برگزیده های پرشین تولز

پرسش و پاسخ هاي سوالات و مشكلهاي سخت افزار

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
پس دما و سخت افزار و ویندوزم اوکی ان؟ هاردو چیکارش باید بکنم؟ نرم فزاری حل میشه یا باید هارد عوض شه؟
تعداد بدسکتور بالاست بعید میدونم حل بشه . هارد رو باید تعویض کنی

Sina-z

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
تعداد بدسکتور بالاست بعید میدونم حل بشه . هارد رو باید تعویض کنی
نمیدونم از یه متخصص دیگه پرسیدم گفت به احتمال زیاد از ویندوزه چون اگه بد سکتور باشه بالا اومدنی هم کلی طول میکشه ولی بالا اومدنش مشکلی نداره... اول حالا ویندوز رو عوض میکنم ببینم درست میشه یا نه بعد راستی با برنامه HDD regenerator نمیشه حلش کرد؟

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
نمیدونم از یه متخصص دیگه پرسیدم گفت به احتمال زیاد از ویندوزه چون اگه بد سکتور باشه بالا اومدنی هم کلی طول میکشه ولی بالا اومدنش مشکلی نداره... اول حالا ویندوز رو عوض میکنم ببینم درست میشه یا نه بعد راستی با برنامه HDD regenerator نمیشه حلش کرد؟
متخصص دیگه میپرسیدین که با این برنامه میشه یا نه .

mohandesin

Registered User
لایک‌ها
99
سلام
یه سوال برام پیش اومده و اون اینه که سرورها از چه هاردهایی استفاده میکنن؟
مثلا اگه من به 50 ترا فضا نیاز داشته باشم چی باید بخرم؟
اینطور که من میبینم اینقدر فضا های زیاد را دارن به این ارزونی میدن بعید میدونم از این هاردهای ما استفاده بکنن، درسته؟

Hamidreza23

Registered User
لایک‌ها
4,509
یه سیستم هست که روشن نمیشه مینویسه:
unable to load operating system
رفتم ویندوزش رو عوض کنم دیدم تو قسمت انتخاب درایو برای نصب هیچ درایوی نیست. رفتم با hdd regenerator یه نگاهی بهش بندازم همون اول کار گفت که: hard not ready
حالا هارد مشکل داره؟ یعنی یه هارد دیگه بخرم حله؟ یا میتونه مشکل از جای دیگه ای باشه؟
خواهشا آقا امید @AMD.POWER هم جواب بدن ♥ خیلی ممنون و متشکر

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
یه سیستم هست که روشن نمیشه مینویسه:
unable to load operating system
رفتم ویندوزش رو عوض کنم دیدم تو قسمت انتخاب درایو برای نصب هیچ درایوی نیست. رفتم با hdd regenerator یه نگاهی بهش بندازم همون اول کار گفت که: hard not ready
حالا هارد مشکل داره؟ یعنی یه هارد دیگه بخرم حله؟ یا میتونه مشکل از جای دیگه ای باشه؟
خواهشا آقا امید @AMD.POWER هم جواب بدن ♥ خیلی ممنون و متشکر
کابل برق و کابل ساتا هارد رو عوض کنید . جای پورت ساتای هارد رو هم عوض کنید

Hamidreza23

Registered User
لایک‌ها
4,509
کابل برق و کابل ساتا هارد رو عوض کنید . جای پورت ساتای هارد رو هم عوض کنید
این کار هارو انجام دادم ولی دیگه اصلا روشن نشد! به حالت اولش برگردوندم (کابل های خودش رو وصل کردم) باز هم فرقی نکرد.
یعنی مانیتور تصویر نداره ولی کیس روشنه و صدا میخوره (عادی)
الان هاردش سوخت؟ :D
احتمال هم داره که پاور برق نرسونه؟
@AMD.POWER

Last edited:

ashkan4030

Registered User
لایک‌ها
1,202
سلام...من هدفون کامپیوترم داشت خیلی خوب کار میکرد نمیدونم چش شد یهو کابلشو کشیدم بیرون از پشت کیس تا کابل بلند گو رو وصل کنم...بعد که دوباره کابل هدفون رو وصل کردم دیگه هر کار کردم هدفونم کار نمیکنه...به نظرتون مشکلش چیه...یعنی هدفون سوخته!!!!!
و یک مشکل دیگه هم که دارم در رابطه با کیبورد کامپیوترمه..یکی از کیبورد هاییی که خیلی باهاشون راحت بودم همونم درست کار میکرد بعد نمیدونم چه مشکلی داشت که فهمیدم کابلی که میخوره پشت کیبورد قطع و وصلی داره و وقتی که کابل رو تکون میدادم چراغ Num روشن میشد و خلاصه باید کابل رو نگه میداشتم تا دکمه ی نام روشن شه و کیبورد کار کنه...و کابل رو با چسب اومدم بچسبونم که دیگه نخوام کابل رو نگه دارم که بازم فایده نداشت...و این اواخر دیگه کابل رو هم که تکون میدم کلا چراغی روی کیبورد روشن نمیشه..احساس میکنم یک قطع و وصلی داره توی جای کابل یا اگه کابل رو عوض کنم مشکل حل میشه...به نظرتون مشکل کجاست؟

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
سلام...من هدفون کامپیوترم داشت خیلی خوب کار میکرد نمیدونم چش شد یهو کابلشو کشیدم بیرون از پشت کیس تا کابل بلند گو رو وصل کنم...بعد که دوباره کابل هدفون رو وصل کردم دیگه هر کار کردم هدفونم کار نمیکنه...به نظرتون مشکلش چیه...یعنی هدفون سوخته!!!!!
و یک مشکل دیگه هم که دارم در رابطه با کیبورد کامپیوترمه..یکی از کیبورد هاییی که خیلی باهاشون راحت بودم همونم درست کار میکرد بعد نمیدونم چه مشکلی داشت که فهمیدم کابلی که میخوره پشت کیبورد قطع و وصلی داره و وقتی که کابل رو تکون میدادم چراغ Num روشن میشد و خلاصه باید کابل رو نگه میداشتم تا دکمه ی نام روشن شه و کیبورد کار کنه...و کابل رو با چسب اومدم بچسبونم که دیگه نخوام کابل رو نگه دارم که بازم فایده نداشت...و این اواخر دیگه کابل رو هم که تکون میدم کلا چراغی روی کیبورد روشن نمیشه..احساس میکنم یک قطع و وصلی داره توی جای کابل یا اگه کابل رو عوض کنم مشکل حل میشه...به نظرتون مشکل کجاست؟
هر دو ایراد مشخص هست . هدفون سیم کشیده شده و قطعی دارد .باید بررسی بشه از کجا قطع شده . اون قطعی کیبرد از سر فیش usb هست . کاری نمیشه جز تعویض کیبرد

ashkan4030

Registered User
لایک‌ها
1,202
داداش ببین هیچ راهی به ذهنت نمیرسه واسه هدفون و کیبورد...اخه چند صد هزار تومان پولش بوده دیگه خیلی زور داره اینقدر بیخودی بخواد دوتاش بسوزه!!!اون قطعی از سر فیش یو اس بی نیست....ببین پشت کیبورد یه کابل که بیشتر وصل نییست بالای همین دکمه ی نام لوک همون جاش قطع و وصل میشه...بعد خودم یه بار یه کیبوردو باز و بسته کردم کله دکمه هاش ریخت بیرون دیگه نتونستم درستش کنم..الان هر جا هم میبرم میگن اگرم درست شه واسه ما نمیصرفه و ارزشی نداره وقتمونو بزاریم روش...پس باید اگه راه حلی داره خودم درستش کنم..میشه یه راهنمایی کنی چیکار کنم؟

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
داداش ببین هیچ راهی به ذهنت نمیرسه واسه هدفون و کیبورد...اخه چند صد هزار تومان پولش بوده دیگه خیلی زور داره اینقدر بیخودی بخواد دوتاش بسوزه!!!اون قطعی از سر فیش یو اس بی نیست....ببین پشت کیبورد یه کابل که بیشتر وصل نییست بالای همین دکمه ی نام لوک همون جاش قطع و وصل میشه...بعد خودم یه بار یه کیبوردو باز و بسته کردم کله دکمه هاش ریخت بیرون دیگه نتونستم درستش کنم..الان هر جا هم میبرم میگن اگرم درست شه واسه ما نمیصرفه و ارزشی نداره وقتمونو بزاریم روش...پس باید اگه راه حلی داره خودم درستش کنم..میشه یه راهنمایی کنی چیکار کنم؟
برای کیبرد باید سیم usb کامل از یک کیبرد دیگه روی این امتحان کنی . هدفون هم به دردسرش نمیارزه . یعنی کار شما نیست باید شخص وارد قطعیش رو پیدا کنه

ashkan4030

Registered User
لایک‌ها
1,202
چه جوری قطعیش رو پیدا میکنن؟؟از کجا میفهمن که کجاش قطعه؟

Hamidreza23

Registered User
لایک‌ها
4,509
این کار هارو انجام دادم ولی دیگه اصلا روشن نشد! به حالت اولش برگردوندم (کابل های خودش رو وصل کردم) باز هم فرقی نکرد.
یعنی مانیتور تصویر نداره ولی کیس روشنه و صدا میخوره (عادی)
الان هاردش سوخت؟ :D
احتمال هم داره که پاور برق نرسونه؟
@AMD.POWER
؟

Hamidreza23

Registered User
لایک‌ها
4,509
باید ببینید اشتباهتون کجا بوده . چون کابل های ساتا بر عکس جا نمیخوره .
نه من اشتباهی نکردم!
کابل های سیستم خودم رو با کابل های اون سیستم عوض کردم ولی دیدم فرقی نمیکنه.بعد دوباره کابل های خودش رو وصل کردم.
الان روشن نمیشه. (کیس روشن میشه ها ولی تصویر چیزی نمیاد الکی صدا میخوره سیستم (به صورت عادی))
من احتمال میدم هاردش خراب شده.
شما نظرتون چیه؟
هارد یا قسمت دیگه؟

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
نه من اشتباهی نکردم!
کابل های سیستم خودم رو با کابل های اون سیستم عوض کردم ولی دیدم فرقی نمیکنه.بعد دوباره کابل های خودش رو وصل کردم.
الان روشن نمیشه. (کیس روشن میشه ها ولی تصویر چیزی نمیاد الکی صدا میخوره سیستم (به صورت عادی))
من احتمال میدم هاردش خراب شده.
شما نظرتون چیه؟
هارد یا قسمت دیگه؟
اگر اشتباه نکرده بودید . که سیستم تصویر میداد . تو اینطور مواقع اگر میبینید مهارت کافی ندارید از تعمیرکارها کمک بگیرید .

بالا