برگزیده های پرشین تولز

بازیهای برتر ژانر : استراتژی

Thomass Anjello

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
معرفی و تبادل نظر و راهنمایی پیرامون بهترینها در این سبک از بازی .

همچنین پاسخگویی به سوالات پیش آمده از این گونه بازیها .:cool:

البته فکر می کنم که بیشتر به بحثهای اجمالی و کوتاه بپردازیم بهتر است :blush:

در نتیجه اگر بازی خاصی به بحث تخصصی ترداشت

اشخاص می توانند تاپیکهای مجزا برای معرفی آن بازی خاص ایجاد کنند و علاقه مندان نیز با آنها همکاری داشته باشند .

;)

mahi58

مدیر انجمن عکس و عکاسی
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
11,275
خوب بالاخره می رسیم به سبک مورد علاقه خودم!
43.gif

شکی نیست که اولین گیمی که ذکر می کنم Wahammer 40000: Dawn of War و نسخه جدیدش یعنی Dark Crusade است که از سپتامبر 2004 تا حالا این گیم رو من دارم بازی می کنم و لعنتی سیری ناپذیر است!! :blink:
این گیم به عنوان یکی از Fun ترین و لذت بخش ترین استراتژی ها معرفی شده.
2. Company of Heroes که گیم دیگر Relic است و بسیار از Daw of War برای ساختن استراتژی زیباش وام گرفته.
3. Supreme Commander که خداوند استراتژی است، ولی شدیدا گیم سختیه و مشکل دیگه اش هم اینه که یه حدود 3-2 سالی زود اومده و برای سخت افزار های امروزی قابل هضم نیست!!
Bang_Head.gif

4. C&C 3: The Tiberium wars که به نظر من قشنگ ترین C&C تا به حال بوده.

kamellia64

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
بازی های شرکت Blizzard رو از همه بیشتر دوست دارم بعدم Dawn Of War رو دوست دارم بازی قشنگیه البت تا حدودی یه کپی برداری از روی War Craft هست ولی نمیشه ایرادی بهش از این جهت گرفت . Rise Of Nation رو دوست دارم Rome رو خیلی باهاش حال میکردم بازی خیلی خوب وسختی بود و یه استراتیژیک واقعی بود . Age Of Empires نسخه اولش خدا بود ولی اصلا نسخه سومش خوب نبود و ارزش بازی کردن زیاد نداشت . Age of Mythology هم بازی خیلی قشنگی بود .

mahi58

مدیر انجمن عکس و عکاسی
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
11,275
حالا متلک می ندازی کاملیا؟ اونم به گیم محبوب من؟ بزنم پس گردنت؟
129fs3867689.gif

(شوخی ;) )
Dawn of War از اون بازی تقلید نکرده. اگر بخوایم واقع بین باشیم Dawn of War و Warcraft هر دو از اولین گیم استراتژی که به دنیا عرضه شد تقلید کردند، چون عناصر اولیه شون یکیه که همون عناصر اولیه گیم های استراتژی است.
Dawn of War یه سیستم استراتژیک کاملا منحصر به فرد رو به دنیای گیم های استراتژی هدیه کرد، سیستمی که مبتنی بر حمله و فعالیت از اولین ثانیه ممکن بود (به دلیل سیستم Strategic Point) در صورتی که توی خیلی گیم ها بازیکن ها دو ساعت مشغول ساختن Base بودند و بعد وقتی حوصله شون سر می رفت یه حمله ای هم به همدیگه می کردند!!
بعدها استراتژی Dawn of War در ساخت Company of Heroes که خیلی ها بهترین گیم استراتژی در حال حاضر می دونندش بسیار مورد استفاده قرار گرفت. :)
البته من خودم لذتی که از Dawn of War می برم رو حتی از Company of Heroes هم نمی برم، چون DOW تخیلی است و این خیلی یه گیم استراتژی رو جذاب تر می کنه. مثلا توی COH از غیب شدن نیروها و سربازها، یا نیروهای جادویی و Psychic خبری نیست.

BENBANDU

Registered User
لایک‌ها
2
وقتي اسم از بازيهاي سبك استراتژي برده ميشه اكثر مردم فقط Real-time Strategy تو ذهنشون مياد، در صورتي كه قبل از RTS ها سبك Turn-Base Strategy متداول بوده و از بين بازيهاي اين سبك من اينها رو از همه بيشتر قبول دارم:
Worms Worl Party
Metal Gear AC!D 1&2
Final Fantasy Tactics

در مورد RTS هم شكي نيست كه بازي بالانس تر از WarCraft 3: TFT نداريم، بعد از اون Dawn of War هم شاهكاره، كه به نظر من Kamelia64 درست ميگه و Interface اين بازي خيلي شبيه بازيهاي blizzard مثل Warcraft و Starcraft هست، مخصوصا Mini Map كه خيلي شبيه Starcraft هست. ولي سبك خاص خودش رو داره.

Muhammadinfo

کاربر فعال علم و دانش
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
72
RED Alert 2 بدكي نبود.اما منم ميگم warhammer خيلي جالبه!

Dead_Man

Registered User
لایک‌ها
3
بعد می گن این سبک گیم طرف دار کم داره الان بین تمام تاپیک های بازی فقط همین سبک جواب داده شده
و البته هنوز بازی مورد علاقه من WarCraft 3

Dead_Man

Registered User
لایک‌ها
3
البته بازی ای که الان نگاه کردم و جاش رو خیلی خالی دیدم بازی Lord Of The Ring بود من با اون هم خیلی حال کردم و البته بازی DOW که توضیحش داده شده ولی خوب از نظر من استراتژی اون بازی خیلی جالب نبود

BENBANDU

Registered User
لایک‌ها
2
...عجب دوراني داشتيم با اين Lord of the rings: bfme 1 هر چند يكبار Campaign رو تموم ميكردي، هر روز هم تو Game net چهار به چهار بازي ميكرديم. ولي از نظر بالانس بازي اصلا جالب نبود و حالش بيشتر به جنگها و شلوغ بازيهاش بود. ولي از BFME 2 اصلا خوشم نيومد.

Ajabshirkhan

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
8
به نظر من برترين بازي استراتژيك تاريخ سري civilization هست.
از نظر عمق گيم پلي و جذابيت به نظر من هيچ بازي به پاي اين بازي نميرسه.

hadipro

Registered User
لایک‌ها
7
یه تاپیک مفید از تنگنا.ایول.
من تو این سبک rise of nations رو خیلی دوست داشتم.

mahi58

مدیر انجمن عکس و عکاسی
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
11,275
این تنگنا نیست هادی، توماس خودمونه.
تنگنا هیچ وقت نمی تونه 6 خط مطلب بدون غلط املایی بنویسه! :lol:

kamellia64

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
این بازی رو هم یادم رفت بگم Army Men واقعا یکی از بازی های فوق العاده ای بود که بازی کردم .
Commandos 1-2 و تا حدودی هم ورژن سومش هم همینطور خیلی خیلی عالی و خدا بود مخصوصا دفه اولی که این بازی رو بازی کردم خیلی شوکه شدم چون تا اون موقع بازی تو این سبک با این جذابیت بازی نکرده بودم .

armin321

Registered User
لایک‌ها
41
جنرالز بازی نکردید
وگرنه میدونید جنرال بهترینه

sinbad68

Registered User
لایک‌ها
21
فقط Commandos1 to 4

و

DESPERADOS1

erfan!!

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
هیچی warcraft forzen theron نمیشه و redalert هم بد نبودi

Mahiar0

کاربر افتخاری سئو و معرفی سایتها
لایک‌ها
1,208

Don Thomas

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
mahi58

شکی نیست که اولین گیمی که ذکر می کنم Wahammer 40000: Dawn of War و نسخه جدیدش یعنی Dark Crusade است که از سپتامبر 2004 تا حالا این گیم رو من دارم بازی می کنم و لعنتی سیری ناپذیر است!!

عجب صبری داری بخدا .:rolleyes:
ولی من حدود 5 سال است که بازی " Warcraft " رو از روی سیستم پاک نکرده ام !!!:cool:

kamellia64
بازی های شرکت Blizzard رو از همه بیشتر دوست دارم
صد در صد , با نظر شما موافق هستم .
بهترین نمونه از آن هم " وارکرفت " است .

mahi58
Dawn of War از اون بازی تقلید نکرده. اگر بخوایم واقع بین باشیم Dawn of War و Warcraft هر دو از اولین گیم استراتژی که به دنیا عرضه شد تقلید کردند، چون عناصر اولیه شون یکیه که همون عناصر اولیه گیم های استراتژی است.
ولی تا اونجایی که به یاد دارم ,وارکرفت , اولین گیم پیشتاز در تمامی زمینه هایی که شما گفته اید بوده ! مگر نه ؟ :blink:

BENBANDU
وقتي اسم از بازيهاي سبك استراتژي برده ميشه اكثر مردم فقط Real-time Strategy تو ذهنشون مياد، در صورتي كه قبل از RTS ها سبك Turn-Base Strategy متداول بوده و از بين بازيهاي اين سبك من اينها رو از همه بيشتر قبول دارم:
نمی دانم این پست مرا می بینید یا نه ؟ :eek:
ولی اگر روزی به این تاپیک مراجعه کردید , کمی بیشتر در مورد تفاوت این دو نوع استراتژی صحبت کنید , تا اطلاعات ما هم دقیقتر از قبل بشود .;)
ممنون .
*** *** *** *** ** **
Muhammadinfo
RED Alert 2 بدكي نبود
لطفا کمی بیشتردر مورد این بازی توضیح بدهید .
ممنون .;)

Dead_Man
البته بازی ای که الان نگاه کردم و جاش رو خیلی خالی دیدم بازی Lord Of The Ring بود من با اون هم خیلی حال کردم
واقعا که یادش بخیر , مخصوصا Lord of the rings : TBFME 1 , عجب مراحلی رو پشت سر گزاشتم .

بازی شلوغی بود ,گرافیک بالایی هم داشت , با 128 در اجرای آن مشکل داشتم .:wacko:

Ajabshirkhan
به نظر من برترين بازي استراتژيك تاريخ سري civilization هست.
عجبشیرخان ,من تا حالا با این مجموعه بازی , کار نکرده ام , ولی با مراجعه به تاپیک شما , متوجه شدم که واقعا بازی یکه ای را از دست داده ام .;)

hadipro
یه تاپیک مفید از تنگنا.ایول.
جانم ! ؟ ! ؟ :blink:
تنگنا کیه ؟؟؟:blink::blink:

mahi58
این تنگنا نیست هادی، توماس خودمونه.
تنگنا هیچ وقت نمی تونه 6 خط مطلب بدون غلط املایی بنویسه!
ممنون دوست عزیزم , ایشون تنگنا را نمی شناسد ؟! وگر نه این چنین نمی نوشتند .:lol:

sinbad68
فقط Commandos1 to 4
اینها که جزو محبوب ترین های قرن هستند .:rolleyes:
مجموعه کماندوز :
1 و 2 و 2.5 و 3 !!!
کلا 4 مجموعه استراتژیک .;)

بالا