برگزیده های پرشین تولز

FMو انتقال دیتا

bandary

Registered User
لایک‌ها
18
میخوام ببینم میشه با فرستنده اف ام 1 وات و توسط کارت شبکه انتقال دیتا انجام داد؟؟ چون یه 1هفته ای میشه که دنبال این کار هستم اصلا میشه چنین کاری کرد یا نه؟؟؟؟

artin

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
من یادمه چندین ساله پیش تو اخبار این رو گفت
که چند تا دانشجو این کار رو کرده بودند و بعدش هم یه شبکه محلی برای دانلود راه انداخته بودند !

ولی فکر می کنم سرعت نباید زیاد بالا باشه چون کیفیت تو رادیو خیلی پایینه ولی امکان پذیر

میشه یه چیز تو مایه های این offline دانلود که واسه این DVB ها مصرف میشه

artin

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
شما به یه فرستنده گیرنده رادیوی نیاز داری که این مشکله زیادی نداره و هم اکنون سخت افزارش تو بازار هست پس نیازی نداره از همین الان وقتت رو براش صرف کنی

مهمترین قسمت این پروژه تبدیل دیتا به صدا و برگردوندن اون هست با در نظر گرفتن گنجایش باند FM
من یه خورده کردم و چیزه زیادی پیدا نکردم خودت هم یه تلاش بکن ببین چی میشه

تقریبا همون سیستمی میشه همین الان اطلاعات با مودم این ور اون ور می ره

چون اگه بخوای از اول خودت برنامشو بنویسی خیلی خیلی کار می بره

Amirreza_VHDL

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
chera az module haye amade estefade nemikoni?
masalan RX-RFP ,TX-RFP ke too bazar ham hast . albate in module AM e.
har kodoom 5000 tomane .
albate 2 ta ham ic encoder va decoder bayad begiri ke jaman mishe 13000 toman.
Encoder(HT12E) , Decoder(HT12D)

inaro forooshgah RFPhone To khiaboone jomhoori dare . man gerftam ghablan.
albate sorate in system hadeaksar 4800 Kbps hast.
kheyli ham sadast va baye micro 89C51 ya AVR mitooni anjam bedish.

Amirreza_VHDL

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
bargardoondane seda be data va barax yani loghmaro dore sar charkhoondan.:blink:
taze module haye bluetooth ham hast . albate gheymatesh felan geroone.:happy:

amirdelta

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0

خوب معلومه(پرسیدی کجا نه؟)
تو تلفن های sinus
اگه بازشون کنی متوجه میشی چطوری

shankimout

Registered User
لایک‌ها
3
ساری . . . . . . . . . . . . . . Permanently Bann
از مودم هم میتونی استفاده کنی فک کنم . چون امواجش صوتی هست
برای شبکه اگر از FM به جای AM استفاده بشه برد پایین میاد ولی کیفیت خیلی بیشتر . که میتونی کلاکش رو بیشتر کنی

pak

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
اول سلام
کسی چیزی در مورد دو تا ic فرستنده و گیرنده بامشخصات mc2833 ,mc3361 میدونه باید یه فرستنده و گیرنده با این دو تا بسازم برای پروژه کارشناسی

OmidReza

Registered User
لایک‌ها
5
سلام دوستان راستش منم خیلی علاقه دارم که بتونم فرستنده و گیرنده ای بسازم که بتونه صدا و دیتا رو انتقال بده و البته بشه انتخاب کرد که صدا یا دیتا رو انتقال بده و صداشم استریو باشه بهتره و صد البته که نیاز به یه دوطرفه یعنی فرستنده و گیرنده در هر دو طرف رو دارم.
دمتون گرم مگه شما بابا برقی نیستید؟
اگه این مدار رو کسی برام معرفی کنه قول میدم براش جبران کنم.

از اینکه پست منو خوندید ممنون...
منتظرما... چشم انتظار نزارید منو اینقدر

Behnam-AVR

Guest
لایک‌ها
0
سلام
روشي كه دوست خوبمون Amirreza_VHDL عزيز گفتن بهترين روش براي ارسال ديتاست و بالاترين سرعتو از اين روش ميتونيد داشته باشيد و با تشكر از ذوست عزيز Amirreza_VHDL كه هميشه با اطلاعات كامل و بي نقص شون به داد همه ميرسن من شخصا خودمو به خاطر يه پروژه مديون ايشون ميدونم البته من خودم از يه انكودر و ديكودر ديگه استفاده ميكردم ولي ميخواستم بدونم كه اين نوع از انكودر و ديكودر چه مزاياي كلي ئاره و دوم اين كه تو تهران كدوم يكي از فروشگاهها داره و ضمنا قيمت اين مدولهاي بلوتوث حدودا چنده و ماكزيمم توان ارسالي شون چقدره البته انواع موجود تو ايران و اگه اطلاع داشته باشيد فركانسشون چقدره .
متشكرم
;)

ebr

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
اگه منظورت از قرستنده 1 وات همین فرستنده های fm هست که برای صوت به کار میره و طراحی شده وباید بگم به نظرم نمیتونی اونا رو به کارت شبکه همینجوری وصل کنی که اونم به دلیل مسائل فرکانسیه.
فرستنده fm متداول واسه ارسال صدا است یعنی فرکانس مدوله کننده در حد کیلوهرتزه اما بیت ریت خروجی کارت شبکه در حد 10meg یا 100meg
و در ثانی خروجی شبکه به نظرم موج مربعی هست و وقتی وارد اون فیلتر های فرستنده میشده چیزی ازش نمشمونه که بتونی به راحتی در گیرنه موج دمدوله شده رو توسط کارت شبکه گیرنده ریکاوری و detect کنی.:eek:

chia

Registered User
لایک‌ها
2
شما نبايد موج مربعي رو مستقيم به فرستنده بديد بلكه بايد اول به وسيله ي چيپهاي مودم كدها رو به موج fsk تبديل كني بعد با فرستنده بفرستي اينجا رو يه سري بزن
http://www.klm-tech.com/technicothica/3105.html

arashkhan

کاربر فعال برق و الکترونیک
کاربر فعال
لایک‌ها
7
اول سلام
کسی چیزی در مورد دو تا ic فرستنده و گیرنده بامشخصات mc2833 ,mc3361 میدونه باید یه فرستنده و گیرنده با این دو تا بسازم برای پروژه کارشناسی

ببين فكر 2833 رو از كله ات بيرون كن....اينقدر بهش فحش دادن كه باورت نميشه....اصلا به درد نمي خوره.....پيرتو در ميآره....

arashkhan

کاربر فعال برق و الکترونیک
کاربر فعال
لایک‌ها
7
سلام دوستان راستش منم خیلی علاقه دارم که بتونم فرستنده و گیرنده ای بسازم که بتونه صدا و دیتا رو انتقال بده و البته بشه انتخاب کرد که صدا یا دیتا رو انتقال بده و صداشم استریو باشه بهتره و صد البته که نیاز به یه دوطرفه یعنی فرستنده و گیرنده در هر دو طرف رو دارم.
دمتون گرم مگه شما بابا برقی نیستید؟
اگه این مدار رو کسی برام معرفی کنه قول میدم براش جبران کنم.

از اینکه پست منو خوندید ممنون...
منتظرما... چشم انتظار نزارید منو اینقدر

اول تكليفتو روشن كن كه ديتا يا صدا. كلي فرق داره..در مورد صدا ديگه نمي خواد همزماني فاز داشته باشي اما در ديتا مي خواد. مخصوصا اگه تصوير باشه. اعوجاج كانال رو مي خواي چي كار كني؟ بايد فيلتر منطبق بذاري. به نظر من ديتا رو بي خيال شو.

mohsen++

Registered User
لایک‌ها
4
انتقال دیتا با استفاده از یک فرستنده و گیرنده صوتی امکان پذیره یه لینک فرستنده گیرنده رو ور میدارین وصلش می کنین به یه جفت مودم لیز لاین همون کاری که بانکها با استفاده از خطوط لیز لاین مخابرات انجامش میدن اینجا با دو جفت فرستنده گیرنده صوتی انجام میشه و چون پهنای باند صوتی محدودیت داره و مودم های لیز لاین بر اساس این محدودیت طراحی میشن سرعت انتقالتون به حدود 33kb/s محدود میشه
ماژولهای نسبتا ارزون آماده هم تو بازار وجود داره ولی اونها هم از بیت ریت های پایین پشتیبانی میکنند اونا معمولا تو فرکانسهای 315و 433و حدود 900 مگا کار میکنن و برای ارتباط های مسافت کم و بیت ریت پایین استفاده میشن
فروشگاه آر اف فون و جهان کیت چند مدل از اونا رو دارن
برای بیت ریت های بالا معمولا از مدولاسیون FM به دلیل اشغال پهنای باند زیاد استفاده نمیشه
و سراغ مدولاسیون های مرتبه بالا مثل QPSK و QAM میرن
این مدولاسیون ها پیچیدگی های خاص خودشو داره و در اون با مسائلی مثل همزمانی فرستنده و گیرنده و SCRAMBLING جدای از مسائل RF درگیر خواهیم بود که حل این مسائل برای یک مبتدی بسیار پیچیده و تقریبا غیر ممکنه

ebr

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
کلا برای ارسال wireless دیتا از مدولاسیون های ارسال دیتای دیجیتال به صورت آنالوگ استفاده میکنند؛که اطلاعات یا در فازه یا فرکانس و یا دامنه؛و یا ترکیبی از اینها؛که در PSK ,FSK,ASKو یاترکیبات پیچیده تر چون QAM , OQPSK, DPSK,CAP, باز هم پیچیده تر استفاده میکنند،هر کدوم بنا به نوع تعریف و عملکردشون میزان خطا و برد و ... مختلفی دارند،برای فواصل دورتر یا Bit eror rate پایین تر بیشتر به سمت مدولاسیون های فاز و یا ترکیبی پیش میرند اما طبیعتا مشکلات پیاده سازی بیشتری دارند که از مهمترینش پیاده سازی همزمانی که از مود ساده Carrier recovery شروع و تا symbol timming و پیاده سازی همزمانی لایه های شبکه که از نوع ساده همزمانی فریم و قاب داده و ... تا مراحل سنگین تر پیش میره که پیاده سازی اینها در خانواده هایی که اطلاعات در فازه چون m psk , QAM ,... خیلی پیچیده تره تا FSK یا ASK که به نوعی میشه آسنکرون هم از پسشون بر آومد و با توجه به مزایای FSK بر ASK من پیشنهادم اینه که روی FSK یا نهایتا 4FSK کار کنی که هم میشه به نوعی آسنکرون هم ازش کار گرفت هم برد بهتر و احتمال خطا کمتری داره هم راحتتر میتونی مدارشو بسازی و پروتکلی براش تعریف کنی نسبت به موارد پیچیده تر اما خوب زیاد هم دنبال symbol rate یا bit rate بالا نرو فرکانس حاملت هم کمتر از 100MHz انتخاب کنی راحت تری

بالا