برگزیده های پرشین تولز

مشاوره برای خرید پردازنده و مادربرد

Jacky

مدیر بازنشسته - فروشنده معتبر
کاربر فعال
لایک‌ها
34
دوست عزيز Xradical اون نمايندگي DFI كه شما مي گفتي شركت تاك است ، كه اين مادربردها رو با 20 ماه گارانتي خود DFI مي آره . خودشون مي گن نمايندگي رسمي از DFI هستن و جنس ها رو از DFI Usa مي گيرن . ( ومي گن روي كارت گارانتي كه مال خود شركت DFI است اسم شركت تاك با تلفن و آدرس هم ثبت شده ) و اون شركت گيلوا از دفتر نمايندگي در دوبي مي گرفته . ولي متاسفانه از سري Nforce3 Ultra 250 هنوز مدلي رو ندارن ولي دو مدل از Via ها رو داشت كه قيمتهاش نيز خيلي مناسب بود : K8T800 , K8M800 يكي 75 و ديگري 76 هزار تومان .
در ضمن K8N Neo Platinum اگه گير بياد حدود 130 هزار تومان است . Asus نيز همين قيمته . K8NS حدود 98 هزار تومان و K8NS Pro حدود 118 هزار تومان است و قيمت سري VIA هم بين 70 تا 80 هزار تومان Giga , DFI با توجه به اين قيمته و قيمتهاي دلار پايين و كارايي و توانايي مادربرد ها به نظرتون كدوم انتخاب بهتره و معقول تره ؟
K8N-E Deluxe حدود 82 دلار و K8N Neo Platinum حدود 83 دلار و K8NS Pro حدود 70 دلار

Xradical

Registered User
لایک‌ها
4
K8N Neo Platinum رو يه چند تايي شركت فاره تو بازار با قيمت 118 هزار پخش كرد ولي متاسفانه انقد تعداد كم بود خيلي زود تموم شد و ديگه هم فعلا از طرف دو نمايندگي رايانبدر و فاره نمياد چون تقاضا كمه(حالا به هر دليلي مثلا اينتلي بودن بازار ما) در كل الان تو اين بازار k8t neo از msi به نظر من خوبه اگرچه چيپش via هست اما طرح بندي خوب و performance بالايي داره البته اونايي كه رو nforce 3 250 تعصب دارن ميتونن برد گيگاش رو بگيرن كه به لطف آواژنگ خوب داره تو بازار ما تك خوري ميكنه گارانتي DFI يي كه من تبليغاتشو ديده بودم همون تاك هست راستي athlon 64 3200 هم تو بازار كم شده معلوم نيست چرا. الان ميشه حدود 212 هزار معاملش كرد الان athlon 64 تو 5 سري قراره افت قيمت داشته باشه كه بتونه رقابت بيشتر با محصولات اينتل بكنه تا الان سه تا از دو تا افت شده نتيجه اينكه هر كي ميخواد amd64 بگيره اين موقعيت درخشان رو از دست نده

Jacky

کاربر فعال
لایک‌ها
34
دوست عزيز نظرت رو درباره DFI ها ( منظورم سري VIA ) نگفتي چون هم قيمت پايين تري نسبت به Giga ها داره و هم تجهيزات جانبي بيشتري داره ) K8t800 pro -alf قيمتش 76 هزار تومانه و IEEE هم داره در حاليكه K8vt800 از مادربردهاي Giga ، قيمتش 87 هزار تومانه و IEEE هم نداره ( 20 هزار تومان فقط پول همينه )
خوب اگر فرق زيادي نداشته باشه طبعا منطقي اش خريد DFI است .
راستي k8t neo هم بايد حدود 100 هزار تومان باشه . قيمت Abit KV8 هم 100 هزار تومانه
در كل بنظرت انتحاب كدوم مادربرد منطقي تره ؟

Xradical

Registered User
لایک‌ها
4
به نقل از Jacky :
در كل بنظرت انتحاب كدوم مادربرد منطقي تره ؟

من تو پست قبليم هم اشاره كردم كه تو بازار ما الان(از نظر من) msi k8t neo بهترين انتخابه حداقل تا زماني كه مدلهاي بينظيري مسه K8N Neo Platinum تو بازار ما نيستن ضمن اينكه k8t درسته چيپش k8t800 هست اما از بهترين بردهاي طراحي شده با اين چيپسته از اينجا ميتونيد چند تا مقايسه تو بازيها رو با اين برد ببينيد چند صفحه قبلش هم anandtech كاملا اين مادربرد رو زير ذره بين گذاشته دركل انتخابهاي بهتر بردهاي با چيپ k8t800 pro و nforce3 250
كه غير از گيگا شايد بشه ماركهاي abit يا chaintech رو تو بازار ما پيدا كرد

Jacky

کاربر فعال
لایک‌ها
34
اول از همكاري و توجه شما دوست عزيز تشكر مي كنم .دوم به لينك زير و صفحات بعدي يه نگاهي بنداز ، جالبه ( البته اگه قبلا نديده باشي ) :
http://www.anandtech.com/mb/showdoc.aspx?i=2206&p=9
بنظر مي آيد كه با توجه به تمامي Benchmark ها DFI از همه سر تره ؟
و در سال گذشته نيز در سري nforce2 به نظرم بازهم DFI مادربردهاي بسيار خوبي رو ساخته بود :
http://www.tomshardware.com/motherboard/20030721/nforce2_ultra_400-27.html
و اين هم نتيجه گيري تام در مورد nforce2 ها : http://www.tomshardware.com/motherboard/20030721/nforce2_ultra_400-32.html
بنظر مياد در يكي دو سال اخير كلا DFI طراحي بردهاي خوبي داشته ، نظر شما چيه ؟
سري k8t800 pro رو DFI به تازگي ساخته و من هيچ review نتونستم پيدا كنم . اگه شما يا ساير دوستان چيزي در اين زمينه پيدا كردند محبت كنن من رو نيز در جريان بذارن :) :)

mehrdad1355

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
30
به نقل از Jacky :
اول از همكاري و توجه شما دوست عزيز تشكر مي كنم .دوم به لينك زير و صفحات بعدي يه نگاهي بنداز ، جالبه ( البته اگه قبلا نديده باشي ) :
و در سال گذشته نيز در سري nforce2 به نظرم بازهم DFI مادربردهاي بسيار خوبي رو ساخته بود :
و اين هم نتيجه گيري تام در مورد nforce2 ها : http://www.tomshardware.com/motherboard/20030721/nforce2_ultra_400-32.html
سري k8t800 pro رو DFI به تازگي ساخته و من هيچ review نتونستم پيدا كنم . اگه شما يا ساير دوستان چيزي در اين زمينه پيدا كردند محبت كنن من رو نيز در جريان بذارن :) :)
ببینم جکی جان شما تو کار خرید و فروش سخت افزارید؟؟ مادربرد گیگا ga667pe رو با یه مدل بهتر و جدیتر چند عوض میکنی یه هارد 80 پلاس مکستور هم دارم که با یه 120 می خوام عوض کنم و یه کارت گرافیک 64 ای تی ای(دوسال پیش 40 خریدم و تی وی اوت هم داره) دارم و خلاصه می خوام با 100 چوق اینارو اپ گرید کنم یعنی اینارو بدم و تا 100 هم می تونم سر بدم! (مادربردچیپستش اینتل و پنتیوم 4)
اگرم تو این کار نیستی جا این مادربردم از سری گیگا چی بگیرم که بهتر از این باشه؟؟؟؟؟؟(ولی قیمت خریدش بالای 80-100 نباشه)
محمد نزنی اینو پاک کنی ها

Xradical

Registered User
لایک‌ها
4
به نقل از Jacky :

اين review هارو من همه رو ديدم اين part3 بررسي سوكت هاي 754 هست كه anandtech انجام داده اگه توجه كني ملاك انتخاب من برا بردهاي nforce3 250 تو چند پست قبليم دقيقا با توجه به بررسيpart3 سايت anandtech بوده اما متاسفانه بيشتر بردهاي بررسي شده يا حداقل برترينها الان تو بازار ما پيدا نميشه بخاطر همينم من تست part1 رو گذاشتم
DFI هم با سري lanparty حداكثر ويژگيها رو با يه عملكرد خوب تو اين سري ماردبردها ارائه كرده
يه خبر بد ديگه هم دارم كه به اينجا ربطي نداره آواژنگ پخش گرافيك gigabyte radeon 9800 pro 128 رو discontinue كرده معلوم نيست چرا! اين كارت تازه قيمتش اومده بود پايين و جدا بهترين انتخاب با قيمتهاي 250-300 بود الان يه دونش هم تو بازار نيست من ديروز داشتم برا يكي سيستم جمع ميكردم اين كارت اصلا محو شده حتي يه دونش هم الان كسي از قبل نداره lamerdsystem هم الكي تو ليستش گذاشته زنگ بزني ميگه نداريم

Jacky

کاربر فعال
لایک‌ها
34
مادربرد گیگا ga667pe رو با یه مدل بهتر و جدیتر چند عوض میکنی یه هارد 80 پلاس مکستور هم دارم که با یه 120 می خوام عوض کنم و یه کارت گرافیک 64 ای تی ای(دوسال پیش 40 خریدم و تی وی اوت هم داره) دارم و خلاصه می خوام با 100 چوق اینارو اپ گرید کنم یعنی اینارو بدم و تا 100 هم می تونم سر بدم! (مادربردچیپستش اینتل و پنتیوم 4)
اگرم تو این کار نیستی جا این مادربردم از سری گیگا چی بگیرم که بهتر از این باشه؟؟؟؟؟؟(ولی قیمت خریدش بالای 80-100 نباشه) [/QUOTE]
دوست عزيز اين ماردبردت رو نيز دو سال خريدي ؟ گارانتي آواژنگ بوده ؟‌
در ضمن هاردت رو چند وقته خريدي ؟ ژرانتي داره يا نه ؟
CPU ات چيه و براي چه CPU اي مي خواي مادربرد بگيري ؟
چون همونطور كه دوستان در اينجا و در بخش اخبار سخت افزار نيز گفتن ، سازندگان CPU در حال تغيير سوكت ها هستن و اگه شما الان يك مادربرد بخري شايد يكي و دو سال آينده از رده خارج بشه . راحت تر بگم ببين با اين شرايط صرف مي كنه Upgrade كني يانه .
بنظرم بهتره پولت رو صرف خريد يا كارت گرافيكي بكني ، يا CPu , M.B و هارد رو كلا بي خيال شي .
راستي بنظرم بايد اين مطالب رو در بخش خريد سيستم مطرح مي كردي . البته شايد بد نباشه به بخش مشاوره ، بخش ارتقا سيستم نيز اضافه بشه .
در هر صورت در خدمتيم . :)

mehrdad1355

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
30
من سالی یک بار مادربرد و هاردمو ارتقا می دم
هارد رو مجبورم چون جا کم اوردم و مادربرد رو هم می خوام عوض کنم ولی سی پی یو رو نه ولی کارت گرافیک رو هم می خوام ارتقا بدم و 100 چوق هم دارم! شما با تفاسیر چی پیشنهاد می کنید!

mehrdad1355

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
30
اولین اولویت من هارد و مادربرد و بعد کارت گرافیک

Jacky

کاربر فعال
لایک‌ها
34
به نقل از Xradical :
اين review هارو من همه رو ديدم اين part3 بررسي سوكت هاي 754 هست كه anandtech انجام داده اگه توجه كني ملاك انتخاب من برا بردهاي nforce3 250 تو چند پست قبليم دقيقا با توجه به بررسيpart3 سايت anandtech بوده اما متاسفانه بيشتر بردهاي بررسي شده يا حداقل برترينها الان تو بازار ما پيدا نميشه بخاطر همينم من تست part1 رو گذاشتم
DFI هم با سري lanparty حداكثر ويژگيها رو با يه عملكرد خوب تو اين سري ماردبردها ارائه كرده
يه خبر بد ديگه هم دارم كه به اينجا ربطي نداره آواژنگ پخش گرافيك gigabyte radeon 9800 pro 128 رو discontinue كرده معلوم نيست چرا! اين كارت تازه قيمتش اومده بود پايين و جدا بهترين انتخاب با قيمتهاي 250-300 بود الان يه دونش هم تو بازار نيست من ديروز داشتم برا يكي سيستم جمع ميكردم اين كارت اصلا محو شده حتي يه دونش هم الان كسي از قبل نداره lamerdsystem هم الكي تو ليستش گذاشته زنگ بزني ميگه نداريم
دوست عزيز Power Color 9800 Se 128 Mb در بازار موجوده با گارانتي برد پرداز ( نمايند رسمي ATI) قيمتش هم 196 هزار تومانه . اگه كارت رو راه مي ندازه ، اين شمارش : 8810748 حوالي هفت تير ، توي خردمند جنوبي
اميدوارم بدرت بخوره

Jacky

کاربر فعال
لایک‌ها
34
به نقل از mehrdad1355 :
من سالی یک بار مادربرد و هاردمو ارتقا می دم
هارد رو مجبورم چون جا کم اوردم و مادربرد رو هم می خوام عوض کنم ولی سی پی یو رو نه ولی کارت گرافیک رو هم می خوام ارتقا بدم و 100 چوق هم دارم! شما با تفاسیر چی پیشنهاد می کنید!
داداش من نفهميدم CPu ات آخرش چيه ؟ و نگفتي كه هارد و مادربردت گارانتي داره يا نه ؟ اگه داره چقدر داره ؟

mehrdad1355

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
30
به نقل از Jacky :
داداش من نفهميدم CPu ات آخرش چيه ؟ و نگفتي كه هارد و مادربردت گارانتي داره يا نه ؟ اگه داره چقدر داره ؟
سی پی یو من 1900 اینتل هست(اونو نمی خوام عوض کنم)
مادربردم سه سال گارانتی داره که دوسالش مونده ولی گارانتی اواژنگ فکر کنم نباشه
هاردم مکستور الماس بود که یک سال گارانتیش تموم شده

کارت گرافیک هم دوسال گارانتیش تموم شده

Jacky

کاربر فعال
لایک‌ها
34
مدل مادربرد رو اشتباه ننوشتي ؟ من در سايت Giga هر چي گشتم پيدا نكردم .
در ضمن گارانتي كجاس ؟

mehrdad1355

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
30

rmb_ali

Registered User
لایک‌ها
21
اقا در مورد اين امكان Cool'n'Quiet كه روي مادر برد هاي گيگا هست وبراي 64 بيتي هاست ميخواستم بدونم كه اونو فعال كنم يا نه مادر بردم k8vt800 هست البته تو سايت گيگا نوشته جزو مشخصاتش اگر كسي وارده يه توضيح كاملي بده و در ضمن نحوه نصب رو هم بگه (البته نحوه نصب و توضيحاتش غير از اوني باشه كه تو سايت گيگا هست)

pay

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
به نقل از rmb_ali :
اقا در مورد اين امكان Cool'n'Quiet كه روي مادر برد هاي گيگا هست وبراي 64 بيتي هاست ميخواستم بدونم كه اونو فعال كنم يا نه مادر بردم k8vt800 هست البته تو سايت گيگا نوشته جزو مشخصاتش اگر كسي وارده يه توضيح كاملي بده و در ضمن نحوه نصب رو هم بگه (البته نحوه نصب و توضيحاتش غير از اوني باشه كه تو سايت گيگا هست)
تا جایی که من می دونم این Cool'N'quiet ربطی به مادر برد نداره .همه CPU های سوکت 754و 939 از این سیستم استفاده می کنن!

rmb_ali

Registered User
لایک‌ها
21
به نقل از pay :
تا جایی که من می دونم این Cool'N'quiet ربطی به مادر برد نداره .همه CPU های سوکت 754و 939 از این سیستم استفاده می کنن!
خوب ببينم باعث اشكالي در سيستم نميشه؟

pay

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
به نقل از rmb_ali :
خوب ببينم باعث اشكالي در سيستم نميشه؟
چه اشکالی Coool'NQuiet در واقع مثل Powersaving که تو نت بوک ها سالهاست استفاده می شه .کارش هم اینکه دمای CPU رو کاهش می ده.

blacklife1

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
آقا نظرتون در مورد مادربردهاي چاينتك چيه ؟
البته در پردازنده هاي 64 بيت
هوووووووووم؟؟؟
و لطفا يه مادر برد خوب براي 64بيت معرفي كنين كه توي بازار ايران باشه
شما هر چي توي اين 4 صفحه معرفي كردين آخرش گفتين كه توي ايران نيست يا خيلي كمه؟؟

بالا