برگزیده های پرشین تولز

دانشگاه برم یا نه؟ مسئله این است!

وضعیت
موضوع بسته شده است.

MOHAMMAD026

Registered User
لایک‌ها
1,870
Off topic
طرف میگه داشنگاه برم یانه مسئله از این روشن تر؟طرف اومده بحث دهات و شهر کشیده وسط
پ.ن:من شنیدم تهرانی ها ترک هستن(جدی)

Sent from my C5303 using Tapatalk
کرجی ها بیشترن

demo13621362

Registered User
لایک‌ها
2,868
تاپیک که نابود شد :D
همه این حرفها به کنار یه معمای مشتی می پرسم ببینم کی می تونه جواب بده

یه تعداد لال (بیشتر از یکی) داخل یک خانه میشن ( این لال ها آدم های بسیار منطقی با قوه استدلال قوی هستند) , همان لحظه اول موقعی که همه داخل خانه شدند صاحبخانه به اینها می گه حداقل یکی از شما مریض هست و تنها نشانه مریضی خال های قرمز روی صورت می باشد و هر آنکس که مریض هست باید بلافاصله خانه را ترک کند, صاحبخونه اینو می گه و میره بیرون

فرض می گیریم که با ایما و اشاره یا نوشتن روی کاغذ و روش های مشابه به همدیگر نمی گویند که تو مریض هستی و یا اینکه آیا من مریض هستم و غیره... و همچینین تصویر خودشان رو هم نمی توانند ببیند, فرض می گیریم آینه یا هر شی و وسیله ای که بتواند صورت اینا رو نشون بده هم وجود ندارد

این افراد فقط روزی یک بار آن هم سر میز شام همدیگر را می بینند

بعد از یک سال لال های مریض به سمت بیمارستان می روند.
چه تعداد لال مریض داخل خانه بوده است؟

تعدادشون یا 5 نفر هستش یا 73 نفر یا 365 نفر . البته معمات قسمت های مبهم و تعریف نشده زیاد داره !

demo13621362

Registered User
لایک‌ها
2,868

جان دکتر افتک تاپیکو ببین داره به کجا ختم میشه ! از دانشگاه شروع شد به ریاضی و فیزیک و شیمی و زیست شناسی رسید بعد رسید به فلسفه و
جامعه شناسی و ادبیات فارسی و الهیات و اقتصاد بعدش به پزشکی و داروسازی و معما و سرگرمی بعد به گوجه سبز و چاقاله و زغال اخته و خیار چمبر !

:general208::general208::general208:

افتک!!

Registered User
لایک‌ها
8,853
تا اون جایی که من اطلاع دارم گظاشتن " اگه به معن قرار دادن باشه باید با "ذ" نوشته بشه ولی اگه به معنی اجازه دادن و "به جا اوردن ، ادا کردن" باشه ، باید با "ز" نوشته بشه مثل نماز گزاردن
دقیقا هم کلاس سوم دبستان تو یه بیاموزیم یا یه همچین چیزی گفته بود.

بگذار به معنی اینه که " چیزی که الان داری میگی یا کاری که میکنی را کنار بگذار ، به چیزی که من دارم میگم توجه کن یا کاری که من میگم را بکن " . از جنس نمازگزار و سپاسگزار نیست . برای یک تهرانی فارس زبان خیلی واضحه

چون از من خوشت نمیاد ، ادبیات فارسی رو تحریف نکن :D... در ادبیات قدیم ایران نشنیدی " مرا فرو بگذار " یعنی ولم کن برو رد کارت ....! :D

پ.ن : هرکی زیر پستت تشکر زده هم بیسواده :p. زبون مادریتون رو بلد نیستید ...من چی به شما بگم آخه :p

Last edited:

افتک!!

Registered User
لایک‌ها
8,853
Off topic
طرف میگه داشنگاه برم یانه مسئله از این روشن تر؟طرف اومده بحث دهات و شهر کشیده وسط
پ.ن:من شنیدم تهرانی ها ترک هستن(جدی)

والا ما خیلی جدی داشتیم استارتر را راهنمایی میکردیم که یسری عقده ای کار رو به مسخره بازی کشوندن. هرکی به واژه دهاتی حساسیت داره یعنی عقده شهری بودن داره:p

پ.ن: پس چرا فارسی حرف میزنن ؟ :D

taralius

Registered User
لایک‌ها
2,393
آخه مشکل اینجاست که من با خود سوال استارتر مشکل دارم..
از بن......

demo13621362

Registered User
لایک‌ها
2,868

والا من اگه پررویی بعضی ها رو داشتم الان مشغول دومینو بازی کردن با اوباما بودم . طرف جز چهار عمل اصلی و جدول ضرب چیزی از ریاضیات بلد نیست بعد
ادعای دکتری برق بودن هم میکنه . واسه ی مقصدی که خودش بهش نرسیده نقش جغرافیایی هوایی هم میکشه ! فکر کرده کریستف تحصیلات دانشگاهیه !

behnam_2000

Registered User
لایک‌ها
2,016
تعدادشون یا 5 نفر هستش یا 73 نفر یا 365 نفر . البته معمات قسمت های مبهم و تعریف نشده زیاد داره !
جواب 365 هست... ولی اینکه از کجا و چجوری به این جواب رسیدی مهم هست, چون سال 365 روز هست, یکی از اولین جواب هایی که به ذهن مردم می رسد همین 365 هست

mohamad elx

Registered User
لایک‌ها
2,808
بگذار به معنی اینه که " چیزی که الان داری میگی یا کاری که میکنی را کنار بگذار ، به چیزی که من دارم میگم توجه کن یا کاری که من میگم را بکن " . از جنس نمازگزار و سپاسگزار نیست . برای یک تهرانی فارس زبان خیلی واضحه

چون از من خوشت نمیاد ، ادبیات فارسی رو تحریف نکن :D... در ادبیات قدیم ایران نشنیدی " مرا فرو بگذار " یعنی ولم کن برو رد کارت ....! :D

پ.ن : هرکی زیر پستت تشکر زده هم بیسواده :p. زبون مادریتون رو بلد نیستید ...من چی به شما بگم آخه :p
اولا من اصلا ازت بدم نمیاد
ادم جالبی هستی
نمیدونم چرا اینطوری فکر کردی
ثانیا شما در اشتباهید .
باز هم برای اینکه مطمئن بشم از دوست مادرم که استاد دانشگاه زبان فارسی هست میپرسم اطلاع میدم

demo13621362

Registered User
لایک‌ها
2,868
جواب 365 هست... ولی اینکه از کجا و چجوری به این جواب رسیدی مهم هست, چون سال 365 روز هست, یکی از اولین جواب هایی که به ذهن مردم می رسد همین 365 هست

طبق فرض مسئله گفته بودی تعدادشون بیش از یک نفر هستش و بعد از یکسال به بیمارستان میرند . شما خودت در فرض مسئله گفتی یک سال یعنی 365 روز ( البته
اگه سالش کبیسه نباشه ) . خوب در این حالت میدونیم 365 بر اعداد 0 یا 5 بخشپذیره ( در اعداد و تعداد نفرات دیگه ما با تقسیمش به اعداد اعشاری میرسیم که اونم طبق
فرض مسئله صحیح نیستش ) و از یه طرف طبق فرض مسئله حداقل یکنفر مریض هستش پس جواب صفر حذف میشه . برای یه دنباله ی عددی بین 1 تا 365 و مضرب 5 تنها
در حالت های 5 یا 73 یا خود 365 میتونیم تمام جایگشت ها رو کامل داشته باشیم . به عبارت دیگه تنها در حالت های 5 و 73 و 365 هست که همه افراد با هم تناظر یک به یک
دارند و همه لال ها همدیگه رو رویت کردند .

gheysar.

همکار بخش خودرو و رانندگی
همکار انجمن
لایک‌ها
4,504
والا ما خیلی جدی داشتیم استارتر را راهنمایی میکردیم که یسری عقده ای کار رو به مسخره بازی کشوندن. هرکی به واژه دهاتی حساسیت داره یعنی عقده شهری بودن داره:p

پ.ن: پس چرا فارسی حرف میزنن ؟ :D
چون فارسی یاد گرفتن:p

demo13621362

Registered User
لایک‌ها
2,868
ادم جالبی هستی
ثانیا شما در اشتباهید .
باز هم برای اینکه مطمئن بشم از دوست مادرم که استاد دانشگاه زبان فارسی هست میپرسم اطلاع میدم

داداش وقت خودتو تلف نکن . میزان سواد این بابا در صفحه ی 5 همین تاپیک معلومه . شما ببین در جواب استدلال های من یه دونه رفرنس معتبر از علوم ریاضی
یا فیزیک یا زیست شناسی یا فلسفه یا روانشناسی یا تاریخ داده . به قول سعدی :

اگر هست مرد از هنر بهره ور ---------- هنر خود بگوید نه صاحب هنر

mohamad elx

Registered User
لایک‌ها
2,808
تا حدودی من هم با شما موافقم
این "افتک" خیلی مشکوکه .
اخه کسی که "دکتر مهندس" هست چطور میاد با این جماعت پی تی سر و کله بزنه؟؟
تازه اون هم نه یک بار نه دوبار
فکر کنم 2-3 سالی هست هی بن میشه هی دوباره ثبت نام میکنه
تصور من اینه که این یه ادم معمولیه با سواد معمولی تو شرکتی جایی کار میکنه و احتمالا یک بیماری ای داره که خودشو میخواد بزرگ نشون بده و از این کار لذت میبره .
البته هر کی هم باشه ادم با جنبه ایه .
تو تاپیک طلا و اینا چند سال پیش یه بحثی پیش اومد اون هم به این شک من دامن میزنه
البته امکانش هم هست دقیقا همونی که میگه باشه ولی اون فرضیه به این میچربه یه جورایی
شما هم با اون معادله هه مچشو یه جورایی گرفتید میتونست اخرش بگه این اسمش فلانه مثلا
کلا مردم پچیده شدن نمیشه سر از کارشون دراورد

demo13621362

Registered User
لایک‌ها
2,868

چون طبق استدلال ایشون : " هر کی انگلیسی حرف میزنه پس از نژاد آنگلوساکسونه "
یا به قول زبون فارسی خودمون : " هر کی سیبیل داشت بابامه "

miim

Registered User
لایک‌ها
451

بعد این همه سال هنوز فارسی رم درست یاد نگرفتن
من خودم تهران بزرگ شدم.یه صاحبخونه ترک گیرمون اومد کاری باهامون کرد که از تهران برای همیشه فرار کردیم:D

در ضمن زبان دیفالت تو تهران ترکی هستش:D

افتک!!

Registered User
لایک‌ها
8,853
ادم جالبی هستی
ثانیا شما در اشتباهید .

اما من از شما بدم میاد. رک هم میگم :p ... با اینحال حرف های درستت را تصدیق میکنم و زیرش تشکر میزنم

نخیرم. شما در اشتباهید... اگر واقعا از یک استاد فارسی بپرسی و بیاس اینجا راستش رو بگی ، میفهمم که دهاتی نیستی :D

افتک!!

Registered User
لایک‌ها
8,853

لهجشون رو چجوری عمل کردن ؟ :D
در ضمن زبان دیفالت تو تهران ترکی هستش:D

دعوای ترک و فارس راه ننداز بچه ! :D . دکتر فمارا که من افتخار دوستی با ایشون را در همین پی تی دارم ، ترک هستن.

demo13621362

Registered User
لایک‌ها
2,868
اما من از شما بدم میاد. رک هم میگم :p ... با اینحال حرف های درستت را تصدیق میکنم و زیرش تشکر میزنم

نخیرم. شما در اشتباهید... اگر واقعا از یک استاد فارسی بپرسی و بیاس اینجا راستش رو بگی ، میفهمم که دهاتی نیستی :D

چه عجب که یه حرف منطقی هم از دهنت دراومد ! افتک واقعا خودتی یا آیدیت رو هک کردن !

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا