برگزیده های پرشین تولز

کسب سود مناسب با خرید و فروش تلفنی / اینترنتی سکه در بورس کالا .

__mahdi__

Registered User
لایک‌ها
243
سلام آقا مهدی چرا دیگه گزارش نمیزارید؟
سلام ،به چند دلیل ترجیح می دم تا چند روز اینده معامله نکنم مگر اینکه موقعیت استثنائی پیش بیاد { مثلا اگه امروز تونستم گرون بفروشم حتما فروشندم }:
نوسانات دلار در طول روز زیاد شده و امکان اشتباه کردن زیاده .
حدود یک هفته دیگه اطلاعیه قرارداد اسفند 94 می یاد { احتمالا زمان راه اندازیش هم حدود 20 تیر ماهه }.
توافق هسته ای هم هنوز تو ابهامه .
گزارشات اوضاع اقتصادی امریکا که امروز و فردا منتشر میشه و ....
{ در ضمن تو ذهنم هست که معاملات و سود و زیان رو به صورت هفتگی و یا ماهانه حساب کنم و بیارم ، اینجوری هم تو انجام معاملاتم تاثیری نداره و هم بازدهی کارم رو بهتر نشون میده . }

• Like
Reactions: L+X

__mahdi__

Registered User
لایک‌ها
243
امروز پنجشنبه 11 تیر است و بازار تا ساعت 16 باز هست.
با توجه به وضعیت نوسانی اونس و گزارش مثبت اشتغال امریکا و ...، دیروز تشخیص دادم که بازار رو به منفی شدن است فروختم و امروز هم زود افست کردم:
سفارش واسه قرارداد دی ، 14 تا در قیمت 937 که واسه فروش گذاشته بودم رو با خرید در قیمت 929 افست کردم .
امروز دو تا اشتباه داشتم
1 . به خبر وارد شدن 13 تن طلا واکنش نشون ندادم و اول صبح افست کردم { می تونستم ارزونتر بخرم و افست کنم . }
2. جو گیر شدم و در 925.5 خرید زدم ، بازار اونقدر نزولی بود که مجبور شدم در 925 زود افست کنم .
جمع سود و ضررر امروز : ( 882 هزار تومن سود واسه سرمایه 28 میلیون تومنی در دو روز )
882000 = (2*84000) - ( ((937-929)+(925-925.5))*140 )​

{ ریز معاملات جهت اشنایی دوستان با بازار اتی سکه اورده میشه }

__mahdi__

Registered User
لایک‌ها
243
شنبه و یکشنبه دو تا معامله انجام دادم :
1. فروش سررسید دی در قیمت 922 و افست کردن اون در قیمت 919.5 .
2. فروش سررسید دی در قیمت 920 و افست کردن در قیمت 918 .

جمع سود این دو روز : ( 462 هزار تومن سود واسه سرمایه 28 میلیون تومنی در دو روز )
اگه این دو سه روز شکار مناسبی پیش نیاد :D به احتمال زیاد تا یک ماه معامله نکنم :
یک دلیلش اینه که پول نقد داشته باشم تا اگه توافق شد بتونم یک نوسان توپول از بورس ببرم و بعد دوباره پول رو وارد اتی کنم . دلیل دیگه هم اینه که قراردادها خیلی نزدیک هم شدند و احتمال اینکه یک ان بازار برگرده زیاده . فعلا تا باز شدن سررسید اسفند 94 صبر می کنم .
راستی از دوشنبه وجه تضمین واسه 10 تا سکه از مبلغ 2 میلیون تومن به یک میلیون و نهصد کاهش پیدا کرده .

m0jt@ba

Registered User
لایک‌ها
26
فکر کنم الان وقتی خوب برای خرید باشه؟ آیا قیمت در کف هست؟؟؟

__mahdi__

Registered User
لایک‌ها
243
بستگی به توافق داره . اگه توافق بشه قیمتا خیلی بیشتر از این میریزه . یک حرکت اشتباه در این یکی دو روز می تونه کل سرمایه ادمو به باد بده . فعلا به نظر من بهترین استراتژی معامله نکردنه . در ضمن از یکشنبه قرارداد اسفند 94 هم باز میشه .

ahmadtn

Registered User
لایک‌ها
68
من قبلا تو بازار ارز بودم بد نبود ولي الان با وجود مذاكرات كلا كشيدم كنار چون تاثير زيادي هست بنظر من دوستان صبر منن تا ببينيم مذاكرات چي ميشه .بازار پر از ريسكي هست

Trickett

Registered User
لایک‌ها
815
استارتر خیلی ممنون از اطلاعاتی که به اشتراک میذاری :general601:

اگه ممکنه از معاملاتی هم که منفی خورده نمونه بزاری!

__mahdi__

Registered User
لایک‌ها
243
استارتر خیلی ممنون از اطلاعاتی که به اشتراک میذاری :general601:

اگه ممکنه از معاملاتی هم که منفی خورده نمونه بزاری!
خوبی این بازار بر خلاف بورس اینه که وقتی بازار نزولی هم باشه { سکه قیمتش کاهش پیدا کنه } ، میشه سود کرد . خداروشکر تا بحال اکثر پیشبینی هام درست بوده و سود خوبی کردم { گرچه چون تازه کار بودم ریسک زیادی نکردم ، با کمی ریسک پذیری بیشتر سود خیلی بیشتری می کردم }
فعلا سرمایه در گیر اتی ندارم تا ریز معاملات رو بیارم .

ctcn8311885

Registered User
لایک‌ها
1,168
تلفنی بخریم؟! اونوقت چه جوری پرداخت کنیم و سکه رو کجا میزارن؟

armin39

Registered User
لایک‌ها
51
سلام 1 سوالی داشتم من .. چطوری با کاهش قیمت سکه هم توی اتی میشه سود کرد؟
1 توضیحی اگه در این مورد بدید ممنون میشم

ctcn8311885

Registered User
لایک‌ها
1,168
یک سوال مهم. گفتید که خرید و فروش سکه در بورس کالا, بورس کالا هم مثل طلا فروشی برای خرید سکه از مشتری از روی هر سکه ده هزار تومن کم میکنه

m0jt@ba

Registered User
لایک‌ها
26
سلام 1 سوالی داشتم من .. چطوری با کاهش قیمت سکه هم توی اتی میشه سود کرد؟
1 توضیحی اگه در این مورد بدید ممنون میشم

خیلی ساده، با توجه به اینکه در این بازار پول و کالا هردو در آینده داده می شوند شما می تونید یک فروش بگذارید و بعد در قیمت پایین تر بخرید

m0jt@ba

Registered User
لایک‌ها
26
یک سوال مهم. گفتید که خرید و فروش سکه در بورس کالا, بورس کالا هم مثل طلا فروشی برای خرید سکه از مشتری از روی هر سکه ده هزار تومن کم میکنه

قیمت خرید و فروش کاملا بسته به عرضه و تقاضا داره
این وسط کارگذاری و بورس درصد خیلی کمی میگرن، فکر می کنم برای یک قرار داد که شامل 10 سکه هست چیزی حدود 4500 تومان که بسیار ناچیز است

armin39

Registered User
لایک‌ها
51
خیلی ساده، با توجه به اینکه در این بازار پول و کالا هردو در آینده داده می شوند شما می تونید یک فروش بگذارید و بعد در قیمت پایین تر بخرید
ممنون از پاسخ شما ... سوال دیگه اینکه وقتی به فرض مثال ساعت 12 میبینیم قیمت آتی مثلا 10 هزار تومن افزایش پیدا کرده و قصد فروش داریم ... موقعی که میزاریم فروش با همین افزایش قیمت میتونیم بفروشیم ؟ و در کل چقدر طول میکشه به فروش بره؟

__mahdi__

Registered User
لایک‌ها
243
ممنون از پاسخ شما ... سوال دیگه اینکه وقتی به فرض مثال ساعت 12 میبینیم قیمت آتی مثلا 10 هزار تومن افزایش پیدا کرده و قصد فروش داریم ... موقعی که میزاریم فروش با همین افزایش قیمت میتونیم بفروشیم ؟ و در کل چقدر طول میکشه به فروش بره؟
بالاخره هر تقاضای خرید و فروشی در آتی سکه باید متقاضی داشته باشه تا انجام بشه دیگه . طبق مثال خودتون ،شما فکر می کنید که سکه موقتا رفته بالا و سقف قیمت هست و می زاریند واسه فروش ، یک نفر هم باید عکس شما فکر کنه { یعنی تشخیص بده که روند صعودیه سکه شروع شده } شما میفروشیند و ایشان هم می خرند :D اگه تشخیص شما اشتباه بود پول از حساب شما کم میشه و میره تو جیب خریدار { و بلعکس } . در مورد زمان طول کشیدن هم نمیشه با قطعیت چیزی گفت .
درضمن کارمزد بابت هر پوزیشن یک قرارداد 3 هزار تومنه . یعنی خرید و فروش میشه دو تا 3 هزارتومن = 6 هزار تومن .
30 تیر

armin39

Registered User
لایک‌ها
51
ممنون از شما ...
برای باز کردن حساب انلاین برای خرید و فروش حتما باید کلاس ها رو شرکت کرد؟؟
به طور کلی مسیر برای شروع کار ازچه طریقی باید انجام بگیره؟

__mahdi__

Registered User
لایک‌ها
243
ممنون از شما ...
برای باز کردن حساب انلاین برای خرید و فروش حتما باید کلاس ها رو شرکت کرد؟؟
به طور کلی مسیر برای شروع کار ازچه طریقی باید انجام بگیره؟
شما باید تلفن یکسری کارگزاری که معاملات اتی سکه رو دارند از طریق سرچ گوگل پیدا کنید و تماس بگیرید . خودشون کامل کامل راهنمایی می کنند ، فقط بپرسیند که انلاین هم دارند یا نه چون تعدادیشون هنوز فقط تلفنی سفارش می گیرند . { انلاین نیاز به شرکت در یک ازمون داره }:
یک تعداد کارگزاری که معاملات اتی سکه دارند به همراه لینکسشون : آگاه / مفید / بانک کشاورزی / نهایت نگر/ بهمن / حافظ و....

armin39

Registered User
لایک‌ها
51
شما باید تلفن یکسری کارگزاری که معاملات اتی سکه رو دارند از طریق سرچ گوگل پیدا کنید و تماس بگیرید . خودشون کامل کامل راهنمایی می کنند ، فقط بپرسیند که انلاین هم دارند یا نه چون تعدادیشون هنوز فقط تلفنی سفارش می گیرند . { انلاین نیاز به شرکت در یک ازمون داره }:
یک تعداد کارگزاری که معاملات اتی سکه دارند به همراه لینکسشون : آگاه / مفید / بانک کشاورزی / نهایت نگر/ بهمن / حافظ و....

ممنون از لطف شما ... تا جایی که من مطالعه کردم برای انلاین نیاز به ازمون داره ... فقط 1 موردی من در سایت معاملات آتی مطالعه کردم که فارغ التحصیلان رشته های حسابداری و اقتصاد و مدیریت مالی نیاز به آزمون برای گرفتن کد معاملاتی آنلاین ندارند .... آیا این مورد همچنان برقرار هست ؟

__mahdi__

Registered User
لایک‌ها
243
به گفته شکرریز،‌ معاملات آتی سکه تنها بخشی در بورس کالا است که پس از توافق با رونق روبرو شده‌است،‌ که آن هم بدلیل وجود نوسانات قیمت دلار، انس جهانی و قیمت سکه در این بازار است.همچنین با توجه به مزیت این بازار که فعالین می‌توانند در بازار‌های نزولی نیز کسب سود کنند، در زمانی که نوسان در بازار وجود داشته‌باشد، بازار معاملات آتی نیز با نوسان مواجه‌شده و در پی آن سبب رونق در بازار می‌شود.

بالا