برگزیده های پرشین تولز

درباره این بخش: پیشنهاد ،انتقاد ،کاربرهای فعال و...( پست اول: قوانین)

TheBoss

کاربر فعال زبان
کاربر فعال
لایک‌ها
16
یه سوال از سیمور
الان چند کاربر فعای زبانهای خارجی داریم ؟

seymour

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
84
مورد 2 خیلی خوبه.الان 3 تا تاپیک در این باره است.فقط یک چیزی امروز تاپیک love quotes رو ندیدم.نیستش یا من ندیدم؟:blink:

......................

مثلا برای مهارتهای:speaking.listening,writing ,reading تاپیکهای استیکی بود.هر حرفی در این 4 مهارت تو تاپیکهای خودشون بحث بشه نه برای هر اشکالی یکی جدید بزنیم.
:
اسم اون تاپیک عوض شد .. توی پست های قبلی همین تاپیک بحثش مطرح شد ...

در مورد پیشنهادت : خب ما هم داریم سعی می کنیم همین اتفاق بیفته ... منتها روشش این نیست که یه عالمه تاپیک بزنیم و بعدش توش پست بزنیم ... بلکه برعکسه : اول باید احساس بشه که نیاز به یه تاپیک جداگانه اس و بعدش اون تاپیک رو بزنیم ... بنابراین روند فعلی ، خوب و مناسبه ...
خوبه تو پست اولش یه سری نکات اصلی توضیح داده بشه
و اونایی که زبانشون در سطح خوبیه (مثل جناب سیمور) تجربیاتشونو در اختیار بقیه قرار بدن
اگه روش خاصی داشتن کلاس و کتاب خاصی رو استفاده کردن از کجا شروع کردن ....

پ. ن . شاید بهتر باشه quotes از عنوان تاپیک من حذف بشه تا آشفتگی پیش نیاد!;)
مساله مهم اینه که خیلی از دوستان حاضر نیستن توصیه هایی که بهشون میشه رو قبول کنن ... یعنی هر چقدر که من براساس تجربه ام یه حرفی رو بزنم ، اونا براساس لجبازی حاضر نیستن قبول کنن ... ولی حرفت کاملا درسته و توی پست اول می تونیم یه سری توصیه خوب بیاریم ...

//

تغییر عنوان انجام شد ...
یه سوال از سیمور
الان چند کاربر فعای زبانهای خارجی داریم ؟
یکی دوتا ... بهناز و ..... هممم .. فکر کنم فقط بهناز ...
اول بايد بگم من خودم در پست دهم advanced learning با اين كه دو تاپيك ادغام بشم موافقت كردم ولي دوباره كه نگاه كردم نظرم عوض شد براي مثال خدمتت عرض كنم در تاپيك advanced learning وقتي داريم راجع به زمان ها بحث ميكنيم ديگه قرار نيست بگيم زمان حال ساده يا حال استمراري چه جوري ساخته ميشه و چه چارچوبي بايد رعايت بشه اين مسائل كه در درجه پايين تري قرار ميگيره ميتونه در تاپيك نكات گرامري بحث بشه و درجه بعد و يكم سطح بالاتر در تاپيك advanced learning...البته اين نظر ودليل من بود ولي بهتره دوستان هم نظر خودشون رو بيان كنن!
مساله اینه که مباحث مطرح شده و پست هایی که دوستان زدن و می خوان بزنن انقدری نیست که دو تا تاپیک بخواد .. ولی چشم ! ... اگه یه موقع احساس شد که مطالب رو باید دو دسته کرد ، حتما جداشون می کنیم ... الان به نظرم همه مطالب اونجا تو یه سطح هستن ...

بنابراین با نظر مثبت اکثریت ، ادغام رو انجام میدیم ..

Nereid

کاربر فعال زبان
کاربر فعال
لایک‌ها
852
مساله مهم اینه که خیلی از دوستان حاضر نیستن توصیه هایی که بهشون میشه رو قبول کنن ... یعنی هر چقدر که من براساس تجربه ام یه حرفی رو بزنم ، اونا براساس لجبازی حاضر نیستن قبول کنن ... ولی حرفت کاملا درسته و توی پست اول می تونیم یه سری توصیه خوب بیاریم ...

//

تغییر عنوان انجام شد ...

..

کاملا متوجهم چی میگی! طرف می خواد در عرض یه مدت کوتاه بدون حضور در کلاس و روشهای دیگه که به نظرش وقت گیر میاد زبانش عالی بشه و یه جورایی هم بهش برمی خوره اگه بگی که این جوری به جایی نمیرسه:rolleyes:
اما خب من قول میدم به توصیه هات توجه کنم و مطمئنم افراد دیگه ای هم هستند که واقعا قصد یادگیری داشته باشن و قدر توصیه های شما رو بدونند ! :)

پ .ن : ممنون به خاطر تغییر عنوان!

seymour

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
84
As u like;)

......
سیمور جان اگر لطف کنی یه تاپیک اتیمولوژی بزنی خیلی خوب میشه .مثل همون .....
ممنون دوست خوب ...

//

یه توضیح میدی ؟ ... البته یه تاپیک اتیمولوژی داریم تو بخش ادبیات که فارسی و انگلیسی اش قاطیه ... همونجوری منظورته ؟ ...

HappyDreams

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
ممنون دوست خوب ...

//

یه توضیح میدی ؟ ... البته یه تاپیک اتیمولوژی داریم تو بخش ادبیات که فارسی و انگلیسی اش قاطیه ... همونجوری منظورته ؟ ...

سیمور جان تاپیک بیمس رو میگم.من واقعا استفاده کردم از مطالبتون حیفم اومد که بقیه استفاده نکنن.میشه یعنی؟
72.gif
72.gif

seymour

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
84
سیمور جان تاپیک بیمس رو میگم.من واقعا استفاده کردم از مطالبتون حیفم اومد که بقیه استفاده نکنن.میشه یعنی؟
72.gif
72.gif
آها ... متوجه شدم ... حدس زدم منظورت اون باشه ... یه تاپیک اتیمولوژی توی بخش ادبیات همین جا هستش که من دارم پستهای اونجا رو آروم آروم منتقل می کنم اینور توی اون تاپیک ...

مرسی از لطفت ....

HappyDreams

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
آها ... متوجه شدم ... حدس زدم منظورت اون باشه ... یه تاپیک اتیمولوژی توی بخش ادبیات همین جا هستش که من دارم پستهای اونجا رو آروم آروم منتقل می کنم اینور توی اون تاپیک ...

مرسی از لطفت ....

thanku.gif

off topic
......
سیمور جان بغیر از وبستر و سرچ چطوری اتیمولوژی بیابم؟ مال خودت محشره .خیلی کامله ولی چطوری؟فوت کوزه گری رو میگی؟:happy:

English Lord

کاربر فعال سریال های تلویزیونی
کاربر فعال
لایک‌ها
97
خب چندتا نکته هستش که بد نیست اگه دوستان نظر بدن : (من خودم با همه شون موافقم طبیعتا!)

1. تاپیک advanced learning رو ادغام کنیم با تاپیک نکات گرامری ... (اگه تاپیک قدیمی تر و بهتری هم هست ، به من بگید)

خب والا من چی بگم اول اینکه خود شما اومدی توی 2 صفحه پیش یا 1 صفحه پیش گفتی lord جان شما میری توی تاپیک هایی پست میدی که الان بحثش یک ساله تموم شده بعد من میام یه تاپیک میزنم با جیگر خونی از دوستان میخوام بیان که نمیان بجز یه مرد که تکه اونم بلودی هست و با افتخار میگم

من هر کاری کنم شما ایراد میگیری یه جوری آخه advance کارش به نکات گرامری
من دارم روی همه چی زبان بحث میکنم بگذریم
میدونم که هرچیگم آخر نظر خودتون هست
در مورد اون یکی که قفلش کردین یه نکته بگم کلمات فنی تخصصی نیاز به زمان داره من میخواستم اینها رو برا دوستان بذارم همونجا ولی صبر نکردی
به هر حال ممنونم:(:(:(

اینا فقط کمی از اونا هست هیچکسی بلد نیست اینا رو در ترجمه جواهری در قصر یه آقایی به نام سایرن گفته بوده

Musa sapientum موز
Daucus carota هويج
Cicer arietinumنخود
Cucumis sativus خيار
Phoenix dactylitera خرما

نظر من مهم نیست ولی کاری کنید که این همه زحمت ما به باد نره من از همه خواستم بیان ولی کسی نیومد منت کشیدم ولی کسی اعتنا نکرد این همه مطلب آموزشی عنوان کردم که وظیه ام بود براتون بگم
ولی شما....
فقط بگم که درست قضاوت کن مردونه اینو هم میدونی من آدم بیکاری نیستم که الاف باشم
من بدون انکه جناب boss گه گفتم در تاپیکتمن کمکت میکنم ونگران نباش همون love quote
ولی هیچکسی خیلی معذرت میخوام گلاب به رو همه دوستان که تف تو صورت من ننداخت

این مطلبتون واقعا ادمرو دیوونه میکنه که ادغام کنید
خودتون میدونید که چه کشیدم از هموون مدیران اگه من فرهنگ و قوانین پی تی رو بلد نیستم خب بگین اگه بدردتون نمیخخورم بگین
والا به حضرت عباس بیکار نیستم ولی شوق داشتم که بیام اینجا پس خرابش نکنید
میدونم که همش بیخودی حرف زدم وآخر اون کاری که نباید بشه میشه
ولی بدونید که گفتین خودتون اداره اش کن که کردم و استارتش رو زدم
شما اگه پیش مدیرای دیگه طرف من بودین بجاش اینجا از جونم در آوردین

فقط یه چیز رو از دوستان همگی میخوام اگه کسی منو میخواد و به من احترام میذازه بگین به من احتیاجی هست یا نه؟
من تا الان به کسی بی احترمی نکردم و نخواهم کرد به همه هم گفتم نوکرتونم عیبی نداره فقط بگین به من احتیاجی هست یا دارم خودم رو پیشتون سبک میکنم

اگه لحن صحبت هام تند بود عذر میخوام ولی بعد از این همه زحمت .....
خدایی کی توی فکر advance بود
ناراحتیم از این که احترام میذارم ولی کسی احترام نمیذاره شمنده ام روم به دیوار آب دهن هم از سرمون زیاده که طرفمون نمیندازن
به هر حال شما مدیری فکر کنم اگه تا الان ادغام نکردین چون منتظر جواب من بودین:(:(:(

راستی یه چیز رو یادم نبود که بگم خود شما من بهتون گفتم بیاین یه پست بدین ولی گفتین به خود فرد مربوطه که کجا پست بده ....خب شما درست میگین و حق باشماست....ولی چرا حالا که گفتین لدغام همهصداشون دراومد و موافقن و میان اونجا پست بدن ولی تاپیکی که من زدم رو نه؟
جواب این سوال اگه اشتباه نکنم مربوط به احترام هست و بها دادن که ارزشی ندارم واسه کسی مگه نه؟
برای آخرین دفاع میگم این حرف رو که بخش من گرامر نیست ابدا نیست شاید بهتر باشه یه خورده در مورد advance توضیح بدم یا بهتر میدونید دیگه
به هر حال تصمیم نهایی با شما هست
در ضمن یک نفر در مورد زبان های دیگه حرف زده بود مثل آلمانی فرانسوی و ایتالیایی
باشه حرفی نیست شاید از این به بعد دیگه زبانرو براتون رها کنم ولی بجای گیر دادن به زبان انگلیسی و تاپیک من برین اون زبان های دیگه رو سر و سامون بدین خودم تاپیک فرانسوی و آلمانی رو بالامیکشم اگه باز هوس ادغامشون باانگلیسی نکنید
اونا فعلا مهم تر از انگلیسی هستند که متاسفانه بحث سر من هست کهمیخوان ازحلوم آدم بیرونش بکشن
ولی دوستان این مطلب رو دوستانه میگم و در یکی از پست هام در اصطلاحات هم گفته بودم و لینجا هم میگم ولی در یه مورد دیگه زبان این چیزهایی که جمع کردین نیست یه تاپیک اصطلاحات یه قوانین یه کتاب الکترونیکی
مطمین باشین یه advance لازم هست و این مورد به هم چیز ها ربط داره از جمله grammer,listening,writing,reding,speaking و هزار چیز دیگه که نمیشه عاقلانه به گرامر تنها ربطش داد در حالی که اون تاپیک مدت ها بود بحث تموم شده بود و من و یکی از دوستان به طور مستقیم و غیر مستقیم ازش یاد کردیم
کاش عاقلانه تصمیم گرفته بشه و بدونن که advance لازم هست

English Lord

کاربر فعال
لایک‌ها
97
خوبه تو پست اولش یه سری نکات اصلی توضیح داده بشه
و اونایی که زبانشون در سطح خوبیه (مثل جناب سیمور) تجربیاتشونو در اختیار بقیه قرار بدن
اگه روش خاصی داشتن کلاس و کتاب خاصی رو استفاده کردن از کجا شروع کردن ....

دوست عزیز اگه منظورتون من هستم که فکر نکنم باشم ولی به هر حال میگم چون مطمئن نیستم
من در همون پست اولم گفتم که همه بیان مشارکت کنن اگه اینکار رو کنن منت میذارن بر سر من بنده حقیر دوستان

در ضمن گفته بودم که آقا من میخوام طوری این تاپیک رو بالا ببرم که برای دوستان تا مرحله تافل و آیلتس مفید باشه منظورم برای امتحاناتش هست
ولی نمیدونم که اصلا advance چکارش به نکات گرامری زبان یعنی بیام اونجا بگم کلمات رو چطوری یاد بگیرین که هیچوقت فراموشتون نشه یا مهارت های روخوانی و خواندن زبان رو اونجا بگم یا مهارت شنیداری یا نوشتاری یا نحوه تلفظ صحیح کلمات به دو صورت آمریکایی و بریتیش

خداوکیلی و حضرت عباسی کجای اینا میخوره به نکات گرامری که میگین ها؟
خداوکیلی اینا که میگم بده ؟
دارم وقت میذارم بده؟
خودتون که میاین به پی تی بیکارین که میاین؟ خب شما میاین که یه مطلبی رو یاد بگیرین غیر از اینه؟ خدا.کیلی اگه دروغ میگم گلاب به رو هم دوستان تف بندازین توی صورتم

من همه دوستان رو دوست دارم به همه احترام میذارم و هرگز بی احترامی نمکنم هرگز هرگز
ولی مردونه اگه واقعا این حرفام بدرد بخور بود و به اندازه یه مورچه هم ارزش داشت بیاین و ادامش بدین نه اینکه با ادغام محو بشه چون دیگه جایی برای مهارت های دیگه نیست مگر اینکه تاپیک جدا بزنید که میشه تو در تو و سردرگمی برای همه
ولی این تاپیک جامع هست به قولی یه reference هست مگه نه؟غیر از اینه؟
چرا میخواین ادغام کنید و بعدا اگه دیدین که باید جدا بشن باز جداشون کنید ؟
چرا حالا که اول کار تاپیک هست زود قضاوت میکنید بخاطر 2 تا پست؟
نه این اسمش عدالت نیست :(
اینو حتی در مورد تاپیک کلمات تخصصی هم میگم
اون اسب هزارتا دلیل داشته یه کلمه کاملا تخصصی هست در ادبیات باستانی روم و یونان و در تاریخ
کاش کسی باشه که درک کنه:(

همه این دفاعیات من بود که بیخودی دارم متهم میشم:(
جناب سیمور یه پست میدم حتما بخون یادت نره بعدش تصمیم بگیر

به پست صفحه قبلی هم توجه کنید دوستان یادتون نره

seymour

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
84
thanku.gif

off topic
......
سیمور جان بغیر از وبستر و سرچ چطوری اتیمولوژی بیابم؟ مال خودت محشره .خیلی کامله ولی چطوری؟فوت کوزه گری رو میگی؟:happy:
باور کن یه منبع نیست .. یعنی واسه هر کدوم از اون پست ها می گردم و مطلب در میارم
glassesf.gif
... ولی اگه تخصصی تر می خوای اینجا خوبه ..

seymour

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
84
در جواب English lord

1. درباره اینکه اول به شما گفتم توی تاپیکای قدیمی پست نزن و الان یه چیز دیگه میگم :: فرق پست مفید و غیرمفید می دونی چیه ؟ .. منظورم همون بود ... بالاخره یه فرقی بین پستای تعارفی " ممنون دوستان .. بازم ادامه بدید " و پستای مفید باید باشه ... نه ؟

2. درباره اینکه چرا دوستان توی تاپیکای شما فعالیت نمی کنن :: بخاطر اینکه دلشون نمی خواد ... ربطی به احترام و اینا نداره ... شما تاپیکای توی امضای منو ببین ... اکثر پست ها مال خودمه ... ولی اینو نمیذارم به حساب اینکه دوستان بی تربیت هستن ... ضمن اینکه شما یه مقدار تعداد دوستات رو کم کردی با این رفتارت ...
179.gif

3. درباره پست دوستمون l!zard : اصلا اون ربطی به اون بحث نداشت ... داشت یه تاپیک دیگه رو می گفت !!!! ...

نهایتا اینکه شما هی میگی " اوه ... چرا با من بدین ؟ مگه من چی کار کردم ؟ ..." ... ولی بعد که من واسه شما توضیح میدم که " از تعارف کم کن و بر مبلغ افزای " ، باز شما میای کار خودت رو می کنی ...
pinky.gif

من خواهش می کنم دوستان دیگه هم درباره این اختلاف نظر حرف بزنن ... اصلا شاید من اشتباه می کنم ...

و راستی .... بله ، اون تاپیک رو هنوز ادغام نکردم تا شاید اوضاع مرتب بشه و اصلا نیازی به ادغام نباشه ... ایشالا ... (چقذه من خوب می باشم !!
Just_Cuz_19.gif
)

TheBoss

کاربر فعال زبان
کاربر فعال
لایک‌ها
16
283.gif
خوب مثل اینکه این قضیه یکم جدی شده،
من که شخصا نظری ندارم ولی خوب بالاخره باید حل بشه .
vahidrk.gif

من هم فکری دارم با سیمور عزیز ولی لرد هم داره زحمت می کشه اما خب همونطور که سیمور گفت یکمی از تعداد دوستاش کم کرده

Amadea

مدیر علم و دانش
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
1,720
نه seymour جان، به نظر من شما خيلي حوصله به خرج داديد...

Mehdi

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
49
زیادی صبر داری تو ,
ایشون رفتارش اصلا با بقیه درست نیست , مخصوصا وقتی کسی ازش انتقاد میکنه !
درکل من اصلا از کسایی که خودشون رو end همه چی میدونن و برا جلب نظر تاپیک و پست میزنن , زیاد خوشم نمیاد .
دوست عزیز اینطور که معلومه شما سواد اینار رو نداری بر یقه اونایی رو بگیر که اینطوری ترجمه کردن یه منبع کامل بگو که اینا توش باشه بجز نارسیس که اون هم ناقص هست و کتاب فرهنگ لغت گوهرشناسی که نیست یا من خبر ندارم
این پست رو تو تاپیک Technical & industrial English usage زده بعد شروع کرده درباره سنگ ها گفته :blink:
اخه اینا بدرد کی میخوره , بهشم میگی میگه تو سواد نداری نمیدونی ,
در ضمن تو خونه همه یدونه نارسیس هست, اگه بخواد در این مورد بدونه خودش از توش در میاره لزومی نداره یکی دیگه از نارسیس دربیاره اینجا لیست کنه!
اگه چیز مفیدی داری که کمتر کسی دربارش میدونه بسم الله ...
ولی نه اگه میدونی درباره یه موضوع که هرکی بخواد با یه سرچ ساده جواب بدست میاره , دربارش تاپیک بزنی , وقت خودت رو داری تلف میکنی
headache.gif
!!

English Lord

کاربر فعال
لایک‌ها
97
زیادی صبر داری تو ,
ایشون رفتارش اصلا با بقیه درست نیست , مخصوصا وقتی کسی ازش انتقاد میکنه !
درکل من اصلا از کسایی که خودشون رو end همه چی میدونن و برا جلب نظر تاپیک و پست میزنن , زیاد خوشم نمیاد .

این پست رو تو تاپیک Technical & industrial English usage زده بعد شروع کرده درباره سنگ ها گفته :blink:
اخه اینا بدرد کی میخوره , بهشم میگی میگه تو سواد نداری نمیدونی ,
در ضمن تو خونه همه یدونه نارسیس هست, اگه بخواد در این مورد بدونه خودش از توش در میاره لزومی نداره یکی دیگه از نارسیس دربیاره اینجا لیست کنه!
اگه چیز مفیدی داری که کمتر کسی دربارش میدونه بسم الله ...
ولی نه اگه میدونی درباره یه موضوع که هرکی بخواد با یه سرچ ساده جواب بدست میاره , دربارش تاپیک بزنی , وقت خودت رو داری تلف میکنی
headache.gif
!!

:lol::lol::(:(
دوست عزیز یه پی ام دادم چک کنید
شما صحیح نست که وقتی کسی رو نمیشناسید در موردش با 2 تا پست قضاوت کنید
جناب سیمور خودشون ماشاءالله لطف کردن به بنده و ایشون بهتر از هرکسی رفتار با من رو بلد هستند
و اینو قبلا هم به خودشون گفتم که نسبت به دیگر افراد از جمله مدیران بی نظیرند و بیخود نیست محبوب شدن
آره یه بحث کوچیک داشتیم اما چیزی که باعث شد من باورشون کنم فقط این بودکه در قبال من مثل یه دوست و کاربرمعمولی برخورد کردن بدون عصبانیت و مجادله
به من فرصت دوباره دادن چیزی که من در افراد دیگه ندیدم
صبر خیلی خوبه
ایشون خیلی راحت و با کمال احترام و رک برخورد کردند که کدورتی نباشه
این رفتار بدون تارف بی نظیره و باعث افتخار
ولی شما میگین:
زیادی صبر داری تو
خب فکر کنم منظور من رو متوجه شده باشید
به هر حال صندوق نامه هاتون رو چک کنید
ممنون:)
راستی در مورد انتقاد اینم میگم که انتقاد خوبه هر کی هرچی داره بگه اصلا فحش بدین
اگه من ناراحت شدم اونوقت هرچی خواستین بگین
من ظرفیتم زیاده و بچه هم نیستم دوست عزیز
در مورد سنگها هم بدرد میخوره
اگه یه جمله گیرت اومد میدونی چی هست

Nereid

کاربر فعال زبان
کاربر فعال
لایک‌ها
852
به نقل از seymour :
3. درباره پست دوستمون l!zard : اصلا اون ربطی به اون بحث نداشت ... داشت یه تاپیک دیگه رو می گفت !!!! ...

post_thanks.gif

من پیشنهادی که دارم اینه که یه زیر بخش برا انگلیسی درست بشه , چون کلی تاپیک برا انگلیسی هست که تند تند اپدیت میشن , و تاپیک مربوط به زبان های دیگه میره پایین , یجورایی نامردی میشه در حقشون :eek: .

نظرتون در مورد اینکه اینجا هم یه راهنمای بخش برای تازه واردین داشته باشیم چیه؟
مطمئن نیستم که بتونه کمک زیادی به این مشکل بکنه ولی حداقل به تاپیکای زبانای دیگه
شانس بیشتری برای پیدا شدن میده و شاید جلوی تاپیکای تکراری رو بگیره!;)

DarePit

Registered User
لایک‌ها
0
میشد حدس زد توش چی نوشته باشی , بهرحال حوصله نداشتم برا خوندن پاکش کردم .
سلام مهدی جان
رفتار شما به عنوان یه مدیر اصلا مناسب نبود. حداقل همین حرف رو میتونستید توی pm به english lord عزیز بگید.

بالا