میکنه !
- یه عده دیگه هم هستن اول عکس از قطعات اصلی شاخ میزارن دل همرو که آب کردن میگن در آینده اسمبل میکنیم ، چشم انتظار میمونی . میبینن بودجه ته کشید ؛ هیچی دیگه سیستمو تو کیس و پاور گرین میرین و اینا ... با سیم کشی و خنک سازی افتضاح تحویل میدن میگن « آقا سیستم ما شاخه» . تازه این قابله تحمله نسبت به کسایی که وسط کار همون قطعاتی که از خارج آوردن و عکس گذاشتن رو میفروشن و به بمبست میخورن ... منو شما هم زد حال میخوریم . میگم چرا ؟ میگن پول داشتیم میبستیم . خب داداشم یکم رعایت میکردی یا افزایش بودجه میدادی یا نهایتا کمی صبر میکردی . ولی کو گوش شنوا ؟
- بعد یه عده ناچیز دیگه هم هستن که ضرب العجل سیستم بروز و شاخ میبندن میخوان بگن «دیدن ما زودتر بستیم» ، فرداش میبینی اومده همون قطعاتو داره با ضرر میفروشه که باز یه سری دیگه بخره . این مورد رو هم میسپرم دست خودتون .

برگردیم سر صحبت خودمون . بریم سر متهم ... خودم .
بنده 21 سال سنمه 9 ساله PC دارم 4+1 تا سیستم عوض کردم دوتاش تو 6 سال اول که اصلا قدرت مند بازار نبودن (پنیتیوم 4 سه سال اول ، بعد هم E2200 سه سال بعدش). بعد از اون با کلی تحقیق و کسب دانش طی 5 سال گذشته سال 89-90 اولین سیستم خودمو ، خودم بستم . بازم های اند بازار نبود ولی قدرت مند بود ، هرچند با آشغال هایی تو که تو بازار بود و هست نمیشد بهتر هم بست + اینکه هنوز X79 تایید هم نشده بود در اون بازه زمانی . فقط بگم 2600K رو 365 خریدم از لیون ، تابستون بود ؛ فاکتورشم هنوز یادگاری دارم . (بودجه اختصاصی به کل این سیستم نزدیک 5 میلیون)

سه سال دستم بود . زمستون پارسال فروش رفت (هرچند نمی خواستم بفروشمش حتی فکرشم نمیکردم ولی امید جان اصرار ورزیدن و خریدن) . بعدش کاشف به عمل اومدیم که میشه از خارج هم جنس بدی برات بیارن و به آشغالای تو بازار اکتفا نکنی . بین این سیستم بالا و این سیستم امضام یه سیستم دانلود هم بستم با 1 ملیون بودجه جهت دانلود و پُر کردن خلاء زمانی بین این دوسیستم (حدود 5 ماه) . تا اینکه بالاخره این سیستم امضا بسته شد . بنده فرزند دو دبیر هستم ولی چون تک فرزندم یه مقدار باد به میل من میوزه هر چند والدین پول به این اسباب بازی ها! نمیدن ولی با به کار انداختن مغز موفق به تهیه بودجه لازم برای اسبمل این سیستم جدید شدم . (بودجه اختصاصی به فقط کیس 12 میلیون ناچارن)

سیستم اول خرداد اسمبل شد و در مسابقه فروم OCH شرکت کرد و مانیتور نیز مهر امسال توسط هانی عزیز به دست بنده رسید .

برمگیردم سر حرف دوستمون spear . اولا هیچ اوضاع اقتـــ×ــصادی در کار نیست . هرکی 5 سال پیش هرکاری میتونسته بکنه ، الانشم میتونه ؛ هرکی هم نمیتونسته الانشم نمیتونه . این از این .
مجدد خودمو میگم . بنده موتقدم سیستم چه یک ملیونی چه صد ملیونی ؛ اگه زمانی که خاموش هست و هیچ کاری باهاش انجام نمیشه ، آدم بهش نگاه کنه و حس خوبی بهش دست بده یعنی سیستم صحیح اسمبل شده . حالا شما یه TITAN Z رو ببند تو یه جعبه شیرینی ؛ بعدشم بگو عجب سیستم قدرتمندیه ، فریم میده خدا ! خب این سیستم تا زمانی که روشن نشه که هیچی نیست . پس میشه گفت ظاهر بصری ، افزایش فریم بر ثانیه ایجاد نمیکنه ؛ اما میشه گفت در افزایش کاراییش یا بهتر بگم کاربریش تاثیر گذاره . اکثر کسیایی که سیستم منو شمارو میبینن مثل فامیل، دوستان، همکلاسی ها و ... از سخت افزار اطلاعات زیادی ندارن پس نگاه اولی که به این سیستم ها میندازن خیلی مهمه در چیزی که قراره باهاش روبه رو بشن .
شما از اون دسته افراد هستی که دوتا R9 290X تو کیس های زیر 50 تومان + سایر قطعات ضعیف یا حتی آشغال میندازن و میگن سیستمم همه بازی هارو با آخرین تنظیمات اجرا میکنه تازه قیمت به کارایی بالایی هم داره و اصرافی درش نشده . جمله ای که خیلی شندیدیم . بنده باز با این سیستمی که دارم جرات گفتن همچین حرفی رو نمیکنم چون دست بالای دست زیاده و ادعامم نمیشه .
مورد بعد اینکه میگید جنبه آموزش داشته باشه ... بنده الان بیام یه سیستم پنتیوم ببندم ، چقدر میتونم روش مانور آموزشی بدم ؟ هیچی . چرا ؟ چون هر ننه قمری اینکارو بلده مثل این به اصطلاح خدمات کامپیوتریا . پنتیوم سیستم خوبیه دیگه ، نه ؟ فخر فروشی نیست ، بودجشم کمه .
اما اونی که میاد واترکولینگ رو پیاده میکنه ، اونی که میاد به سیستم ماد بزرگ میزنه ، اونی که نو آوری در کیسش ایجاد میکنه .... اینا جای سوال و آموزش رو باز میکنه . حالا شما بگو اینا همش هزینه بره و فخر فروشیه و اینا . نیست برادر من ... نیست . فخر فروشی اون مازراتی و پُرشه ای که خبرنگار برگشته میگه «ترمز ماشینت چیه که باهاش 300 تا میری؟» برگشته میگه «بهش مطمئنم چون ای بی اسه!» یکی نیست بگه نادون پراید 87 منم ABS داره ، یعنی با ماشین ایکس میلـ×ـیاردی تو فرقی نداره ؟ اینجاست که پی میبری طرف پول باد آورده داشته و با کله پوک رفته چیزی (ماشین،گوشی،خونه و ...) تهیه کرده (هرچند تهیه ماشین گرون قیمت کار غلطی نیست به شرطی که منطق و دانش پشتش باشه) . اینو میگن فخر فروشی . اونم چه رقمایی در مقایسه با PC های ماها . درضمن گوشی بنده Xperia E1 هست که 300 چوق می ارزه و لپتاپ و تبلت هم ندارم ، چون نیازم بهشون کمه و زمان کم میارم فقط یه پراید جم و جور دسته دو دارم و بس . اینم گفتم که بدونین طرف همه چیش جور نبود .
این سیستمایی که دوستان لطف میکنن عکس میزارن ، هیچی هم که نداشته باشه (در صورتی که خیلی چیزا داره) بدون که حداقل یه دانش سخت افزاری پشتشه که اسمبل شده و چه عالی که سوال کنی جواب صحیح میگیری . وسلام .
در آخر جا داره از همین تیریبون بگم که دوستان روی رادیاتو خواهشن فن کوگار نبندین . دنبال فن با فشار هوای بالا (3 به بالا) باشین نه جریان هوای بالا (CFM رو بندازین دور در این مورد) . مورد داشتیم طرف روی H100i به جای فن فابریک ، فن کوگار بسته با بودجه 100 تومان ؛ پرفرمنس که افزایش پیدا نکرده هیچی دمای پردازنده هم بالا رفته . نکنین آقا این کارو ، آشغال تو بازارو نخرین . فن کوگارو میبند جلو و در کیس که هوای بیشتری واردش بشه نه اینکه چیزی رو خنک کنه چون نمیتونه و برای خنک کردن سطح هیت سینک و پره رادیاتور طراحی نشده . تازه اونم چی با تم نارنجی !
در پناه خدا .
از مدیریت خواهش دارم پست پاک نشه چون هم زمان و زحمت زیاد برده هم نکات آموزشی بسیار درونشه . با تشکر .
از کاربرای محترم هم تقاضا دارم اگه حرف یا نظری دارن ، پست رو اینجا نقل قول نکنن ؛ نظم بهم نخوره ضرر نداره .

Armin_2012

Registered User
لایک‌ها
147

فخر فروشی؟ و پز دادن؟ :general310:

اکثر بچه ها اینجا هیچ کدوم هیچ کدوم رو نمیشناسیم، بنابراین مجالی برای پز دادن نیست.

حداقل من بعید میدونم. ممکنه برای دریافت تشکر یا Like باشه، که البته برای همین منظور این دکمه وجود داره پس کار بدی نکردند اما در کل به نظرم بستگی داره با چه دیدگاهی به عکس قطعات نگاه کنیم. من که به شخصه از همه اشون لذت میبرم، حتی سیستم های سوکت 775 که تمییز اسمبل شدند. واقعا" اسمبل زیبا یک هنره. درسته قطعات زیبا هزینه ی بالایی داره اما برای داشتن یک اسمبل زیبا نیازی نیست حتما" قطعاتت زیبا باشن. هنر خود کاربر و استفاده از لوازم دم دستش برای مودینگ خیلی تاثیر داره. من خودم دوست دارم همه بیان عکس قطعاتشون رو بزارن، و با شناختی هم که از استارتر عزیز این تاپیک آقا نوید دارم ایشون هم در درجه ی اول عاشق سخت افزاره کامپیوتره و با دیدن عکس قطعات بچه ها لذت میبره.

ضمن اینکه نه فقط در اینجا، در هر انجمن ایرانی و خارجی چنین تاپیک هایی وجود دارند، از سیستم های ارزون و درهم برهم توش عکس میگذارن تا سیستم های 100 میلیونی تر و تمییز. اونهایی که عاشق سخت افزار کامپیوتر هستند مطمئنا" همه اشون رو دوست دارند و عکس قطعات هر جا که باشه، دست هر کاربری باشه، با دیدنشون لذت میبرن. از نظر آموزشی هم گاهی یه نکات ریزی در اسمبل سیستم های ارزون قیمت وجود داره که تو سیستم های گرون قیمت اصلا" به این نکات بر نمیخوری.

زیبایی بصری به صورت مستقیم دخالتی در پرفورمنس نداره اما به جریان هوا بین قطعات کمک میکنه. ضمن اینکه هنر صاحبش رو نشون میده، خداییش از خیلی خرج های دیگه بهتره. یک نقاش عاشق نقاشی ممکنه شب شام نخوره، پولش رو بده بوم نقاشی یا آبرنگ بخره. دوستانی هم که این سیستم ها رو دارند، چه پولدار باشن یا مثل اون نقاش از بقیه ی خرج هاشون برای سیستمشون بزنن، به نظرم هیچ کار منفی نمی کنند. حتی اگر همه ی این هزینه ها لزوما" واجب نباشه، آزاری هم به کسی نمیرسه، برخلاف خیلی خرج های بی جهت که ممکنه برای خود شخص یا جامعه مخرّب باشه. اینها ضرری نداره.

Last edited:

zalman

Registered User
لایک‌ها
4,891
همانطور که آرمین جان گفتند تمام بچه های فروم ؛ از گل های روزگار هستند و نمیدونم چه دلیلی داره که بخان پز بدن با این نظر کاملا مخلفم و هیچ وقت خودم به شخصه هر عکسی که گذاشتم صرفا برای شرکت در این تایپک بوده و خواستم با بچه ها خوش باشیم و خوشحال ! هدف هیچکدوم از دوستان برای گذاشتن عکسا پز دادن و دارندگی نیست و من که به شخصه وقتی میبنم هر دوستی اسمبل زیبلا سیستم نا و بهترین سیستم رو داره خوشحال میشم که داره لذت میبره .
بهتره چنین فکرهایی را دوستان به فکروشون نرسه از جمله پز دادن و ... .
فرهاد جان ، ارمین جان و هه ی دوستان سیستمهای جدید مبارک باشه و انشالله با سرغت کار کنند . انشالله همیشه همه ی دوستان شاد و خندان باشند .

blackfox2526

Registered User
لایک‌ها
333
You are completely entitled to your opinion
خب البته این نظر شماست و نظر شما هم محترمه.
برداشت شما از عکس هایی که دوستان توی این تاپیک میذارن برمیگرده به دیده شما به مسائل اطرافت. ولی یادت باشه با این نحوه ابراز عقیدت به کسی توهین نکنی.
یعنی واقعا شما دوست داری بیای به این تاپیک و عکس یک مشت سیستم خاک گرفته و کثیف که کابلهای داخلش از در و دیوار آویزون هستن و وقتی ادم بهشون نگاه میکنه یاده هزارتا چیز دیگه میفته رو ببینی؟
دوست من مگه شما تاحالا کسانی که اینجا عکس میذارن رو دیدین یا باهاشون آشنا هستین که کسی بخواد به شما فخرفروشی کنه؟؟؟
در تمام دنیا در سایت ها و فروم های معتبر هزاران تاپیک مثل اینجا هستش که هرکسی که بسته به اسم و موضوع اون تاپیک میاد عکس و نظراتش رو با دیگران به اشتراک میذاره.
هدف در اینجا به اشتراک گذاری یک ایده هستش.
میدونی چند نفر تاحالا با من تماس گرفتن و راجب خیلی از مسائل مشورت کردن ؟
این برای خیلی ها یک سرگرمیه. خیلی ها با دیدن این عکسها ایده میگیرن. فکرشون عوض میشه.
مثلا دوست خوبم @Devileytion نظرشون اینه که از فن کوگار استفاده نکنیم برای رادیاتور و از فن های با استاتیک پرشر بالاتر استفاده بشه ......
هدف اینجا همینه.
از دوست خوبم @navid_ati هم خواهش میکنم پست ها رو یک بازنگری بکنن.
ممنون.

Last edited:

beloti274

Registered User
لایک‌ها
106
دوستی که میگی بچه ها به هم فرق میفروشی این رو باید در نظر بگیری که اینجا کسی کسی رو نمیشناسه
در ضمن هر کسی یه سلیقه داره من میشناسم کسی رو که سیستمش پاینه اما واقعا به ظاهر کیس اهمیت میده
اینکه دیگه فقر فروشی نیست
صحبتهای شما محترمه اما اینجا جایش نیست
هرکی با یه سلیقه آفریده شده
کلام آخر اینکه
اگر اینچوریه دیگه هیچ کس نباید سیستم های ایند خودش رو بزاره اینجا
اگه انجوریه که شما میفرماید این تایپک حذف شه یا اسمش عوض شه به

LOW END

spear

Registered User
لایک‌ها
649
ببیندید دوستان بنده نظرمو گفتم و از نظرم بشدت دفاع میکنم . و از بحث علمی بشدت استقبال میکنم . ولی با بحث غیر علمی و عوامانه متنفرم .
نمیخواستم اینجا به بحث بپردازم ، ولی دوستان مطالبی رو مطرح کردند که لازم دیدم در راستای رفع ابهام و جلوگیری از مغالطات دست به قلم بشم !
بنده تا حدودی با شما موافقم ، نسبت به عزیزانی که سیستم ها چندین ملیونی دارن . خواهشا به کسی بر نخوره .
- یه عده از عزیزان که سیستم اسمارتیز میبندن ، مداد رنگی درست میکنن ؛ با وجود بودجه زیادی که بهش اختصاص میدن . واقعا براشون متاسفم چون هر دلیلی بیارن موجه نیست . اصلا سیستم تم رنگی پنگی ، سیرک گونه و شهره بازی پیدا میکنه !
ببینید منظور منو بد متوجه شدید ( یا من بد رسوندم ) اصلا مشکل من با قیمت قطعات نیست ، بلکه مشکل چیز دیگه ای هست . ( اشاره خواهم کرد )
در مورد رنگا میزی هم تا حدودی موافقم و تا حدودی مخالف . ( بنده یه مقدار در مورد زیبایی بصری تندروی کردم ) توضیح خواهم داد .

- یه عده دیگه هم هستن اول عکس از قطعات اصلی شاخ میزارن دل همرو که آب کردن میگن در آینده اسمبل میکنیم ، چشم انتظار میمونی . میبینن بودجه ته کشید ؛ هیچی دیگه سیستمو تو کیس و پاور گرین میرین و اینا ... با سیم کشی و خنک سازی افتضاح تحویل میدن میگن « آقا سیستم ما شاخه» . تازه این قابله تحمله نسبت به کسایی که وسط کار همون قطعاتی که از خارج آوردن و عکس گذاشتن رو میفروشن و به بمبست میخورن ... منو شما هم زد حال میخوریم . میگم چرا ؟ میگن پول داشتیم میبستیم . خب داداشم یکم رعایت میکردی یا افزایش بودجه میدادی یا نهایتا کمی صبر میکردی . ولی کو گوش شنوا ؟
دقیقا مشکل همیجاس ! این مصداق بارز فخر فروشیه !!
- بعد یه عده ناچیز دیگه هم هستن که ضرب العجل سیستم بروز و شاخ میبندن میخوان بگن «دیدن ما زودتر بستیم» ، فرداش میبینی اومده همون قطعاتو داره با ضرر میفروشه که باز یه سری دیگه بخره . این مورد رو هم میسپرم دست خودتون .
اینم تائید میشه . متاسفانه بر میگرده به فرهنگ به اشتباه جا افتاده چشم و هم چشمی !
برگردیم سر صحبت خودمون . بریم سر متهم ... خودم .
بنده 21 سال سنمه 9 ساله PC دارم 4+1 تا سیستم عوض کردم دوتاش تو 6 سال اول که اصلا قدرت مند بازار نبودن (پنیتیوم 4 سه سال اول ، بعد هم E2200 سه سال بعدش). بعد از اون با کلی تحقیق و کسب دانش طی 5 سال گذشته سال 89-90 اولین سیستم خودمو ، خودم بستم . بازم های اند بازار نبود ولی قدرت مند بود ، هرچند با آشغال هایی تو که تو بازار بود و هست نمیشد بهتر هم بست + اینکه هنوز X79 تایید هم نشده بود در اون بازه زمانی . فقط بگم 2600K رو 365 خریدم از لیون ، تابستون بود ؛ فاکتورشم هنوز یادگاری دارم . (بودجه اختصاصی به کل این سیستم نزدیک 5 میلیون)
شما وعضت خوبه که ! فکر کنم اکثر از همینجا شروع کردن .
سه سال دستم بود . زمستون پارسال فروش رفت (هرچند نمی خواستم بفروشمش حتی فکرشم نمیکردم ولی امید جان اصرار ورزیدن و خریدن) . بعدش کاشف به عمل اومدیم که میشه از خارج هم جنس بدی برات بیارن و به آشغالای تو بازار اکتفا نکنی . بین این سیستم بالا و این سیستم امضام یه سیستم دانلود هم بستم با 1 ملیون بودجه جهت دانلود و پُر کردن خلاء زمانی بین این دوسیستم (حدود 5 ماه) . تا اینکه بالاخره این سیستم امضا بسته شد . بنده فرزند دو دبیر هستم ولی چون تک فرزندم یه مقدار باد به میل من میوزه هر چند والدین پول به این اسباب بازی ها! نمیدن ولی با به کار انداختن مغز موفق به تهیه بودجه لازم برای اسبمل این سیستم جدید شدم . (بودجه اختصاصی به فقط کیس 12 میلیون ناچارن)
این پاراگراف اینجا اصلا موضوعیت نداشت . امیدوارم فخر فروشی نبوده باشه !!
برمگیردم سر حرف دوستمون spear . اولا هیچ اوضاع اقتـــ×ــصادی در کار نیست . هرکی 5 سال پیش هرکاری میتونسته بکنه ، الانشم میتونه ؛ هرکی هم نمیتونسته الانشم نمیتونه . این از این .
مجدد خودمو میگم . بنده موتقدم سیستم چه یک ملیونی چه صد ملیونی ؛ اگه زمانی که خاموش هست و هیچ کاری باهاش انجام نمیشه ، آدم بهش نگاه کنه و حس خوبی بهش دست بده یعنی سیستم صحیح اسمبل شده . حالا شما یه TITAN Z رو ببند تو یه جعبه شیرینی ؛ بعدشم بگو عجب سیستم قدرتمندیه ، فریم میده خدا ! خب این سیستم تا زمانی که روشن نشه که هیچی نیست . پس میشه گفت ظاهر بصری ، افزایش فریم بر ثانیه ایجاد نمیکنه ؛ اما میشه گفت در افزایش کاراییش یا بهتر بگم کاربریش تاثیر گذاره . اکثر کسیایی که سیستم منو شمارو میبینن مثل فامیل، دوستان، همکلاسی ها و ... از سخت افزار اطلاعات زیادی ندارن پس نگاه اولی که به این سیستم ها میندازن خیلی مهمه در چیزی که قراره باهاش روبه رو بشن .
این حرف شما که میگید اوضاع هیچ فرقی نکرده ، به نظر من بیشتر به یه شوخی شبیه هست .معلومه که تو بازار نیستی و از شرایط جامعه نا اگاهی . ( چون زیر چتر خانواده ای مرفه بوده ای )
اینکه سیستم باید به مخاطب حس خوب رو منتقل بکنه رو قبول دارم ، ولی روش القای یک حس خوب و مثبت برای افراد تفاوت داره . مثلا من خودم اعتقادی به کیس ندارم . ( براش دلیل منطقی دارم ) پس من از یه کیس خوب و شیک ممکنه لذت نبرم ! کاملا صلیقه ای هست . در اینکه کیس کارایی قطعه رو بالا میبره ، خوشحال میشم یه منبع اعلام کنید .
تنها چیزی که به نظر من مهم نیست اینه که دیگران راجع به انسان چطوری قضاوت میکنن !
شما از اون دسته افراد هستی که دوتا R9 290X تو کیس های زیر 50 تومان + سایر قطعات ضعیف یا حتی آشغال میندازن و میگن سیستمم همه بازی هارو با آخرین تنظیمات اجرا میکنه تازه قیمت به کارایی بالایی هم داره و اصرافی درش نشده . جمله ای که خیلی شندیدیم . بنده باز با این سیستمی که دارم جرات گفتن همچین حرفی رو نمیکنم چون دست بالای دست زیاده و ادعامم نمیشه ..
ببینید شما قرار نیست در باره شخصیت من نظر بدید ! شما میتونید راجع به خودت نظر بدی ، لذا اینکه میگید شما فلان هستید کاملا باطل میشود . شما میتونید نظر من رو نقد کنید ! ولی نظر فقط نظر من ( نظری که ابراز کردم ) چطور راجع به نظری که ابراز نکردم حکم صادر میکنید ؟!!
ببینید بحث PP که مخفف pricing performance هست ، بحثی جدی و کاربردی میباشد ، که رعایت اون به بهترین شکل ممکن ، برای کاربر سیستمی ایده ال رو فراهم میکنه . شما که مخالف این نیستید ؟ من به شدت موافق این هستم . برای مثال ممکنه دوتا 660 از یه 690 بیشتر فریم بده ، درصورتی که قیمت دو تا 660 کمتر باشه از یه 690 ! اینجا میگیم که خرید دو عدد 660 برای کاربر PP بیشتری رو رقم میزنه و در نتیجه بودجه کاربر در جهت ارتقاع سیستم افزایش میابد . حالا شما که توانایی مالی دارید به این بحثا توجه نمیکنید یه چیز دیگس . هر چند همین شمایی که توانایی مالی دارید با رعایت همین بحث PP میتونید سیستمی بمراتب قدرتمندتر تهیه کنید . ( بهتون عملی ثابت میکنم )
مورد بعد اینکه میگید جنبه آموزش داشته باشه ... بنده الان بیام یه سیستم پنتیوم ببندم ، چقدر میتونم روش مانور آموزشی بدم ؟ هیچی . چرا ؟ چون هر ننه قمری اینکارو بلده مثل این به اصطلاح خدمات کامپیوتریا . پنتیوم سیستم خوبیه دیگه ، نه ؟ فخر فروشی نیست ، بودجشم کمه .
داشتن جنبه اموزشی در زمینه اسمبلینگ هیچ ربطی به قیمت قطعه نداره . لذا این صحبت شما کاملا مردوده !
اما اونی که میاد واترکولینگ رو پیاده میکنه ، اونی که میاد به سیستم ماد بزرگ میزنه ، اونی که نو آوری در کیسش ایجاد میکنه .... اینا جای سوال و آموزش رو باز میکنه . حالا شما بگو اینا همش هزینه بره و فخر فروشیه و اینا . نیست برادر من ... نیست . فخر فروشی اون مازراتی و پُرشه ای که خبرنگار برگشته میگه «ترمز ماشینت چیه که باهاش 300 تا میری؟» برگشته میگه «بهش مطمئنم چون ای بی اسه!» یکی نیست بگه نادون پراید 87 منم ABS داره ، یعنی با ماشین ایکس میلـ×ـیاردی تو فرقی نداره ؟ اینجاست که پی میبری طرف پول باد آورده داشته و با کله پوک رفته چیزی (ماشین،گوشی،خونه و ...) تهیه کرده (هرچند تهیه ماشین گرون قیمت کار غلطی نیست به شرطی که منطق و دانش پشتش باشه) . اینو میگن فخر فروشی . اونم چه رقمایی در مقایسه با PC های ماها . درضمن گوشی بنده Xperia E1 هست که 300 چوق می ارزه و لپتاپ و تبلت هم ندارم ، چون نیازم بهشون کمه و زمان کم میارم فقط یه پراید جم و جور دسته دو دارم و بس . اینم گفتم که بدونین طرف همه چیش جور نبود .
این نظر شماس که در بالا جواب دادم . قیاس کامپیوتر با ماشین هم قیاسی مع الفارق بود .
ین سیستمایی که دوستان لطف میکنن عکس میزارن ، هیچی هم که نداشته باشه (در صورتی که خیلی چیزا داره) بدون که حداقل یه دانش سخت افزاری پشتشه که اسمبل شده و چه عالی که سوال کنی جواب صحیح میگیری . وسلام .
در آخر جا داره از همین تیریبون بگم که دوستان روی رادیاتو خواهشن فن کوگار نبندین . دنبال فن با فشار هوای بالا (3 به بالا) باشین نه جریان هوای بالا (CFM رو بندازین دور در این مورد) . مورد داشتیم طرف روی H100i به جای فن فابریک ، فن کوگار بسته با بودجه 100 تومان ؛ پرفرمنس که افزایش پیدا نکرده هیچی دمای پردازنده هم بالا رفته . نکنین آقا این کارو ، آشغال تو بازارو نخرین . فن کوگارو میبند جلو و در کیس که هوای بیشتری واردش بشه نه اینکه چیزی رو خنک کنه چون نمیتونه و برای خنک کردن سطح هیت سینک و پره رادیاتور طراحی نشده . تازه اونم چی با تم نارنجی !
در پناه خدا .
تا اونجایی که برمیگرده به اموزش رو قبول دارم ولی گاهی اوقات بر عکس میشه ، یعنی نه تنها جنبه اموزشی نداره بلکه بد اموزی هم داره ! بد اموزیش همونایی بود که من عرض کردم و بعضا خودتون هم بهش اشاره کردید ( اوایل متن )
وقتی طرف میاد میگه این قطعه رو دو روز دیگه میخرم و..... یا از خود قطعه عکس میگره !! معلومه با چه هدفی این کارو میکنه . مورد هم داشتیم که بعضا بعضی از پستها تبدیل به بازارچه شده !

spear

Registered User
لایک‌ها
649
فخر فروشی؟ و پز دادن؟ :general310:

اکثر بچه ها اینجا هیچ کدوم هیچ کدوم رو نمیشناسیم، بنابراین مجالی برای پز دادن نیست.

حداقل من بعید میدونم. ممکنه برای دریافت تشکر یا Like باشه، که البته برای همین منظور این دکمه وجود داره پس کار بدی نکردند اما در کل به نظرم بستگی داره با چه دیدگاهی به عکس قطعات نگاه کنیم. من که به شخصه از همه اشون لذت میبرم، حتی سیستم های سوکت 775 که تمییز اسمبل شدند. واقعا" اسمبل زیبا یک هنره. درسته قطعات زیبا هزینه ی بالایی داره اما برای داشتن یک اسمبل زیبا نیازی نیست حتما" قطعاتت زیبا باشن. هنر خود کاربر و استفاده از لوازم دم دستش برای مودینگ خیلی تاثیر داره. من خودم دوست دارم همه بیان عکس قطعاتشون رو بزارن، و با شناختی هم که از استارتر عزیز این تاپیک آقا نوید دارم ایشون هم در درجه ی اول عاشق سخت افزاره کامپیوتره و با دیدن عکس قطعات بچه ها لذت میبره.
در مورد رابطه فخر فروشی با شناخت افراد ، باید بگم که این دو با هم هیچ وجه اشتراکی ندارند. ( جای بحثش اینجا نیست ) ولی منم با بقیه این پاراگراف موافقم . منم از اسمل خوب و حرفه ای استقبال میکنم و لذت میبرم .
ضمن اینکه نه فقط در اینجا، در هر انجمن ایرانی و خارجی چنین تاپیک هایی وجود دارند، از سیستم های ارزون و درهم برهم توش عکس میگذارن تا سیستم های 100 میلیونی تر و تمییز. اونهایی که عاشق سخت افزار کامپیوتر هستند مطمئنا" همه اشون رو دوست دارند و عکس قطعات هر جا که باشه، دست هر کاربری باشه، با دیدنشون لذت میبرن. از نظر آموزشی هم گاهی یه نکات ریزی در اسمبل سیستم های ارزون قیمت وجود داره که تو سیستم های گرون قیمت اصلا" به این نکات بر نمیخوری.
بله تائید میشه . ولی باید مرز بین اموزش و بد اموزی مشخص بشه .
زیبایی بصری به صورت مستقیم دخالتی در پرفورمنس نداره اما به جریان هوا بین قطعات کمک میکنه. ضمن اینکه هنر صاحبش رو نشون میده، خداییش از خیلی خرج های دیگه بهتره. یک نقاش عاشق نقاشی ممکنه شب شام نخوره، پولش رو بده بوم نقاشی یا آبرنگ بخره. دوستانی هم که این سیستم ها رو دارند، چه پولدار باشن یا مثل اون نقاش از بقیه ی خرج هاشون برای سیستمشون بزنن، به نظرم هیچ کار منفی نمی کنند. حتی اگر همه ی این هزینه ها لزوما" واجب نباشه، آزاری هم به کسی نمیرسه، برخلاف خیلی خرج های بی جهت که ممکنه برای خود شخص یا جامعه مخرّب باشه. اینها ضرری نداره.
جریان هوا به زیبایی بصری مربوط نیست ، بلکه به بحث اسمبلینگ مرتبط میشه .
در مورد زیبایی بصری هم قبول دارم کمی تند روی کردم .

spear

Registered User
لایک‌ها
649
همانطور که آرمین جان گفتند تمام بچه های فروم ؛ از گل های روزگار هستند و نمیدونم چه دلیلی داره که بخان پز بدن با این نظر کاملا مخلفم و هیچ وقت خودم به شخصه هر عکسی که گذاشتم صرفا برای شرکت در این تایپک بوده و خواستم با بچه ها خوش باشیم و خوشحال ! هدف هیچکدوم از دوستان برای گذاشتن عکسا پز دادن و دارندگی نیست و من که به شخصه وقتی میبنم هر دوستی اسمبل زیبلا سیستم نا و بهترین سیستم رو داره خوشحال میشم که داره لذت میبره .
بهتره چنین فکرهایی را دوستان به فکروشون نرسه از جمله پز دادن و ... .
فرهاد جان ، ارمین جان و هه ی دوستان سیستمهای جدید مبارک باشه و انشالله با سرغت کار کنند . انشالله همیشه همه ی دوستان شاد و خندان باشند .
منم لذت میبرم دوست عزیز ولی بیشتر مواقع فخر فروشی صورت میگیره . ( خواستید براتون نمونه میارم )
عکس تکی از قطعه میشه بگید معنیش چیه ؟
یا اینکه فلان روز فلان قطعه رو خواهم خرید یعنی چی؟
و N تا مورد که نیازی به ذکرشون نیست .

spear

Registered User
لایک‌ها
649
You are completely entitled to your opinion
خب البته این نظر شماست و نظر شما هم محترمه.
برداشت شما از عکس هایی که دوستان توی این تاپیک میذارن برمیگرده به دیده شما به مسائل اطرافت. ولی یادت باشه با این نحوه ابراز عقیدت به کسی توهین نکنی.
ممنون از اینکه این جمله کلیشه ای (( این نظر شماس و نظر شما محترمه ول......)) رو یاد اوری کردید . چیزی که این روزا زیاد میشنویم ، بقدری که کم کم معنای خودشو از دست داده و تبدیل به گذاره ای شده که در عین موقر جلوه دادن ، معنایی منفی و بعضا ریاکارانه به خود گرفته و مبدل به دستمایه ای جهت به کرسی نشوندن نظر شخص شده . ( در بهترین شکل ممکن !) در بدترین شکل هم یعنی نظرت به درد خودت میخوره !! و ....
نکته بعدی این هست که شما جواب خودتو توی متن خودتون دادید ! ( دید شما برمیگرده به مسائل اطرافت ) شما از این قضیه مستثنی هستید ؟
یعنی واقعا شما دوست داری بیای به این تاپیک و عکس یک مشت سیستم خاک گرفته و کثیف که کابلهای داخلش از در و دیوار آویزون هستن و وقتی ادم بهشون نگاه میکنه یاده هزارتا چیز دیگه میفته رو ببینی؟
دوست من مگه شما تاحالا کسانی که اینجا عکس میذارن رو دیدین یا باهاشون آشنا هستین که کسی بخواد به شما فخرفروشی کنه؟؟؟
در تمام دنیا در سایت ها و فروم های معتبر هزاران تاپیک مثل اینجا هستش که هرکسی که بسته به اسم و موضوع اون تاپیک میاد عکس و نظراتش رو با دیگران به اشتراک میذاره.
هدف در اینجا به اشتراک گذاری یک ایده هستش.
میدونی چند نفر تاحالا با من تماس گرفتن و راجب خیلی از مسائل مشورت کردن ؟
این برای خیلی ها یک سرگرمیه. خیلی ها با دیدن این عکسها ایده میگیرن. فکرشون عوض میشه.
در باره فخر فروش و ... در بالا توضیح دادم.
من حرفم کلی بود و با اشخاص کاری ندارم . خواهشا اسم نبرید .

بالا