برگزیده های پرشین تولز

HELP*HELP*HELP*NOW

سید

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
راهنمـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــایی فــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــوری

سید

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
با توجه به اینکه من گیج شدم از راهنمایی برخی دوستان و ... از همه اساتید و صاحبنظران خواهشمندم لیست مشخصات پیشنهادیشون رو در مورد یه سیستم خوب با قیمت 700 الی نهیاتا 800 تومن بفرمایند. لطفا مشخصات کامل رو با قیمتش بفرمایید
خیلی خیلی از کمکتون متشکرم
:rolleyes:

saeid_2001

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
نگفتي چه استفادهاي داري و چه كارهايي ميخواي باهاش انجام بدي .
ببين در مورد AMD من تخصص زيادي ندارم و دوستان واردتر از من هستن با اين حال من ميتونم يه سيستم بهت معرفي كنم البته بدون مينبورد چون واقعا خودمم نميدونم چي بهت توصيه كنم كه امتحانش رو پس داده باشه و هيچ مشكلي نداشته باشه .

سید

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
نگفتي چه استفادهاي داري و چه كارهايي ميخواي باهاش انجام بدي .
ببين در مورد AMD من تخصص زيادي ندارم و دوستان واردتر از من هستن با اين حال من ميتونم يه سيستم بهت معرفي كنم البته بدون مينبورد چون واقعا خودمم نميدونم چي بهت توصيه كنم كه امتحانش رو پس داده باشه و هيچ مشكلي نداشته باشه .

راستش سیستم رو فعلا برای کارخاصی نمیخوام و خانگیه ولی میخوام با مبلغی که گفتم بهترین چیزی که میشه رو خرید.
مانیتور هم lcd باشه و لطفا توی پیشنهادتون چهار قطعه اصلی رو حتما بنویسید با قیمت.
ممنون

saeid_2001

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
سلام .
CPU : AMD Athlon AM2 X2 3600 قيمت 120-130 تومان
Ram : Patriot 512 Mb (2 x 256) DDRII 667 قيمت 50-60
VGA : Asus 7300 GS 256 Mb البته اگه اهل بازي كردن هستي كارت خيلي خوبي نيست ولي اگه خيلي اهل بازي نيستي ولي كم و بيش بازي هم ميكني كارت خيلي خوبيه قيمت هم 65-70 تومن
Hard : Samsung 160 gig sata قيمت 60 تومن
DVD-RW : LG قيمت 45 تومن
Power : Minimum Green 530w قيمت 30 تومن
Modem : GigaByte قيمت 8 تومن
Monitor : Lcd Samsung 713N قيمت 225-230 تومن
كيس + كيبورد + مايس + اسپيكر : 60-70 تومن
و اما مينبورد نميدونم چي بگم كه به مشكل نخوري ولي من خودم Abit KN9S دارم نميتونم بگم مينبورد خيلي عاليه ولي فكر كنم حداقل نسبت به مينبوردهاي AM2 توي بازار الان مينبورد خوبي باشه (البته گفته باشم اين مينبورد نه پورت سريال داره نه پارارل) قيمتشم دوروبر 105 تومنه البته مينبوردهاي ديگهاي هم هست مثل Epox Ultra 3 كه اونم بد نيست ولي يكمي گرونتره نميدونم براي مينبورد از دوستان ديگه كمك بگيري فكر كنم بهتره .

سید

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با سلام خدمت اساتید و صاحبنظران
من چند وقته دارم مشاوره میکنم ولی به هیچ نتیجه ای که نرسیدم هیچ، گیج هم شدم
خواهش میکنم با توجه به توضیحاتی که میدم یه مشخصات خوب بفرماید از کمکتون ممنونم
یه سیستم خانگی میخوام بخرم که نه میشه گفت فقط برای بازیه و نه فعلا کار خاصی میخوام باهاش انجام بدم .
بودجه برای این کار 700 الی نهایتا 800 هزار تومن دارم
مانیتوری که در نظر گرفتم SAMSUNG LCD 713N
مد نظرم هست که CPU - AMD باشه (اگه صلاح بدونید - (AM2 - ATHLON 64 Bit X2 Dual Core 3600+ (1MB Cache)
با توجه به توضیحات فوق لطفا منو راهنمایی کنید و یکسری قطعات خوب با توجه به بودجه ام بفرمایید (البته قطعات فوق + سایر متعلقات یه سیستم = بودجه )
لطفا قیمت قطعات پیشنهادی رو هم بنویسید
بازم از راهنماییتون متشکرم

سید

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با سلام خدمت اساتید و صاحبنظران
من چند وقته دارم مشاوره میکنم ولی به هیچ نتیجه ای که نرسیدم هیچ، گیج هم شدم
خواهش میکنم با توجه به توضیحاتی که میدم یه مشخصات خوب بفرماید از کمکتون ممنونم
یه سیستم خانگی میخوام بخرم که نه میشه گفت فقط برای بازیه و نه فعلا کار خاصی میخوام باهاش انجام بدم .
بودجه برای این کار 700 الی نهایتا 800 هزار تومن دارم
مانیتوری که در نظر گرفتم SAMSUNG LCD 713N
مد نظرم هست که CPU - AMD باشه (اگه صلاح بدونید - (AM2 - ATHLON 64 Bit X2 Dual Core 3600+ (1MB Cache)
با توجه به توضیحات فوق لطفا منو راهنمایی کنید و یکسری قطعات خوب با توجه به بودجه ام بفرمایید (البته قطعات فوق + سایر متعلقات یه سیستم = بودجه )
لطفا قیمت قطعات پیشنهادی رو هم بنویسید
بازم از راهنماییتون متشکرم

saeid_2001

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
سلام.
چندتا تاپيك ميزني بابا من تو همون تاپيك قبليه كه زدي يه سيستم بهت پيشنهاد دادم .
ولي مانيتور ببين اين سري لاوان فراسو هم جديدا وارد بازار شده ميگن قيمتشم 200 تومنه اگه انقدر باشه واقعا ارزش خريد داره و (اينطوري ميتوني بيشتر خرج سيستمت كني مثلا يه مينبورد بهتر بگيري يا چميدونم يه X2 3800 يا يه كارت گرافيك بهتر) مشخصات خوبيم داره حداقل هرچي باشه گارانتيش نسبت به 713N خيلي معتبرتره .

amd>intel

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
17
دوست عزيز جناب سيد شما بايد صبر داشته باشيد و دوست خوبمون سعيد جان جواب سوال شما رو دادند لطفا رعايت كنيد كه نظم فروم بهم نخوره

سید

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام.
چندتا تاپيك ميزني بابا من تو همون تاپيك قبليه كه زدي يه سيستم بهت پيشنهاد دادم .
ولي مانيتور ببين اين سري لاوان فراسو هم جديدا وارد بازار شده ميگن قيمتشم 200 تومنه اگه انقدر باشه واقعا ارزش خريد داره و (اينطوري ميتوني بيشتر خرج سيستمت كني مثلا يه مينبورد بهتر بگيري يا چميدونم يه X2 3800 يا يه كارت گرافيك بهتر) مشخصات خوبيم داره حداقل هرچي باشه گارانتيش نسبت به 713N خيلي معتبرتره .

آقا سعید ممنون از راهنماییتون دلیل اینکه چند تا تاپیک ایجاد کردم این بود که فکر کردم کسی اصلا به اینجا سر نمیزنه ببخشید
فقط توی سیستمی که پیشنهاد دادید روی main و vga منو توی شک انداختید لطفا بگید که همونا رو بگیرم یا پیشنهاد دیگه ای دارید و ظرفیت هارد هم میخوام بیشتر باشه و ram هم اگه 1gig با شه بهتر نیست؟
تا 800 هزار تومن هم میتونم خرید کنم اگه بشه یه چیز بهتر گرفت
بازم ممنون

saeid_2001

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
آقا سعید ممنون از راهنماییتون دلیل اینکه چند تا تاپیک ایجاد کردم این بود که فکر کردم کسی اصلا به اینجا سر نمیزنه ببخشید
فقط توی سیستمی که پیشنهاد دادید روی main و vga منو توی شک انداختید لطفا بگید که همونا رو بگیرم یا پیشنهاد دیگه ای دارید و ظرفیت هارد هم میخوام بیشتر باشه و ram هم اگه 1gig با شه بهتر نیست؟
تا 800 هزار تومن هم میتونم خرید کنم اگه بشه یه چیز بهتر گرفت
بازم ممنون
سلام . خوب سيستمي هم كه من گفتم 800 تومن ميشه شايدم يكمي بيشتر . شما اينو بگو ببينم بازي ميكني با كامپيوتر يا نه بعد خيلي بازي ميكني يا نه فقط گاهي اوقات .

سید

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام . خوب سيستمي هم كه من گفتم 800 تومن ميشه شايدم يكمي بيشتر . شما اينو بگو ببينم بازي ميكني با كامپيوتر يا نه بعد خيلي بازي ميكني يا نه فقط گاهي اوقات .

راستش آقا سعید سیستم رو برای خودم نمیخوام ولی اونی که میخوام براش بگیرم دختره و فکر نمیکنم خیلی خیلی زیاد بخواد باهاش بازی کنه ولی بازی هم میکنه

saeid_2001

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
راستش آقا سعید سیستم رو برای خودم نمیخوام ولی اونی که میخوام براش بگیرم دختره و فکر نمیکنم خیلی خیلی زیاد بخواد باهاش بازی کنه ولی بازی هم میکنه
پس همون كارت كافيه و جواب ميده . بقيه قطعات رو هم ميتوني ارتقا بدي ولي خوب از 800 تومن ميزنه بالا

سید

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
پس همون كارت كافيه و جواب ميده . بقيه قطعات رو هم ميتوني ارتقا بدي ولي خوب از 800 تومن ميزنه بالا

سلام آقا سعید، یعنی بالاخره همون قطعات رو که گفتی بگیرم؟
CPU : AMD Athlon AM2 X2 3600
Ram : Patriot 512 Mb (2 x 256) DDRII 667 60
VGA : Asus 7300 GS 256 Mb
Hard : Samsung 160 gig sata
MAIN : Abit KN9S
(البته این مادربوردی که گفتی تا حالا اسمش به گوش من نخورده. مارک معتبریه؟)

saeid_2001

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
سلام آقا سعید، یعنی بالاخره همون قطعات رو که گفتی بگیرم؟
CPU : AMD Athlon AM2 X2 3600
Ram : Patriot 512 Mb (2 x 256) DDRII 667 60
VGA : Asus 7300 GS 256 Mb
Hard : Samsung 160 gig sata
MAIN : Abit KN9S
(البته این مادربوردی که گفتی تا حالا اسمش به گوش من نخورده. مارک معتبریه؟)
بله برند معتبريه ميتوني Asus هم بگيري البته Asus اگه بخواي بگيري مثلا ميتوني ASUS - M2NPV-MX بگيري كه قيمت ارزوني هم تقريبا داره دوروبر 90 تومن و vga onboard داره ميتوني اينم بگيري ولي بازم ميگم در مورد مينبورد بهتر از دوستان ديگه كمك بگيري چون من خيلي اطميناني به هيچكدوم از اينا ندارم در هر صورت اگه گرفتي مشكلي داشت من گفته باشم كه من از قبل هشدار خودمو دادم البته احتمالش كمه ولي در هر صورت احتمالش هست .

amd>intel

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
17
من بودم epox ultra ميگرفتم انگار فعلا از همه مادربردها استيبل تر هست .

saeid_2001

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
من بودم epox ultra ميگرفتم انگار فعلا از همه مادربردها استيبل تر هست .
كلا فكر ميكنم مينبوردهاي AM2 كه چيپ هاشون 4 nForce باشه از مينهاي nForce 5 فعلا قابل اعتماد ترن . البته در كل من به هيچ كدوم از مينبوردهاي AM2 الان اعتماد ندارم . انقدر عيب ايراد تا الان توشون پيدا شده كه نگو نپرس همين Abit KN9s نميدونم چرا تو بعضي از بازيها كامپيوتر رياستارت ميشه اول فكر ميكردم از CPU يا كارت گرافيك باشه ولي دما جفتشون رو چك كردم معمولي معمولي بود درايور كارت گرافيك هم تغيير دادم ولي بازم مشكل رفع نشد خلاصه خيلي بالا پايين كردم ولي بازم تو بعضي از بازيها مثل Sims2 كامپيوتر رياستارت ميشه خودمم نفهميدم چرا اينطوريه چون مثلا من F.E.A.R رو تو همين كامپيوتر تموم كردم يا Desperados 2 رو خيلي بازي كردم با اينكه جفتشون هم بازيهاي خيلي سنگيني هستن اصلا نميدونم چطوري ميتونه اين مشكل با مينبورد ربط پيدا كنه ولي تو چند تا فروم خارجي كه گشتم ديدم بعضيا همچين مشكلاتي حالا نه دقيقا با KN9S ولي با مينبوردهاي ديگه AM2 مخصوصا اين مين Msi چيه ارزونه K9n داشتن و خيلي مشكلات عجيب تري كه اصلا ادم نميتونه فكرشم بكنه كه مربوط به مينبورد بشه ولي خوب اگه سرچي بزني ميبيني كه همين KN9s Abit هم چقدر تا الان ايراد داشته مثل يكي از بزرگترين ايرادهايي كه تا الان اين مينبوردهاي AM2 داشتن اين بوده كه با اتصال يه ديوايس به پورت USB مينبورد رياستارت ميشه كه اين مشكل تك توك تقريبا تو همه برندهاي مينبورد كه از چيپ nForce استفاده كردن بوده حتي شركتهاي معتبري مثل Asus يا مثلا DFI همبوده البته ميگن همه مشكل برميگرده به چيپهاي Nforce كمپاني Nvidia و ربطي به كمپاني سازنده مينبورد نداره . خوشبختانه من به غير مشكل در اجرا دوتا بازي تا الان مشكل ديگهاي با اين سيستم نداشتم البته كامپيوتر خودمم نيست وگرنه ميدونستم چيكارش كنم .

amd>intel

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
17
اين مادر ايپاكس الترا هيچ مشگلي نداره. به نظرم از همه استيبل تره. اين مشگلات زماني كه سوكت 939 هم اومده بود وجود داشت كه با اپ ديت بايوس حل شد. دوستان سعي كنند آخرين درايور cpu رو از سايت amd و آخرين بايوس رو از سايت توليد كننده مادربرد و درايورهاي چيپست انفورس هم به روز باشه .

سید

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
از توضیحات خوبتون ممنونم
یه سؤال دیگه داشتم و اینکه اگه بجای AM2 بخوام AMD بگیرم چه CPU و MAIN پیشنهاد میکنید؟ و آیا برای بقیه قطعات هم تغییرات لازمه؟

بالا