برگزیده های پرشین تولز

فروش ضبط حرفه ای 5 طبقه کنوود، در حد آک

وضعیت
موضوع بسته شده است.

danyno1

Registered User
لایک‌ها
128
بازم قبول دارم باربری با من من شکایت میکنم .من با قسمت فنی دستگاه مشکل دارم یزره صدا میدی دستگاه داره داغون میشه . من خسارتم رو از باربری میگیررم بابت جابجایی بد که اونم فقط برای سی دیش هست نه چیز دیگه چون دربشو خودم جا زدم

تنها مشکل من با آمپش هست نه چیز دیگه ..مورد سی دی رو خودم حل میکنم .شما دوستان وساطت کنید که مشکل آمپ حل بشه هیچی دیگه نمیخوام

سعید جان تاییدیه یه الکتریک کارو شما به ایشون نشون بده که اثبات کنه دستگاه از قبل از ارسال مشکل داشته و مشکلی هم از جانب حمل و نقل به دستگاه وارد نشده. اون موقع دیگه ایشون بعید میدونم نه بگه

saeed_pa3x

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
275
سعید جان تاییدیه یه الکتریک کارو شما به ایشون نشون بده که اثبات کنه دستگاه از قبل از ارسال مشکل داشته و مشکلی هم از جانب حمل و نقل به دستگاه وارد نشده. اون موقع دیگه ایشون بعید میدونم نه بگه

آخه مشکل اینجاست که ایشون باید بیاد اینجا حرف شما و دوستان رو تایید کنه تا منم ببرم پیش تعمیر کار بعدش من بردم و ایشون گفتش قبول نیست چیکارباید بکنم؟

O X Y G E N

Registered User
لایک‌ها
173
کلیپ رو دیدم

این مشکل ناشی از حمل و نقل و تحت فشار بودن و یا ضربه خوردن نمیتونه باشه ! ایراد الکترونیکی داره .
ترانسی که ازش استفاده میکنی چند واته داداش ؟ اگه توان ترانس ضعیف باشه دستگاه پروتکت میکنه. برای صدا گرفتن رو ولوم بالا از این دستگاه در حالت روشن بودن تمامی طبقات دستگاه , دست کم یه ترانس 400 واتی میخواد

saeed_pa3x

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
275
کلیپ رو دیدم

این مشکل ناشی از حمل و نقل و تحت فشار بودن و یا ضربه خوردن نمیتونه باشه ! ایراد الکترونیکی داره .
ترانسی که ازش استفاده میکنی چند واته داداش ؟ اگه توان ترانس ضعیف باشه دستگاه پروتکت میکنه. برای صدا گرفتن رو ولوم بالا از این دستگاه در حالت روشن بودن تمامی طبقات دستگاه , دست کم یه ترانس 400 واتی میخواد

سلام ترانسش سونی هست داداش و روش نوشته 110 و زیر دگمه روشن خاموشش نوشته 200w همین چیز دیگه ای نداره بدنه آبی رنگ...یعنی دستگاه پریده؟

featit

Registered User
لایک‌ها
134
آقا شما آمپ خالی رو وصل کردی به کامپیوتر؟تمامی طبقات رو جدا کردی بهش وصل نباشه؟ فقط آمپ رو روشن کن و به کامپیوتر وصل کن ببین صدا همینجوری که تو کلیپ دوستان دیدن پخش میشه یا نه ‍‍! من کلیپ رو نتونستم ببینم.. ولی اگه همین کار رو که گفتم انجام دادی و نشد آمپ مشکل داره !

saeed_pa3x

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
275
آقا شما آمپ خالی رو وصل کردی به کامپیوتر؟تمامی طبقات رو جدا کردی بهش وصل نباشه؟ فقط آمپ رو روشن کن و به کامپیوتر وصل کن ببین صدا همینجوری که تو کلیپ دوستان دیدن پخش میشه یا نه ‍‍! من کلیپ رو نتونستم ببینم.. ولی اگه همین کار رو که گفتم انجام دادی و نشد آمپ مشکل داره !

آره خالی وصلش کردم بازم مورد داشت الان 3 بار پیام پرودکت میده خروجی کارت صدارو بهش وصل کردم بازم کار نکرد .بخدا دارم روانی میشم . دوستان کسی میدونه حزینه تعمیرش چقدره؟ این موردها که پیش میاد اصولا کجاش خراب میشه؟

saeed_pa3x

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
275
دئستان بازم اینکارو کردم باز از کارت صدای m-audio خروجی گرفتم براش و وصل کردم به لاین سی دی ولی صدا نداره ولی وقتی دگمه cd direct رو میزنی صدا از باندها در میاد ولی تا صدارو میبرم روی ولوم 3یا 4 بازم اون صدای ناهنجارو میده بیرون .موندم چیکار کنم و باید بگم با آمپ خالی لاینهای دیگه کار نمیکنن و تا اون دگمه cd direct رو روشن نکنم صدایی بیرون نمیاد.

سیم باندهارو هم طبق معمول به سیاه و قرمز وصل کردم چون روی آبی و توسی گذاشتم صدایی در نیومد

hooooooman

Registered User
لایک‌ها
152
به هیچ عنوان ضربه یا جابجایی غیر اصولی نمیتونه به ای سی و رگلاتور های آمپلی فایر صدمه وارد کنه . اینو همه دوستان در زمینه برق و الکترونیک میدونن
دستگاه شما هم روی قسمت آمپلی فایر ضربه و جای شکستگی نداره که بخوایم بگیم ضربه بسیار شدید خورده
به شما پیشنهاد میکنم به یه متخصص در باره این مشکل صحبت کنید و نظر اون هم بخواین و از هزینه تعمیر آمپ با خبر بشین

O X Y G E N

Registered User
لایک‌ها
173
دئستان بازم اینکارو کردم باز از کارت صدای m-audio خروجی گرفتم براش و وصل کردم به لاین سی دی ولی صدا نداره ولی وقتی دگمه cd direct رو میزنی صدا از باندها در میاد ولی تا صدارو میبرم روی ولوم 3یا 4 بازم اون صدای ناهنجارو میده بیرون .موندم چیکار کنم و باید بگم با آمپ خالی لاینهای دیگه کار نمیکنن و تا اون دگمه cd direct رو روشن نکنم صدایی بیرون نمیاد.

سیم باندهارو هم طبق معمول به سیاه و قرمز وصل کردم چون روی آبی و توسی گذاشتم صدایی در نیومد

دوتا از خروجی ها به صورت مستقیم و flat صدا میده و دوتا دیگش فقط وقتی صدا میده که طبقه اکولایزر (ساند پروسسور دستگاه) وصل باشه . که در واقع همین دو خروجی که توسط ساند پروسسور صدا میدن , خروجی اصلی امپلی فایرش هست .چون میتونی صدا رو با ساند پروسسورش تنظیم کنی . با این اوصاف و گفته های شما پورت مشکی و آبی خروجی اصلی سیستمه

داداش فکر کنم ترانست از این تغذیه سوییچینگ هاست .واتش هم خیلی پایینه که :eek: با این ترانس ولوم رو اصلا بالا نبر سیستم پروتکت میکنه :| با ترانس آهنی از اون بزرگ ها تست کن . دست کم 350 - 400 وات باشه .

omidatomic

Registered User
لایک‌ها
82
از سعید تی وی سونی گرفتم انصافا خوش برخورد و دقیق برام توضیح داد..

پروتکت تو آمپهای ماشینی که من دیدم 90 درصد از باندها میشه سعید از یه جفت باند دیگه استفاده کن ببین نتیجه چیه..
ممکنه بانداش قبلا جای دیگه استفاده شده مورد پیدا کرده.. یا اتصالات رو دوباره چک کن آمپ به نظر من سالمه یا سوکتاشو شاید اشتپ زدی یا ایراد جای دیگس مخصوصا سیمهای باند.
اگه نخونه کلا نمیخونه من کلیپو دیدم توولوم پایین خوبه.. بانداشم با ظبت دیگه تست کن.
بلاخره دستگاه برا بیشتر از25-30 سال پیشه حالا پایه و طوری اشکال نیست زیاد ولی اگه آمپ ایراد داشته باشه فیلمه..
البته آمپ اینا راحت تعمیر میشه کلا یه آی سی stk هستش و هر تعمیر کار واردی راحت عوضش میکنه..
استارتر پس نمیگیره عقیده من توافق کنید ببر بده فیکسش کنن هزینه تعمیر رو بگیر دستگاه هم انصافا تمیزه از اونایی که من دیدم.
راستی سعید این دوستمون راست میگه من الان ترنس خودمو دیدم کوچیکه ولی 500 وات زده فک کنم ترانس شما ضعیفه و استارتر موقع ارسال ترانس دیگه فرستاده.. وزن مال من 2 کیلو هستش.
عکس ترانستو بزار..]

Last edited:

O X Y G E N

Registered User
لایک‌ها
173
از سعید تی وی سونی گرفتم انصافا خوش برخورد و دقیق برام توضیح داد..

پروتکت تو آمپهای ماشینی که من دیدم 90 درصد از باندها میشه سعید از یه جفت باند دیگه استفاده کن ببین نتیجه چیه..
ممکنه بانداش قبلا جای دیگه استفاده شده مورد پیدا کرده.. یا اتصالات رو دوباره چک کن آمپ به نظر من سالمه یا سوکتاشو شاید اشتپ زدی یا ایراد جای دیگس مخصوصا سیمهای باند.
اگه نخونه کلا نمیخونه من کلیپو دیدم توولوم پایین خوبه.. بانداشم با ظبت دیگه تست کن.
بلاخره دستگاه برا بیشتر از25-30 سال پیشه حالا پایه و طوری اشکال نیست زیاد ولی اگه آمپ ایراد داشته باشه فیلمه..
البته آمپ اینا راحت تعمیر میشه کلا یه آی سی stk هستش و هر تعمیر کار واردی راحت عوضش میکنه..
استارتر پس نمیگیره عقیده من توافق کنید ببر بده فیکسش کنن هزینه تعمیر رو بگیر دستگاه هم انصافا تمیزه از اونایی که من دیدم.
پارسال یه پایونیر خریدم اونقدر تمیزو نو هستش با دنیا عوضش نمیکنم عاشقشم..
راستی سعید این دوستمون راست میگه من الان ترنس خودمو دیدم کوچیکه ولی 500 وات زده فک کنم ترانس شما ضعیفه و استارتر موقع ارسال ترانس دیگه فرستاده.. وزن مال من 2 کیلو هستش.
عکس ترانستو بزار..

مشاهده پیوست 513892

اینا STK نیست داداش . ترانزیستوریه ! اگه ترانزیستوراش مرخص شده باشه باید نمونه مشابه گیر بیاره که همه چینی هستن و دیگه مثل اولش صدا نمیدن . کیفیت میاد پایین

ولی تو صدای پایین صداش خوب بود و به نظر کیفیتش هم خوب بود . از طبقه قدرتش نمیتونه باشه ! به نظر من اول باید ترانس قوی ردیف کنه و بعدش هم به گفته شما بلندگوهارو چک کنه . خازن های داخل بلندگو هم عوض کنه که چه بهتر !

omidatomic

Registered User
لایک‌ها
82
اینا STK نیست داداش . ترانزیستوریه ! اگه ترانزیستوراش مرخص شده باشه باید نمونه مشابه گیر بیاره که همه چینی هستن و دیگه مثل اولش صدا نمیدن . کیفیت میاد پایین

ولی تو صدای پایین صداش خوب بود و به نظر کیفیتش هم خوب بود . از طبقه قدرتش نمیتونه باشه ! به نظر من اول باید ترانس قوی ردیف کنه و بعدش هم به گفته شما بلندگوهارو چک کنه . خازن های داخل بلندگو هم عوض کنه که چه بهتر !

توی این مدل رو دیدی متمعنی ؟
من توی اینو ندیدم ولی تو پایونیر خودم و دوتا کنوود دیگه رو دیدم هر سه stk با هیت سینک خیلی بزرگ بودش..

saeed_pa3x

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
275
دوستان بنده همه جوره تست کردم .اینجا ترانس 400 وات پیدا نمیشه متاسفانه شهر کوچیکی هستش.وقتی باربریش اینجا هر 10 الی 20 روز بار میبره حالا دیگه حسابش رو ببرین.

باندهارو به ضبط سونی FL7D نصب کردم قشنگ صدا میداد بدون هیچ مشکلی سالم سالم هستن.

کاست مورد نداره .اکولایزر مورد نداره .

رادیو روشن میشه ولی خب نمیدونم کار میکنه یا نه بازم خدا میدونه و فقط حکم دکور رو دراه

سی دی هم که وقتی میخوای درش رو باز کنی پیغام باز دشن رو میده ولی هرچی زور میزنه درش بیرون نمیاد.مثل این رایترهای کامپیوتر میشی وقتیکه بعد یه مدت درشون باز نمیشه و باید با سوزن بازشون کنی اونطوری شده

جناب اکسیژن عزیزو گرامی کلا قسمت آبی و طوسی باندها تعطیله اصلا صدا نداره فقط همون مشکی و قرمز کار میکنه وسلام .

قبلشم گفتم من فقط آمپ خالی رو با دوتا باندش وصل کردم و دگمه CD DIRECT رو زدم صدا در میاد اونم باز در حد 2تا ولوم نه بیشتر چون فورا دیستورد میشه و یا اینکه پخ پخ میکنه و یا اینکه پیغام پرودکت میده .

اینجا تعمیر کار حرفه ای داریم ولی برای این مورد دستگاها فکر نکنم باشه .باید تهران تعمیر بشه یا اینکه از روی اوراقی ها باز بشه و تعویض بشه که مثل روز اولش کار کنه

خدا هم کنه مورد از منبع تغذیه برقش باشه .حالا نمیدونم گه با220 کردنش مشکل حل میشه یا به همون صورت پابرجاست؟

featit

Registered User
لایک‌ها
134

درسته ترانزیستوریه... تو بیشتر ضبط های کننودی که من دیدم ترانزیستوری بوده... و متاسفانه به گفته دوستمون اگه نمونه مشابه نباشه دیگه ارزش نداره...
کلیپ رو دیدم... این مشکل از ترانس نیست و ورودیهاش مثل اول کار نمیکنه ... معمولا وقتی به AUX میزنی رو فون ... تیپ ... ویدئو همگی با AUX میخونه تو بیشتره ضبط های طبقه ای طبیعیه و یه سرویس جزیی نیاز داره ! ولی ماله ایشون تا سی دی دایرکت رو فعال نکنن صدا در نمیاد !

O X Y G E N

Registered User
لایک‌ها
173
جناب اکسیژن عزیزو گرامی کلا قسمت آبی و طوسی باندها تعطیله اصلا صدا نداره فقط همون مشکی و قرمز کار میکنه وسلام .

دوست گلم , دقت کن خروجی آبی و طوسی فقط با اکولایزر صداشون در میاد. خروجی اصلی دستگاه هستش
اون دوتا خروجی قرمز و مشکی ! خروجی مستقیم آمپ هست . صداش هم کاملاًFLAT هست و کیفیتش یا اون دوتا خروجی که از ساند پروسسور عبور میکنه زمین تا آسمون فرق میکنه !

شما اکولایزر هم به آمپ وصل کن ببین صدای اون دوتا خروجی آبی و خاکستری چطوره ؟ البته بازم تاکید میکنم حتماً ترانس قوی گیر بیار . اون ترانس به هییییییییییییییییچ وجه جواب گوی آمپ و اون دوتا بلندگوی قویش نیست . به هیچچچچچچچچچچ وجه
من مشکل پروتکت کردن آمپ رو ولوم 1/4 با این ترانس 200 واتی رو عادی میدونم .

شما دستگاه (آمپ+اکولایزر) رو ببر پیش تعمیرکار و بگو با ترانس 110 ولت قوی چک کنه ! اگه مشکلی نداشت که هیچ ... اگه مشکلی داشته باشه بهت میگه چشه

قسمت درب سی دی هم درست میشه . یه سرویس بشه درست میشه . شاید از تایم خارج شده

saeed_pa3x

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
275
دوست گلم , دقت کن خروجی آبی و طوسی فقط با اکولایزر صداشون در میاد. خروجی اصلی دستگاه هستش
اون دوتا خروجی قرمز و مشکی ! خروجی مستقیم آمپ هست . صداش هم کاملاًFLAT هست و کیفیتش یا اون دوتا خروجی که از ساند پروسسور عبور میکنه زمین تا آسمون فرق میکنه !

شما اکولایزر هم به آمپ وصل کن ببین صدای اون دوتا خروجی آبی و خاکستری چطوره ؟ البته بازم تاکید میکنم حتماً ترانس قوی گیر بیار . اون ترانس به هییییییییییییییییچ وجه جواب گوی آمپ و اون دوتا بلندگوی قویش نیست . به هیچچچچچچچچچچ وجه
من مشکل پروتکت کردن آمپ رو ولوم 1/4 با این ترانس 200 واتی رو عادی میدونم .

شما دستگاه (آمپ+اکولایزر) رو ببر پیش تعمیرکار و بگو با ترانس 110 ولت قوی چک کنه ! اگه مشکلی نداشت که هیچ ... اگه مشکلی داشته باشه بهت میگه چشه

قسمت درب سی دی هم درست میشه . یه سرویس بشه درست میشه . شاید از تایم خارج شده

اگه مشکل از ترانس نباشه چی میشه ؟ اینا قابل تعمیر هستن؟ واقعا آدم باید اینقدر بی وژدان باشه که دستگاه خراب برام بفرسته واقعا میمونم که چی بگم

فقط از خدا میخوام که 900 تا بلا بهش بزنه .برای دوا دکتر خرج کنه . اون که اشک زنو بچه منو دراورده انشالله خدا آنچنان داغی بهش بزنه که هیچوقت برنگرده . منم واگذارش میکنم به امام حسین چون تو این روزا این دستگاهو بهم داده . نامرد حتی نیومد بگه که حزینه تعمیرشم میدم . خدا ازت نگذره مسعود فدوی .خدا نگذره ازت آخ که جیگرمو آتیش زدی خدا جیگرت رو آتیش بزنه .

O X Y G E N

Registered User
لایک‌ها
173
اگه مشکل از ترانس نباشه چی میشه ؟ اینا قابل تعمیر هستن؟ واقعا آدم باید اینقدر بی وژدان باشه که دستگاه خراب برام بفرسته واقعا میمونم که چی بگم

فقط از خدا میخوام که 900 تا بلا بهش بزنه .برای دوا دکتر خرج کنه . اون که اشک زنو بچه منو دراورده انشالله خدا آنچنان داغی بهش بزنه که هیچوقت برنگرده . منم واگذارش میکنم به امام حسین چون تو این روزا این دستگاهو بهم داده . نامرد حتی نیومد بگه که حزینه تعمیرشم میدم . خدا ازت نگذره مسعود فدوی .خدا نگذره ازت آخ که جیگرمو آتیش زدی خدا جیگرت رو آتیش بزنه .

اگه مشکل از ترانس باشه دستگاه خب رو ولوم بالا کار نمیکنه ! ترانس دچار افت توان میشه و خیلی داغ میکنه . دستگاه هم که جریان مورد نیازش تامین نیست , پروتکت میکنه که که یه وقت به طبقه قدرت دستگاه آسیب وارد نشه .
کلاً پروتکت کردن و با خاموش روشن کردن دستگاه رفع شدن , ایرادی نداره ! ولی اگه عبارت پروتکت به صورت دائم رو دیسپلی نمایان باشه ایاد محسوب میشه .

من فکر میکنم این دوستمون کم لطفی کردن و ترانس توان پایین براتون فرستادن . چون اون ترانس آهنی ها خیلی گرون هستن . مثلا قیمت یه ترانس 500 واتی 80 - 90 تومن بلکه بیشتره !!!

اگه مشکل هم از ترانس نباشه , باید طبقه قدرت دستگاه تعمیر بشه . احتمالاً باید ترانزیستورها تعویض بشن .

saeed_pa3x

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
275
اگه مشکل از ترانس باشه دستگاه خب رو ولوم بالا کار نمیکنه ! ترانس دچار افت توان میشه و خیلی داغ میکنه . دستگاه هم که جریان مورد نیازش تامین نیست , پروتکت میکنه که که یه وقت به طبقه قدرت دستگاه آسیب وارد نشه .
کلاً پروتکت کردن و با خاموش روشن کردن دستگاه رفع شدن , ایرادی نداره ! ولی اگه عبارت پروتکت به صورت دائم رو دیسپلی نمایان باشه ایاد محسوب میشه .

من فکر میکنم این دوستمون کم لطفی کردن و ترانس توان پایین براتون فرستادن . چون اون ترانس آهنی ها خیلی گرون هستن . مثلا قیمت یه ترانس 500 واتی 80 - 90 تومن بلکه بیشتره !!!

اگه مشکل هم از ترانس نباشه , باید طبقه قدرت دستگاه تعمیر بشه . احتمالاً باید ترانزیستورها تعویض بشن .

طبقه قدرت کجا هستش داخل خود آمپیلی فایر هستش؟ حالا اصلا این طبقه سالمش پیدا میشه؟

O X Y G E N

Registered User
لایک‌ها
173
طبقه قدرت کجا هستش داخل خود آمپیلی فایر هستش؟ حالا اصلا این طبقه سالمش پیدا میشه؟

طبقه قدرت یه مدار هست که شامل یه سری خازن و دیود و رزیستور و ترانزیستورهای صدای دستگاه میشه ! بهش میگن طبقه قدرت . چون برآورده کردن برق مورد نیاز برای درایو کردن بلندگو وظیه این ترانزیستورهاست .

البته من تخصص فنی ندارم . اما شما بهتره دستگاه رو ببری پیش تعمیرکار تخصصی آمپلی فایر ! نه اینهایی که تلویزیون و اینجور چیزا تعمیر میکنن . کار اینها نیست .

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا