برگزیده های پرشین تولز

مشاوره برای خرید پردازنده ، مادربرد ، رم

وضعیت
موضوع بسته شده است.

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611

mojtabahhh

Registered User
لایک‌ها
60
به عنوان هارد ویندوز نمیتونید استفاده کنید . چون باید توسط ویندوز سون 64 بیت بصورت gpt پارتشین بندی بشه .
.
هارد رو با دیتا میخوام بگیرم
دیتا که پا نمیشه؟
کلا نمیشه ازش بعنوان درایو ویندوز استفاده کنم؟

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611

reza76622201

کاربر حرفه ای سخت افزار
لایک‌ها
3,630
@reza76622201
بحث سر استانداردها و جوایز و مدال‌ها و غیره نیست دوست عزیز
اصلاً فکر کنیم Rog Poseidon بهترین ایده برای کولرهای نسل آینده کارت‌هاست و ایسوس در این طراحی عالی عمل کرده.
ولی شما متوجه نکته مطلب نشدید، علم در حال پیشرفته و شرکت‌های بزرگ برای عقب نیفتادن از رقبا کلی پول خرج تحقیقات و نوآوری‌ها میکنن. Rog Poseidon هم یکی از همین نوآوری‌هاست که عملکرد خوبی در پایین آوردن دمای کارت‌های داغ داشته و برای اورکلاکینگ بسیار مناسبه. ولی سؤال اینه که این خنک کننده در حال حاضر تا چه حد برای کارت‌هایی که جهت استفاده کاربران عادی ساخته میشن کاربرد داره!
حتی R9 290X هم که جرء کارت‌های بسیار داغ به حساب میاد با ایر کولینگ مناسب به دمای مطلوب میرسه چه برسه به GTX 780
هیچ کاربر عادی راضی نمیشه کارت Asus ROG Poseidon GTX 780 Platinum 3GB GDDR5 رو به قیمت 2،270 بخره وقتی کارت‌های رقیب ارزونتر و بعضاً با عملکرد بهتر در بازار موجودند، مگر اینکه مشاوره اشتباه گرفته باشه!
اینها همه از اصول اولیه بازاریابیه، قطعاً ایسوس هم وقتی این سری از کارت‌‎ها رو راهی بازارها کرد انتظار فروش چشمگیری نداشته (و اگه داشته مسلماً موفق نبوده)

این قیمت‌ها رو مقایسه کنید:
Asus ROG Poseidon GTX 780 Platinum 3GBGDDR5 قیمت: 2،270
Asus GTX 780 OC DCII 3GB GDDR5 قیمت: 1،960
Gigabyte GTX 780 OC WF 3X 3GB GDDR5 قیمت: 2،050

حالا فرض میگیریم بنده اینجام تا از شما برای انتخاب بین این سه کارت مشاوره بگیرم.
چه توجیهی میتونید بیارید که من Rog Poseidon بخرم؟ چرا باید 200-300 بیشتر پول بدم؟ این پول اضافه رو قراره برای خوشگلی و ظرافت ساخت کارت بدم یا عملکرد بهترش؟
دو کارت دیگه چه ضعفی دارن که خریدشونو توصیه نمیکنید؟

بهتره که مشاور صرفه و صلاح مصرف کننده رو در نظر بگیره...
عزیز شما از طرف کسی نمی خواد بحث کنید که هیچ کاربر عادی راضی نمیشه و .... کاربر عادی که اصلا علمشو نداره میاد مشاوره میگیره و یا قانع میشه یا نمیشه. این ربطی به بحث علمی و منطقی نداره. این از این.
شما می فرمائید این کارت شکست خورده!!!! این حرف واقعا هیچ پایه علمی و واقعی نداره و مشخصه که از روی تعصبه که یکی از بهترین محصولات یکی از برترین برندهای کارت گرافیک رو که مدالهای متعددی کسب کرده رو زیر سوال می برید. شما یعنی خودتونو از این سایتهای جهانی که معرفی کردم بالاتر می دونید!!!!
اینو دیگه افرادی که در خصوص اورکلاک کارت گرافیک تحربه دارن می دونن که اور کلاک کردن کارت گرافیک اولا خیلی راحته و کاملا نرم افزاریه و هر فرد عادی یه بار ببینه راحت یاد میگیره و اساسی ترین مساله در اورکلاک , مهار دماست که این کارت از پس اون خوب برمیاد پس شما یه کارت واقعا یک سر و گردن بالاتر از 780 تهیه کردید , اینم توجیهشه. اما فقط 300000 تومان بیشتر پول دادید. شما این کارت رو با نرم افزار خودش راحت می تونید اورکلاک بالایی بکنید. صرفا به دلیل سیستم خنک کننده قوی. اما گیگابایت معرفی شده تا این حد توانایی نداره.
در هر صورت بنده اگه شما نظر خودتونو داده بودید و کاری به نظر بنده و دیگران نداشتید به نظرتون احترام میگذاشتم و چیزی نمی گفتم. اما شما علنا دارید با نظر خودتون نظر بنده رو زیر سوال می برید. اونم صرفا با دلایلی که کاملا سلیقه ای هستش. از نظر بنده این سیستم خنک کننده چون اجازه اورکلاک بالایی رو میده ارزش 300000 تومان هزینه رو داره. اگر ارزش نداشت این همه مدال این کارت گرافیک نمی گرفت. شما میگید اصلا کاری به این مدالها ندارید!!! اتفاقا این سایتهای معروف هستند که کاملا تخصصی علمی این کارتها رو تست می کنن. اینکه شما اینهارو قبول ندارید مشکل خودتونه. ضمنا ایشون هزینشون به این کارت گرافیک هم می خوره.
نهایتا اگه دوست داشتید که بحث این تاپیک از عنوان اصلیش خارج نشه یه تاپیک دیگه بزنید تا اونجا مقایسه این دو کارت رو با احتساب p/p ادامه بدیم. نهایتا این دوستمون هستند که باید نتیجه لازم رو بگیرن. البته بنده به هیچ وجه نمیگم گرافیک گیگابایت معرفی شده بده. اما باز هم به نظر بنده ایسوس که معرفی کردم و به پول ایشونم جور در میاد بهتره.

arash_dvb

Registered User
لایک‌ها
31
سلام.مادربردم بویستار h61mgv3 هستش 120 ت خریده بودم.میخوام یه i5 و کات گراف r9270x بخرم.اصلا میشه روی این مادربرد ارزان قیمت این قطعاتو انداخت؟

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
سلام.مادربردم بویستار h61mgv3 هستش 120 ت خریده بودم.میخوام یه i5 و کات گراف r9270x بخرم.اصلا میشه روی این مادربرد ارزان قیمت این قطعاتو انداخت؟

بله فقط باید cpu 1155 بگیرید مثل مدل زیر
Intel Core i5-3450 615t
برای گرافیک هم مشکلی نیست . ولی باید پاورتون حداقل 500 وات از برند گرین باشه .

reza76622201

کاربر حرفه ای سخت افزار
لایک‌ها
3,630
سلام هونطور که دوستمون گفتند باید CPU که روی سوکت 1155 سوار بشه تهیه کنید که این بسته به هزینه ای که می تونید بکتید انتخابهای متفاوتی دارید. اما خرید پاور گرین کاملا اشتباهه. با پولش می تونید پاور Corsair که یک برند جهانی است تهیه کنید. گرین ایرانی است و برند نیست و از نظر کیفیت به گرد پاور نامبرده نمیرسه.

reza76622201

کاربر حرفه ای سخت افزار
لایک‌ها
3,630
بله فقط باید cpu 1155 بگیرید مثل مدل زیر
Intel Core i5-3450 615t
برای گرافیک هم مشکلی نیست . ولی باید پاورتون حداقل 500 وات از برند گرین باشه .
شما خودتونم اون دفعه اذعان داشتید که گرین با این قیمتها بدرد نمیخوره. پس چرا بازم گرین رو پیشنهاد می دید و تازه اونو برند معرفی می کنید؟

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
شما خودتونم اون دفعه اذعان داشتید که گرین با این قیمتها بدرد نمیخوره. پس چرا بازم گرین رو پیشنهاد می دید و تازه اونو برند معرفی می کنید؟
سیستمشون های اند نیست . تو این موارد گرین جوابگوست . اگر سیستم گیمینگ بود یا برای کارهای رندرینگ انرمکس رو پیشنهاد میدادم .
دلیل اصلی هم فاکتور قیمت هست .

reza76622201

کاربر حرفه ای سخت افزار
لایک‌ها
3,630
کدوم قیمت آخه؟! قبلا هم بحث شد که قیمت گرین با برندها یکی شده.پس ارزش خرید نداره

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
ENERMAX Revolution XT 630w
450 تومن قیمتش هست که پاوری هست با 80 plus gold . ولی green 600-hp رو میتونن با 260 خرید کنند . انرمکس پاور خوبی هست . ولی باید این دوستمون توانایی هزینه کردن داشته باشند . پاور 600 گرین هم با توجه به سیستم ایشون جوابگوست .

beloti274

Registered User
لایک‌ها
106
یه سوال داشتم بچه ها
من یه کیبورد کورسیر دارم که حروف فارسی نداره
دوتا سوال
آیا حروف به رنگ شیشه یعنی همون بی رنگ داخل بازار هست
یا دستگاهی هست که بشه روش هک کرد

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
یه سوال داشتم بچه ها
من یه کیبورد کورسیر دارم که حروف فارسی نداره
دوتا سوال
آیا حروف به رنگ شیشه یعنی همون بی رنگ داخل بازار هست
یا دستگاهی هست که بشه روش هک کرد
بله لیبل شیشه ای هست هست .

reza76622201

کاربر حرفه ای سخت افزار
لایک‌ها
3,630
ENERMAX Revolution XT 630w
450 تومن قیمتش هست که پاوری هست با 80 plus gold . ولی green 600-hp رو میتونن با 260 خرید کنند . انرمکس پاور خوبی هست . ولی باید این دوستمون توانایی هزینه کردن داشته باشند . پاور 600 گرین هم با توجه به سیستم ایشون جوابگوست .
پاور 650 وات کورسیر قیمت 248000 تومان. پس خرید گرین با این قیمت اشتباهه

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
کرسیر گارانتیش اگر خوب بود ارزش داشت . ولی متاسفانه گارانتی خوبی نداره .
چند سال پیش تک دیتا سیلوراستون میاورد . پاورها اکثرا relabel میشدند . امیدوارم وارد کننده فعلی کرسیر این کار نکنه . چون این اختلاف قیمت با انرمکس یک مقدار شک بر انگیزه .

eghana

Registered User
لایک‌ها
33
حالا شد. عزیز مادربورد واسه این پردازنده به این راحتی ها گیرتون نمیاد. چون سوکتش 478 هستش. خیلی شانسی یه دست دوم اگر گیرتون بیاد اونم معلوم نیست سالم باشه و ... در کل به نظر من اصلا ارزش نداره خرج این سیستم بکنید. ببرید بازار بفروشید و سیستم بر پایه سوکت 1150 ببندید.پاورتون هم مارک MEC هست که خیلی قدیمیه و روی سیستم جدید می تونید بزارید ولی دیگه عمرشو کرده.
داداش تشکر ..ولی ببخشید شما مطمئنید سی پی یو 487 هستش؟؟ ..چون مانوال مادربردو نگاه کردم زده lga 775 socket ..سی پی یوشم زیاد قدیمی نیست ..مادر بردم پارسال گرفتم ..مادر بردم p5ql asus هست..
سی پی یو این بود(البته هر چی رو سی پی یو بود رو ننوشتم.چون پاک شده معلوم نیست)
intel m c 04
pentium@ 4
3.49 ghz
sl7py mala

Last edited:
وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا