برگزیده های پرشین تولز

پرسش و پاسخ در ارتباط با مشكلات ناشي از لپتاپ

mgh

Registered User
لایک‌ها
2
سلام من يه لپتاپ دسته دو
hp omnibook 6000
گرفتم بعد این مودم و شبکش
pcmcia xircom modem 56 + ethernet
حالا این بعضی وقتا واسه کانکت تو اکس پی مودم
error777
ميده در حالی که شبکه هيچ مشکلی نداره مودم هم معمولا درسته
مشکل از کجاست¿
درايور جديدش هم گشتم پيدا نشد

esfandiyar2002

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
7
به نقل از mgh :
سلام من يه لپتاپ دسته دو
hp omnibook 6000
گرفتم بعد این مودم و شبکش
pcmcia xircom modem 56 + ethernet
حالا این بعضی وقتا واسه کانکت تو اکس پی مودم
error777
ميده در حالی که شبکه هيچ مشکلی نداره مودم هم معمولا درسته
مشکل از کجاست¿
درايور جديدش هم گشتم پيدا نشد
دوست عزيز,اگر شما با شبكه واير لس و يا adsl اين مشكل را داريد,بعلت عدم تطابق مودم شما با مودم هاي شبكه مربوطه مي باشد كه از پروتكل انتقال داده اي حمايت نميكنند,دليل اينكه درايور هم پيدا نكرده ايد,بدليل اين است كه مودم نوت بوك شما قديمي تر از آن است كه بتونا درايور هم خوان با شبكه براي آن پيدا نمود.اينكه برخي وقت ها جواب مي دهد,فكر مي كنم بازهم بدليل استفاده شما از ديال آپ مي باشد كه برايتان مشكلي ايجاد نمي شود.
چون توضيحات مشكل شما كلي بود,مجبور به گمانه زني براي پاسخ گويي شدم.اگر جواب من مناسب نظرتان نبود,دقيق تر مطرح فرماييد تا مشخص گردد.

mgh

Registered User
لایک‌ها
2
سلام
نه من با شبکه اصلا مشکل ندارم نوع مودم هم اینه:
Xircom® RealPort™ CardBus Ethernet 10/100+Modem 56 GlobalACCESS Adapter (RBEM56G-100)
درايور هم امروز گير آوردم از سايتش که مال ایکس پی هم بود
ولی همچنان وسل نميشه
يعنی شماره گيری ميکنه و يه کم بوق موق هم ميزنه ولی به وريفای يوزر... نميرسه
حالا من خيلی ور رفتم فهميدم که با تن و پالس مثل اینکه مشکل داره
يعنی با پالس معمولا وصل ميشه با تن هميشه نه
حالا موندم چيکار کنم
اگه هنوز اطلاعاتی لازمه بدم لطفا بگيد
مرسی

daftarekhaterat

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
58
اي كاش عادل عزيز ميومد نتيجه رو هم اينجا بيان ميكرد. واسه من خيلي نكات عجيبي بود!
24.gif

عادل

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
0
به نقل از daftarekhaterat :
اي كاش عادل عزيز ميومد نتيجه رو هم اينجا بيان ميكرد. واسه من خيلي نكات عجيبي بود!
24.gif

من هنوز سيستم عامل رو دوباره نصب نكردم....اما امروز از روي سي دي خودم نصب مي كنم...اگه مشكل داشت ...ان شا الله اواسط هفته مي برمش براي زيگورات...تا سي دي اوريجينال خودشون رو نصب كنند شايد معجزه كرد!!!!!!!!!!!!!!!!!........... :D :D :D :D :D

اما يك درس گرفتم....اونم اين كه يا نوت بوك نخرم يا اگر خريدم 510m نخرم..........اينقدر جست و جو كردم و همه مي گفتن 510m بخر ما هم خريديم اما چي شد ....توي اين 5 ماه فقط 1 ماه كار كردم با هاش

electronic

Registered User
لایک‌ها
75
به نقل از عادل :
من هنوز سيستم عامل رو دوباره نصب نكردم....اما امروز از روي سي دي خودم نصب مي كنم...اگه مشكل داشت ...ان شا الله اواسط هفته مي برمش براي زيگورات...تا سي دي اوريجينال خودشون رو نصب كنند شايد معجزه كرد!!!!!!!!!!!!!!!!!........... :D :D :D :D :D

اما يك درس گرفتم....اونم اين كه يا نوت بوك نخرم يا اگر خريدم 510m نخرم..........اينقدر جست و جو كردم و همه مي گفتن 510m بخر ما هم خريديم اما چي شد ....توي اين 5 ماه فقط 1 ماه كار كردم با هاش
وا حزانا... بلا به دور.:blink:

esfandiyar2002

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
7
به نقل از mgh :
سلام
نه من با شبکه اصلا مشکل ندارم نوع مودم هم اینه:
Xircom® RealPort™ CardBus Ethernet 10/100+Modem 56 GlobalACCESS Adapter (RBEM56G-100)
درايور هم امروز گير آوردم از سايتش که مال ایکس پی هم بود
ولی همچنان وسل نميشه
يعنی شماره گيری ميکنه و يه کم بوق موق هم ميزنه ولی به وريفای يوزر... نميرسه
حالا من خيلی ور رفتم فهميدم که با تن و پالس مثل اینکه مشکل داره
يعنی با پالس معمولا وصل ميشه با تن هميشه نه
حالا موندم چيکار کنم
اگه هنوز اطلاعاتی لازمه بدم لطفا بگيد
مرسی
دوست گرامي,فكر مي كنم خطوط مخابراتي شما مشكل داره,چون بعد از نصب درايور نبايد مشكل اين چنيني پيدا بشه...من بوقت پالس بودن خطوط مخابراتي منطقه خودمان همين مشكل را داشتم ولي بعد از تون شدن,حل شد.مي توانيد نوت بوك خود را به خانه دوستي ببريد كه از خطوط تن بهره مي برند و در حقيقت منطقه مخابراتي آنها عمليات كابل برگردان را انجام داده است,در اين صورت و بنا به قول خودتان بايستي مشكل حل شده باشد.
البته به مختصات يا همان properties اكانت اينترنتي خود بهنگام دايال آپ دقت كنيد كه آيا تنظيم خاصي لازم ندارد؟!

mgh

Registered User
لایک‌ها
2
آخه من همين جا با کامپيوتر شخصی ميتونم راحت و با تن به اینترنت وصل شم
يعنی مشکل از مودم هست
آيا مودم های وی 90 با وی 92 خيلی فرق دارند¿
چون فکر کنم این وی 90 باشه

esfandiyar2002

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
7
به نقل از mgh :
يعنی مشکل از مودم هست
يافتم!!!يافتم!!!
آقا جواب شما را يافتم,خوب آن را بخوانيد و اگر بازهم مشكلي بود,مطرح كنيد.به هرحال جواب شما حاصل آمد,
چند ساعت پيش مشكل شما را در فوروم forum.notebookreview.com مطرح نمودم و Super Moderator آن بخش چنين جواب داد:
I phoned the place I bought the laptop from and they helped me fix the problem. It was a really simple fix. All I had to do was enter a string in the modem's advanced options. It is apparently a problem all people in South Africa get with this modem. It is from US where they use digital lines, but here we still use analog lines. So the modem works once, but after that it doesn't because it thinks it's connected to a digital line. Very strange!

mgh

Registered User
لایک‌ها
2
به نقل از esfandiyar2002 :
يافتم!!!يافتم!!!
آقا جواب شما را يافتم,خوب آن را بخوانيد و اگر بازهم مشكلي بود,مطرح كنيد.به هرحال جواب شما حاصل آمد,
چند ساعت پيش مشكل شما را در فوروم forum.notebookreview.com مطرح نمودم و Super Moderator آن بخش چنين جواب داد:
I phoned the place I bought the laptop from and they helped me fix the problem. It was a really simple fix. All I had to do was enter a string in the modem's advanced options. It is apparently a problem all people in South Africa get with this modem. It is from US where they use digital lines, but here we still use analog lines. So the modem works once, but after that it doesn't because it thinks it's connected to a digital line. Very strange!

سلام
با تشکر از پی گيری شما :)
من اینو خوندم ولی نفهميدم که چجوری این مشکل حل ميشه! يعنی من بايد چيو به قسمت ادونس اضافه کنم¿

Pda

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از mgh :
سلام
با تشکر از پی گيری شما :)
من اینو خوندم ولی نفهميدم که چجوری این مشکل حل ميشه! يعنی من بايد چيو به قسمت ادونس اضافه کنم¿
من بقيش رو از جاي ديگه براتون مي زنم .

Control Panel >> Phone and Modem Options >> Modem tab >> select modem that's not working >> Properties >> Advanced tab

In the "Extra initialization commands" text box, type "AT%T19,0,19".

It seems as though it's a problem with this particular modem HP uses in some of it's laptops (Agere Systems AC'97 Modem) in countries that use analog telephone lines.

mgh

Registered User
لایک‌ها
2
با تشکر از همه شما
من این فوروم رو پيدا کردم و خوندم همه ی کار ها رو هم انجام دادم ولی هنوزمشکل باقيه!
در ضمن اونجا هم کامل توضيح نداده که کشور رو رو آمريکا بزاريم يا آفريقای جنوبی!! ایران هم که اصلا نداره و پيش فرض همه ی مودم ها آمريکاست که من با همين روی کامپيوتر شخصی وسل ميشم
اینجا رو هر دو کشور هم امتحان کردم
اون مشکلی که اونجا مطرح شده بود با مشکل من فرق داره چون مودم من صداهايه عادی رو ميده شماره هم ميگيره حتا صدهای معمول اول وصل شدن هم مياد ولی بعد از مثلا 30 ثانيه يه بوق ممتد مياد و خطای 777 مودم رو ميده
این وقتيه که من با تن شماره گيری کنم ولی اگه پالس باشه مشکلی نداره معمولا
البته با پالس هم به نظرم عادی نيست و گاها بعد از چک کردن يوزر پسورد نميتونه وارد مرحله بعد بش ولی معمولا وصل ميشه
يه چيز ديگه اینکه این مودم کارتيه و فکر نکنم ربطی به نوع لپ تاپ (اچ پی) داشته باشه
بازم پيشاپيش از همه شما ممنون... چه این مشکل حل شه چه نشه توجه و پيگيری شماها خيلی ارزشمنده....

esfandiyar2002

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
7
به نقل از mgh :
با تشکر از همه شما
من این فوروم رو پيدا کردم و خوندم همه ی کار ها رو هم انجام دادم ولی هنوزمشکل باقيه!
در ضمن اونجا هم کامل توضيح نداده که کشور رو رو آمريکا بزاريم يا آفريقای جنوبی!! ایران هم که اصلا نداره و پيش فرض همه ی مودم ها آمريکاست که من با همين روی کامپيوتر شخصی وسل ميشم
اینجا رو هر دو کشور هم امتحان کردم
اون مشکلی که اونجا مطرح شده بود با مشکل من فرق داره چون مودم من صداهايه عادی رو ميده شماره هم ميگيره حتا صدهای معمول اول وصل شدن هم مياد ولی بعد از مثلا 30 ثانيه يه بوق ممتد مياد و خطای 777 مودم رو ميده
این وقتيه که من با تن شماره گيری کنم ولی اگه پالس باشه مشکلی نداره معمولا
البته با پالس هم به نظرم عادی نيست و گاها بعد از چک کردن يوزر پسورد نميتونه وارد مرحله بعد بش ولی معمولا وصل ميشه
يه چيز ديگه اینکه این مودم کارتيه و فکر نکنم ربطی به نوع لپ تاپ (اچ پی) داشته باشه
بازم پيشاپيش از همه شما ممنون... چه این مشکل حل شه چه نشه توجه و پيگيری شماها خيلی ارزشمنده....
دوست گرامي,علاوه بر مخابرات,isp كه شما از اون استفاده مي كني هم در بروز اين خطا و مشكل موثره,شما بايستي از كارت هاي اينترنتي ديگري هم استفاده كني تا ببيني آيا همين مشكل هم باقي است يا خير؟!
در ضمنم يك نكته ديگر,يكي از دوستانم كه در سردشت ساكن است و بتازگي در آنجا كافي نت هم تاسيس شده و يك isp هم ايجاد شده,دقيقا همين مشكل شما را دارد.اين را از اين جهت گفتم كه اگر در شهرستان هاي كوچكي چون چنين اماكني ساكن هستيد,اين مورد را نيز در نظر بگيريد.در اين صورت مشكل,به نوت بوك وومودم آن مربوط نخواهد بود

mgh

Registered User
لایک‌ها
2
آخه دليلی که من به این مودم مشکوکم اینه که در همين جا با همين آی اس پی من با کامپيوتر شخصی ميتونم همون موقع وصل باشم ولی با این نميشه.... البته الان زياد ديگه مشکل جدی نيست چون با پالس راحت کار ميکنه فقط وقتای اشغالی خط يه مقدار بيشتر معطل ميشم با پالس

kima

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
150
به نقل از mgh :
يعنی مشکل از مودم هست

با اتاق سالن مرکز مخابراتتون تماس بگیر و بپرس تجهیزات مخابراتیتون مارکش چیه
اگر از این آلمانی ها باشه ممکنه اذیت کنه
اما در کل چینی ها مشکلی نداره

kima

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
150
به نقل از mgh :
آخه دليلی که من به این مودم مشکوکم اینه که در همين جا با همين آی اس پی من با کامپيوتر شخصی ميتونم همون موقع وصل باشم ولی با این نميشه.... البته الان زياد ديگه مشکل جدی نيست چون با پالس راحت کار ميکنه فقط وقتای اشغالی خط يه مقدار بيشتر معطل ميشم با پالس
در کل پالس یک سیستم فسیل شده هست که خیلی وقته از دور خارج شده
شما هم سعی کنید دورش رو کم کم خط بکشید و مشکلتون رو واقعا حل کنید
اگر با پالس جواب میده احتمالا مشکل از همون مرکز مخابراتتون هست
در یک منطقه دیگر مخابراتی که سیستم هاشون با منطقه شما تفاوت داره چک کنید ببینید مشکل پابرجاست
یک اکسترنال هم به لبتاپ وصل کنید چک کنید دوباره

mgh

Registered User
لایک‌ها
2
:(
بدبختانه يه مشكل جديد
لولاي اين نتبوك خراب شده من هم اين چند روز دادم تعمير كردن )جوش چدن( ولي الان باز جوش يك طرفش شكسته
تو رو خدا اگه جا يا روشي واسه تعميرش هست كمك كنيد
اين مونيتورش همينجور رو هواس هواست و ميوفته
البته باز همينقدرو شانس آوردم كه سيم هاي مونيتور از محل شكستگي رد نشده
اگه نشه تعميرش كرد يعني ديگه هيچ راهي واسه استفاده از اين نميمونه واسه دو تيكه لولاي شكسته?

esfandiyar2002

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
7
به نقل از mgh :
بدبختانه يه مشكل جديد
لولاي اين نتبوك خراب شده من هم اين چند روز دادم تعمير كردن )جوش چدن( ولي الان باز جوش يك طرفش شكسته
تو رو خدا اگه جا يا روشي واسه تعميرش هست كمك كنيد
اين مونيتورش همينجور رو هواس هواست و ميوفته
البته باز همينقدرو شانس آوردم كه سيم هاي مونيتور از محل شكستگي رد نشده
اگه نشه تعميرش كرد يعني ديگه هيچ راهي واسه استفاده از اين نميمونه واسه دو تيكه لولاي شكسته?
با مراكزي كه در صفحه فروش مطرح كردم در تماس باشيد,ديگر اينكه مگر گارانتي نداريد؟!در ضمن با اين آقاي فاضلي هم در همين بخش بازارچه كه در فروش نوت بوك فعالند در تماس باشيد,بد نيست.

raizaM

PocketPC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
0
سلام.
من يه VAIO PCG-GRV680 دارم.
تا الان 3 بار power ش سوخته... بدونه اينکه من مقصر باشم؛ دادم درستش کردن...:(
حالا اون که هيچی!
در حال حاضر علاوه بر اينکه 32MB از 64MB کارت گرافيک رو نميشناسه، بعضی مواقع (معمولاً زمان هايی که کامپيوتر کار گرافيکی سنگين تر انجام ميده) يهو تصوير کاملا به هم ميريزه، رنگ ها قاتی ميشن، و ديگه تا کامپيوتر رو خاموش روشن نکنم، به حالت عادی بر نميگرده :(
يعنی عملا ديگه نميتونم از کامپيوتر استفاده کنم.
کسی ميدونه مشکل از چی ميتونه باشه؟
من چند جا بردم گفتن درست کردنش کار ما نيست.
کسی جايی رو سراغ نداره که بشه اينو با قيمت مناسب تعميرش کرد؟
راستی گارانتی دستگاه هم تموم شده...

electronic

Registered User
لایک‌ها
75
به نقل از raizaM :
سلام.
من يه VAIO PCG-GRV680 دارم.
تا الان 3 بار power ش سوخته... بدونه اينکه من مقصر باشم؛ دادم درستش کردن...:(
حالا اون که هيچی!
در حال حاضر علاوه بر اينکه 32MB از 64MB کارت گرافيک رو نميشناسه، بعضی مواقع (معمولاً زمان هايی که کامپيوتر کار گرافيکی سنگين تر انجام ميده) يهو تصوير کاملا به هم ميريزه، رنگ ها قاتی ميشن، و ديگه تا کامپيوتر رو خاموش روشن نکنم، به حالت عادی بر نميگرده :(
يعنی عملا ديگه نميتونم از کامپيوتر استفاده کنم.
کسی ميدونه مشکل از چی ميتونه باشه؟
من چند جا بردم گفتن درست کردنش کار ما نيست.
کسی جايی رو سراغ نداره که بشه اينو با قيمت مناسب تعميرش کرد؟
راستی گارانتی دستگاه هم تموم شده...
اولا" اینکه متاسفم و امیدوارم زودتر مشکلتون رفع بشه.من پینهاد می کنم با آقای فاضلی در تماس باشید مسخصاتشون تو بخش فروشندگان لپتاپ هست.شاد بتونن کمک کنن.در مورد اون کارت گرافیکی هم نمی دونم اما با سوختن مکرر پاور امکانش هست که اونم نیم سوز شده باشه.

بالا