برگزیده های پرشین تولز

سودوکو تفریحی دلپذیر

lj_banamak

Registered User
لایک‌ها
2
ممکن است سودوکو مانند یک ویروس به شما هم نفوذ کرده باشد ولی هیچ جای نگرانی نیست چون این ویروس نه تنها ضرر نمی زند بلکه از آلزایمر زود رس هم جلوگیری می کند امروزه سودوکو به عنوان یک بازی مطرح در سطح جهان قلمداد میشه ولی این بازی اونطور که باید در کشور ما جا نیوفتاده و به عبارت دیگر در کشور ما مراحل ابتدایی خودش رو طی میکنه و و فقط در روزنامه همشهری در حدود 9 ماه است که در صفحه 12 روزنامه بخشی را به این بازی اختصاص داده است.
نظر خودتون را در رابطه با این بازی بگویید . که چگونه با این بازی آشنا شدید و آیا این بازی برای شما هم دلچسب هست و ...:cool:

a_mahyar_a

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
خیلی بازی باحالا باعث میشه که یک خورده خوب فکر کنی
من هم تو دانشگاه از طریق یکی از دوستام آشنا شدم .

mohandes_milad

Registered User
لایک‌ها
34
آقا چی هست این سودوکو ؟ :f34r: :blink: میشه یکم توضیح بدین :blush:

Amiin

کاربر فعال سینما
کاربر فعال
لایک‌ها
7
اگه اشتباه نکنم یه جدول 9x9 که به 9 جدول 3x3 تقسیم شده. در تمام ستون ها و ردیف های این جدول باید اعداد 1-9 را بچینید و در تمام جدول های 3x3 هم باید اعداد 1-9 جای بگیرن.

TehranNet

کاربر فعال فوتبال
کاربر فعال
لایک‌ها
561
اگه اشتباه نکنم یه جدول 9x9 که به 9 جدول 3x3 تقسیم شده. در تمام ستون ها و ردیف های این جدول باید اعداد 1-9 را بچینید و در تمام جدول های 3x3 هم باید اعداد 1-9 جای بگیرن.

ديروز باهاش يك كمي ور رفتم ديگه حوصله نداشتم انداختم كنار:lol:

ديگه اسمش رو نخوندم

lj_banamak

Registered User
لایک‌ها
2
آقا چی هست این سودوکو ؟ :f34r: :blink: میشه یکم توضیح بدین :blush:

سودوکو : از یک جدول که دارای 9 خانه بزرگ (3در 3) تشکیل می شود که در هر یک از این خانه های بزرگ 9 خانه کوچک وجود دارد .
چگونه بازی کنیم ؟ ما باید اعداد 1 تا 9 را طوری در این خانه های بزرگ ( که هر یک دارای 9 خانه کوچک است ) قرار دهیم که هر عدد یک بار آورده شود یعنی اعداد تکرار نشوند. هم چنین این اعداد در سطر یا ستون مخصوص خود تکرار نشوند
soduko.jpg

first saeed

Registered User
لایک‌ها
2
من فک کردم سودوکد در برنامه نویسی منظورتونه !
Punish4.gif

mohandes_milad

Registered User
لایک‌ها
34
آهان ، اره از اینا بازی کردم ولی نمیدونستم اسمش چیه
سودوکو چه اسم باحالی مثل اسم غذای جاپونیاست :D :D

lj_banamak

Registered User
لایک‌ها
2
سودوکو یک اسم ژاپنی است و به خاطر این که این بازی بیشتر در آسیای شرقی (چین و ژاپن و...) متداول بوده این اسم را برایش گذاشته اند
امیدوارم با این توضیحات قبل نحوه بازی سودوکو را یاد گرفته باشید اگر هم مشکلی داشتید بامن در میان بگذارید . فقط می مونه انجام این بازی و این که این بازی را از کجا پیداکنیم:

1- می تونید به سایت Yahoo و یا Google رفته و در قسمت عکس واژه Soduko را تایپ کنید
و بعد از save کردن عکس از آن استفاده کنید . البته این در صورتی است که شما یک دستگاه چاپگر
داشته باشید و بتوانید آن را پرینت کنید . این روش، روش به صرفه ای نیست و من هم آن را به
شما پیشنهاد نمی کنم .البته سایت هایی هم وجود دارند که امکان انجام بازی را به صورت آنلاین به ما میدهد

2- همچنین می تونید از جدول سودوکو که هر روز در صفحه 12 روزنامه همشهری چاپ می شود استفاده کنید

3- همچنین می تونید از نرم افزارهایی با حجم کم که از طریق اینترنت می شود آن را دریافت کرد که شامل 10000بازی در 30 level مختلف بسته به مهارت شما دارد است. که من هم همین راه را پیشنهاد می کنم

- من خودم از بازی SoDuKo Challenge version 1.2.5 استفاده می کنم که سایت و توضیحات این بازی و بازی های مطرح اون رو در پست بعد می زنم.

لطفاً نظرات خودتون را راجع به این بازی بنویسید . برای ترویج سودوکو در ایران فقط کافی است هر کدام از شما این بازی را به یک نفر معرفی کنید

lj_banamak

Registered User
لایک‌ها
2
دانلود نرم افزار سودوکو برای کامپیوتر:
SoDuKo Challenge 1.2.5

به لینک بالا رفته و بر روی DOWNLOAD NOW کلیک کنید.

lj_banamak

Registered User
لایک‌ها
2
از کسانی که این بازی را دانلود کردند می خوام که نظرشون را در رابطه با این بازی بیان کنند.

اگر کسی از سایت های دیگری که نرم افزار این بازی را دارند برای دانلود دریغ نکنند و در همین تاپیک بزنند.

بالا