برگزیده های پرشین تولز

مشکل نشناختن هارد اکسترنال توسط ویندوز 7

Webnevis

Registered User
لایک‌ها
0
مشکل بنده هم همینه که توی قسمت Disk Management نام هارد رو نمیاره که من بخوام روش راست کلیک کنم و Change Drive letter and path رو انتخاب کنم

joker_war

کاربر فعال سخت افزار
کاربر فعال
لایک‌ها
430
مشکل بنده هم همینه که توی قسمت Disk Management نام هارد رو نمیاره که من بخوام روش راست کلیک کنم و Change Drive letter and path رو انتخاب کنم

ببینید نام هارد رو نمیاره,اما تشخیص میده که یه درایو به سیستم وصل شده؟شما روی اون کلیک کن درست میشه

Last edited:

joker_war

کاربر فعال سخت افزار
کاربر فعال
لایک‌ها
430
شما به عکس های زیر توجه کنید متوجه میشید که مشکل یه خورده فرق میکنه

http://up.iranblog.com/images/xqpgqgrx59ki2nfzd8ig.jpg

http://up.iranblog.com/images/k372bburpnaqhp79gctw.jpg

عجب!تو عکس اول وقتی شما هارد رو وصل میکنید صدای وصل شدن ویندوز رو میشنوید دیگه؟بعد توی عکس دوم هیچ درایوی نمایش داده نمیشه!برای بنده یه درایو نمایش داده میشد که هیچ نام و نشونی نداشت,از روی هجمش متوجه شدم که کدامه,جناب igimax هم نیستن,رفتن مسافرت,اگربودن حتما راهنماییتون میکردند,

Webnevis

Registered User
لایک‌ها
0
بله صدای هارد که وصل میشه میاد، امروز صبح اتفاقی یکی بار که وصل کردم هارد بالا اومد و نشون داد و حتی توش هم رفتم و بعد از چند دقیقه دوباره محو شد :(

دیگه نشون داده نشد.

Webnevis

Registered User
لایک‌ها
0
بله صدای هارد که وصل میشه میاد، امروز صبح اتفاقی یکی بار که وصل کردم هارد بالا اومد و نشون داد و حتی توش هم رفتم و بعد از چند دقیقه دوباره محو شد :(

دیگه نشون داده نشد.

Webnevis

Registered User
لایک‌ها
0
کسی از دوستان متوجه مشکل ما نشد ؟

hwt

کاربر قدیمی پرشین تولز*مدیر سخت افزار
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
2,415
اگر دسترسی به ابونتو داری به هاردت یه نگاه توی اون سیستم عامل بنداز ببین پارتیشنش رو نشون میده یا نه.

Webnevis

Registered User
لایک‌ها
0
متاسفانه دسترسی به ابونتو ندارم :( راه دیگه ای نیست ؟

hwt

کاربر قدیمی پرشین تولز*مدیر سخت افزار
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
2,415
متاسفانه دسترسی به ابونتو ندارم :( راه دیگه ای نیست ؟
راستش من یه بار همچین مشکلی رو با یه هارد داشتم تو اوبونتو حلش کردم . واسه همین گفتم شاید مشکل شما هم از این راه حل بشه .

Webnevis

Registered User
لایک‌ها
0
از مهندسین کامپیوتر کسی پیدا نشد به ما کمک کنه ؟

DeathStar

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام من هم این مشکل را داشتم مسئله اینجاست که احتمالا وقتی هارد شما وصل بوده کامپیوتر به حالت

sleep رفته و شما هارد را از دستگاه جدا کردید خوب بقیه رو خودتون توضیح دادید حالا راه حل:

device manager را باز کنید در منو view گزینه Device by connection را انتخاب کنید

در این قسمت Acpi را باز کنید سپس PCI BUS را باز کنید

در این قسمت usb ها را خواهید دید با رایت کلیک کردن روی آنها properties را بگیرید و به قسمت

power Management بروید اگر گزینه

Allow the computer to turn off this device to save power تیک خورده تیکش را بردارید

امیدوارم که را حل این باشد

igimax

کاربر فعال کامپیوتر
لایک‌ها
1,348
سلام دوستان عزيز
1.gif

. گاهي اوقات! اين نوع مشكلات بيش از آنكه مربوط به وسايل USB شما يا به عبارتي سخت افزاري باشه، بيشتر مشكل نرم‌افزاري هست و مربوط به ويندوز و Registry آن مي‌شود. ويندوز Drive Letter و ID ديسك‌/فلش‌هايي را كه تاكنون به كامپيوتر متصل نموده‌ايد را در اين آدرس Registry نگاه مي‌دارد:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\MountedDevices

. سپس بر اساس اينكه در حال حاضر كدام وسيله به سيستم متصل مي‌باشد(يا حداقل كدام وسيله را متصل شده و اكتيو تشخيص مي‌دهد) در آدرس زير بر اساس ID-هايشان از آدرس قبلي مشخصات ديگر آنها را تشكيل مي‌دهد:

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\MountPoints2

. البته آدرس‌هاي ديگه‌اي هم موجود است ولي كلن منظورم اين بود كه شما را متوجه اين نكته كه گفتم گاهي مشكل مي‌تواند فقط نرم افزاري و از خود ويندوز باشد و نه سخت افزار باشد، جلب كنم.

. من يه مدتي در اينترنت جستجو كردم ولي راهنمايي جديدي با آنچه كه قبلن گفته شده بود نديدم!

. دوستان به عنوان آخرين، آخرين، آخرين راه مي‌توانند از برنامه‌هاي تعميير رجيستري استفاده نمايند! خود مايكروسافت يه همچين برنامه نيمچه Onlineي به نام FixIt! دارد كه در اين آدرس است: http://fixitcenter.support.microsoft.com/Portal پس از كليك برروي Try It Now!i بايد وارد يكي از اكنت‌هاي مايكروسافت خود شويد (من User/Pass ايميل Hotmail خودم را دادم و وارد شدم) و پس از آن كار ادامه خواهد يافت. من اين برنامه را تست نكردم ولي كمپاني PCTools هم يك برنامه تعميير رجيستري به نام Registry Mechanic دارد كه به عنوان دومين گزينه خيلي خوبه. اين برنامه ‌هم Glary Utilities از لحاظ ميزان دنلود و راي كاربران در سايت Download.com بالاترين مي‌باشد.

Webnevis عزيز:
. من توضيحات پست‌هاي قبلي شما را ديدم، نكته جالب در اين پست 23 :
شما به عکس های زیر توجه کنید متوجه میشید که مشکل یه خورده فرق میکنه
http://up.iranblog.com/images/xqpgqgrx59ki2nfzd8ig.jpg
http://up.iranblog.com/images/k372bburpnaqhp79gctw.jpg
. اون علامت فلش سفيد رنگ رو به پايين روي آيكن هاردديسك شما است!! من اين فلش را روي كارت‌هاي شبكه خودم كه دستي آنها را Disable نموده‌ام، مشاهده مي‌كنم!! پس ممكنه شما با با رفتن به Device Manger و راست كليك كردن روي آيكن هاردديسك خود گزينه Enable را مشاهده نماييد!؟ اگر اين چنين گزينه‌اي در راست كليك نبود!؟ بر روي گزينه Properties در همان منو راست كليك، كليك كرده و ببينيد در تب General هاردديسك شما Status آن چه نوشته شده و در ديگر تب‌ها آيا مورد خاصي نوشته شده يا نه؟!

. شايد با انتخاب گزينه Uninstall و جداكردن وسيله USB و ريستارت كامپيوتر و اتصال مجدد آن مشكل رجيستري حل شود. بهتر است پس از ريستارت ابتدا وارد Safe Mode شده و نگاهي به Device Manager در آن محيط هم بيندازيد. كلن گاهي با ورود به Safe Mode گاهي يكسري كليد‌هاي خراب رحيستري را پاك يا درست مي‌كند!! (اين تجربه را در XP داشتم ولي هميشه هم جواب نمي‌داد ولي خوب تستش ضرر نداره)

به فرض گاهی که هارد وصل میشه و میخوام راهی که دوستان گفتن رو برم با همچین مشکلی برخورد میکنم :
http://up.iranblog.com/images/d31i2l26pxnq4k3d2tp.png
. در اين تصوير درايو شما Drive Letter داره ( : O ) پس نبايد روي ADD كليك كنيد بلكه بايد روي Change كليك كنيد. گاهي با Change كردن هم ممكنه مشكل حل بشه.

esaesaesa عزيز:
. در ابتدا ورود شما را به فروم دوستداشتني PT و جمع دوستان تبريك عرز مي‌كنم و اميدوارم كه شما را بيشتر و فعالتر در PT ببينيم.

. همانطور كه دوستان پيشنهاد دادند، شما ابتدا تمامي پست‌ها قبلي را مطالعه نماييد و اگر جواب نگرفتيد تصوير و توضيحات بيشتر و كاملي از مشكل خود همچون دوستان در اينجا قرار دهيد تا امكان تشخيص مشكل و راهنمايي باشد.

موفق باشيد.
67.gif

خداحافظ
IgImAx
90/04/29
26.gif
103.gif

Last edited:

Ariya

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
50
با سلام.

آخر كسي جواب درست داد؟

با تشكر.

igimax

کاربر فعال کامپیوتر
لایک‌ها
1,348
سلام Ariya عزيز
1.gif

آخر كسي جواب درست داد؟
. قبلن راه ذكر شده در پست 16 از صفحه 2 مشكل صاحب تاپيك را حل نموده است! اكنون دوستان ديگري مشكلات تقريبن مشابه جديدي را مطرح نموده‌اند كه كمي با مشكل اوليه فرق مي‌كنه. اگر مشكل شما همانند صاحب تاپيك است ممكنه همان راه پست 16 براي شما هم جواب دهد. اگر مشكل شما متفاوت با مشكلاتي هست كه تا كنون ذكر شده لطفن نوع مشكل خود را به همراه تصوير و توضيح كامل بفرماييد. همچنين دوستان مختلفي راه حل‌هاي متعددي را تا كنون ذكر كرده‌اند، ممكنه يكي از آنها پاسخ مشكل شما باشد!؟

پ.ن: (نسخه ويندوز - تعداد هارديسك‌ها و نوع دستگاه خارجي را هم ذكر نماييد)

موفق باشيد.
67.gif

خداحافظ
IgImAx
90/04/30
26.gif
103.gif

Last edited:

houman_2h

Registered User
لایک‌ها
3
دوستان یه چند تا هارد دارم از سیگیت usb 2 گرفته تا وسترن usb 3 اما الان یه چند روزیه سیستمم(لپ تاب)هارد هارو نمیشناسه,این پایین ویندوز هم نشون میده که هارد وصله و صدای وصل شدن هم میده,اما نمیشه واردش شد,اصلا درایوش تو my computer نمیاد,ممنون میشم اگر راهنمایی کنید[
برو تو سایت http://novin-2h.blogfa.com/

بالا