برگزیده های پرشین تولز

می خواهم دات نت یاد بگیرم، از چه شروع کنم؟

MehranVB

Registered User
لایک‌ها
5
سلام خدمت همگی دوستان عزیز
بنده قصد دارم که برنامه نویسی دات نت را شروع کنم. قبلاً هم به زبان ویژوال بیسیک برنامه نویسی می کردم. از آنجا که دات نت خود دارای زبان های متعددی است، می خواستم بدانم که چه زبانی را یاد بگیرم بهتر است؟ منظورم از بهتر این است که کاربرد وسیعتری داشته باشد، یادگیری آن راحت باشد (با توجه به اینکه با وی بی آشنا هستم)...
می خواهم که دو زبان یاد بگیرم، یکی برای نوشتن برنامه های تحت ویندوز و دیگری برنامه های تحت وب.
منتظر جوابهایتان هستم
ممنون از توجهتان

alireza sh

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
70
سلام

دوست گرامی بارها در مورد این مساله بحث شده است . اگر ویژوال بیسک را آشنایی دارید ، با همان Visual Basic.net میتوانید کار کنید . در دات نت همه زبانها فقط و فقط در سینتکس تفاوت دارند و قابلیتهای همه یکسان است (البته به جز برخی موارد )

اما من خودم شدیدا سی شارپ را توصیه میکنم

MehranVB

Registered User
لایک‌ها
5
از صحبتهایتان پیداست که c# بهتر است، به هر حال اگر اشتباه متوجه شدم بگویید.
اما زبان تحت وب چه طور؟

alireza sh

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
70
از صحبتهایتان پیداست که c# بهتر است، به هر حال اگر اشتباه متوجه شدم بگویید.
اما زبان تحت وب چه طور؟
من که در این مورد شکی ندارم ولی خوب انتخاب زبان سلیقه ای است . ممکنه کسی وی بی رو یشتر دوست داشته باشه .

شما با سی شارپ میتوانید در محیط Asp.net به توسعه برنامه های تحت وب بپردازید البته باید HTML و javascript را هم خوب بلد باشید

ارادتمندیم

MehranVB

Registered User
لایک‌ها
5
من که در این مورد شکی ندارم ولی خوب انتخاب زبان سلیقه ای است . ممکنه کسی وی بی رو یشتر دوست داشته باشه .

شما با سی شارپ میتوانید در محیط Asp.net به توسعه برنامه های تحت وب بپردازید البته باید HTML و javascript را هم خوب بلد باشید

ارادتمندیم

ممنون از راهنمایی هایتان
اینکه سی شارپ بهتر است و ASP.NET هم برای وب، را از چند نفر شنیده بودم. تنها می خواستم اطمینان حاصل کنم که واقعاً این طور است.
اما حالا از چه منبعی شروع به یادگیری کنم؟ تاپیک هایی در این رابطه دیدم که فایلهای PDF را برای دانلود گذاشته بودند، اما هیچکدام به نظر علمی نمیامد و به دنبال منبعی هستم که از پایه موضوع را شروع کرده باشد، مانند کسی که می خواهد از صفر شروع کند، و در عین حال جامع باشد.
و یک سئوال دیگر، آیا در سی شارپ برنامه هایی که ساخته می شوند مانند وی بی تحت ویندوز هستند و فرم و دکمه و ... دارند؟

H_R

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
17
دوست عزیز فکر میکنم نتیجه گیری اشتباه کردید ، علاقه شخصی دلیل بر مزیت یک زبان بر زبان دیگر نیست !

اول از همه باید سابقه برنامه نویسی خودتون رو نگاه کنید ، اگر با جاوا یا خانواده C یا حتی پاسکال کار کردید بهتره با C# شروع کنید اگر هم با vb آشنایی دارید حتما با VB.NET شروع کنید البته هرکدوم رو انتخاب کنید بعدا باید برزید و اون یکی رو هم یاد بگیرید . میتونید با زبانهای دیگه هم از دات نت بهره ببرید با C++ و جاوا که روی خود ویژال استدیو دات نت هست و حتی برای زبانهایی ناننت پیتون هم این امکان وجود داره که از کتابخانه دات نت بهره ببرند ولی اکثر مناب با همین دو زبان وی بی دات نت و سی شارپ وجود دارن .

در C# امکانات ویژال وجود نداره!بلکه ولی ویژال استدیو دات نت بسته به زبانی که شما انتخاب میکند به صورت ویژال به شما امکان میده که طراحی تون رو اتنجام بدید و خودش کدش رو مینویسه . گرچه بعد ها ممکنه شما حتی همه این کار ها رو بتونید توی یه نت پد هم انجام بدید !

yang_ming

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
اگه يه آدم بيلمز بيلمز (که البته کامپيوتر سخت افزار خونده ) بخواد c# داتنت ياد بگيره شما پيشنهاد ميکنيد ، چی و کجا رو بخونه ؟

بالا