برگزیده های پرشین تولز

مشاوره برای خرید پردازنده و مادربرد

pay

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
لیست چندان کاملی نیست .
یه مسئله ای هم که هست اینه که حساب کسایی که مجول های حافظه رو می سازن با شرکت هایی که رم رو به بازار می دن فرق می کنه مثلا همین سامسونگ هم بزرگترین سازنده ماجول های حافظه تو دنیاست هم می شه گفت بهترین شونه ولی رم هایی که با مارک خود سامسوگ تو بازار هستن زیاد مالی نیستن!
دلیلش هم اینه که همین برد چاپی که به نظر آدم چیز خیلی ساده ای می آد خودش یه تخصصه اصلی سازنده های رم هستش مثلا همین OCZهم از ماجول های سامسونگ استفاده می کنه(اگه اشتباه نکنم) ولی محصول نهاییش زمین تا آسمون با مال خود سامسونگ تفاوت داره!

Xradical

Registered User
لایک‌ها
4
به نقل از pay :
لیست چندان کاملی نیست .
یه مسئله ای هم که هست اینه که حساب کسایی که مجول های حافظه رو می سازن با شرکت هایی که رم رو به بازار می دن فرق می کنه مثلا همین سامسونگ هم بزرگترین سازنده ماجول های حافظه تو دنیاست هم می شه گفت بهترین شونه ولی رم هایی که با مارک خود سامسوگ تو بازار هستن زیاد مالی نیستن!
دلیلش هم اینه که همین برد چاپی که به نظر آدم چیز خیلی ساده ای می آد خودش یه تخصصه اصلی سازنده های رم هستش مثلا همین OCZهم از ماجول های سامسونگ استفاده می کنه(اگه اشتباه نکنم) ولی محصول نهاییش زمین تا آسمون با مال خود سامسونگ تفاوت داره!

...خصوصا اينكه اختلاف بين عملكرد حافظه ها تو زمانبندي كردنشون مشخص ميشه كه كدوم حافظه ميتونه تو بهترين زمانبندي پايدار تر و بالاترين عملكرد رو داشته باشه

SherlockHolmes

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
825
له. بعضيا كه مخالف AMD هستن اينو يك حقه دونستن كه خريداران را گول بزنه در حالي كه اصلا اين طور نيست
مثلا همين Athlno 64 3800+ سرعتش 2400MHz بيشتر نيست اما كارآيي اش حرف نداره
___
دقیقا همی طوری یه اگه روی پکش هم نگاه کنین بالا سمت چپ نوشته oprated at 18xx !
همه CPU های AMD همین طوری هستن و این یه عیب نیست بهش می گن Pentium rating یعنی مثلا CPU شما با وجود اینکه تو فرکانس 1.8 کار می کنه ولی در مقایسه با محصولات اینتل با 2.2 قابل مقایسه هستش.
ممنون دوستان! :)
من 1 douron 800 داشتم اينطوري نبود!!جديدا اينطوري شده؟

pay

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
من 1 douron 800 داشتم اينطوري نبود!!جديدا اينطوري شده؟
نه قبلا هم زمان K6 از همین سیستم نامگذاری استفاده می کرد بعد زمانی که اولین سری Athlon ها(Thunderbird) عرضه شد یه مدت کنار گذاشتش ولی دوباره از Athlon XP برگشت سر سیستم قبلی!

Rafigh

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از MohammadR :
اينتل خيلي وقته CPU 64 بيتي داده البته جنبه ي استفاده ي خانگي نداره و بيشتر در ايستگها هاي كاري و سرورها و... استفاده ميشه
اسمشم itanium هست كه Itanium 2 هم چندان جالب نبود!
البته Xeon هم 64 بيتي داره سري جديدش
موفق باشي!

سلام
AMD براي توليد پردازنده هاي 64 بيت خود ، همان کاري را کرده که اينتل در مورد پردازنده هاي 80386 کرده بود ؛ در آن زمان ، اينتل طول « پهناي ثبات » را در پردازنده هاي 16 بيتي80286 ، افزايش داد و آن را به 32 بيت رساند و بدون تغيير در معماري قبلي، آن را با دو حالت سازگار کرد . و اين اولين انقلاب در توليد پردازنده هاي X86 بود . در نتيجه ، پردازنده ي جديد هم با حالت 16 بيت سازگاري کامل داشت و هم اينکه وسعت محاسبات آن افزايش يافته بود. AMD نيز طول پهناي ثبات 32 بيتي را به 64 بيتي افزايش داده و اين کار باعث مي شود کاربر بتواند برنامه هاي 32 بيت و 16 بيت خود را به راحتي اجرا نمايد و به راحتي و با اطمينان به سوي ساختار 64 بيت گام بردارد . AMD نام اين فناوري را X86-64 نهاده است . بر خلاف پردازنده هاي جديد AMD ، نوعي از پردازنده هاي اينتل به نام « ايتانيوم » بر پايه ي معماري نوين 64 بيتي کار مي کنند و سريعترين پردازنده براي محاسبات 64 بيتي هستند اما براي اجراي برنامه هاي 32 بيتي در آنها ، نياز به يک شبيه ساز سخت افزاري است که بازدهي پردازنده را بسيار پائين مي آورند .
من شنيده بودم اينتل هم بر مبناي هسته Prescott قصد ساخت پردازنده 64 بيتي داره البته با قابليت ذكر شدهدر بالا و همينطور اين پردازنده توسط چيپ 915p و925x ساپورت خواهد شد مي خواستم ببينم راست است يا نه .
متشكرم

Xradical

Registered User
لایک‌ها
4
به نقل از Rafigh :
من شنيده بودم اينتل هم بر مبناي هسته Prescott قصد ساخت پردازنده 64 بيتي داره البته با قابليت ذكر شدهدر بالا و همينطور اين پردازنده توسط چيپ 915p و925x ساپورت خواهد شد مي خواستم ببينم راست است يا نه .متشكرم

فكر كنم اسم رمزي yamhill رو داشته باشه درهر حال فعلا كه اينتل تو ارائه نسخه4 گيگاهرتزي p4 پرسكات مونده چه برسه بخواد 64 بيتيش رو بده بيرون

pay

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
Yamhill اولین طرح 64 بیتی اینتل بود (واسه دسکتاپ) فکر کنم یه سال قبل لغو شد (مثل خیلی های دیگه امسال هم که Tejas لغو شد) آخرین خبری هم که راجع به 64 بیتی اینتل خوندم ای بود:
http://www.xbitlabs.com/news/cpu/display/20040810014233.html

بیشتر شبیه چیزیه که رفیق گفت !

Jacky

مدیر بازنشسته - فروشنده معتبر
کاربر فعال
لایک‌ها
34
دوستان اين قيمتها يي كه خواهم گفت مربوط به همين امروز است . 87000 تومان K8VM800M و 98000 تومان K8NS .
124000 تومان CPU Sempron 3100 و جالب اين جاست كه قيمت Athlon XP 2800 بالاي 130000 تومان است :eek:
و يك مادربرد ي در سطح بالا براي XP مانند 7VNNXP نيز حدود 130000 تومان است .
با توجه به اين قيمتها و مطالب ارزشمندي كه شما عزيزان گفتيد ، واقعا حمافت است كه كسي Athlon XP بخره
:blink:
من در جايي ديگه اي كه صحبت درباره CPU بود ، خوندم كه درباره چيپ هاي Nforce3 250 صحبت كرده بوديد فقط نتيجه چي شد آيا اين سري از چيپ هاي Nvidia نيز از K8T800 VIA سر تره ؟ و خريد كدام يك منطقي تره ؟

pay

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
من در جايي ديگه اي كه صحبت درباره CPU بود ، خوندم كه درباره چيپ هاي Nforce3 250 صحبت كرده بوديد فقط نتيجه چي شد آيا اين سري از چيپ هاي Nvidia نيز از K8T800 VIA سر تره ؟ و خريد كدام يك منطقي تره ؟
فرق زیادی بین Nforce3 250 با K8T800 Pro نیست مونده به سلیقه طرف!
البته این K8M800 در واقع مدل با گرافیک Onboard ,K8T800 هستش که یه خورده از Pro قدیمی تره !

Xradical

Registered User
لایک‌ها
4
به نقل از Jacky :
من خودم nforce 3 250 رو پيشنهاد ميدم چون هم ميشه درايورهاي برتري رو از nvidia (با توجه به سابقه درخشانش)
براي اين چيپست داشت كه ميتونه هماهنگي بهتر و عملكرد بالاتري رو در athlon 64 پيش بيني كرد هم اينكه ويژگيهاي منحصر به فردي مثل مجتمع بودن Gigabit LAN و مهمتر از اون Firewall منحصر ، نسبت به ساير سازنده هاي چيپست مانند via و محصول قابل رقابت اون، چون VIA K8T800 PRO داشت هر چند اين چيپست با عملكردي در سطح Nforce3 250 والبته هزينه هاي كمتر كاملا رقابت بين چيپستهاي رو در پلتفرم athlon 64 بوجود مياره دركل Nforce3 250 ارجهيت داره خصوصا پيكربندي سيستمي با Nforce3 250 و يك محصول از خانواده geforce ميتونه هماهنگي بهتري رو ايجاد كنه دو تا برد رويايي هم براي اين چيپست پيشنهاد ميشه كه در صورت نامحدود بودن هزينه بهترين انتخابها هستن:
1.msi k8n neo platinium
2.dfi lan party ut nf3250gb
خصوصا دومي كه از زيادي متعلقاتش داره منفجر ميشه!
راستي تازگيا يه شركتي تو ايران نمايندگي محصولات dfi رو به عهده گرفته البته اسمش يادم نيست ولي تو هفته نامه ارتباط خيلي داره تبليغ ميكنه

Jacky

کاربر فعال
لایک‌ها
34
دو ، سه سال پيش شركت صنايع الكترونيك گيلوا ، مادربرد ها و كارتهاي گرافيك DFI رو ،‌وارد مي كرد و دو سه سال هم گارانتي مي داد . ولي خيلي وقته كه ديگه ازش خبري نيست . نمي دونم حالا اين سري جديد هم به همان شركت بر مي گرده يا نه ؟
ولي با اين وضع حتي اگر اين مدلي كه شما گفتيد در بازار پيدا بشه روي خدماتش نميشه حساب كرد و در ضمن فكر كنم اين مدل MSI نيز الان در بازار نباشه ( داخل سايت بدر الكتريك هم اگه بريد هنوز فقط مدلهاي Socket A داره )
و در عين حال پشتيباني آواژنگ در ايران از مادربردهاي گيگابايت با هيچ يك از شركت هاي ديگه قابل قياس نيست .

Rafigh

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
[
من در جايي ديگه اي كه صحبت درباره CPU بود ، خوندم كه درباره چيپ هاي Nforce3 250 صحبت كرده بوديد فقط نتيجه چي شد آيا اين سري از چيپ هاي Nvidia نيز از K8T800 VIA سر تره ؟ و خريد كدام يك منطقي تره ؟[/QUOTE]

سلام
به نظرم اگر از Athlon 64 می خواهید استفاده کنید . از نسل جدید این پردازنده ها که روی سوکت 939 ارایه می شوند استفاده کنید . چون AMD پردازنده های 64 بیتی خود را روی این سوکت در آینده ارایه می کند. چیپهای Nforce3 Ultra و K8T800 Pro برای این پردازنده ها ارایه شده که nforce3 ultra بهتر است(در اين چيپ تمام كنترلرها در يك چيپ قرار گرفته اما چيپهاي VIA از معماري سنتي پل شمالي و پل جنوبي استفاده می کنند ) . مزیت دیگر این سوکت این است که هم athlon 64 و هم athlon 64 fx را ساپورت می کند .
البته قیمت آن بسیار گران است . با توجه به اینکه اینتل هم قصد تولید پردازنده 64 بیتی دارد . فکر کنم زمانی که این پردازنده ارایه شود کلا 64 بیتی ارزانتر شود.

Xradical

Registered User
لایک‌ها
4
اين نمايندگي DFI رو كه مطمئنم اين شركت گيلوا نيست يه اسم ديگه داره الان يادم نيست در مورد msi هم اين رايان بدر فقط سرو صدا داره همين. بردي مسه k8n neo رو كه حداقل 4-5 ماهي هست تو بازار جهاني اومده رو گارانتي نكرده تازه ادعاي نمايندگي برتر msi تو خاورميانه هم ميكنه من هر جا رفتم جالبه بدونيد فقط يه برد athlon 64 رو تو بازار با خدمات رايان بدر پيدا كردم:k8t neo با چيپست k8t800 درهر حال k8n neo با گارانتي فاره تو بازار هست اما خيلي كم
منم رو وجود مادربرداي نام برده تو ايران تاكيدي نكردم فقط انتخابهاي برتر رو با چيپست nvidia پيشنهاد دادم خوب مشخص هم هست كه آواژنگ گارانتي كلفتي تو بازار ايرانه و گيگابايت هم حالا چه خوب چه بد داره نهايت استفاده رو ميبره به هر حال asus k8n-e هم با همين چيپست nvidia برد خوبيه(حداقل از بردهاي گيگا بهتره) و ممكنه با وجود گارانتيهاي معروفش مسه الماس يا sgt تو بازار ما پيدا شه

MohammadR

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
10
اتفاقا يك نظر سنجي-سوال:
شما كدام مادربرد را مي پسندين؟
(بيشتر هدفم مادربردهاي مخصوص Athlon 64 هست)

pay

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
به نقل از MohammadR :
اتفاقا يك نظر سنجي-سوال:
شما كدام مادربرد را مي پسندين؟
(بيشتر هدفم مادربردهاي مخصوص Athlon 64 هست)
منظورت چیپست هستش یا سازنده مادربرد؟

MohammadR

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
10
والا هردوشون را بگين كه چه بهتر!
ولي من منظور اصليم سازنده ي مادربرد بود.
البته از لحاظ چيپست فكر مي كنم Nforce 4 Ultra يك انتخاب خوب در آينده باشه!

pay

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
راستشو بخوایی واسه من چیپست زیاد فرقی نمیکنه چون واقعا تفاوت کارایی تو برد های Athlon64 (به خاطر On-chip memory contrller) زیاد نیست البته منم از Nforce4 بیشتر خوشم می آد همین طوری !
مادر برد هم من تا اینجا فقط از گیگا استفاده کردم ولی واسه اونم زیاد متعصب نیستم !
جنس خوب هر چی باشه مشتری هستیم!!!

rmb_ali

Registered User
لایک‌ها
21
به نقل از Jacky :
دو ، سه سال پيش شركت صنايع الكترونيك گيلوا ، مادربرد ها و كارتهاي گرافيك DFI رو ،‌وارد مي كرد و دو سه سال هم گارانتي مي داد . ولي خيلي وقته كه ديگه ازش خبري نيست . نمي دونم حالا اين سري جديد هم به همان شركت بر مي گرده يا نه ؟
ولي با اين وضع حتي اگر اين مدلي كه شما گفتيد در بازار پيدا بشه روي خدماتش نميشه حساب كرد و در ضمن فكر كنم اين مدل MSI نيز الان در بازار نباشه ( داخل سايت بدر الكتريك هم اگه بريد هنوز فقط مدلهاي Socket A داره )
و در عين حال پشتيباني آواژنگ در ايران از مادربردهاي گيگابايت با هيچ يك از شركت هاي ديگه قابل قياس نيست .
عزيز جان برادر تو از كجا قيمت ميگيري بگو ما بريم از همون جا بخريم قيمتهاي تورو هيج جا نميشه گير آورد؟

Jacky

کاربر فعال
لایک‌ها
34
عزيز دل برادر ! :lol:بگو قيمت چي رو مي خواي من بهت مي گم ، اگه خواستي آدرس و تلفنش رو نيز برات مي ذارم
امري باشه در خدمتيم :D :D

Jacky

کاربر فعال
لایک‌ها
34
در مورد مارك مادربرد ، بايد گفت كه هر سال يك بردساز جلوتر مي افته يك سال MSI يكبار Asus و.....
ولي من با توجه به سوابق مادربردها و تجربيات شخصي خودم MSI رو به بقيه ترجيح مي دم . البته اگه فقط بخوام يكي رو انتخاب كنم ، ولي دركل MSI , Asus ,Gigabyte و تعصبي هم ندارم هر زمان كه بيبنم Performance يكي ديگه بالاتره همون رو مي خرم .

بالا