برگزیده های پرشین تولز

كتاب هاي علمي تخيلي ميخواين باين تو

Muhammadinfo

کاربر فعال علم و دانش
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
72
کسی کتاب گیلگمش را به فارسی لینک نداره.

H.P

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
چند روزي نبودم با تشكر از اين كه اين همه همكاري كردين و كتاب هاي به اين زيبايي معرفي كردين .

با تشكر H.P

Heaven

Registered User
لایک‌ها
0
این سه گانه کوه های سپید و . . رو من بچگی هام خوندم هنوز هم توی کفش هستم. یک سه گانه دیگه هم همین نویسینهد انگلیسی داره که به همبن خبی نیست ولی زمین نمیشه گذاشت. کسی خونده؟
البته Sci-Fi نیست ولی تخیلی تا بخواید.

AzhyDehAk

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
2
كتاب The Shining از اثار Stephen King هم جالبه...البته در ژانر Sci-Fi نيست..ولي به خوندنش مي ارزه. چند وقت پيش هم يك رمان خوندم به اسم Valhalla Rising از اثار Clive Cussler البته سبك اين كتاب هم به طور دقيق علمي- تخيلي نيست...ولي با كتاب هايي كه معرفي كرده بودي فكر مي كنم از هر دوي اين رمانها لذت ببري.
اها...الان يادم اومد كه اگر مجموعه داستان هاي The Eye in The Pyramide رو هم پيدا كردي از دست نده. فقط اسم نويسنده هاش يادم نيست.

H.P

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
ممنونم حتما تهيه ميكنم و ميخونم بازم ممنونم
با تشكر از شكا H.P

seymour

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
84
به نقل از AzhyDehAk :
كتاب The Shining از اثار Stephen King هم جالبه...البته در ژانر Sci-Fi نيست..ولي به خوندنش مي ارزه. چند وقت پيش هم يك رمان خوندم به اسم Valhalla Rising از اثار Clive Cussler البته سبك اين كتاب هم به طور دقيق علمي- تخيلي نيست...ولي با كتاب هايي كه معرفي كرده بودي فكر مي كنم از هر دوي اين رمانها لذت ببري.
اها...الان يادم اومد كه اگر مجموعه داستان هاي The Eye in The Pyramide رو هم پيدا كردي از دست نده. فقط اسم نويسنده هاش يادم نيست.
robert shea بود و robert wilson ...نسخه اصلی رو خوندی دیگه ، چون فکر نکنم ترجمه شده باشن ...
169.gif

به نقل از Heaven :
این سه گانه کوه های سپید و . . رو من بچگی هام خوندم هنوز هم توی کفش هستم. یک سه گانه دیگه هم همین نویسینهد انگلیسی داره که به همبن خبی نیست ولی زمین نمیشه گذاشت. کسی خونده؟
البته Sci-Fi نیست ولی تخیلی تا بخواید.
کارای جان کریستوفر رو میگی ، heaven جان ...
118.gif

AzhyDehAk

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
2
به نقل از seymour :
robert shea بود و robert wilson ...نسخه اصلی رو خوندی دیگه ، چون فکر نکنم ترجمه شده باشن ...

]

دقيقا اين عكس اون نسخه اي بود كه خوندم...فقط يه نمه بالاي 18 ساله ها:blush:

اين كتاب هايي كه معرفي شد هيچ كدوم ترجمه نشده (تا جايي كه خبر دارم) بايد اونها رو به صورت ebook با نرم افزار هاي file sharing دانلود كرد...البته اگر اهل گشتن باشي مي توني نسخه چاپي رو هم پيدا كني.:happy:

Illum_EitP-1975.jpeg

Heaven

Registered User
لایک‌ها
0
کارای جان کریستوفر رو میگی ، heaven جان ...

آره عزیزم. دقیقا همین رو می گم. خیلی حال کردم که می شناختی. آقا من یه تابستون که دبستان بودم. اینو توی کتابخونه کانون پرورش فکری دیدم. همون ورز هم از صدا وسیما اومدده بودن فیلم برداری. هی به ما می گفتن نمی دونم برید اون طرف بعد بدوید به سمت دوربین و کتاب هاتون رو تکو.ن بدید!! من هم توی بحر کتاب اصلا روی کره زمین نبدوم که. خلاصه ریدم توی کار اونا. فکرش رو بکن همه رو جمع می کرن منم با کتابم می کردن توی جمعیت. بعدش آقای کاگردان: "همه ساکت دوربین آماده صدا . حرکت" بعد دستش ر ومی اورد پایین همه می دوئیدن من سیخ وایساده اون وسط تا گردن توی کتاب. خلاصه وضعیتی بود!!!!

این سه گانه خیلی با حال بود. وقتی جدا می خوندی هر کدوم یه داستان مستقل بود وقتی باهم می خوندی پیوسته میشد. همونطور که گفتم یک کتاب دیگه هم همین جان کریستوفر داره به اسم "شهریا آینده و ..."

فدات شم سیمور دلم تنگ شده بود!!!
93.gif

Heaven

Registered User
لایک‌ها
0
من النا چند سال که اصلا ساینس فیکشن نخوندم ولی یادمه دوره راهنمای و دبیرستان سی کلارک رو می پرستیدم به خصو چهار گانه "مایا" (البته اگر اسمش درست سادم باشه). یک رمان کامل و عالی ود به همراه کلی تخیل و اطلاعات علمی توام. جلد چهارمش البته تخیل لگام گسیخته دیوانه وار بود که من یادمه می پرستیدم. یادش بخیر

seymour

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
84
به نقل از Heaven :
آره عزیزم. دقیقا همین رو می گم. خیلی حال کردم که می شناختی. آقا من یه تابستون که دبستان بودم. اینو توی کتابخونه کانون پرورش فکری دیدم. همون ورز هم از صدا وسیما اومدده بودن فیلم برداری. هی به ما می گفتن نمی دونم برید اون طرف بعد بدوید به سمت دوربین و کتاب هاتون رو تکو.ن بدید!! من هم توی بحر کتاب اصلا روی کره زمین نبدوم که. خلاصه ریدم توی کار اونا. فکرش رو بکن همه رو جمع می کرن منم با کتابم می کردن توی جمعیت. بعدش آقای کاگردان: "همه ساکت دوربین آماده صدا . حرکت" بعد دستش ر ومی اورد پایین همه می دوئیدن من سیخ وایساده اون وسط تا گردن توی کتاب. خلاصه وضعیتی بود!!!!
عجب بانمک
302.gif
... داداش کوچولوی من همین الان داره قسمت سوم سه گانه اول رو می خونه ...
300.gif

به نقل از Heaven :
فدات شم سیمور دلم تنگ شده بود!!!
93.gif
ما هم همین طور ... ما هم همینطور ...
92.gif

seymour

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
84
به نقل از Heaven :
... سی کلارک رو می پرستیدم به خصوص چهار گانه "مایا" (البته اگر اسمش درست سادم باشه). ر
منظورت " راما " نیست ؟
302.gif

البته اینجا اکثر دوستان آسیموف رو ترجیح می دن ظاهرا ... :cool:

Heaven

Registered User
لایک‌ها
0
آره . بابل تو دائره المعارفی واقعا. آره راما منظورم بود اسمش فراموشم شده بود. من هم خیلی آسیموف ور دوس تدارم. ولی حقیقا بیشتر رومان جنایی نویس بود تا علمی تخیلی نویس. آسیموف داشمند تر بود در کل. البته به عقیده این بنده حقیر اینطوریه.

Daneel Olivaw

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
31
جان کریستوفر یه سه گانه ی دیگه هم داره که من بیشتر از آن سوی سرزمینهای شعله ور دوستش دارم: گوی آتش، سرزمین تازه کشف شده، رقص اژدها

ولی البته به پای کوههای سفید ... که نمی رسه :)

راستی منم سه گانه ی کوههای سفید رو وقتی 9-10 سالم بود تصادفی تو کتابخونه ی کانون پرورش فکری پیدا کردم:D

H.P

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
اين سه گانه كوه هاي سفيد از كيه ؟ سبكش چيه ؟

ميخوام بخرمش !

Daneel Olivaw

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
31
به نقل از H.P :

ميخوام بخرمش !

جان کریستوفر

سبکش هم علمی- تخیلیه، در مورد مبارزه با فضاییهاییه که زمین و انسانها رو اسیر کردن ...

H.P

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
يه كتاب ديروز ديدم به نام دايره وحشت البته نميدونم قشنگ بود يا نه ؟

easter

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
دوست عزیز H.P

یک پیام خصوصی برایتان فرستادم.

H.P

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از easter :
دوست عزیز H.P

یک پیام خصوصی برایتان فرستادم.

پيام شما را خواندم ولي من در شهرستان هستم.

Heaven

Registered User
لایک‌ها
0
به نقل از H.P :

ميخوام بخرمش !
همونطور که دوستمون گفتن از جان کریستوفر هستش. کوه های سفید، شهر طلا و سرب، و یه چیز دیگه که یادم نیست.

اینها شدیدا در ایران و دنیا پر طرفئدار هستند و جالب اینکه بین علاقمندانش من خودم توی فامیل سه نفر چهل و پنجاه ساله می شناسم!!!!

این کتاب ها رو اگر جدا بخونی هر کدوم یک داستان دارن ولی در کنار هم یک ماجرای کلی رو کامل می کنن و یک داستان بزرگتر در واقع ایجا میشه نه مثل سه گانه های دیگه که فقط یه کم به هم ربط دارن. به نظر من در خریدش معطل نکن. شاهکارند.

بالا