برگزیده های پرشین تولز

بن شدن , چیستی و چرایی و عوارض آن + کمی توضیح مدیران

BRADER SHIAN

Registered User
لایک‌ها
2
شرمنده بابت off تاپیک اما مرامنامه هم توسط مدیران اجرا نمیشه چه برسه به کاربران

چند ماهیه یه بخش! اصلا تحت عنوان اشتراک گذاری سریال ها و فیلم های محبوب که به پرطرفدار ترین بخش انجمن داره تبدیل میشه ، که جریانش اینه که شما هیچ پولی نمیدی جز پول DVD و پست بعد میاد دمه خونه! یعنی اصلا پول محتوا نمیدی یعنی Warez فکر کنم!
بازم هست که من تو ایم مقوله فعالیت دارم گفتم بگم که متاسفانه چه از سوی کاربران چه از سوی مدیران به مرامنامه توجهی نمیشه
این تاپیکم بسته میشه چون به قولی مدیران لزومی نمیبنین که به کاربران جواب بدهند بارها بحث شده;):happy:

ببخشید من از دست شما شکایت دارم!شما با این پسستون دارید به من و دوستانم توهین می کنید!جهت رعایت کپی رایت یا بهتره بگم بخاطر عقاید جالب برخی یوزرها مثل شما سریالهای ایرانی در این بخش پخش نمی شه!پس الان شما حرفتون چیه!بر اساس کدوم قانون از قوانین ایران یا بندی از بند های مرامنامه ما باید به شرکتهای غربی پولی پرداخت کنیم!خود تو می ری دویست دلار پول ویندوز می دی که حا لا برا دیگران نسخه می پیچی!بهتره راجع به چیزی که خودتون هم قبولش ندارین اظهار نظر نکنین!

AmirSteve

Registered User
لایک‌ها
8
من معمولا مشکلات دوستان عزیز که در این انجمن مطرح می شه رو می خونم.اما ترجیح می دم نظری ندم چرا که اطلاع کاملی از جزییات ندارم.به نظرم این مشکلات در همه فروم ها ممکنه پیش بیاد.به شخصه در فروم های زیادی فعالیت کردم و افرادی رو دیدم که اجازه انتقاد هم به یوزر نمی دادن و سه سوته تاپیک رو بایگانی و یوزر را اخراج می کردن.اما این فروم خیلی خوب دموکراسی بودن خودشو در حین چند ساله اخیر تا به الان نشون داده....

چرا فکر می کنید من چند آی دی دارم

اگر چنین فکر می کنید , پس انتخاب با خودتان .

ممنون

من فکر می کنم شما کاربر تازه ثبت نام شده هستید ! :D

تاریخ عضویت شما اینه
05-30-2007

یعنی هنوز جوهر ثبت یوزرتون درست و حسابی خشک نشده

شما چطور از اتفاقات اخیر اینقدر اطلاعات کامل دارید که در پست اولتون در این تاپیک حرف از نظر شخصی می زنید؟؟

املای لغات را هم درست بنویسید که سو تفاهم به وجود نیاید

اگر یه نگاه به کیبوردتون بندازید که امیدوارم از کیبوردهای استاندارد باشه می بینید که حرف "ر" و "ی" نزدیک به هم هستند و در حین تایپ سریع ممکنه انگشت روی کلید اضافی بره و تایپ بشه !!

به شخصه بر اثر تایپ کردن سریع اصلا نگاه کیبورد نمی کنم و همچنین همیشه پستی که می زنم اصلا دوباره نگاش نمی کنم که غلط املایی هاشو برطرف کنم...

ضمنا مورد دیگر

یه خورده با دید بازتر به بحث ها نگاه کنید و دنبال گرفتن غلط املایی نباشید ;)

موفق و شاد باشید

یاشار

Registered User
لایک‌ها
3
دقت می کنید چند وقته بار علمی فروم خیلی کمتر از قبل شده؟
فکر می کنید علتش چیه؟
بحثهای حاشیه ای بی فایده!
...من به خودم به شخصه چندین و چند مورد توهین شخصی به خودم رو بی پاسخ گذاشتم فقط و فقط به خاطر علاقه به این فروم مفید و مطالب اون .. یعنی چشمم رو روی خیلی حرفها بستم برای اینکه جواب دادن درخور به اون حرفها رو بی ارزش تر از اونی می دیدم که بخواد باعث عدم دسترسی من به فروم بشه...
23.gif

peiman

Registered User
لایک‌ها
21
در مورد اینکه اشتراک گذاری سریالها با هیچ قانون و عقل و عرف جور در نمیاد شکی وجود نداره! اینکه بیایم و بگیم سریالهای ایرانی رو تو بخش قرار نمیدیم به خاطر کپی رایت و سریالها و فیلمهای خارجی رو قرار بدیم یعنی اینکه ما هنوز معنی کپی رایت رو نفهمیدیم. کپی رایت یه قانونه!! اما قبلش یه اخلاقه!!
یعنی آقایی که میای این برنامه رو نوشتی یا فیلم رو ساختی وبرنامه و فیلم تو چند خط یا چند تا دیالوگ نیست ارزش اون به اندازه وقتی و عقلی هست که صرفش کردی!!
حالا نمیدونم اگه اینطور فکر کنیم! بین سریال ایرانی و خارجی چه فرقی میتونه وجود داشته باشه؟!
متاسفانه عادت کردیم همیشه حق رو به خودمون بدیم
-فرد خاصی مد نظرم نیست , سوء تفاهم نشه - اما متاسفانه دوستان بخش اشتراک گذاری کار خودشون رو لطف به همنوع میدونن و برای کارشون ارزش فرهنگی هم قائل میشن.

حرف در مورد کپی رایت زیاده و اینجا جاش نیست.اما فرق دقیقا همینجاست تو خارج از ایران امکاناتش وجود داره و کسی کپی غیر قانونی انجام نمیده اما تو ایران نقض کپی رایت کار فرهنگیه و ....

peiman

Registered User
لایک‌ها
21
ببخشید من از دست شما شکایت دارم!شما با این پسستون دارید به من و دوستانم توهین می کنید!جهت رعایت کپی رایت یا بهتره بگم بخاطر عقاید جالب برخی یوزرها مثل شما سریالهای ایرانی در این بخش پخش نمی شه!پس الان شما حرفتون چیه!بر اساس کدوم قانون از قوانین ایران یا بندی از بند های مرامنامه ما باید به شرکتهای غربی پولی پرداخت کنیم!خود تو می ری دویست دلار پول ویندوز می دی که حا لا برا دیگران نسخه می پیچی!بهتره راجع به چیزی که خودتون هم قبولش ندارین اظهار نظر نکنین!

این سومین یا چهارمین باریه که پستی با این مذمون از شما میبینم.پول پرداخت کردن به شرکتهای غربی به خاطر کاری که کردن رو نباید براش قانون داشته باشیم!! به این میگن اخلاق!! بی اخلاقی تو بقیه کشورها جرمه اما تو ایران عینه فرهنگه!! (قرمز)
و اما دلیل شما برای اینکه بگی اونایی که کپی ویندوز رو استفاده میکنن کپی رایت رو قبول ندارند(سبز).ببین دوست عزیز 200 دلار بابت ویندوز علاوه بر حق ساخت نرم افزار قیمت پشتیبانی فنی اون هم هست که از طرف شرکت سازنده ارئه میشه. وقتی ماکروسافت تو ایران شعبه نداره و نمیتونه ساپورت کنه چرا باید بخریمش .چرا وقتی شرکت در برابر ما مسئول نیست ما باید مسئولانه رفتار کنیم.هر چند من از ویندوز اوریجینال استفاده میکنم (به خاطر کارم) اما واقعا نمیتونم از ساپورتش استفاده کنم به خاطر روابط حاکم بین ایران و آمریکا
اما در مورد فیلم ها و سریالها فکر نمیکنم چندان به ساپورت و پشتیبانی احتیاج باشه!!

rax

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
2,351
در مورد اینکه اشتراک گذاری سریالها با هیچ قانون و عقل و عرف جور در نمیاد شکی وجود نداره! اینکه بیایم و بگیم سریالهای ایرانی رو تو بخش قرار نمیدیم به خاطر کپی رایت و سریالها و فیلمهای خارجی رو قرار بدیم یعنی اینکه ما هنوز معنی کپی رایت رو نفهمیدیم. کپی رایت یه قانونه!! اما قبلش یه اخلاقه!!
یعنی آقایی که میای این برنامه رو نوشتی یا فیلم رو ساختی وبرنامه و فیلم تو چند خط یا چند تا دیالوگ نیست ارزش اون به اندازه وقتی و عقلی هست که صرفش کردی!!
حالا نمیدونم اگه اینطور فکر کنیم! بین سریال ایرانی و خارجی چه فرقی میتونه وجود داشته باشه؟!
-فرد خاصی مد نظرم نیست , سوء تفاهم نشه - اما متاسفانه دوستان بخش اشتراک گذاری کار خودشون رو لطف به همنوع میدونن و برای کارشون ارزش فرهنگی هم قائل میشن.

حرف در مورد کپی رایت زیاده و اینجا جاش نیست.اما فرق دقیقا همینجاست تو خارج از ایران امکاناتش وجود داره و کسی کپی غیر قانونی انجام نمیده اما تو ایران نقض کپی رایت کار فرهنگیه و ....

اصلا بحث این نیست.. بحث سر اینکه سریالهای اونجا 50% خریداری شدن از انور اب و طرف برای کپی کردنش محدودیتی نذاشته.. حتی کپی رایت انور هم رعایت شده..

باقی هم حداقل اونایی که من میدونم مال JEM هستش که ضبط شده از یه تی وی تو سنگاپور هستش و روش واترمارک نسخه مجانی داره ..

اصلا بحث کپی رایت و Warez معنی نداره اونجا.. نه قفلی شکسته میشه نه لینکی قرار داده میشه براثی مخاطبی که به اون نسخه ها انور دسترسی داشته باشه..

من میگم اگه این تعریف خودتون رو ارزش قائل میشید پس بازارچه که همینارو میفروشه بحثش چیه؟

میخواین اون بخش رو اسمشو عوض کنیم بزاریم بازارچه با تخفیف؟ انوقت دوستان فروشنده شاید دلشون اروم بگیره..:lol:

FrankenStein

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
20

دوست عزیز من یه سوال خیلی دوستانه دارم :)

اول اینکه سروش سیما نماینده تام اختیار کارگردان افسانه شجاعان یا جواهری در قصر هست که هر قسمت رو که در درون یک عدد vcd قرار دارد را به قیمت 3000 تومان ناقابل میفروشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:blink:

آیا این پولی که به سروش سیما تحویل داده میشه چیزی آید سازنده سریال میشه؟؟؟؟؟؟؟؟:lol:

دوستان من به شخصه از تمامی دوستان فعال در قسمت مشارکت سریالها صمیمانه تشگر و قدر دانی میگنم
tulips.gif

پ.ن: کاسه داغ تر از آش نشویم:blush:

peiman

Registered User
لایک‌ها
21

اول اینکه سروش سیما نماینده تام اختیار کارگردان افسانه شجاعان یا جواهری در قصر هست که هر قسمت رو که در درون یک عدد vcd قرار دارد را به قیمت 3000 تومان ناقابل میفروشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:blink:

آیا این پولی که به سروش سیما تحویل داده میشه چیزی آید سازنده سریال میشه؟؟؟؟؟؟؟؟:lol:

دوستان من به شخصه از تمامی دوستان فعال در قسمت مشارکت سریالها صمیمانه تشگر و قدر دانی میگنم
tulips.gif

کدوم کاسه و کدم آش؟!
لطفا اگر میخواید بحث کنید احتراه متقابل رو رعایت کنید
//
من در مورد سروش سیما حرف نزدم. خود صدا سیما هم برای پخش فیلمها در خیلی از موارد به سازنده پولی نمیده!!
گفتم که رعایت کپی رایت یه کار اخلاقیه!!
اینکه صدا و سیما اخلاق رو رعایت نمی کنه دلیل نمیشه ما هم رعایت نکنیم.

rax

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
2,351

tulips.gif

دقیقا... از اونجا شما بخری حلاله... ولی از اینجا بدون هزینه و کاسبی بگیری حرام...

اقاشون.. بحث در مورد قوانین فرومه؟ شما فلسفه اینکه گفته شده Warez ممنوعه رو میدونید؟

اینجا روی یه سرور قرار داره داخل امریکا که نباید قوانین اونها رو نقض کرد.. کسی اینجا بجز سریال و نرم افزارهای داخلی چاکر کمر خم شده انور ابیا نبوده و نیست..

rax

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
2,351
کدوم کاسه و کدم آش؟!
//
من در مورد سروش سیما حرف نزدم. خود صدا سیما هم برای پخش فیلمها در خیلی از موارد به سازنده پولی نمیده!!

پیمان جان.. قضیه تاپیک حسام و اهنگ ها رو احتیاج به تکرار میبینی؟ اخلاق؟ :blink:

فلسفه اون قانون فقط محدودیت سرور بوده ولاغیر...

peiman

Registered User
لایک‌ها
21
اصلا بحث این نیست.. بحث سر اینکه سریالهای اونجا 50% خریداری شدن از انور اب و طرف برای کپی کردنش محدودیتی نذاشته.. حتی کپی رایت انور هم رعایت شده..

باقی هم حداقل اونایی که من میدونم مال JEM هستش که ضبط شده از یه تی وی تو سنگاپور هستش و روش واترمارک نسخه مجانی داره ..

اصلا بحث کپی رایت و Warez معنی نداره اونجا.. نه قفلی شکسته میشه نه لینکی قرار داده میشه براثی مخاطبی که به اون نسخه ها انور دسترسی داشته باشه..

من میگم اگه این تعریف خودتون رو ارزش قائل میشید پس بازارچه که همینارو میفروشه بحثش چیه؟

میخواین اون بخش رو اسمشو عوض کنیم بزاریم بازارچه با تخفیف؟ انوقت دوستان فروشنده شاید دلشون اروم بگیره..:lol:

من اسمی از کسی نبردم که بهتون برخورده!!
این روندی که داره طی میشه اشتباهه چه بعضی ها خوششون بیاد یا نیاد!! و برای نقض کپی رایت هم حتما نباید قفلی شکسته بشه. مثلا کتاب کپی رایت داره.اینکه بیای افستش کنی و نصف قیمت بفروشی درسته؟!
در مورد اینکه بعضی از سریانها بدون کپی رایت منتشر میشه و فروش اون منعی نداره هم حرفی ندارم. اما حرف سر اون فیلمهاییه که این وسط بر میخورن بین بقیه و باعث میشه بعضی ها ندونسته حق مردم رو بخورن!!
میبینی!! باز هم حرف از اخلاقه!!
//
تجربه نشون داده نرود میخ آهنین در سنگ و معمولا کسی از کاری که کرده بر نمیگرده اما انصاف هم چیز بدی نیست.

peiman

Registered User
لایک‌ها
21
دقیقا... از اونجا شما بخری حلاله... ولی از اینجا بدون هزینه و کاسبی بگیری حرام...

اقاشون.. بحث در مورد قوانین فرومه؟ شما فلسفه اینکه گفته شده Warez ممنوعه رو میدونید؟

اینجا روی یه سرور قرار داره داخل امریکا که نباید قوانین اونها رو نقض کرد.. کسی اینجا بجز سریال و نرم افزارهای داخلی چاکر کمر خم شده انور ابیا نبوده و نیست..

نه!!
اگه اونجا بخری میگیرن و جریمت میکنن
در کل اونطرف کپیرایت رو خیلی سخت ازش میگذرن!!همون فایل شرینگ و تورنت هم کلی بحث دارن روش.
اونا فهمیدن که این کار اول از همه برای خریدار ضرر داره.

rax

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
2,351
نه!!
اگه اونجا بخری میگیرن و جریمت میکنن
در کل اونطرف کپیرایت رو خیلی سخت ازش میگذرن!!همون فایل شرینگ و تورنت هم کلی بحث دارن روش.
اونا فهمیدن که این کار اول از همه برای خریدار ضرر داره.

پیمان جان.. اونجا منظورم انور اب نیست.. شما شاید پستها رو دنبال نمیکنی..
اونجا همون سروش سیماست.. که میشینه از تی وی خودمون ضبط میکنه سی دی 3 هزار میندازه به ملت..

peiman

Registered User
لایک‌ها
21
پیمان جان.. اونجا منظورم انور اب نیست.. شما شاید پستها رو دنبال نمیکنی..
اونجا همون سروش سیماست.. که میشینه از تی وی خودمون ضبط میکنه سی دی 3 هزار میندازه به ملت..
خب من که جواب اونو دادم
پستهاتو دنبال میکنم اما خب منظورتو درست دریافت نکردم..ساری!!
گفتم که
صدا و سیما چندان کار فرهنگی انجام نمیده -برعکس ظاهرش- (نمونش هم :به اسم دمکراسی)
حرفم اینه
ما مثلا قشر روشنفکر اجتماعیم؟!

live for what?

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
374
خب دوستان به اندازه كافي خارج از بحث صحبت شد!

خنده دارترين قسمت هم مربوط به توجيه استفاده از ويندوز بود كه خيلي مسرورمون كرد!
دوستاني كه كار اخلاقي براشون مهم هست نگاهي به نرم افزاري هايي كه روي سيستمشون نصب هست هم بكنند!
ضمن اينكه متوجه شديم خوده ويندوز فقط 1000 تومن ارزش داره مابقي پول پشتيباني هست!

فكر كنم ادامه اين بحث نتيجه نداره!
عزيزاني كه به هر دليلي با هر كسي مشكل دارند در محيط ديگري مشكلشون رو حل كنند و مسائلي كه خودشون هم نه قبول دارند و نه رعايت ميكنند مطرح نكنند!

FrankenStein

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
20
کدوم کاسه و کدم آش؟!
//

من قصد جسارت نداشتم اگر ناراحت شدید من معذرت میخوام:eek:

ولی دوست عزیز کی گفته صدا سیما پول نمیده من خانمم تو صدا سیما کار میگنه اونجا برا اینکه مثلا موقع امدن اسمها جاشونو عوض میگنن تهیه کننده از اونور میاد شگایت میگنه و جریمه شو میگیره :blush:

وقتی کل اختیارات یه سریال رو صدا سیما میخره و اجازه کار به سروش سیما میده اونوقت من از شما میپرسم شما جدا نگران سود سروش سیما هستید یا نگران نامردی و نا منصف بودن سروش سیما ویا نگران حال مشتری:blush:

اینجا یه سری بچه ها مردونگی کردن (البته خانمها هم جزء شون هستند) و سریالها رو تهیه کردن و در اختیار بچه ها قرار دادند همون بچه هایی که قرار بود بابت یه سریال 50 قسمتی 150 تومان پیاده بشن حالا شده 4 تومان شما به این نمیگد اخلاق و اگر لطف کنید بگید چه کسی اینجا متضرر میشه جز اون شرکت یا آدم بی دین و ایمان که میخواد سر هر سی دی 3000 تومان بخوره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:blush:

BRADER SHIAN

Registered User
لایک‌ها
2
این سومین یا چهارمین باریه که پستی با این مذمون از شما میبینم.پول پرداخت کردن به شرکتهای غربی به خاطر کاری که کردن رو نباید براش قانون داشته باشیم!! به این میگن اخلاق!! بی اخلاقی تو بقیه کشورها جرمه اما تو ایران عینه فرهنگه!! (قرمز)
و اما دلیل شما برای اینکه بگی اونایی که کپی ویندوز رو استفاده میکنن کپی رایت رو قبول ندارند(سبز).ببین دوست عزیز 200 دلار بابت ویندوز علاوه بر حق ساخت نرم افزار قیمت پشتیبانی فنی اون هم هست که از طرف شرکت سازنده ارئه میشه. وقتی ماکروسافت تو ایران شعبه نداره و نمیتونه ساپورت کنه چرا باید بخریمش .چرا وقتی شرکت در برابر ما مسئول نیست ما باید مسئولانه رفتار کنیم.هر چند من از ویندوز اوریجینال استفاده میکنم (به خاطر کارم) اما واقعا نمیتونم از ساپورتش استفاده کنم به خاطر روابط حاکم بین ایران و آمریکا
اما در مورد فیلم ها و سریالها فکر نمیکنم چندان به ساپورت و پشتیبانی احتیاج باشه!!

هری پاترم می خونی!;) بجز نسخه شاهزاده دورگه حتی ویدا اسلامی هم کپی رایتو رعایت نکرده بود اختلاف قیمتم قطعا برای پشتیبانی نبود!رعایت چیزی که نفعی برای ما ایرانی ها نداره کلا یه جکه!اصولال وقتی اینقدر محصول فرهنگی نداریم که کپی رایت به نفعمون باشه !بازی های کامپیوتری نرم افزارها وکتابها فیلمهای ودیو کلوپها و فیلمهای زبون اصلی موجود در ایران اهنگها و....واقعا از هیچکدوم استفاده نکردی و به نظرت بقیه هم نباید استفاده کنن!;)
در مورد پشتیبانی صدو نود نه دلاری هم باید بگم این خرف غیر قابل قبوله !تازه اون یه دلار باقی مونده هم تو جیب بیلی نمی ره!در ضمن اهنگها و فیلمهای بازارچه هم قطعا با تعریف شما فروشش درست نیست!کتاب فروشا و ودیو کلوپا هم باید برن غاز بفروشن منم باید برم بخاطر این فیلمهاتی زبون اصلی که دیدم از شارون استون حلالیت بطلبم!
چرا در ایران مردم بدون اینکه که منفعتی داشته باشن و با اینکه خودشون هم اون چیز رو نقض می کنن ازش دفاع می کنن!

mehdidj

Registered User
لایک‌ها
14
عزیز دل برادر تاپیک بنزین رو که فراموش نکردی؟
میخوای لینک بدم خدمتت؟؟

نه فراموش نکردم عزیز دل برادر من او پست رو که زدم پی ban 4 ever ش رو به تنم مالیده بودم!علت هم براش داشتم اما شما آیا چندین تاپیک مشابه که من سکوت کرده بودم رو هم دیدی ؟ یا همین طوری یه پستی زدی که زده باشی...

بالا