برگزیده های پرشین تولز

راهنمایی در مورد لنز 18-105

sibesorkh2

Registered User
لایک‌ها
16
سلام. ببخشید یه سوال در مورد لنز 18-105 داشتم اگه جواب بدین ممنون میشم.
یه لنز 18-105 کارکرده گرفتم احساس میکنم نسبت به لنز 18-55 خودم صدای فوکوسش بیشتره چون تا حالا با 18-105 کار نکردم نمیدونم طبیعیه یااو لنز مشکل داره؟
سوال بعدی اینکه تو رنج حدود 105 میلی متر تو حالت لایو ویو وقتی فوکوس روی شی دور میکنم بعد رو شی نزدیک فوکوس میکنم صدای فوکوس ممتد مانند حدود 2 ثانیه ای میاد البته تو حالت غیر لایو ویو اینطور نیست.

Sent from my LT30p using Tapatalk

mostafa_1366

Registered User
لایک‌ها
3,681
سلام
منم الان مال خودمو که امتحان کردم یه مقدار جنس صداش با 18-55 فرق میکرد انگار یکم بلند تره.
اگه منظورتون ضبط شدن صدای فکوس تو فیلمه این مورد در مورد دوربینها و لنزهای نیکون کاملا طبیعیه.

sibesorkh2

Registered User
لایک‌ها
16
سلام
منم الان مال خودمو که امتحان کردم یه مقدار جنس صداش با 18-55 فرق میکرد انگار یکم بلند تره.
اگه منظورتون ضبط شدن صدای فکوس تو فیلمه این مورد در مورد دوربینها و لنزهای نیکون کاملا طبیعیه.
ممنون از جوابتون.
منظورم اینه تو حالت لایو ویو وقتی تو 105 رو فاصله دور فوکوس میشه بعد تو فاصله نزدیک فوکوس میکنی یه کم طول میکشه در حد یه دوثانیه ای که یه صدای ممتد فوکوس میده ولی وقتی تو حالت چشمی دوربین این کار رو میکنم اینطور نمیشه.

mostafa_1366

Registered User
لایک‌ها
3,681
ممنون از جوابتون.
منظورم اینه تو حالت لایو ویو وقتی تو 105 رو فاصله دور فوکوس میشه بعد تو فاصله نزدیک فوکوس میکنی یه کم طول میکشه در حد یه دوثانیه ای که یه صدای ممتد فوکوس میده ولی وقتی تو حالت چشمی دوربین این کار رو میکنم اینطور نمیشه.

بله کاملا عادیه. بخاطر ساختار دوربینهای آینه ای هنگام استفاده از لایو ویو چون آینه بالا میره سنسورهای فوکوس اصلی که در چشمی می بینید از دور خارج میشن و دوربین از یه روش دیگه برای فوکوس استفاده میکنه که در دوربینهای نیکون هنوز از روش قدیمی contrast detection استفاده میشه. به همین خاطر فوکوس در حالت لایو ویو با کندی همراهه.

sibesorkh2

Registered User
لایک‌ها
16
بله کاملا عادیه. بخاطر ساختار دوربینهای آینه ای هنگام استفاده از لایو ویو چون آینه بالا میره سنسورهای فوکوس اصلی که در چشمی می بینید از دور خارج میشن و دوربین از یه روش دیگه برای فوکوس استفاده میکنه که در دوربینهای نیکون هنوز از روش قدیمی contrast detection استفاده میشه. به همین خاطر فوکوس در حالت لایو ویو با کندی همراهه.
بسیار ممنون از راهنمایی هاتون خیلی لطف کردین.

بالا