برگزیده های پرشین تولز

کدوم یکی از بانک های خارجی برای ایرانی ها حساب باز میکنن ؟

عاشق پیشه

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
7
.... من فارس نیستم ولی فارسی رو بهتر از 90 درصد فارس ها بلدم.

آهان پس شما تورکی :D

من هم ترک نیستم ولی از 80% تورک ها 90% بهتر تورکی حرف می زنم

یاشاسین یاشخاسین گوز موز اووزلی غوزلی تیراختوور تـــــــورکیه !

ftec

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
388
عزیز دل برادر، فارسی بلد نیستی (احتمالا به خاطر پاس اروپائیته:D). اون یک مثل فارسی هست که می گه "اگه من و شما هم بودیم همین کارو می کردیم". مفهومش اینه که تعداد زیادی هم هستن که اگر به جای فلان شخص بودن همون کار رو می کردن. برو فارسی یاد بگیر. من فارس نیستم ولی فارسی رو بهتر از 90 درصد فارس ها بلدم.

شما چون فارس نیستی ، عذرت موجهه :D ، ما فارسا وقتی در مورد یه کار زشت صحبت میکنیم ، هیچوقت نمیگیم "منو شما هم اگر باشیم همین کارو میکنیم " ، میگیم " دور از شما ، بلانسبت شما ، جسارتا خیلیا این کارو میکنن " :)
بی فکری؟ ده ها بانک تو آذربایجان وجود دارند که اصلا براتون حساب باز نمی کنن. حتی اگر حظوری اقدام کنید چه برسه به اینکه یه شخص ثالث براتون حساب باز کنه. اون هم برای یک ایرانی که کشورش توسط کل دنیا تحریم شده. اینکه رویال بانک با رقم های تخیلی به شما خدمات می ده و بسیاری از خدماتش رو براتون غیر قابل دسترس می کنه دلیلش مشخصه. رویال بانک حتی به صورت غیر حظوری هم براتون حساب باز می کنه. کاری که حتی تعداد زیادی از بانک های ایرانی برای شهروندان ایران هم نمی کنن. بانک هایی که مراودات بین المللی هم ندارن. ربطی به ترک بودنشون نداره.
ببین آقا ، من و آقای drdexter و چند نفر از دوستان معایب رویال بانک رو گفتیم. باهاش پسرخاله نیستیم ، ضمنا باهاش پدرکشتگی هم نداریم - که گویا شما داری- . اصلا من کاری با بانکهای دیگر آذربایجان ندارم ، غیر حضوری باز کردن حساب رویال بانک به خودی خود براش پوئن منفی حساب نمیشه . این بانک به تعدادی صرافی و بانک وشرکت در ایران نمایندگی داده ، این شرکتها هم به وکالت از طرف مشتری ایرانی براش حساب باز میکنن. این کار هیچ مشکلی نداره ، دلیلی بر بی اعتباری بانک هم نیست.
من خودم میخوام برای ایرانیا غیر حضوری در یک بانک اروپایی حساب باز کنم ، توافقات اونورو کردیم ، مونده اینور کار. بانکشم انقدر بزرگه که کل آذربایجان رو میخره در راه خدا آزاد میکنه :D

بی فکری که من گفتم برای صدمین بار : رویال بانک با یک برگ فکس از طرف شخص ثالث - دانشگاه- ، به امضای دوست من و شماره کارتش ، به دانشگاه پول پرداخته بود. این بی عقلیه ، چون ممکنه کارمند دانشگاه سوء استفاده بکنه .

عجب ... پیپال ربطی به حساب بانکی نداره؟ شما احتمالا سنتون قد نمی ده ولی من دقیقا یادم هست که در ابتدا نه پیپال و نه آلرت پی هیچ کدومشون با ایران مشکل نداشتند ولی یکباره حساب کل ایرانی ها رو مسدود کردن و سرویس دهی رو قطع کردن. حتی در ایگولد زپرتی هم ایرانی ها دها میلیون دلار پول بلاک شده دارن.
در مورد ربط پیپال به حساب بانکی هم بیشتر تحقیق کنید. پیپال خودش دقیقا یک بانک هست ولی بک بانک مجازی. مفهوم همونه. پیپال با تمام شرکت های معتبر نظیر ویزا و مستر و همینطور تمام بانک های معتبر دنیا همکاری نزدیک داره.

در هر صورت وظیفه خودم دونستم تا یه چیزهایی رو اعلام کنم که به خاطر چندرقاز پولی که بعضی از اشخاص برای باز کردن حساب رویال از دوستان می گیرن کسی متضرر نشه.
آلرت پی رو نمیدونم. اصلا تا حالا اسمشم نشنیدم. اما پیپال رو سنم قد میده اتفاقا ، دقیقا هم یادم هست ، دوستانی هم که یادشون هست میتونن تایید کنن که پیپال از اول با ایران مشکل داشت ، پیپال هیچوقت ارتباط بانکی با ایران نداشت . بعدشم آقا ، بانک مجازی چیه دیگه ؟ نگو بهت میخندن :D
هر موسسه مالی تا بخواد بانک بشه ، باید هزار تا تست بده و مجوز بگیره. پیپال یه سایته ، یه سایت خیلی معتبر مثل ایبی ، گوگل ، یاهو و... . اما بانک نیست. همکاری نزدیک با تمام بانک های معتبر دنیاش چیه ؟ پول میگیره و پول میفرسته ، مرچنت اکانت داره . هر شرکت دیگری هم میتونه این کارو انجام بده. فقط پیپال به خاطر حسن شهرتش ، اعتبارش بیشتره. شما paypal alternatives رو سرچ کن ببین چند تا شرکت کار مشابه پیپال میکنن ، هیچکدوم هم بانک نیستن

خیرخواهی شما قبول و محترم ! . اما ما اینجا در قالب عرف تجارت بین المللی صحبت میکنیم ، تجربیات خودمون رو هم بیان میکنیم ، تفسیرشو میذاریم به عهده خواننده

شما خیلی نه، دو سه تا مثال بزنید. بانک های معتبری که توسط شخص ثالث بدون هیچ محدودیتی برای اشخاص حساب باز می کنند.
3 تاش همین بانک هایی که من میخوام توش براتون حساب باز کنم. قسمت بشه ، می بینید :D . آقا 90 درصد بانک ها با معرف - به عنوان وکیل مشتری- حساب باز میکنن. خیلی از ایرانیهای مقیم خارج برای بستگان ایرانیشون به همین شکل حساب باز میکنن.

آها ... پس منبع ادعای شما ویکی لیکس بوده؟ :D لطفا برای گفتن جک هاتون به تاپیک همسایه مراجعه کنید.

همچین میگی ادعا ، انگار ما ادعا کردیم بمب اتم ساختیم :D ، گفتم تو ویکی لیکس خوندم موسس رویال بانک یک آمریکایی ایرانی تباره ، حالا مال هر قبرستونی که باشه به ما چه ؟؟ :D . شما اگر خیلی علاقه داری برو تو سایتشون آذری که بلدی ، ببین تو قسمت تاریخچه بانک چی نوشته ، من که برام انقدر ارزش نداره که حتی تو گوگل سرچ کنم.

دوستان جواب اون 2 تا سوال منو میدن یا نه سر کارم ؟ :D

kasra03

Registered User
لایک‌ها
276
3 تاش همین بانک هایی که من میخوام توش براتون حساب باز کنم. قسمت بشه ، می بینید :D . آقا 90 درصد بانک ها با معرف - به عنوان وکیل مشتری- حساب باز میکنن. خیلی از ایرانیهای مقیم خارج برای بستگان ایرانیشون به همین شکل حساب باز میکنن.

میشه بیشتر توضیح بدین؟شرایطش چیه برا حساب باز کردن؟

Xheo

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
شماها نمی تونید با ادب و احترام صحبت کنید. چه انتظاری از دیگران دارید؟ با شنیدن فقط یک کلمه عصبی می شید و توهین می کنید.
با کمال تاسف عرض می کنم که یا میزان سنتون اینگونه اقتضا می کنه یا اینکه اینطور پرورش یافته اید. لزومی به ادامه این بحث غیر منطقی نمی بینم.

البته با اون حرفتون کاملا موافقم که تصمیم نهایی رو مخاطب مب گیره. شما مختارید از هر بانکی در دنیا برای دیگران حساب باز کنید. در هر صورت مردم اختیارشون دست خودشون هست. مسئولیت کار دیگران با من نیست که ... . فقط می تونم دوستانه به نکته هایی اشاره کنم که بعدا ضرر نکنن. باقیش با خودشونه.

alibati

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,343
سوال 1: اگر شما یک حساب بانکی بدون هیچگونه محدودیت با تمامی امکانات در یک بانک معتبر بدون خطر بلوکه شدن و تحریم ،به نام و تحت اختیار کامل خودتون داشته باشین ، رسوب حسابتون - حداقل موجودی- و میانگین موجودی که در یکسال در این حساب نگهداری میکنید ، چقدره ؟

سوال 2 : اگر افتتاح این حساب مخارجی داشته باشه ، چقدر حاضرید برای اینکار هزینه کنید ؟

جواب سوال
1-من سعی میکنم بین 2000 تا 20000 دلارتا حداقل توش نگه دارم
اگه همه اون چیزهایی که می خوام داشته باشه تا 500 تا هم حاضرم بدم

Xheo

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
جواب سوال
1-من سعی میکنم بین 2000 تا 20000 دلارتا حداقل توش نگه دارم
اگه همه اون چیزهایی که می خوام داشته باشه تا 500 تا هم حاضرم بدم

چه اندازه تضمین می خواهید؟ 10 درصد؟ 50 درصد؟ 100 درصد؟
براتون مهم هست که ایشون تضمین کنه فردا حسابتون مسدود نشه؟ یا اینکه چون حساب توسط شخص ثالث باز شده یه روز که از خواب پا می شید موجودی حسابتون خالی نشده باشه؟ و ...

mohenh

Registered User
لایک‌ها
73
کسی به من میگه مزیتش چیه؟

شما پول تو حساب یک کشور دیگه دارید حالا پول لازم بشید چکار می کنید؟
برای حواله چکار می کنید؟

پول به چه دردتون می خوره؟

خیلی از بانک های اروپایی ماهانه مبلغی رو برای نگاه داری از پول شما می گیرند آیا ارزشش رو داره؟

alibati

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,343
چه اندازه تضمین می خواهید؟ 10 درصد؟ 50 درصد؟ 100 درصد؟
براتون مهم هست که ایشون تضمین کنه فردا حسابتون مسدود نشه؟ یا اینکه چون حساب توسط شخص ثالث باز شده یه روز که از خواب پا می شید موجودی حسابتون خالی نشده باشه؟ و ...

100 درصد بدون تضمین این کار رو نمی کنم

Tiva

Registered User
لایک‌ها
113
به جای اینکه سعی کنید تحریم ها رو دور بزنید، یه کاری کنید که تحریم ها برداشته بشه.

از صبح کارمون شده دور زدن تحریم، دور زدن فیلترینگ، دور زدن قانون و دور زدن همدیگه و ...

ftec

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
388
میشه بیشتر توضیح بدین؟شرایطش چیه برا حساب باز کردن؟

شرایط خاصی نداره. بذارید توضیح بدم برای چی این 2 تا سوال رو پرسیدم .

باز کردن حساب بانکی بدون محدودیت ، برای من به عنوان معرف ، یه سری هزینه داره - هزینه مادی و معنوی ! - . من به دو شکل میتونم این هزینه هام رو جبران کنم و یه مقدار معقول هم سود ببرم. اول اینکه مستقیم تمام هزینه ها رو از شما بگیرم . دوم اینکه شما مشتری خوبی برای بانک باشید و بانک هزینه های منو جبران بکنه.

من میخوام به یک جمع بندی برسم که شرایط رو بر اساس اون تعیین کنیم. مثلا x مقدار هزینه افتتاح + y مقدار موجودی اولیه . مطمئنا شما ترجیح میدین که 10000 یورو توی حسابتون بذارید و 100 تومن به من بدید ، تا اینکه 500 یورو تو حسابتون بذارین و 2 میلیون به من بدید. درسته ؟ حالا اینا مثال بود ، برای اینکه این دو عدد مجهول رو واقعا حساب کنیم ، لارمه که لا اقل 10-20 نفر از دوستان مثل جناب alibati ، جواب این سوالات منو بدن :)

ftec

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
388
100 درصد بدون تضمین این کار رو نمی کنم

تضمین شما خود بانکه. بانک های معتبر بعد از افتتاح حساب ، یک کارمند رو به حساب شما اختصاص میدن ، شما از اول تا آخر کارتون با اون بانک ، برای همه کارهای بانکیتون - بجز اونایی که از طریق تلفنبانک یا اینترنتبانک انجام میدید- با همون کارمند تماس میگیرید. وقتی کارمند بانک چیزی به شما میگه ، یعنی نظر رسمی بانکه.میتونید در مورد تحریمها و غیره ازش سوال کنید. بعد از افتتاح حساب هم ، من یا شرکت ما ، هیچ اختیاری روی حساب شما نداره ، من حتی نمیتونم توصیه کنم که حساب شما رو ببندن . باز کردنش با منه ، بستنش با شما . تمام مراحل برداشت و واریز پول مستقیم با خودتونه.مکاتبات کاغذی بانک با آدرس شما در ایران انجام میشه. موجودی شما به ما اعلام نمیشه. من فقط موجودی اولیه -افتتاح- شما رو خودم اقدام کردم ، میدونم.

ftec

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
388
فکر کنم بهتره بیرون از نت ادامه بدیم. با این شدت علاقه مندی که من دیدم ، فکر کنم از اینجا خرج فرمهای بانک هم در نمیاد :D

alibati

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,343
فکر کنم بهتره بیرون از نت ادامه بدیم. با این شدت علاقه مندی که من دیدم ، فکر کنم از اینجا خرج فرمهای بانک هم در نمیاد :D

خب اینجا کسی به اون صورت استفاده نداره !
من بهت گفتم تو اون فروم بچه ها به همچین چیزی خیلی احتیاج دارن طالبش هستن اینجا نهایت کارشون خرید اینترنتی هست که با کریدیت کارت و پیپال راه میفته

ftec

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
388
خب اینجا کسی به اون صورت استفاده نداره !
من بهت گفتم تو اون فروم بچه ها به همچین چیزی خیلی احتیاج دارن طالبش هستن اینجا نهایت کارشون خرید اینترنتی هست که با کریدیت کارت و پیپال راه میفته

شما آدرس بده بیایم اونجا :blush: . حالا یا خودم میام یا یکی از شرکا.

پ.ن : کارت خالی هم میتونیم صادر کنیم ، هزینشم خیلی کمه. حساب متاسفانه یا خوشبختانه یه مزایایی داره که ممکنه حتی به درد شما نخوره ، ولی نمیشه حذفش کرد و خب هزینشو بالا میبره. مثلا پرداخت حق بیمه و بازنشستگی ، ضمانت تاسیس شرکت در اون کشور ، وام ، کارگزاری سهام ، گرفتن اقامت و غیره ، شاید به کار کسی تو ایران نیاد ، ولی برای ما کلی هزینه داره.

یه پی ام هم برای شما فرستادم.

Last edited:

alibati

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,343
این شرکت از طریق رویال بانک کارت با حساب بانکی میده
اما هزینه ای که میگیره خیلی بالاست و به نظر شخص خودش بره اونجا باز کنه ارزونتر درمیاد

ftec

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
388
این شرکت از طریق رویال بانک کارت با حساب بانکی میده
اما هزینه ای که میگیره خیلی بالاست و به نظر شخص خودش بره اونجا باز کنه ارزونتر درمیاد

شرکت نیست ، شخص حقیقیه ، فامیل مدیرعامل یکی از شرکتهای دانش بنیانه که توی پارک فناوری مشغولن. تو این خر تو خری این بنده خدا هم به اسم دانشگاه برای خودش کاسبی راه انداخته :lol:. یه سایت دیگرم داره به آدرس cardbookers.com .

پ.ن : من چون میخواستم خودم اینکارو شروع کنم ، تا فیها خالدون همه اونایی که این خدماتو میدادن در آوردم و استعلام کردم. هرچی خواستی از خودم بپرس :D
پ.پ.ن : کار ما راه بیفته ، شما یه حساب بانکی و کارت پیش من امانت دارید - بدون هزینه- ، این چن وقته خیلی کمکمون کردین، امیدوارم بتونیم جبران کنیم

kasra03

Registered User
لایک‌ها
276
شرکت نیست ، شخص حقیقیه ، فامیل مدیرعامل یکی از شرکتهای دانش بنیانه که توی پارک فناوری مشغولن. تو این خر تو خری این بنده خدا هم به اسم دانشگاه برای خودش کاسبی راه انداخته :lol:. یه سایت دیگرم داره به آدرس cardbookers.com .

پ.ن : من چون میخواستم خودم اینکارو شروع کنم ، تا فیها خالدون همه اونایی که این خدماتو میدادن در آوردم و استعلام کردم. هرچی خواستی از خودم بپرس :D
پ.پ.ن : کار ما راه بیفته ، شما یه حساب بانکی و کارت پیش من امانت دارید - بدون هزینه- ، این چن وقته خیلی کمکمون کردین، امیدوارم بتونیم جبران کنیم

قابل اعتماده؟! برای شارژ این حساب ها باید معادل ریالی ارز ها رو داد یا اسکناسم قبول میکنن؟

ftec

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
388
قابل اعتماده؟! برای شارژ این حساب ها باید معادل ریالی ارز ها رو داد یا اسکناسم قبول میکنن؟

والا چی بگم آقا ؟ من اگر بگم قابل اعتماده یعنی حاضرم تضمینش کنم که خب حاضر نیستم :blush: . اگر بگم قابل اعتماد نیست ، که خب بیخودی به مردم تهمت زدم . بعد تازه قابل اعتماد تا چقدر ؟ هر کسی یه حدی داره که از اون حد به بالاتر قابل اعتماد نیست.

خب این آقا اگر واقعا شرکت رسمی - با شماره ثبت- تاسیس میکرد و شماره حساب شرکتی داشت ، قاعدتا باید از یه سری فیلترها میگذشت و یه سری استاندارد ها رو میگرفت که درجه اعتماد رو بالاتر میبرد. الان این وضعش نافی اعتماد بهش نیست. ممکنه شما یه چیزی رو فله بخری ، کیفیتش هم بالاتر از چیز بسته بندی شده با مهر استاندارد باشه ، ولی خب این یه روال قانونی رو طی کرده که راحت تر میتونی بهش اعتماد کنی دیگه. اگر چیزی شد ، شماره بهداشت و ثبت و فلان داره ، میتونی راحت تر حقوقت رو مطالبه کنی.

شرکتی که بخواد تو این زمینه کار بکنه ، برای ثبتش که مدارک شناسایی و آدرس دفتر و تلفن تایید شده میخواد. برای حساب بانکیش گواهی عدم سوء پیشینه ، چک برگشتی ، استعلام از بانک مرکزی ، استعلام اعتبار اعضا نزد بانک ها ، استعلام کد اقتصادی و غیره میخواد . برای مجوز انجام امور صرافی و صدور حساب ، مجوز از صنف مربوطه + حداقل 200 میلیون تومن سپرده نزد بانک میخواد.

خب کسی که این 3 تا رو پاس کرده باشه ، شما تقریبا میتونی اطمینان کنی که برای 2-3 میلیون ، نمیاد برای خودش دردسر درست کنه. اما بازهم برای 100 میلیون باید دست به عصا پیشش بری .

اینجوری که خودشون گفتن ، معادل ریالی میگیرن با هزینه شارژ که هر بار 50 یورو یا دلاره. 2000 تای شما رو مثلا 2050 * 1920 میگیرن.

kasra03

Registered User
لایک‌ها
276
ممنون از پاسخت دوست عزیز:)

alibati

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,343

زنگ زدم باهاشون صحبت کردم کارتها از رویال بانک اذربایجان هست
با اطلاعاتی که من از رویال بانک اذربایجان پیدا کردم فهمیدم رویال بانک اذربایجان اصلا قابل اعتماد نیست
یه بانک در ارمنستان هست به اسم Ardshininvestbank که اونم میگن برای ایرانی ها حساب باز میکنه
این شرکت میگه کارت + حساب باز میکنه
یه بانک هم تو قبرس شمالی هست به اسم که
اینترنتی هم حساب باز میکنه اما خب نمیشه اعتماد کرد یعنی من اعتماد نمی کنم
بانک های گرجستان هم قبلا حساب باز میکردن اما تو سال 2012 برای ایرانی ها حساب باز نمیکنن
ممنون از لطفت انشاا... که اوکی بشه منم هر کمکی بتونم انجام میدم

بالا