برگزیده های پرشین تولز

حالت تهوع در هنگام بازی

hadi_S

Registered User
لایک‌ها
6
اگر اشتباه نکنم قبلا هم در این مورد تاپیک داشتیم. بنظر من این عوارض در واقع یک ورژن (!) خاص از Motion Sickness هست. بعد نیست اگر یک ساعت قبل از بازی یک قرص 50 میلیگرمی Dimenhydrinate مصرف کنید. نتیجش را هم بنویسید. البته داروهای قویتر (با مکانیزمهای دیگر) برای این عارضه وجود دارند که در صورت لزوم بهتره توسط پزشک تجویز شوند. توجه داشته باشید کهDimenhydrinate یک آنتی هیستامین است و از عوارض این دارو ایجاد کمی خواب آلودگی هست. بنابراین بهتره حداقل در شروع تا چند ساعت رانندگی نکنید.

کسی تا حالا اینو امتحان کرده ؟ خطرناک نباشه ؟ شما خودتون اینو تست نکردین ؟ عوارض نداشته باشه ؟

aria_cop

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
این واکنش عصبی وقتی شروع میشه که یا حرکت تصویر بقدری سریع است که مغز نمیتونه هم خودش رو با سرعت وفق بده و هم معماهای بازی رو حل کنه مثلا نشونه گیری کنه و شلیک کنه و مواظب سربازان دشمن هم باشه!!!

یکی از دلایلش هم Refresh Rate Frequency میتونه باشه که ابتدا با سوزش چشم شروع میشه. در این جور مواقع پیشنهاد میشه فرکانس رو تا آخرین حد بالا ببرید و لامپ های مهتابی( مخصوصا از نوع 40 وات) رو حتما خاموش کنید و یا حتی الامکان لامپ های مهتابی رو پشت کیس نصب کنید اما به هر حال توصیه میشه از خیر اون بازی بگذرید.

من خودم وقتی بازی هایی شبیه ولف که دستت یه تفنگ هست و هی باید تو اتاقهای نا متناهی بازی بگردی دنبال دشمن بازی میکنم ( و حتی موقعی که بازی نمیکنم و فقط صدای بازی رو میشنوم) حالت تهوع شدید بهم دست میده چون یه مدت خیلی از این بازی ها انجام میدادم بدون اینکه حالت تهوع داشته باشم.

سعی کنید بازی هایی رو که آرامش ذهنی دارید انجام بدید. مثل بازیهای ورزشی.

موفق و پیروز باشید

در ضمن اگه دیمن هیدرانات بهت نساخت که غیر ممکنه( چون برای معده است) میتونی از متو کلو پرامید (مشهور به قرص ضد تهوع و یا قرص ماشین!)استفاده کنی عوارض نداره :)

اون دوستی هم که ماشین زده ! میشه باید پیش دکتر بره تا برای این آلرژی حتما درمان بشه و همیشه هم از این متوکلو پرامید داشته باشه همراش و یک کیسه فریزر!!! :)

اینجانب

Registered User
لایک‌ها
0
کسی تا حالا اینو امتحان کرده ؟ خطرناک نباشه ؟ شما خودتون اینو تست نکردین ؟ عوارض نداشته باشه ؟
اصولا هیچ دارویی کاملا بدون عارضه نیست. ولی این دارو بسیار کم عارضه ای هست. اگر هیچ بیماری زمینه ای مهمی ندارید نگران نباشید. تا بحال Adult Cold خوردید؟ اگر طوریتون نشده نگران نباشید! فقط به خواب آلودگی توجه کنید. اگر میخواهید خیلی احتیاط کنید اول 25 میلیگرم بخورید و دفعه بعد 50 میلیگرم بخورید. اگر میخواهید بازهم بیشتر احتیاط کنید، قبل از مصرف با یک پزشک مشورت کنید.
من برای این منظور نخوردم. ولی به علل دیگه خوردم.

ODE112

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,288
من رو بازی GTA 3 اینطوری میشدم! سرم بشدت گیج میرفت!!! با کله میخواستم برم تو مانیتور!!!

گذشت o گذشت! تا یه روز اتفاقی خونه یکی از رفیقام همین GTA 3 رو داشت بازی میکرد! دیدم اصلا سرم گیج نمیره هر چی نیگاش میکنم!!!

نمیدونم شاید تو سیستم خودم یه ذره فریم فریم رد میشد بازی...! خیلی رون نبود! مثه گیرای خیلی خیلی کوچیک داشت!!!

آره!!! هر بازی که گیر داشته باشه مخم قاطی میکنه! ولی هر بازی که رون باشه نه!!!

قرص نخوریا!!! واسه یه بازی؟؟؟ نه نخور!!!

hadi_S

Registered User
لایک‌ها
6
بازی Delta Force از اون جمله بازی های وحشتناکیه دیدم حرکت رو به جلو ش و بخصوص دخمه های زیر زمینی که میری وای خیلی وحشتناکه به 30 ثانیه هم نمی کشه که تهوع پیدا میکنه

mehdi_ag

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
من هم يه زمان هايي رو بعضي بازي ها اينطور مي شدم. بعدا فهميدم ماله چربي خونه. زمان هايي كه چربي خون بالا ميره اين مسئله پيش مياد. چارش هم خوردن يه چيز ترش مثلا ليمو ترش و ايجور چيزهاس. بعدش هم بشين بازي كن و حالشو ببر. البته نمي دونم شما هم اينطور باشين يا نه.
به هر حال به امتحانش مي ارزه.

Hossein Best

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
من هم اينجوري ميشم . البته فقط در بازي هاي بالاي هيجان .
مال من هم فكر كنم علتش هيجان زياد باشه كه قلبم تند ميزنه و يه كمي هم سرگيجه و حالت تهوع بهم دست ميده .
با بازي هاي ورزشي اصلا مشكلي ندارم . مثل PES 6 كه وقتي بازي ميكنم ارامش هم ميگيرم .
يادش بخير اون موقع كه call of duty 1 رو بازي ميكردم حسابي داغ ميشدم قرمز ميشدم و حالت تهوع بهم دست ميداد .

master.

Registered User
لایک‌ها
15
این سرگیجه ها مختص بعضی بازی های خاص هست ...و برای افراد معدودی ایجاد اشکال میکنه ...
اگه دقت کرده باشید وارنینگ هایی مبنی بر اینکه افراد بخصوصی که سابقه گیج زنی در این موارد رودارند وجودداره ..که به این ترتیب دور این بازی ها رو یک خیط بکشند ...

hadi_S

Registered User
لایک‌ها
6
مال من هم فكر كنم علتش هيجان زياد باشه كه قلبم تند ميزنه و يه كمي هم سرگيجه و حالت تهوع بهم دست ميده .
با بازي هاي ورزشي اصلا مشكلي ندارم . مثل PES 6 كه وقتي بازي ميكنم ارامش هم ميگيرم .
يادش بخير اون موقع كه call of duty 1 رو بازي ميكردم حسابي داغ ميشدم قرمز ميشدم و حالت تهوع بهم دست ميداد .

درسته توی بازیهای فیفا من هیچ مشکلی ندارم البته وقتی دوربین روحالت Tell قرار میگره توی بقیه حالات بازهم بهم تهوع دست میده اما نه اونجوری

mostafa_gm

Registered User
لایک‌ها
438
درسته توی بازیهای فیفا من هیچ مشکلی ندارم البته وقتی دوربین روحالت Tell قرار میگره توی بقیه حالات بازهم بهم تهوع دست میده اما نه اونجوری
شما ظاهرا حساسيت داري.
من توصيه ميكنم طرف بازي نرو. سلامتي مهمتره.

Exporter

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,172
من قديما توي بازي night fire 007 احساس ضعف معده مي کردم! ولي توي بازي هاي ديگه مشکلي نداشتم.
آخرشم معلوم نشد به خاطر چي بود

RPG 8

Registered User
لایک‌ها
426
تنها بازی که حال منو خراب میکرد HL2 بود. اونم فقط تو مرحله ی قبرستون!

balabala

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,745
من رو بازی GTA 3 اینطوری میشدم! سرم بشدت گیج میرفت!!! با کله میخواستم برم تو مانیتور!!!

گذشت o گذشت! تا یه روز اتفاقی خونه یکی از رفیقام همین GTA 3 رو داشت بازی میکرد! دیدم اصلا سرم گیج نمیره هر چی نیگاش میکنم!!!

نمیدونم شاید تو سیستم خودم یه ذره فریم فریم رد میشد بازی...! خیلی رون نبود! مثه گیرای خیلی خیلی کوچیک داشت!!!

آره!!! هر بازی که گیر داشته باشه مخم قاطی میکنه! ولی هر بازی که رون باشه نه!!!

قرص نخوریا!!! واسه یه بازی؟؟؟ نه نخور!!!
rehfesh rate مانیتورت رو تنظیم کن. نباید کمتر از 75 Mhz باشه.

Sony_B

Registered User
لایک‌ها
44
منم تو بازي هايي مثل كانتر يا مدال افتخار يا فيرحالت تهوع بهم دست ميده.
يه زمونيم وقتي سونيك سگارو بازي مي كردم يا اسپيرو سوني يا مرحله هاي آخر نور هود سوني ا رو اينجوري مي شدم ولي با ابن حال ركورد من رو فكر نكنم تو اينجا كسي داشته باشه!!
حدود 2 روز متوالي پشت كنسول ديريم كست نشسته بودم و رزيدنت اويل كد ورونيكارو مي رفتم .
جاتون خالي:D

hadipro

Registered User
لایک‌ها
7
به به میبینم که آواتارت عشق منه.درک نوویتسکی...
277.gif

تیم فقط دالاس.بازیکن فقط نوویتسکی
16.gif
278.gif

bad_sectore

Registered User
لایک‌ها
2
منم تو اكثر بازيهاي اكشن 20 دقيقه اول يه حالتي بهم دسته ميده كه اصلا از بازي متنفر ميشم!

ولي تو بازي هاي PSP كمتر به اين مشكل برميخورم! مگه تو بازيهايي مثل Medal of Honor - Call of Duty و از اين سبكا...!

ولي همه اين بازيارو بيخيال! فيفا رو بچسبيد ته بازي... نه سرگيجه نه سردرد نه حالت تهوع... خداي هيجان... :D :D

mahi58

مدیر انجمن عکس و عکاسی
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
11,275
اگر اشتباه نکنم قبلا هم در این مورد تاپیک داشتیم. بنظر من این عوارض در واقع یک ورژن (!) خاص از Motion Sickness هست. بعد نیست اگر یک ساعت قبل از بازی یک قرص 50 میلیگرمی Dimenhydrinate مصرف کنید. نتیجش را هم بنویسید. البته داروهای قویتر (با مکانیزمهای دیگر) برای این عارضه وجود دارند که در صورت لزوم بهتره توسط پزشک تجویز شوند. توجه داشته باشید کهDimenhydrinate یک آنتی هیستامین است و از عوارض این دارو ایجاد کمی خواب آلودگی هست. بنابراین بهتره حداقل در شروع تا چند ساعت رانندگی نکنید.

با سلام.
آفرین به آقای اینجانب نمی دونم از کجا اطلاعات دارند ولی کاملا تایید میشه بهترین تشخیص مشکل ایشان بیماری حرکت یا Motion Sickness است.
اگر مشکل شما فقط به این بازی مربوط است و هیچ جای دیگر این مشکل رو ندارید که قبل از انجام همین بازی می تونید یک قرص دیمن هیدرینیت 50 میلی مصرف کنید و تا آخرش برید و از شرش خلاص شید (البته بعیده احتمالا بازی های سریع دیگه هم می تونند این مشکل رو ایجاد کنند). دیمن هیدرینیت داروی بی عارضه ای است و خطر ندارد و مشابه آنتی هیستامین معمولی است که بارها برای سرماخوردگی خورده اید.
اگر در موارد دیگر خصوصا در هنگامی که در پوزیشن بدنی خاصی قرار می گیرید (مثلا در حالت خم شده) سرگیجه می گیرید بهتر است معاینه پزشکی شوید و یک دوره کامل دیمن هیدرینیت مصرف کنید. به شکل 20 عدد قرص 50 میلی گرمی روزی 2عدد.
موفق باشید.

hadi_S

Registered User
لایک‌ها
6
منم تو اكثر بازيهاي اكشن 20 دقيقه اول يه حالتي بهم دسته ميده كه اصلا از بازي متنفر ميشم!

ولي تو بازي هاي PSP كمتر به اين مشكل برميخورم! مگه تو بازيهايي مثل Medal of Honor - Call of Duty و از اين سبكا...!

ولي همه اين بازيارو بيخيال! فيفا رو بچسبيد ته بازي... نه سرگيجه نه سردرد نه حالت تهوع... خداي هيجان... :D :D

خدا رو شکر کسی پیدا شد و طرفدار فیفا بود بخدا نه سرگیجه داره و نه سردرد و نه تهوع
دیروز بازی داشتم که فقط بایستی می بردم . کامپیوترم اینو فهمیده بود تو 30 دقیقه اول 3-0 ازم جلو افتاد . یه تغییر آرایش دادم از 2-1-3-4 رفتم به 2-4-4 . کل تیم یهو عوض شد .
سر کامیوتر کلاه گذاشتم سیستمش رو براساس ارنج قبلی من چیده بود با تعییر ارنج من بازی اون بهم ریخت تونستم بازی رو 3-4 ببرم .خلاصه تو اون همه بازی نه سردرد پیدا کردم نه تهوع

فقط کارت گرافیکی من داشت سوت کشید .

bad_sectore

Registered User
لایک‌ها
2
خدا رو شکر کسی پیدا شد و طرفدار فیفا بود بخدا نه سرگیجه داره و نه سردرد و نه تهوع
دیروز بازی داشتم که فقط بایستی می بردم . کامپیوترم اینو فهمیده بود تو 30 دقیقه اول 3-0 ازم جلو افتاد . یه تغییر آرایش دادم از 2-1-3-4 رفتم به 2-4-4 . کل تیم یهو عوض شد .
سر کامیوتر کلاه گذاشتم سیستمش رو براساس ارنج قبلی من چیده بود با تعییر ارنج من بازی اون بهم ریخت تونستم بازی رو 3-4 ببرم .خلاصه تو اون همه بازی نه سردرد پیدا کردم نه تهوع

فقط کارت گرافیکی من داشت سوت کشید .

ايول خوشم اومد :D رو چه Level بازي مي كني ؟ من رو Top Player :f34r:

بالا