برگزیده های پرشین تولز

پایگاه مشاوره و راهنمایی درباره خدمت سربازی اعزام - معافیت

Amoo Mohsen

Registered User
لایک‌ها
30
طولانی نشده هیچ هفت ترمه هم تموم کردم با معدل ممتاز شاگرد اول دانشکده هم شدم برای دانشگاه تربیت معلم هم شرایط بورسیه دارم. الان یعنی میتونم سال 95 کنکور سراسری بدم و برم داروسازی؟ البته میدونم که 30 بهمن 94 باید دفترچه ر حتما فرستاده باشم

PUYA141

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
91
دوستان بیماری قندی مثل دیابت اینها معاف ؟
کسی شرایط میدونه؟

Noel Gallagher

کاربر فعال موسیقی و فوتبال
کاربر فعال
لایک‌ها
15,857
یه سوال شاید مسخره

دوستان پستچی **** وظیفه با پستچی منطقه فرق داره؟ چون کارت منو یکی اورد که تا حالا ندیده بودمش (پستچی منطقمونو میشناسم ) بعدم رو کاغذ از من امضا گرفت!

mohsen25

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
4,116
یه سوال شاید مسخره

دوستان پستچی **** وظیفه با پستچی منطقه فرق داره؟ چون کارت منو یکی اورد که تا حالا ندیده بودمش (پستچی منطقمونو میشناسم ) بعدم رو کاغذ از من امضا گرفت!

نه حداقل برای ما که یکی بوده، امضا که کلا میگیرن! اینجا هر نامه یا بسته ای بیارن امضا میگیرن که مشخص بشه بسته رو تحویل دادن.

Noel Gallagher

کاربر فعال
لایک‌ها
15,857
نه حداقل برای ما که یکی بوده، امضا که کلا میگیرن! اینجا هر نامه یا بسته ای بیارن امضا میگیرن که مشخص بشه بسته رو تحویل دادن.
برای من یکی نبود
بله اونو میدونم. منتها پستچی یه دستگاه مخصوص خودشو داشت که با قلم خودش امضا می گرفت. این یکی رو یه A4 از من امضا گرفت!

aliandre

Registered User
لایک‌ها
737
برای من یکی نبود
بله اونو میدونم. منتها پستچی یه دستگاه مخصوص خودشو داشت که با قلم خودش امضا می گرفت. این یکی رو یه A4 از من امضا گرفت!
پستچی محله ما هم رو A4 امضا میگیره

sent from my xiaomi redmi 2

caspianhero

Registered User
لایک‌ها
25
با سلام
دوستان کسی میدونه زمانیکه 2 برادر همزمان با هم بروند سربازی: ایا یک برادر می تونه بیاید راه نزدیک تر مثلا توی شهر خودش!! مثلا برادر من اردیبهشت میره سربازی و من شاید تیر برم!!!
ایا من می تونم بیام توی شهر خودم یا توی استان خودم خدمت کنم؟؟

سپاس

استارتر

Registered User
لایک‌ها
195
این برگه ی خود معرفی اخر دفترچه برای چیه؟در هر صورت باید پر بشه؟بعد یه جایی زده خونریزی لثه ایا این مورد معافیت داره چون برای من اینطوره الان کمتر شده
بعد یه مسئله دیگه اگه بخوام امریه بگیرم توی یک اداره اول باید از اون اداره نامه بگیرم بعد دفترچه رو ارسال کنم؟
ایا کسری های جبهه و بسیج شامل امریه ها هم می شود؟

mohsen25

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
4,116
با سلام
دوستان کسی میدونه زمانیکه 2 برادر همزمان با هم بروند سربازی: ایا یک برادر می تونه بیاید راه نزدیک تر مثلا توی شهر خودش!! مثلا برادر من اردیبهشت میره سربازی و من شاید تیر برم!!!
ایا من می تونم بیام توی شهر خودم یا توی استان خودم خدمت کنم؟؟

سپاس

یه قانون هست وقتی دو برادر همزمان خدمت کنن یکیشون میتونه صبر کنه تا قبلی تمام بشه خدمتش و بعد دومی بره بدون اینکه غیبت بخوره.
در مورد شهر هم اگه اشتباه نکنم یه قانون وجود داره، به شرطی که برادر اول خارج از استان خودتون خدمت کنه.

این برگه ی خود معرفی اخر دفترچه برای چیه؟در هر صورت باید پر بشه؟بعد یه جایی زده خونریزی لثه ایا این مورد معافیت داره چون برای من اینطوره الان کمتر شده
بعد یه مسئله دیگه اگه بخوام امریه بگیرم توی یک اداره اول باید از اون اداره نامه بگیرم بعد دفترچه رو ارسال کنم؟
ایا کسری های جبهه و بسیج شامل امریه ها هم می شود؟

خونریزی لثه و معافیت؟! خیلی بعیده، جدیدا تا مشکل خیلی خیلی حاد نباشه معافیت نمیدن.
قبلش با اداره ای که میخواید امریه بگیرید هماهنگ میکنید مثلا میگن که ماها اونهایی که اعزامی برج 6 هستن رو میگیریم اونوقت دفترچه رو جوری پست میکنید که برج 6 اعزام بشید و برگ سبزتون رو میبرید اداره مورد نظر برای ادامه کارها.
بستگی به اداره داره ولی معمولا و در اکثر موارد امریه ها نمیتونن از کسری استفاده کنن، اگه کسری زیاد دارید ارزش نداره امریه بگیرید چون به احتمال 99% کسریتون میپره.

caspianhero

Registered User
لایک‌ها
25
یه قانون هست وقتی دو برادر همزمان خدمت کنن یکیشون میتونه صبر کنه تا قبلی تمام بشه خدمتش و بعد دومی بره بدون اینکه غیبت بخوره.
در مورد شهر هم اگه اشتباه نکنم یه قانون وجود داره، به شرطی که برادر اول خارج از استان خودتون خدمت کنه.
ممنون دوست عزیز: این قوانین را کجا باید امار دقیق اش را گرفت با جزییات کامل؟؟؟
=================================================
فرض کنید برادر من اردیبهشت رفت سربازی و من تیر ماه برم!!! 10 روز قبل اینکه برم اموزشی توی ان برگه میگه من کجا باید برم برای اموزشی!! به نظر شما ان موقع اگر درخواست بدم که شهریور برم قبول می کنند!!
با فرض اینکه برادر من توی خدمت هست و طبق گفته شما اگر غیبت کنم و تیر نروم کسری خدمت نباید به من بدهند!!؟؟ درسته؟؟

سپاس

mohsen25

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
4,116
ممنون دوست عزیز: این قوانین را کجا باید امار دقیق اش را گرفت با جزییات کامل؟؟؟
=================================================
فرض کنید برادر من اردیبهشت رفت سربازی و من تیر ماه برم!!! 10 روز قبل اینکه برم اموزشی توی ان برگه میگه من کجا باید برم برای اموزشی!! به نظر شما ان موقع اگر درخواست بدم که شهریور برم قبول می کنند!!
با فرض اینکه برادر من توی خدمت هست و طبق گفته شما اگر غیبت کنم و تیر نروم کسری خدمت نباید به من بدهند!!؟؟ درسته؟؟

سپاس

میتونید **** وظیفه بپرسید.
10 روز قبل بعید میدونم بتونید تعویق بندازید، اطلاع کامل از این قانون ندارم که میشه تعویق انداخت یا نه چیزی که میدونم اینه که میشه تا پایان خدمت برادری که حین خدمته میتونید صبر کنید بدون اینکه غیبت بخورید.
بله اگه غیبت بخورید از هر گونه کسر خدمت محروم میشید.

nimaspp

Registered User
لایک‌ها
737
دوستان عزیز شورای بدوی کفالت چیه؟
من با روند کفالت و کاراش آشنایی دارم در نتیجه نیازی نیست همه چیو از اول اول توضیح بدید، فقط میخوام مطمئن بشم این شورا چیه؟!

nimaspp

Registered User
لایک‌ها
737
دوستان سلام.

من به احتمال خیلی زیاد معافی کفالتم جور بشه (کمیسیون نهایی 8 شهریوره)! اما شنیدم که آموزشی برای همه نوع معافی از جمله کفالت اجباری شده!!!! درسته ؟؟! خدای من نه!
دوست عزیز برای کفالت مگه چندتا کمیسوین هست؟ منظورت از نهایی چیه؟ یعنی یکبار شورای کمیسیون رفتی؟ (برای بررسی مکفول)
کفالتتون چیه؟ و از کی پروندتون رو تشکیل دادید؟ چون بستگی داره که قوانین جدید روش انجام میشه یا نه.

تا جایی که من میدونم کسی که معاف میشه نیازی نیست آموزشی بره، کل فلسفه ی معافی اینه که طرف نمیتونه خانوادش رو رها کنه و بره خدمت. کسی که سه ماه آموزشی میره خب کل خدمتم میتونه بره دیگه! کسی هم که خدمت نمیتونه بره خب سه ماه آموزشی هم نمیتونه بره. چنین قانونی نیست تا جایی که من میدونم.

lionsg

Registered User
لایک‌ها
104
سلام.بعد از انصراف از دانشگاه چقدر مهلت هست برای خدمت اقدام کنیم ؟؟؟؟
یه سوال دیگه هم داشتم . برای کفالت مادر فاقد شوهر باید بری کمیسون یا مراحل کار ساده هست ؟؟؟

mohsen25

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
4,116
سلام.بعد از انصراف از دانشگاه چقدر مهلت هست برای خدمت اقدام کنیم ؟؟؟؟
یه سوال دیگه هم داشتم . برای کفالت مادر فاقد شوهر باید بری کمیسون یا مراحل کار ساده هست ؟؟؟

سلام، 1 سال
فکر نمیکنم زیاد سخت گیری کنن، کفالت رو به نسبت بقیه معافیت ها راحت تر میدن.

Noel Gallagher

کاربر فعال
لایک‌ها
15,857
دوستان عزیز شورای بدوی کفالت چیه؟
من با روند کفالت و کاراش آشنایی دارم در نتیجه نیازی نیست همه چیو از اول اول توضیح بدید، فقط میخوام مطمئن بشم این شورا چیه؟!
رای نهایی رو میدن

معافیتم اموزشی نداره مثل اینکه اون طرح رو اجرایی نکردن

nimaspp

Registered User
لایک‌ها
737
رای نهایی رو میدن

معافیتم اموزشی نداره مثل اینکه اون طرح رو اجرایی نکردن
تشکر بابت پاسخ.
فقط میخوام بدونم کمیسیون دوتاس یا همون یدونس؟
یعنی توی یه کمیسیونی اگه شماره حساب نهایی رو بدن واسه واریز و ما پولش رو بریزیم این کمیسیون آخریش بوده یا بازم چیزی هست اون پشت مشتا.
میخوام بدونم شورای بدوی همینه؟

Noel Gallagher

کاربر فعال
لایک‌ها
15,857
تشکر بابت پاسخ.
فقط میخوام بدونم کمیسیون دوتاس یا همون یدونس؟
یعنی توی یه کمیسیونی اگه شماره حساب نهایی رو بدن واسه واریز و ما پولش رو بریزیم این کمیسیون آخریش بوده یا بازم چیزی هست اون پشت مشتا.
میخوام بدونم شورای بدوی همینه؟
خواهش میکنم
بله اون اخریشه که نماینده دادگستری هم حضور داره بعد از اینکه شما پول رو واریز کردی دیگه تمومه البته قبلش باید بری همونجا باجه های مخصوصش فیشا رو تحویل بدی.

nimaspp

Registered User
لایک‌ها
737
خواهش میکنم
بله اون اخریشه که نماینده دادگستری هم حضور داره بعد از اینکه شما پول رو واریز کردی دیگه تمومه البته قبلش باید بری همونجا باجه های مخصوصش فیشا رو تحویل بدی.
ایول پس ینی بعد این هیچی نیس؟!
حالا منتظر کارت معافی بشیم...
اگه این آخریشه که پس تمومه دیگه D:

بالا