برگزیده های پرشین تولز

با 500 میلیون چه میشه کرد ؟!

Film_iran

کاربر حرفه ای بازی های کامپیوتری
لایک‌ها
483
با سلام پول تو بانک نزارید یه جا

چون ممکنه همون بانک یهو جمع کنه هر چی دارید برداره ببره!!

موضوع بعدشم اینه که ارزش پول میاد پایین!!

به نظرم شما 100 میلیونشو بگیر بزن تو یه کاری 400 دیگشو تقسیم بر 4 کن بزار 4 تا بانک یعنی هر بانک 100 میلیون

اگر دیدی کارت به راهه 100 تا دیگه بکش تو کار

به نظرم سود توپی میکنی موفق باشی

--------------
من خودم داشته باشم اول یه ماشین میخرم بقیشو میزارم بانک 50 میلیونم برمیدارم اینترنت یه کسبو کار توپ راه میندازم :D

M £ H D I

Registered User
لایک‌ها
439
من اگه این پولو داشتم به دیگران و اونایی که تو اطرافیانم وضع مالی خوبی ندارن کمک میکردم ...
دعای خیریشون تا آخر عمر برای خوشبخت شدن بسمه!

aryamehr1368

Registered User
لایک‌ها
4,170
ممنون دوستان
درسته که راحت ترین کار گذاشتن تو بانک هست اما ارزش پول هم میاد پایین
توی بازار هم جرات ندارم وارد شم اصلا تجربه ندارم
دوستان نظرتون راجعب به خرید خونه های پیش فروشی چیه و خونه های نیمه کاره که کل سرمایه رو از همون اول بدون این که تو بانک بزارم ملک بخرم و کم کم جلو برم .
من این همه بخوام با سود بانکی کار کنم و زحمت بکشم وقتی میبینی همونقدر املاک و زمین رفته بالا .
خرید و فروش ملک خیلی راکد شده خریدی درست بالا میره ولی باید دل داشته باشی تا مشتری بیاد

ReZaTaK7

Registered User
لایک‌ها
148
با500میشه تو بورس سهامدار درصدی خیلی از شرکتها شد...

جناب میشه بفرمایید این چیزی که میگین چقدر سودآوره ؟ یعنی ایشون با 500 میلیون سهام دار بشن ماهیانه چقدر دست و بالشونو میگیره ؟ چه شرکتایی و کلا توضیح کاملی میشه بدید ؟
اگر امکانش هست لینک مفیدی در این رابطه لطف کنید
ممنون :)

MihanV

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
30,348
مسکن هم که خوابیده دیگه چیکار میشه کرد

درسته مسکن خوابیده ولی همیشه که اینجور نمیمونه
الان وقت خرید ملک هست برای کسی که پول نقد داره :)
زرنگ باشی و ملک خوبی بخری (جاهایی که رو به رشد هست) برد کردی

onia1423

Registered User
لایک‌ها
130
مغازه بخر, از اول صبح پول میندازه تا اخر شب, ارزششم به مرور زمان زیادتر میشه

Sent from my HUAWEI Y511-U30 using Tapatalk

meysam_2012

محروم از فعالیت تجاری
محروم از فعالیت تجاری
لایک‌ها
443
ببخشید اگه 500 بذاریم توی بانک ، مالیات چی میشه قضیش؟
چه اصله پول و چه سودش؟

Sent from my C6603 using Tapatalk
طبق بند دوم ماده ۱۴۵ قانون مالیاتهای مستقیم معاف هست:
ماده 145- سود دریافتی به هر عنوان در موارد زیر از پرداخت مالیات معاف است:
1- سود متعلق به سپرده های مربوط به کسور بازنشستگی و پس انداز کارمندان و کارگران نزد بانک های ایرانی در حدود مقررات استخدامی مربوطه.
2- سود یا جوایز متعلق به حساب های پس انداز و سپرده های مختلف نزد بانک های ایرانی یا موسسات اعتباری غیربانکی مجاز. این معافیت شامل سپرده هایی که بانک ها یا موسسات اعتباری غیربانکی مجاز نزد هم می گذارند نخواهد بود.
3- جوایز متعلق به اوراق قرضه دولتی و اسناد خزانه.
4- سود پرداختی بانک های ایرانی به بانک های خارج از ایران بابت اضافه برداشت (او در افت) و سپرده ثابت به شرط معامله متقابل.
5- سود و جوایز متعلق به اوراق مشارکت.
تبصره- در مواردی که در قانون مالیات های مستقیم به بانک ها اشاره می شود، امتیازات، تسهیلات، ترجیحات و تکالیف ذکر شده شامل موسسات اعتباری غیربانکی که به موجب قانون یا با مجوز بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران تاسیس شده اند یا می شوند، نیز خواهد شد.

floppyrisk

Registered User
لایک‌ها
62
ما خوی هستیم . تشریف بیارید در خدمت باشیم .
خورد و خوراک ( نوشابه ، پاستیل ، روغن شکلات ، آبمیوه ، سوسیس کالباس .... کلا هرچیزی که تو یک فروشگاه سوپرمارکت هست اما همشون ترکیه هستند . ) بهداشتی هم دستمال کاغذی شامپو پوشک و ... این جنسش تکمیل بود از جون ادمیزاد تو شیر مرغ توووش بود اما فکر نکنم دیگه 500 میلیون خرج کرده باشه با 500 میشه یه چیز در حد عالی ترینش راه انداخت .جمعا دوتا یخچال داشت یکی نوشابه و دلستر و ابمیوه گذاشته بود یکی هم گوشت و اینا اما ملت مثل موریانه میریزنش تو مغازش به حدی که در باز نمیشه بری داخل .( مغازه خیلی بزرگ بود که فعلا جمع کرده بره اون 3 طبقه که خودش داره میسازه .
فکر کنم سوسیس و کالباس واردات قانونیش هم سخت باشه قاچاقش که حتما بهداشت جلوش رو می گیره. شما مطمئنی از ترکیه میاره اینها رو؟

hunter2000

Registered User
لایک‌ها
416
به نظر من پولت رو بذار توی بانک ، با سودش دلار بخر

اونهایی که دلار خریدن 3800 فروختن 3000 تومن هم فکر میکردن دلار میره بالای 4000 و سود میکنند . با توجه به شرایط کنونی خرید ارز زیاد مناسب نیست چون نوسان ها بسیار کم هست
درسته مسکن خوابیده ولی همیشه که اینجور نمیمونه
الان وقت خرید ملک هست برای کسی که پول نقد داره :)
زرنگ باشی و ملک خوبی بخری (جاهایی که رو به رشد هست) برد کردی

اینطور که مشخص هست فعلا بازار مسکن تحریک نمیشه چه با وام 80 میلونی چه با وام بیشتر . چون قیمت ها بالا هست و مردم توان خرید ندارند از طرفی هم سرمایه های سرگردان دست مردم علاقه ای به سرمایه گذاری در مسکن ندارن الان تو محدوده سکونت ما نزدیک 10 تا ساختمان 10 واحدی هست ( جنت اباد ) که نزدیک 1 ساله تکمیل شدن ولی مشتری براش نیست و برادران افاغنه شب ها اونجا ساکن هستند به عنوان نگهبان .
دوران 8 ساله قبلی رو میشه دوران طلایی برای رانت بازی - سفته بازی - دلال بازی و سود های کلان 24 ساعته و.... نامید ولی الان همه چیز در رکود بسر میبرن به جز کارهای خدماتی و اغذیه که نیاز روزمره مردم هست و مردم نیمتونن براش پول خرج نکنن البته بازار های لوکس هم درامدش خوبه مثل موبایل و اتومبیل و پوشاک برند ( کلا مردم عجیبی داریم )

افتک!!

Registered User
لایک‌ها
8,853
اونهایی که دلار خریدن 3800 فروختن 3000 تومن هم فکر میکردن دلار میره بالای 4000 و سود میکنند . با توجه به شرایط کنونی خرید ارز زیاد مناسب نیست چون نوسان ها بسیار کم هست

خریدن دلار را نباید بعنوان شغل برای درآمد کوتاه مدت نگاه کرد. ایشون اگر پولش رو بذاره توی بانک و 9 تومن سود بگیره و 3 تومنش را خرج کنه و بقیه رو دلار بگیره... ارزش پولش در 30 سال آینده حفظ میشه و همیشه میتونه یک زندگی تقریبا مرفه داشته باشه

hunter2000

Registered User
لایک‌ها
416
خریدن دلار را نباید بعنوان شغل برای درآمد کوتاه مدت نگاه کرد. ایشون اگر پولش رو بذاره توی بانک و 9 تومن سود بگیره و 3 تومنش را خرج کنه و بقیه رو دلار بگیره... ارزش پولش در 30 سال آینده حفظ میشه و همیشه میتونه یک زندگی تقریبا مرفه داشته باشه

اگه ارزش پول ما نسبت به دلار بیشتر بشه تکلیف چی هست مثلا هر دلار بشه 2600 تومان تو بازار ازاد اون موقع به نظرتون سودی نصیب ایشون خواهد شد یا خیر ؟
یکی از برنامه های دولت نزدیک کردن ارز ازاد به مبادله ای هست که تا حدود زیادی موفق بوده ارزی که روزی 3800 تومن بود الان روی 3100 تا 3150 ثابت هست و این روند نزولی کم کم اجرا میشه چون یکدفعه پایین اومدن دلار به جای اینکه سودی داشته باشه بیشتر به ضرر تولید و اقتصاد هست . روند سریع کاهش بعد از توافقات هسته ای هست البته توافق ها انجام شده و فقط در حال چونه زنی در رابطه با مابقی مسایل هستند .

الان سرمایه گذاری در چند محور میتونه مفید باشه
1- تولید
2- فعالیت های خدماتی
3-فعالیت بازرگانی
4- سرمایه گذاری در بورس
5- سرمایه گذاری در ساخت مسکن نه خرید مسکن ( البته سودش زود بازده نیست ولی سود منطقی با حفظ ارزش سرمایه رو به همراه داره )

افتک!!

Registered User
لایک‌ها
8,853
اگه ارزش پول ما نسبت به دلار بیشتر بشه تکلیف چی هست مثلا هر دلار بشه 2600 تومان تو بازار ازاد اون موقع به نظرتون سودی نصیب ایشون خواهد شد یا خیر ؟
اگر اینجوری بشه ، اونوقت ارزش پولی که ایشون توی بانک گذاشته هم حفظ میشه و ارزش سودش هم حفظ میشه و باز هم همیشه زندگی نسبتا مرفه خواهد داشت :D

یکی از برنامه های دولت نزدیک کردن ارز ازاد به مبادله ای هست

شعارهای دولت به خودش مربوطه.زندگی ما هم به خودمون :D

davodmg

Registered User
لایک‌ها
1,311
من هم مخالف گذاشتن پول تو بانکم.سود بانک همیشه کمتر از تورم بوده.
میتونید با این پول کار تولیدی راه بندازین ( تکی یا شراکت )
کار با این سرمایه زیاده و باید روش فکر کنید.
یه پیشنهاد ویژه هم دارم که توی امضام هست . مطالعه بفرمایید سوالی بود در همون تاپیک مطرح بفرمایید . در خدمتم

omnia2

Registered User
لایک‌ها
46
باید سرمایه تقسیم بشه به چد قسمت:
نظر شخصی: با 300 تومنش 4 تا مغازه معمولی رهن کامل میکردم(یعنی 50 رهن 25 جنس تو تهران ) تو چهارتا شغل تقریبا بدون ریسک (یکیش سوپر مارکت و...)
هر کدوم 3-4 حداقل خالص بده
200 تومن هم میزارم بانک ماهی 3.5 میگیرم
رو هم تقریباً حداقل 15-20 ماهی در میاد.
کاری که سود بیشتری داره بیشتره پولو میریزی اونور
البته دلالی هم میشه کرد مثلا ماشین خرید فروش کنی بزنی تو کاره بی ام و 528! رو هر ماشین یه پولی ببری که باید راهشو بلد باشی.
نظرات کاملاً شخصیه.

deremel400

Registered User
لایک‌ها
3,759
باید سرمایه تقسیم بشه به چد قسمت:
نظر شخصی: با 300 تومنش 4 تا مغازه معمولی رهن کامل میکردم(یعنی 50 رهن 25 جنس تو تهران ) تو چهارتا شغل تقریبا بدون ریسک (یکیش سوپر مارکت و...)
هر کدوم 3-4 حداقل خالص بده
200 تومن هم میزارم بانک ماهی 3.5 میگیرم
رو هم تقریباً حداقل 15-20 ماهی در میاد.
کاری که سود بیشتری داره بیشتره پولو میریزی اونور
البته دلالی هم میشه کرد مثلا ماشین خرید فروش کنی بزنی تو کاره بی ام و 528! رو هر ماشین یه پولی ببری که باید راهشو بلد باشی.
نظرات کاملاً شخصیه.
پخش کردن سرمایه یا گذاشتن تخم مرغها در چند سبد کار خوبیه اما پخش کردن کار زیاد نتیجه نمیده مغازه هم دست کسی نمیشه داد اگر مغازه توش دل نسوزونی نتیجه نمیده

floppyrisk

Registered User
لایک‌ها
62
مغازه سرمایه گذاری نیست
البته سرمایه درگیر میشه و انتظار هم اینه که سرمایه رشد کنه
اما راه اندازی مغازه یه کار تمام وقته که سال اول صرف پا گرفتن مغازه می شه و به مرور به درآمد متوسط و بعد خوب ( در صورت زحمت زیاد و فکر قوی و بلد بودن کار) می رسه

امیرعباس63

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
7
سلام دوست عزیز
اگر مایل باشید می توانید باهم همکاری کنیم
من چند پیشنهاد برای شما دارم
هرکدام را مایل بودید می توانیم باهم فعالیت داشته باشید وبه درامد عالی برسید
درزمینه وارادات خودروهای خارجی می توانیم همکاری کنیم
چند پروژه اینترنتی دارم که تا حالا درایران اجرایی نشده
اگر مایل بودید من درخدمت هستم پشیمان نمی شوید

بالا