برگزیده های پرشین تولز

نصب سخت افزاری DVD رایتر.

بهناز

Registered User
لایک‌ها
4
با سلام من تازه یه DVDرایتر ایسوس1608 گرفتم چند تا سوال داشتم خواهشا جواب بدین.

1- قدم به قدم چیکار باید بکنم با کدوم کابل وبه کجا باید وصلش کنم ide و sata یودن یعنی چی؟

2-مستر یا اسیو یعنی چی در این مورد چی کار باید بکنم؟

3-مارک dvd رایتر من چطوره روش نوشته ساخت چین آیا اونهایی که دارند هم چینیه؟

با تشکر از همه عزیزانی که به من منت میگذارند وپاسخ میدهند.

Babak

محروم از فعالیت تجاری
محروم از فعالیت تجاری
لایک‌ها
32
1-سیستم خاموش باشه سینی کیس رو باز میکنید و از جلو کیس دی وی دی رایتر رو وارد میکنید ÷ورت های ای دی ای یا ساتا پشت دی وی دی رایتر رو تنظیم میکنید ( هر کابل ای دی ای دو پورت دارد پورت اول اگه به هارد باشه بهتر هست و پورت دوم رو به رایتر وصل کنید).
2-مستر و اسلیو موقعی به کار میره که از هر دوسره کابل ای دی ای یا ساتا میخواید استفاده کنید به این شکل که سر اول رو میخواید به هارد یا هر وسیله دیگه ( مستر) برای این حالت باید پشت دی وی دی رایتر رو نیگاه کنید و جای مستر رو یک جامپر قرار بدید و سر دوم رو به وسایلی مثل هاردجانبی یا سی دی یا دی وی دی رایتر وصل کنید (اسلیو) برای حالت اسلیو هم باید همین کاررو انجام بدید , یه حالت سوم هم هست که شما با قرار دادن جامپر در وسیله اولی که میخواید استفاده کنید خود سیستم پورت اول رو دیویس اول و پورت دوم رو دیویس دوم در نظر میگیره.
3-الان اکثرا چینی هستن دی وی دی رایترها ایسوس من شنیدم خوب از کار در اومده.

بهناز

Registered User
لایک‌ها
4
با تشکر از شما ولی در مورد مستر و اسلیو میشه بیشتر توضیح بدین فرقشون چیه وچه موقع ازشون استفاده میکنیم.

Niaz

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
16
با تشکر از شما ولی در مورد مستر و اسلیو میشه بیشتر توضیح بدین فرقشون چیه وچه موقع ازشون استفاده میکنیم.
هر اینترفیس IDE میتونه 2 تا دیوایس رو ساپورت کنه . برای اینکه کنترلر بتونه فرق بین این دو دستگاه رو که از طریق یک کابل به IDE وصل شدند رو تشخیص بده از تنظیمات مستر و اسلیو استفاده میشه .... در این شرایط دو درایو مستر و اسلیو میتونن به تبادل اطلاعات بپردازند به این صورت که درایو اسلیو اگر بخواد اطلاعاتی رو به کامپیوتر ارسال کنه یا از کامپیوتر دریافت کنه اول باید از مستر اجازه بگیره , اگر درایو مستر خودش هم در حال تبادل اطلاعات با کامپیوتر بود با ارسال یک سیگنال wait به درایو اسلیو فرمان میده که فعلا" منتظر باشه , وقتی تبادل اطلاعات مستر تموم شد و اصطلاحا" idle شد با ارسال یک سیگنال به درایو اسلیو اجازه میده که اونم بتونه به تبادل اطلاعات با کامپیوتر بپردازه .​

البته از اسمش هم معلوم هست ...​

Master = آقا , سرور , رئیس
Slave = نوکر , برده​

با توجه به سرعت بسیار سریع کامپیوتر ها این موارد به هیچ وجه قابل دید و احساس نیستند ولی کل ماجرا همینه که عرض کردم .​

میبینید که یک حالت priority برقرار هست یعنی اولویت با مستر هست , برای همینه که توصیه میشه (جناب مدیر هم توصیه فرمودند) که دیوایس های مهمتر رو به مستر وصل ست کنید و اونایی که اولویت کمتری دارند رو به اسلیو .​

بالا